DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ALAN DUNCAN VE ERBİL KORİDORLARI

13»

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 4733. Derece
    Pekala bi karinca sana bi soru..afrin operasyonu neden durduruldu. .

Membic neden ilerleme olmadı. .
    Bizim orda topragimiz var. .Bu koz olarak kullanılabilir di..

Bizi bu adamlar la savastirmanin yolunu ariyorlar ama bence esas hedef. .

İran
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 833. Derece
    Mülteci konusunda sn. Erdogan sadece "kapilari acarizdan" ileri gidemedi. Bence o konuda bir seyler olmus olabilir ama derinlemesine bu konuya pek vakif degilim. Zaten fazla almazlar artik. Benim yasadigim sehir cok sakin bir sehirdi ama son zamanlara garip seyler oluyor. Asilsiz bomba ihbarlari, silahli soygunlar, bicakli kavgalar, sehir meydaninda uyusturucu ticareti falan. Cogunun ardinda hep yabancilar var, mülteciler geldikten sonra cogaldi bu vakalar.

Türkiyenin hedefi Merkeli sectirmemek olabilir mi? Olabilir. Merkel ABnin en güclü lideri. Merkel bastan giderse zaten cökmede olan ABnin sonu olabilir gibi geliyor bana.

Zaten sn. Davutoglu görevden alindigindan beri ivme degisti. Hepimizin malumu. Bence burada anlasmalar bozulup, yapilmis olabilir. 

Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • AzerAzer Gönderiler: 3853. Derece
    iranin hedefi Turkiyeni oyalamak ve ppk nin kafkaza gecmesini saglamak, cunki ermenleri vaktiyle surye ve orta doguya goc ediren iran akli olmusdu ermeniler ve farslar ayni milledir, iranin Turkiyeyle birlikde ppk ya karsi ortak yapmak istediyi operyason,aslinda Turkiyenin sakladigi birseyleri oyrenmek istemesi ve karsisini almak istemesidir diye dusunuyorum,,,,Allahualem
    Azer kardes burayi anlamadim ..Sence Türkiye bişeyler mi saklıyor ...ne mesala..

İran Türkiye yi oyalamakla uğraşırken savaş İran da patlayacak gibi duruyor. .Zira İsrail hala tepeden bakıyor.
    Bi karinca...

Beka sorunu ile ilgili. .

ben bildim bileli beka sorunu var. .Devlet çözüm yolunu bulmak zorunda ..

50.000 asker orda boşuna beklemiyor. .ben irakta askerlik yaptın. .Türk askeri irakta yok dendiği zaman. .

Orada başka bişeyler dönüyor bence. .İsrail in güvenlik sorunu bizim üzerimizden çözülmüş tu gibi..ne eksik kalıyor. .

bu ezoterik inanç lar la ilgili çok fazla bilgim yok ama. .

Nevres arkadaş söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. .

bu Sefarad Yahudiler i ile ilgili bizim bunlarla is tutmamiz ve İsrail'e suan hakim olanlar a güç gösteri yapmamız büyük sorun olucakmis gibi duruyor. .

Bunun karşılığı şuanki İsrail yönetiminin Barzani yi desteklediği. .

Ama söyle bir sorun da var Barzani ile pyd arası sorun ..Bunlar yakinda birbirleri ile savaş yaparlarsa sasmam. .

Barzani ile pyd arasındaki güç savaşını Türkiye yönlendirme yaparsa bu işten kazanç li cikmazmi. .tabiii sinir boyunda güvenlik sorunu da devam edicek anlamina geliyor. .

En makbulu Esad ile anlaşma yapmak gibi geliyor. .ama Türkiye bunu yaparım. .

Veya Erdoğan tukurdugunu yalarmi.

Burası Ortadoğu. .her şey olabilir. .
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 3183. Derece
    Ağustos 25 düzenlendi
    S400 konusunda ikircikli bir durum var gibi..
    Sanki Rusya türkiyeye ..bak abd ile anlaşırsan ortak üretim .kaynak kodları veya teknoloji transfer ini unut mu demek istiyor. .

Senin de söylediğin gibi devlet neden 2.5 milyar versin. Düşüncen gayet mantıklı. O halde sebebi başka yerde aramak gerekir. Sebep ne ola ki ?  diye kafa yormakta fayda var.  
    Şayet ABD s400 hamlesine  ypg ile cevap vermişse  bilerek ve isteyerek planlı bir şekilde Türkiye' yi  olası bir savaşın içine çekmeye çalışıyor diyede pekala düşünülebilir.
    Bak sana bir anımı anlatayım. Askerde acemi birliğinde askerlik yapıyor iken bizim bölüğe bir üsteğmen geldi. Adamın güneydoğuda kafayı yediğine dair söylemler vardı. Birgün gazinoda otururken konu güneydoğudan açıldı. Üsteğmenimiz gecenin geç saatlerine kadar anlattıkça anlattı. Yapılan yanlış uygulamaların sebebini çözemediği için belliki geri göreve çekmişlerdi. Birara beylik tabancasını çekti ve tv ye ateş etti. Tv patladı ve salonda derin bir sessizlik oldu. Kimse yerinden dahi kıpırdayamadı. Nefesler tutulmuştu. Sonra ÇEKİLEN SİLAH PATLAR. dedi ve gitti. Tabi gazinoya yeni bir tv aldılar ve konu da kapandı gitti. Gitti gitmesine de komutanın bu sözü hala kulaklarımızda çınlamakta. Yüreği yanan üsteğmen çekilen silah patlar diyerek ne demek istemişti sence...
    Anladığım o ki çekilen silah patladığı gibi  kurulan silah ta patlar.  Bahçeli artık sabrımız kalmadı bu Türkiyenin bekaa sorunu diye açıklama yaptı yapmasına da   ABD, Türkiye'nin olası bir dünya savaşında kuvvetle muhtemel  tarafız olacağını düşünmekte. Tarafız bir Türkiye,  olası bir dünya savaşında   ABD çıkarlarına  hizmet mi edemiyor yoksa ? Sonuç olarak sen s400 alırsın adam sana s500 atar sen s600 alırsın adam sana s700 atar bunun sonu yok. Bu  tür sofistike silahlar  ancak barış anında işe yaradı şimdiye kadar. olası Savaş anında da kullanılan bu silahlar nihayetinde kimin işine yarar sence ? konuyu bu yönüylede mi düşünmeli. Yada devletimiz bunu mu hesap etmekte ?
  • AzerAzer Gönderiler: 3853. Derece
    Ağustos 25 düzenlendi
    savasin nerde cikacagidan onemlisi,  hedefin ve harcanaklarin kimliyi onemlidir bence
    Yada bir başka bakış açısı ile s400 lerin Türkiye'ye kurulması olası bir dünya savaşı için son virajında dönüldüğü anlamına mı geliyor ?
    S400 ler bizim abd ye ypg cevabimiz ola..

Burada önemli olan düşman kim. ..

Sonuç ta bizi Rusya nin kucağına atıyorlar. .

ama Akdeniz ve Karadeniz Nato güçu dolu
    Kime karşı. .

Bi savaş çıkacak ama bize kari ve zararı ne olacak. .

Ahmet abi bi video da çıkacak savaş ta Türkiye taraf olmayaçağını ve güvenli liman olacağını. .

Bizi çok sevmeyen Arabi lerin paracıkları nin bize geleceğini söylemişti. .para diyince orda kaldım yani. .

Sen şimdi abd nin Türkiye nin tarafini belli etmesini istiyor diyosun. .

Pentagon dan yanami. .Küresel çilerden yanami. .sence hangisi. ..

Veya başka bir düşünce hani bizim elma mız. ..

Vardı. .
    Eğer ki bi savaş olucak sa S400 ler abd ye karşı olucak mantıklı olan..

Coğrafya da abd Türkiye yi kaybetmek istemiyor. .kaybederse işi bitecek. .

Peki bize ne vaat ediyor. .sözünde bile durmuyor. .en son görüşme de ne istedi ne aldı. ..mesala şu papaz tutuklandı gina göre Erdoğan dan bişey alamadilar. .

Yakında kokusu çıkar
    Ağustos 25 düzenlendi
     ABD türkiye'nin tarafını belli etmesini istemekte. Pentagon mu ? küreselciler mi ? lakin şahsi fikrim o ki Türkiye ikisini de tercih etmiyor. Bağımsız, hür ve özgür.   Pentagon bundan son derece rahatsız, küreselciler bundan son derece rahatsız. Çünki belirsizlik onları birbirine düşürüyor.  Bunun da farkındalar.  Türkiye' yi bölgede kaybeden  Pentagonun  işi bitecek  gibi duruyor. Bu noktada Türkiye' nin    ZAMANA OYNADIĞINI   söyleyebiliriz. belki de bu yüzden s400 meselesinde de  KIZ EVİ  modunda  olmayı tercih ediyor da olabilir.

Papaz Pentagonun adamı idi onu elinde tutmakla iyi bir hamle yaptığını düşünüyorum.  Fetö + PKK + YPG + PYD + DHKPC = PAPAZ  BRUNSON  diye düşünüyorum.  Adam Altın madeni kıymetini bilmek lazım.
    Valla aynen dediklerine katılıyorum. .kardeşim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .