DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ALAN DUNCAN VE ERBİL KORİDORLARI

2

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 569
    Paranın gücünü dolar i değiştirerek kirabilir ..
    Böyle bir proje var ..amero. .sadece zamanı bekliyorlar. .

Bana gore Trump a yapılanlar planlı ..

İlk önce etrafı dagit. .sonra biraz tozut..

İşin içinden çıkamıyorum (onca borcun üzerine nasil yatacaklar )..

Sonra yeni bi para birimi. .herkesin alacağı patates. ....

Peki paranın gücü ne yapıyor. ..Dijital para bitcon. .Savaş bu....

Trump da ani bir karar alıp bu hamleyi yapabilir. .hatta bakmisin bir gece İran i vurmuş. ...

Nede olsa ongurulemez lider...

Birisi bi sopa yiyecek ama kim..

Gorunuste İran gibi geliyor suan. .

Kore işi danisikli dövüş tü zaten...
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Türkiye ye dedilerki.. bak bak sen Osmanlı olmak istiyorsun tekrar ..yani kasiniyorsun. .

Sana yeni savaş oyunumuzu tanitalim o zaman. .

Doğuda çukur kazip savaşçılik oynayalım. .
    Bakalım çok kıymetli ordun ne kadar iyi imiş. .

Savaşın adı. .yeni nesil hibrid savaşı. .

Pekala Türkiye bu savaşı basardimi. ..

EVET ..savaşı kazandı. .peşinden bi 15 temmuz patlattı lar. .onuda halk başardı. .

Bitek ekonomik savaş kaldı. .suan onuda yaşıyoruz zaten..

Peki Coğrafya da başka hegemon güç kim var..

Tabiki İRAN. ...

Bakalım İran ne yapıcak. .

Söyliyim işi çok zor. .

Allah yardımcı lari olsun..

Dökülen kan yine müslüman kanı olucak..

onun için bize yanasti. ..

Son gelen Genelkurmay Başkanı idi. .

Ruhanide gelicek. .sıra ile. .
  • AzerAzer Gönderiler: 483
    abd irana saldirmagi her ikisininde isine geliyor
    İran ...İslam in en son savaşı. ..
    Yani batinin adami. .

Ama İran in bir yanini yoketmeleri lazım ki bu savaş başlasın. .
    Şimdi soru 1..İran genel kurmay başkanı bize ne teklif etti Azer kardeşim ..
    Teşekkür edenler (1)Azer
    Soru 2.. hakimbeyaz kardesim..abd savunma Bakanı gelmeden Rusya'dan s400 anlaşma si imzalandı ama yürür luge girmedi. ..ne demek isteniyor ..
    Soru..3 ..bikarinca kardeşim. ..
    Barzani referandum dan vazgeçmiyor. .Türkiye sence ne yapicak
    Forum biraz sessiz kaldı. .biraz hareket lendirelim yaww
    Bamsi beyrek kardeşim sen yurtdışındasin. .
    Almanya ile halimiz nolucak sence..secimlere kadar toz duman devam mı. .

Yok sa almanya ile bosanicakmiyiz. .
    Bu gidişle kafa göz girecez gibi geliyor. .

Şu meshur multeci anlaşması elimizde mi patladi. .
    Teşekkür edenler (1)BAMSI_BEYREK
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 346
    Evet cengizhan kardeşim Mattis de geldi ,  başına çuval geçirilerek yolcu edildi. yada edilebildi mi ?  ABD nin bu bölgede ki savaşı bir ulusal güvenlik meselesi değil, tamamen ulusal çıkar meselesi.  Türkiye eninde sonunda s400 ile tanışacaktır.  Bunun için ise herhangi bir güçten çekindiği de söylenemez.  Sorun Rusya ile teknoloji transferinde yaşanacak gibi duruyor. Bu konu da Rus yetkililer  tarafından  herhangi bir söz işitmedim.  Türkiye galiba Teknoloji transferi ve bunların Türkiye de üretilmesi  konularında istenilen verimi alamamış olabilir.  Konuyu özellikle teknoloji transferi noktasında takip etmekte fayda görüyorum.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca Cengizhan_29
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 90
    Cengizhan_29. Almanyanin elinde fetöcüler var. Bu onlar icin önemli bir koz. Yanlis hatirlamiyorsam Ahmet abi bundan sonra fetöcülerin (belki de bir bölümünün) Almanyaya baglanacagini söylemisti. Öyle gözüküyor. Mülteciler desen, galiba mülteciler kozu artik bizim pek isimize yaramayacak gibi geliyor bana. AB sinirlari kapatiyor, Bulgaristan sinirimiza asker yigiyor. Yeni bir rota ortaya cikmis, Karadeniz üzerinden Romanyaya dogru, orayi da kapatirlar.

Eylülün sonlarinda Almanyada secimler var ve Merkel oy almak icin Türkiyenin üzerine oynuyor diye düsünüyorum. Medyaya baksan Erdogan karsitligi yükseliyor. Gecen rastladim. Bir alman tvsi, ilk defa gördüm, Türk filmleri yayimladi. "Eyyvah eyvah" ve "Berlin kaplani". Reklam arasinda Erdoganin kisa bir cizgi filmini yapmislar, bir kac saniyelik, ne dedigini pek anlamadim, Trumpa da aynisini yapmislar. Bir nevi propaganda.

Secimlerden sonra nasil olur bilmem ama bosanacagimiza pek ihtimal vermiyorum. Almanlarin Türkiyede yatirimlari var, tutuklu "gazeteci" ve "insan haklari aktivistleri" var ve Türkiyenin de menfaatleri var. Yine denge politikasina gecis yapilmasi ihtimal dahilinde bana göre.

Merkel Türkiye karsitligi yapmasa baska partiler yapacak, örn. SPD, Yesiller veya AfD. Bunlara oy kaptirmasi kuvvetle muhtemel olurdu.

Benim su anki tahminlerim bunlar. Dogrusunu Alîm olan Allah bilir.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca Cengizhan_29
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 189
    Kürt Devleti fiilen kurulmuştu zaten. Referandum bugün olmasa yarın olur. Soru şu? Kürt devletimi, yahudi devleti mi yoksa Ermeni devleti mi?

Suriye, Irak, Lübnan bölgesinde ciddi bir Ermeni nüfusu var. Bunlar hangi kimlik altında yaşıyorlar? Bizim Kürt zannettiklerimiz aslında Ermeni mi? 1915 Ermeni Tehciri ile Ermenilerin Suriye, Irak ve Lübnan'a göç ettirilmesi bizim kararımız mıydı yoksa içimizdeki kriptoların bugünkü planları için bir hazırlık aşamasımıydı? Hangi akla hizmet ederek Ermenileri Ortadoğu'ya göç ettirdiler? Ortadoğu gibi petrol denizi üzerindeki bir bölgeye Ermenileri, çölleşmiş topraklara sürgün edelim kararını verenler kimler adına çalışıyorlardı. Başka sürgün edilecek yer mi kalmadıydı da bu bölgeyi daha da karıştırdılar?

Türkiye'ye Sünni bir Kürt devletinden daha iyi bir müttefik, daha iyi bir tampon bölge göremiyorum ama işte Kürt devleti mi? Eğer Kürt devleti değilse yani gerçek kürtler avam ve asker olarak kripto siyasilerin ve bu devleti kuran teşkilatların emrinde kullanılacaksa sorun büyük olacak. Bu üst akıl, Türkiye'deki Kürtleri tahrik edip bize sorun çıkaracaklar. Devlet Bahçeli'nin son konuşması da istikbaldeki tehlikeye dikkat çekiyor. Belli ki buralar aslında bir Kürt devleti değil. Sadece adı Kürdistan. Gerçek bir Kürt devleti Türkiye'ye değil, İsrail'e büyük bir sorun olur. Çünkü kürtler hem muhafazakar hemde zor zamanlarda doğru yerde saf tutan bir millet. Ki Osmanlı'da bugün ki Kürt bölgelerine ve Türkiye'deki Güneydoğu Anadolu Bölgesine Kürt aşiretlerini iskan ettirmişti. Hemde bölücü ve ayrılıkçı Türklerin yerine. Zira bölgede yaşayan Türkler, Dulkadiroğullları gibi beyliklerin kalıntıları Şia akımından etkilenmişti. Bir anlamda bu bölgelere yerleşen Sünni Kürtler halifeliğin koruyucusu ve Şii akımlara karşı mücadele veren tampon bölge olmuşlardı. Ve bunu da 3-4 asır layıkıyla hiçbir şekilde hıyanet içinde bulunmadan yaptılar. Zaten Kürtlerin nüfusu arttırıldıktan sonra Osmanlı, İran'ın mezhep akımlarına karşı rahat bir nefes aldı ve uzun bir süre İran ile savaş yapmadık. Kürtler ile Türkler biribirine en çok benzeyen millet. İkisi de mücadeleci. Ben şöyle olmasını isterdim. Eğer Ortadoğu'da bir Kürt devleti kurulacaksa bunun Türkiye tarafından ve İsrail, İran düşmanı olarak kurulmasını isterdim. Yani bu devleti ABD veya İsrail değil, biz kurmalıydık.

Cumhuriyet dönemindeki Kürt politikamız baştan sona hatalıydı. Ve artık 27 Mayıs'tan sonra Kürtleri kaybettik. Terör faaliyetlerini daha yılanın başı küçükken koparmamız gerekirken kendi içimizdeki kriptoların desteği ile PKK'yi büyük bir sorun ve nefret haline getirdik. Ve hatalı projeler ile birbirimizden koptuk. Halbuki bir dünya savaşı geçirmiş olmamıza ve bütün milletlerin milliyetçilik akımına kapılıp devlet kurmalarına rağmen onlar bizimle beraber yürümüşlerdi. Elbette Cumhuriyet döneminde "en iyi Kürt ölü Kürt'tür", "Kürtlerin tarihinde bir tane devlet kurmuşluğu var mı, biz Türkler bağımsızlığımıza düşkünüz" tarzında uçaktan atılma virüs kabilindeki tahrikkâr sözler ve algı operasyonları içimizdeki Kürtleri ve özellikle gençlerini psikolojik bir devlet bunalımına soktu. Bir Kürt Devleti; bu bunalımı yaşayan Kürtlere de iyi bir antidepresan olacaktır.

Türkiye; son Yüz yıldaki Kürt politikası ile ağızıyla "Kürt devletinin kurulmasına izin vermeyiz" derken icraatleriyle bu Kürt devletini en büyük düşmanlarımıza Yahudiler ve Ermenilere hizmet ettirecek şekilde kurdurdu. Bunu Türkiye yaptı. Suçu kendimizde arayalım. Osmanlı 72 millete sahip çıktı; Müslüman, gavur demeden hiçbir milleti başkasına bırakmadı. Biz ise bizden olanı başkasına peşkeş çektik. Bizim hatamız. Kimseyi başka bir güce bırakmamalıyız. Sonuç olarak bu devleti aslında biz kurduk ve kodladık: Bize düşman olacaksınız, ülkemizi bölmeye çalışacaksınız, Ermenistan'ın ve İsrail'in projelerine hizmet edeceksiniz, büyük güçlerin maşası olacaksınız dedik. Hatta ülkemizde PKK'yi derin devletimiz kurdu diyenler de var. Kimin derin devleti? Alın size PKK!..

Şimdi 100 yıldır uygulana gelen hatalı Cumhuriyet dönemi politikaların acı meyvesini tatma zamanı geldi. Bununla birlikte bugün orada kurulan bir Kürt Devleti de dönüp dolaşıp yarın İsrail'in en büyük düşmanı olabilir. Bakarsın Büyük İsrail projesinde bu bölgede İsrail için umulmadık bir sorun çıkabilir. Şer gibi görünen nice olaylardan hayırlar çıkmıştır.

Asıl bela arkadan geliyor. Yani PKK devleti. Güneyimizde kurulmak istenen bu devlet bizim için en büyük sorun olacaktır. Bölgedeki asıl bomba burasıdır. Bunu engellemenin yollarını aramalıyız. Yine Barzani'nin topraklarında az da olsa Kürt yaşıyor. PKK koridorunda ise kimin yaşadığı belli değil. Tamamen çakma bir devlet. Bunun için her geçen gün geç kalıyoruz. Bu bölgeyi bunlara kaptırırsak Türkiye tamamen hücre hapsine alınmış olur. Elimizi, kolumuzu bağlamak ve İslam Dünyasından tamamen kopararak batıya köle yapmak istiyorlar. Enerji üssü olma projemizi de bu çakma terör devleti ile elimizden almak istiyorlar. Sadece Fırat Kalkan'ı ile aldığımız bölge bile bu plana büyük darbe vurmuştu. Barzani'nin referandumu bu sorunların yanında olsa olsa çerez olur. Bizim çok daha büyük bir sorunumuz var. Beka sorunumuz var!
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 hakimbeyaz
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Hâkimbeyaz kardeşim. .

Sence çuval kim kime çuval geçirdi. .

ABD İsrail'in güvenliği için ve tabiki petrol için bu Coğrafya da ..

Katar dan gelecek olan LNG hattını da şimdilik durdurdular ...
    tek el abd olmak istiyordu seyh taşı sayesinde..
    çünkü Türkiye bu sayede bölgenin hub merkezi oluyordu ve vana nin tepesi biz de idi..
    Tabi suan vana nin neresi elimizde diye sormak geliyor. .

Şunu anlamıyorum İsrail ile Türkiye bu Leviathan bölgesindeki gaz taşıma işi ile anlastilar biliyorum. .yanlış duymadiysam..

ABD nin ve İsrail burnumuzun dibine pyd yi koymalari ve bunlar üzerinden sopa sallamalari biraz bu anlaşmaya ters düşmüyor mu..veya hangi İsrail ile anlaşma yaptılar diye sormak lazım. .

Tabi Türkiye buna karşın s400 kozunu oynadı ..abd karsiliginda afin i silah deposuna çevirdi.

S400 konusunda ikircikli bir durum var gibi..
    Sanki Rusya türkiyeye ..bak abd ile anlaşırsan ortak üretim .kaynak kodları veya teknoloji transfer ini unut mu demek istiyor. .

Öyle yada böyle bu füzeleri biz alicaz. .yanlız teknoloji bizim olmazsa bu fuzeye devlet neden 2.5 milyar dolar versin..

Veya milli yerli peşinde koşan Erdoğan bunu kabul eder mi. .diye sorarim. .
    Bamsi beyrek. .yani diyorsunki mülteci anlaşması elimizde patladı. .

Benim hala anlamadigim Erdoğan bu koz u niye oynamadigi. ..

Ati alan Üsküdar i geçti. .
    Acaba Erdoğan i durdurdular mi diye sorarım. .

Ama ne aldı ne verdi..Burası önemli. Anladigim kadari ile bi anlaşma var bu işte. .

Türkiye nin hedefi Merkel i sectirmemek olabilirmi sence. .

Bu kadar aleni göz önünde oluyor bu kavga..merkel in pasif duruma düşmesi oy kaybı anlamina gelmiyormu. .

Almanya nin kuyruk acısı bence ..1 ve 2 ..dünya savaşında beraber hareket ettik. .
    Şimdi ayrılık zamanı. .Almanya elimden kaçan fırsata yanıyor. .

İki tarafın da kozlarını var..mesala SGK alman roshe ilaç firması ni bi ekarte etsin. .bak bakalim merkel e ne oluyor. .

Erdoğan in bedava reklamını yapiyorlar. .
    Bu iş in arkasında abd var..

Feto cular konusu bence ..agac in kökü kesildi.
    Bu saatten sonra onlar yaşayan Zombilerin merkezi olur..bize tabiki zararı olucak..

Bu iş in sonu boşanma olmaz ama ne olur dersen. .bende bilmiyorum. .
    Bi karınca. .tarihte hep Kürtler üzerinden bizi vurmuslar. .ama yinede basaramamislar. .

Şu akar yolunu bulur..

Kürt devleti ni bizim kurmamiz gerekirdi. .aynen katılıyorum. .

Ama Erdoğan la Barzani bu konuda anlastilar diye duydum. .

Barzani bi karar vericek ya bizden yana ..yada onlardan yana..abd nin elinden bizim özel kuvvet aldı onu..yoksa mefta idi.. suan korumalari bizim adamlar. .

Yanlız şu kafama takiliyor Türkiye Türkmen kozunu pekala oynasa ordaki denklemler yerle bir olur..

Neyi bekliyor. .

Bugünkü Bahçeli konuşması gayet yerinde bi konuşma idi. .seviyorum bu bahçe liyi..
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .