DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ALAN DUNCAN VE ERBİL KORİDORLARI

hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 3173. Derece
                                      ALAN   DUNCAN  VE ERBİL  KORİDORLARI

Britanya' nın   AB ve ABD Bakanı ALAN DUNCAN Türkiye' ye geldi. Kim adına ? kim için ? ne için ? Gelmesine  geldi de sessiz sedasız geri gitti galiba. Her ne hikmetse bu  Angların  ziyaretleri sebepleri ve sonuçları medya da çok fazla konuşulmaz. Shell kültüründen olduğunu bildiğimiz Bakanın aynı zamanda Rothschild'ler ilede yakın ilişki içinde olduğunu  bilmekteyiz.

Ankara  nın bu günlerdeki misafirlerinden olan İran Genelkurmay başkanı ve gelmesi beklenen Rus Genelkurmayı arasına birde ALAN DUNCAN ziyaretini sıkıştırması oldukça önemlidir.  Ankara kimsenin ayağına gitmeyip onları makamına çağırarak son rütuşları yaptığı  hamlesini anlatmış ve paylaşmış  olmalı.  Kime karşı mı ? Tabi ki ABD ye karşı.
200 yıldır ortadoğu' da da hüküm süren ingiliz imparatorluğu  21. yüzyılda  yeni projelerini hayata geçirmekte zorlanıyor. ABD ortadoğu' ya çöreklenerek  İngiliz İmparatorluğu'na  son vermek istiyor. İngilizlerin Türkiye ile birlikte hareket etmek istemelerini anlıyorum da bakalım Türkiye İngilizlerle birlikte hareket etmek isteyecek mi ?  Basına yansıyan ise Surıye meselesi görüşüldü denmekte. Nede büyük bir meseleymiş bu Suriyeliler değil mi ?

Şimdi elimize bir pergel alalım. Pergelin bir ucunu Erbil' e batıralım. Diğer ucunu da  Akdeniz' e kadar açalım ve bir daire çizelim. Akdeniz, Karadeniz, Hazar, Basra ve Kızıldeniz in içinde bulunduğu bu dairede 5 adet deniz bulunmakta. Güneyimizde ABD tarafından PYD eli ile oluşturulmaya çalışılan Erbil' den Akdeniz'e  ulaşan  PKK / PYD koridoru  misali koridorlar oluşturalım. 5 denize 5 kol yada koridor. Bir ahtapotun kolları misali oluşturulmaya çalışılan bu koridorlar sizcede Suriye meselesi mi ? yoksa ABD nin ortadoğudaki  ingiliz gücünü yok edip kendi gücünü yerleştirme çabası mı ? ABD nin bu  akıl dışı planı ayni zamanda İngiltere' nin 21.yüzyıl için tasarladığı ÇİN- İNGİLTERE '' TEK YOL'' projesinin de tamamen kontrol altına alınması gibi durmakta. Bu aşamada Erbil' de yapılması düşünülen referandum kılıfı  ile Erbil'deki yönetimin  bağımsızlık adı altında ABD nin bir eyaleti haline geleceğini de elbette görenlerimiz olmuştur.
Ortamı kontrol edemeyeceğini düşünen ABD en azından ahtapotun en zor ve en problemli koridorunu oluşturuncaya kadar referandum konusunu şimdilik askıya aldırtmıştır.
Rusya İngiltere ve İran bu ahtapotun kollarının oluşumunu elbette istememekte. Bu noktada Türkiye ile birleşmekteler. Peki Türkiye istemekte mi ? Elbette Türkiye' de  istememekte  ancak bir farkla.
ALAN DUNCAN Türkiye'ye İngilizlerin Bakanı olduğu kadar küreselcilerin de  bir temsilcisi olarak geldi. Küreselcilerin 21. yüzyılda en önemli projesi TEK YOL projesi ile Çin -ingiliz hattını kurarak  Asya Avrupa ve Afrika yı birbirine bağlayıp  Çin'deki ucuz işgücü sayesinde ANAKARA' yı ( Asya- Avrupa- Afrika ) yeni bir sömürü sistemi ile tanıştırıp  Dünya krallığını  ilan etmek. Kanaatimce Ankara işte  buna karşı. Fakat bu sorun sonraki mesele diyerek görmezden gelmekte. Ancak küreselcilerin projesi ile oluşacak olan yeni toplum ve  yeni insan modeli sosyolojik ve dini açıdan da daha tehlikeli gibi durmakta. Lakin bizde bu sonraki mesele diyerek bu konuyu şimdilik görmezden gelelim.
Elbette siz değerli kardeşlerimin konunun bu yönü ilede ilgilenip yorumları  olacaktır.
İngiltere' nin ABD' de iç isyanlar çıkartması, Büyük şirketlerin ceolarının bulunduğu danışma kurulunun  başkan Trump tarafından fes edilmesi Cumhuriyetçilerin Küreselcilere de tamamen savaş açtığının göstergesidir. Artık ok yaydan çıkmıştır. Her an her şey olabilir.

Selam ve saygılarımla.
Abdulhakim AK

«13

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 4653. Derece
    Hakim kardeşinm ...büyük darbe planı kureselcilere karşı dolar in degisimi. .

Cumhuriyetciler amero. .
    Küresel çiler ise bitcon

Biz de sikinti yok suan köprü başı bizde. .

Ama Merkel in 2019 ile ilgili açıklaması sorun..

ABD almanya üzerinden vuruyor. .
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Turp esti yine baş strategic bannon u kovmus
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 1693. Derece
    Ağustos 19 düzenlendi
    "İngiliz siyaseti" adı verilen bir marka vardır. Aslında İngilizler siyasetçi değil vaad'cidir. Kemal Sunal'ın "Zübük" adlı bir filmi vardı. İngiliz siyaseti zübük'ün devletleşmiş tipidir. Gerçekci değillerdir, sallamayı çok severler ve siyasetlerinde de Zübük kadar aptaldırlar. Marka olmalarının sebebi kandırdıkları devletlerin umutlanmaları, her defasında boş bir hayal kurmalarıdır. İlk dünya savaşında Almanlar'dab daha çok silah ürettikleri, daha iyi strateji geliştirdikleri için kazanmadılar. Daha fazla salladıkları, yalan söyledikleri için kazandılar. İkinci dünya savaşında da aynı durum vardı.

Bir devlet sadece yalan söyleyerek iki dünya savaşı kazanabilir mi? Kazandı... Herkese dünyanın pastasından bir dilim verdi. Hiçbir devlet de sen kimsin yahu, dünyayı sana dağıtma hakkını kim veriyor demedi? Tabi dağıttığı topraklar Osmanlı topraklarıydı... Bu zihniyet toplum içinde de vardır. Bir ortama girer sana şunu vereyim der, ümitlendirir... Ümitlenen kişi o sahtekarın arkasına takılır aylarca vaad edilen her ne ise onu vermesini bekler. Ama hiçbir zaman alamaz. Sadece vaad ile birisi köle yapılır mı? Evet bunu devlet bazında İngiltere, toplum bazında da sahtelarlar yapar... Burası Almancı memleketidir. Bugün böyle şeyler kalmadı ama geçmişte şunlara şahit oldum. Bir Almancı der ki; sana gelirken ne getireyim. Not alır vs... Buradaki adam bir sene Almancının yolunu gözler... Boşuna gözlemiştir... Ya da eskiden seni Almanya'ya götüreyim olayı vardı. Buradaki garipleri Almanya'ya götürme adına ayakçı ederler, kullanırlardı. Gurbetçi kardeşlerim beni yanlış anlamasınlar. Genelleme yapamam sadece kendi çevremde canlı canlı şahit olduklarımı anlattım. Bu vaade aldanmamak için ne yapılır? 1-Sadece Allah'tan umunacaksın...

Buradaki meselem İngiliz Siyaseti. Dünya devletlerine yeter diyorum. Bu kadar ahmak olmayın. Bunların vaadden başka verebilecekleri bir şey yok. Herkesi vaadle birbirine kırdırıyorlar. Vaadini gerçekleştirme kudretine sahip bir güçleri de yok. Bir söz vardır Anadolu'da "Ben umuyom bacımdan, bacım ölüyor acından"... Kimseye faydaları olmaz bunların... İngilizlerin ne olduğu devletler bazında ifşa edilmeli... Yani abi dünya bu ahmaklıkla devam ettiği sürece hiç kimse İngilizlerin elinden bir şey alamaz. Çünkü İngilizlerin vaadi var. Bugün Suriye topraklarını Suriye'deki bütün azınlıklara vaad etmişlerdir. İsrail'e vaad etmişlerdir. Türkiye'ye de vaad etmişlerdir. Kürtlere de, Çinlilere de... Hepsine... Hiçbirisi sen kimsin demez! 1. dünya savaşında demediler. Savaştan sonra İtalya yediremedi; Almanya ile birlikte savaş açtı. Çünkü ilk dünya savaşında İtalya'yı vaad ile saf değiştirmeye zorlamıştı...

İngilizlerden hiçbir şey beklenilmemeli... Almanlar, İngilizlerden 100 kat daha adamdır. Almanlar hayvandırlar, adam değiller de ingilizlere göre adamdırlar. İngilizler kadar korkar ve kalleş olmadıkları için iki dünya savaşını kaybettiler...

Benim düşüncem İngilizler herkese kuyruk sallayan dişi bir köpek'tir.. Erkek köpekler uyanın, uyanın! Cilvesinden başka bir şeyi yok! Anadolu kangalı sen bari yapma!!!

Bizim yapmamız gereken teknoloji, bilim ve sanayiyi iyi kullanıp en iyi silahları seri olarak üretmek. Kendi vaadimizi kendimize vermek. Bizden korkmalarını sağlamak...
    Teşekkür edenler (3)hakimbeyaz yörük ibrahimsarikaya
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Abdülhamid Han: ' Hangi taşı kaldırsam, altından İngiliz parmağı çıkıyor!' .

Bu söz İngilizlerin istihbarat ağı geniş ve güçlü olduğu için söylenmiş bir söz değildir. İngilizler gönderirler bir adamı vaadi verirler, artık orada bir kaos çıkmıştır. Yani her taşın altında bir İngiliz vaadi var anlamındadır.

"Bir yerde iki balık kavga ediyorsa oradan 5 dakika önce İngiliz geçmiştir" sözü durup dururken ortaya çıkmış bir söz değildir. Bunun ardında ne zulümler ne kavgalar oldu ki bu söz atasözü oldu. Bunları iyi düşünmek gerekir.

İngiliz'ler şimdiye çoktan bir yumruk yerdi ama arkalarına adam toplamasını iyi biliyorlar. Tam yumruk yiyecekler; Bankar Mahmut misali "dur bi, sor bakalım niye yaptım" siyaseti yapıyorlar. Birgün Banker Mahmut'un kaderini yaşayacaklar. Çünkü hiçbir devlet İngilizler ile müttefik olmayacak. En karaktersiz milletler bile "bizde karakter yok ama siz de tepeden tırnağa karaktersiniz" diyecek... Bu yaşanacak. Ama 50 yıl sonra ama 100 yıl sonra. Muhakkak yaşanacak. İngilizler bu siyaseti nereden öğrendi; fahişelerden mi yoksa şeytandan mı? Bana göre bu dünyada her şey takliden öğrenilir. İngilizlerin bu siyaseti fahişeleden öğrendiğine bahse girerim. Yeter ki iyi bir araştırma yapsınlar. İlham kaynakları belli...

Bir mahallede namussuz, merhametsiz bir kız 10 gence ümit verebilir.,Kızın istediği dünyevidir. Her genç beni seviyor diye ümitlenir. Sonra hepsini birbirine kurdurabilir. İşte buna fahişe siyaseti diyorum. Kural belli cilve yapacaksın ve nefsi yemliyeceksin.

Dün Musul'u ahmaklığımız yüzünden kaybettik. İngilizlerin istediği sadece KEMİK'ti. İtin başka ne isteği olabilir. Kut'da, Çanakkale'de Türkleri gören İngilizler savaşı göze alamazlardı. Yoruldular çünkü.. biz de yorulduk. Ama vermeyince de savaşmazlar; gidip orayı Amerika'ya, Rusya'ya ona buna hepsine ayrı ayrı satar, ortalığı karıştırırlardı. İstedikleri sadece bir kemikti. Bugünde kemik için geldiler. Sadece dertleri kemik. Dün Musul bizde kalsın petrol sahalarının %100'ünü 100 yıllığına sen işlet yoksa savaşırız, bıra ata yadigarı bırakmayız deseydik... Ağızlarının suyu akardı. Bizde zaten kemik istiyorduk derlerdi... Burada kinayeli anlatıyorum... Ama son derece ciddiyim arkadaşlar. Sadece kinaye ya da iğneleyerek anlatıyorum. Anlattıklarımı bir çok olaydan çıkararak anlatıyorum ve İngiliz siyasetinin kültürüne ilham olan şeyin kadın olduğunu da iddia ediyorum. Çünkü İngilizler nefse yem atarlar. Devletlerin nefislerine...

Şeytanın da böyle bir ahlakı vardır.

120 - Şeytan onlara vaad eder ve onları boş umutlarla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir. (NİSA 120 ayeti meali) Kadın suresinde geçmesi de tevafuk oldu.
    Teşekkür edenler (2)Azer yörük
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Bi karınca kardeşim helal olsun. .yine dokturmusun. .kelebek gibi uçup arı gibi sokarim misali bi yazı. .
  • AzerAzer Gönderiler: 3843. Derece
    ben inaniyorumki  biz birdaha 300 yila yakindiki bize musalat olan bu terbiyesiz kadinin oyuna yene gelib bir 300 yl da 1001 gece yasamiyacagiz, cunki bir erkek bir terbisesizi sevdiyine ve onsuz kala bilmediyini dusunub, ama ve kabul ederse, ozaman hemin erkek kuman dayi kaptirmisdir
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • yörükyörük Gönderiler: 1813. Derece
    ben o 5 denize kıyısı olan devlette takılı kaldım, basra, kızıldeniz, akdeniz, karadeniz, hazar denizi. tarihte 5 ine de aynı anda hakim olan devlet varmı diye düşünüyorum bulamıyorum. değil hakim olmak kıyısından ucundan 5 inede ulaşmış devletde hatırlayamadım. varmı? osmanlı bile en büyük zamanında o hayali sınıra çok yaklaşmış ama hakim olamamış.
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz BiKarınca
  • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 2913. Derece
    İngilizi ingiliz yapanın yahudiler /tapınakçılar olduğunu  düşünerek yahudi tarihine ve elmanın adem a.s 'dan günümüze kadar olan yolculuğuna baktığımızda  şuan ingilizlerin siyasetine de etki eden bir dizi etken görmekteyiz.Elma diye tabir ettiğimiz kimilerine göre kutsal bilgi, kimilerine göre büyü ilmi, kimilerine göre cin ilmi bize göre Cennet bilgisi , tarih boyunca genel itibari ile yahudi zihninde taşınarak günümüze gelmiştir. Bu yolculuğun Kuran ile ilintili bölümlerinde müslümanlara uyarı niteliğinde verilmeye çalışılan ahlak-büyüklenme ilişkisini irdelediğimizde yahudilerin bu bilgiye sahip olma ile birlikte Allah' karşı olan saygısızlık ve büyüklenmelerini basit okumalar yaparak elde etmekteyiz. Onlarca mucizeye şahid olan bu kavim için bizim mucize diye nitelendirdiğimiz doğa olayları vb. olayların aslında onlar için mucize olmadığı büyüklenmelerinden ve her defasında eskiye dönerek Allaha karşı yeni bir şirk koşma ameliyelerinden kolaylıkla anlaşılmaktadır. Peki bunun arka planında yatan gerçek nedir? Bu gerçeği anlamak için şeytanı anlamaya çalışmak ve zayıf olduğunu Kuranın belirttiği hilelerine başvurmak gerekir. Sen ve Rabbin gidin savaşın biz burada oturup bekleyicilerdeniz diyecek kadar alçalabilen bir kavmi 40 yıl gibi bir vakit çölde gezdirerek lanetleyerek cezalandıran Allah bize de bakış açıları vermektedir.Bu bilgi nasıl bir bilgi ise kullanma yeri yeryüzü değildir. Kullandığınızda en takvalılarınız bile ( firavun zamanında israil oğulları Allah'ın en değer verdiği kulları arasındaydı ,acıya dayanabilme ibadet edebilme kabiliyeti ve yoğunluğu) böyle lanete düçar olacak bir hale gelebiliyorsa bırakın kullanmayin. İLGİLENMEYİN. ANLAMAYA BİLE ÇALIŞMAYIN. Yazı yine uzun ama vakit doldu. Ama bunu Allah nasip ederse uzun uzun yazacağım.Selametle.
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca yörük hakimbeyaz
    Bu 5 deniz çok kıymetli. Hepsine birden değil de sadece birinde bile söz sahibi olabilmek çok ama çok kıymetli. Bu denizlerin hepsi ayrı ayrı cihana ya da imparatorluğa açılan kapılar. Bunların hepsinin bir devlet tarafından kontrol edilmesi çok zor. Rusya'nın Akdeniz'e inmek gibi bir hedefi olmasaydı bu kadar güçlü olamazdı. O hedef onları canlı tuttu ve geliştirdi. Bu beş Deniz ve bizim boğazlar dünyanın kalbinden cihana pompalanan kanın geçtiği ana damarlar. Kim bunlardan birinde tam anlamıyla söz sahibi olursa o imparatorlar liginin bir oyuncusu olur.
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • nevresnevres Gönderiler: 2733. Derece
    Trump'ın kovduğu isimlerin çoğu küreselci olmayan isimler.Küreselcilere yer açtığı söyleniyor.Bakalım ne kadar dayanabilecek.
    Nevres; o halde Trump isteyerek veya zorla küreselcilere boyun eğdi, demektir.
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • nevresnevres Gönderiler: 2733. Derece
    Bu konuda @ibrahimsarikaya benden daha iyi biliyor.Bir yorum yazarsa benim yazdıklarımdan daha açıklayıcı olur.
    Trump in boyun egdigini zannetmiyorum. .Zira arkasında Pentagon var. .boyun egmek yenilmek. .daha değişik hamleler yapicaklar gibi. .Savaş devam ediyor.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • nurdannurdan Gönderiler: 132. Derece
    Trump’ın ekibinden ayrılan son isim olan başstratejist Steve Bannon, "Uğruna savaştığımız Trump’ın başkanlığı sona erdi” demiş 
    Nurdan kardes. .Trump için şöyle bi ibare var ongurulemez lider...Erdoğan için de aynı şey. .

Trump oraya getiren Pentagon. .yani silahın gücü. .

Karşısındaki güç ise paranın gücü. .

Yerleşik düzenin Trump a meydan okuması. .
    (Bizdeki bürokrasi sinin Erdoğan a meydan okuması )

Bence biyer lerde savaş patlayacak ama nerde. .nükleer de dahil. .

İngiltere ve abd savaşı güç savaşı. .

Bizim için sıkıntı yok..

KÖPRÜ BAŞI DA SONU DA BİZE AİT. .

Hangisi kazanırsa bize gelecek. .

Son haftalarda gelenlere bakarsan anlarsın. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .