DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Global Finansal Çöküş 2018'de mi başlayacak?

TheHUNTheHUN Gönderiler: 301
Ağustos 2017 düzenlendi Kategori DÜNYA
Ünlü Ekonomist "THE BEGINNING OF THE END"(Sonun Başlangıcı)Kitabının yazarı Michael Snyder'ın iddiasına göre Küresel ekonomi 2018 yılında çöküşe geçecek 2019'dan 2021'e kadar en zirve noktasına çıkacak. Gene iddiasına göre 2.Dünya savaşının çıkmasına neden olan 1929 Ekonomik Buhranı'nın 40 katı daha şiddetli olacak ve Ülkeler&Devletler çökecek.

Evangelizm Tanrıyı Kıyamete zorlamak Kitabının yazarı Araştırmacı Ekonomist Doç Dr. Ramazan Kurtoğlu da Altın ve gümüş fiyatlarının önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde kendini katlayarak yükseleceğini söylemişti ve Türk milleti ev yerine altın'a yatırım yapmalı demişti. Tespitleri doğru çıkmaktadır.

Zira son 7 yıldır Altın&gümüş ve Dolar'da astronomik bir yükseliş başlamıştır.

Son 7 Yılın Dolar ve Altın fiyatları:

4 Ocak 2010 - Alış : 1.4810 Satış : 1.4881
3 Ocak 2011 - Alış : 1.5476 Satış : 1.5551
2 Ocak 2012 - Alış : 1.8768 Satış : 1.8859
2 Ocak 2013 - Alış : 1.7708 Satış : 1.7793
2 Ocak 2014 - Alış : 2.1718 Satış : 2.1757
2 Ocak 2015 - Alış : 2.3449 Satış : 2.3491
2 Ocak 2016 - Alış : 2.9500 Satış :
2.9588
2 Ocak 2017 - Alış : 3.9866 Satış :
3.9900

2017 Temmuz ayı itibariyle de doların 3.5300 seviyelerinde seyrettiğini görmekteyiz.

2010’da altının gramının 54,00 TL,
2011’de altının gramının 71,25 TL,
2012’de altının gramının 100,75 TL,
2013’de altının gramının 97,50 TL,
2014’de altının gramının 94,98 TL,
2015’de altının gramının 100,51 TL,
2016'da altının gramının 124,00 TL

2017 Temmuz ayı itibariyle de altının gramının 140,00 TL civarında olduğunu görmekteyiz.

Kaynak : T. C. Merkez Bankası

Şu anda 2017 Yılı İtibariyle $ 1,500 olan Altının onsu 2022 Yılında $ 5000+ olacağı öngörülüyor.

2017 Gold Price Forecast: $1,500
2018 Gold Price Forecast: $2,200
2019 Gold Price Forecast: $3,000
2020 Gold Price Forecast: $4,200
2022 Gold Price Forecast: $5,000+
Teşekkür edenler (1)BAMSI_BEYREK

Yorumlar

 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 301
  Ağustos 2017 düzenlendi
 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 94
  Ağustos 2017 düzenlendi
  Merhabalar.

  Daha gecen günlerde bu eylülün 23'ünden itibaren baslayacak olan bir dizi kaosun videolarini izlemistim. Seslendiren kisi dedi ki: "ABD basta olmak üzere bir cok ülkede dükkanlar falan kapatiliyor. Ve siz zannediyorsunuz ki bunlar hep Internet üzerinden yapilan alisveris yüzünden. Hayir, zannimca buralari devlet veya devletler ülkeler ve ekonomi cöktükten sonra calisma kamplari olarak kullanacak." Bunu derken FEMA'dan ve daha önce sanirim 1950'lerde imzalanmis bazi acil durum yasalarindan bahsetti, ülkeyi totaliter bir yapiya büründüren yasadan.

  Ayrica baska bir ekonomist de (adini hatirlamiyorum) 2017 yilinin sonlarina dogru krizin baslayacagini iddia etmisti.

  Neyse. Elimde Ramazan Kurtoglu'nun "Nörofinans" kitabi var ve 141. sayfada ekonomik-finansal krizi habercisi faktörlerden bahsediyor, asagiya yaziyorum:

  1. Araba saticilarinin mesai saatleri ve araba promosyonlari: Mesai erken baslayip gec bitiyor ve promosyonlar artiyorsa.
  2. Gökdelen endeksi: Gökdelenler artiyorsa.
  3. Romantik roman endeksi: Ask romanlari satisi artiyorsa.
  4. Karton kutu endeksi: Karton kutu kullanimi düsüyorsa.
  5. Sac kesme endeksi: Japonya kökenli olup, ekonomi kötü gittiginde kadinlar saclarini kisa kestiriyor.
  6. Tereyagli "popkorn" (patlamis misir) endeksi: Ekonominin iyi gitmedigi zamanlarda ve kriz dönemlerinde patlamis misir ve insanlara kendini iyi hissettiren filmler is yapiyor.
  7. Sivrisinek isirigi endeksi: ABD´de kriz varsa sivrisinek isirigi vakalari da artiyor. Zira mortgage ile alinan havuzlu evler terk ediliyor.
  8. Tamircilerin dönüs hizi: Cagirdiginiz tamirci hemen geliyorsa.
  9. Indirim kuponu endeksi: ABD´de 2009´da kupon kullanimi 3.3 milyar dolar olmus. Kriz öncesi ve kriz dönemlerinde artiyor.
  10. Kuru temizleme endeksi: ABD ve Avrupada kuru temizlemeye gidenlerin sayisi azaliyorsa.
  11. Merkez ofis aciklamalari: New York Times tarafindan gelistirilen bu endekse göre, küresel sirketler merkez ofislerini degistiriyor ve hisse satacagini acikliyorsa.

  2008 krizinden önce Yahoo binasini degistirmis, Apple yeni bir bina yapacagini duyurmus ve bir ceyrek dönem sonra kriz patlamis.

  (Kaynak: Ramazan Kurtoglu; "Nörofinans - Küresel para savaslari ve davranis ekonomisi"; Asi Kitap; 1. Baski 2016; Sayfa 141-142)

  Bazi faktörler tuhafima gitti ama dogruluk payi olabilir.

  Insaallah bu kriz bizi patlatmaz!
  Teşekkür edenler (3)TheHUN yörük Cengizhan_29
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 301
  Batman Karaşovalye filminde kötü karakter Joker Amerikan Başkanına şöyle der " MEVCUT DÜZENİ BOZDUĞUNDA HERŞEY KENDİLİĞİNDEN KAOS'A DÖNER.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 304
  Biz salih amel toplamaya çalışıyoruz altın yada gümüş değil. AYRICA BİZİM ALLAHIMIZ VAR TANRIMIZ DEĞİL.Bizim evangelistlerin planlarına ihtiyacımız yok bizim vekilimiz Allahtır.O bize yeter. Salyangozu başka yerde satın.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 304
  Allah'ın dolusundan korkup arabalarımızı sardığımız gibi İmanımızıda sarıp küfürden korumaya çalışsak daha faydalı olur. Heryerde küfürün planını varsayımlarını geleceğe yönelik paylaşımlarını analizlerini  paylaşıyoruz. Bu farkında olmadan yönünüzü değiştirir. Müslümanın asıl görevi bu değildir.Müslüman evet akıllıdır tehlikeyi görür.Ama bunu yaşam biçimine dönüştürüp gölgesinden bile korkar bir hale bürünmez. Zira kalbi otoban gibidir. Şeytana yer yoktur kalbinde korkuyada.
 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 94
  Biz elbette salih amel toplamak icin geldik, burasi kesin ama biz bu bahsettigimiz sapiklarla ayni dünyada yasiyoruz. Onlar ne yaparlarsa hem kendilerine hem de bizi de isin icine katarak yapiyorlar. Bunlari bilip ona göre davranmaliyiz ve cevremize de anlatmaliyiz. 

  Yani müslüman olarak tedbirimizi alip sonra Allah'a (c.c.) tevekkül etmek zorundayiz. Tabi ki onlarin bir plani varsa, muhakkak Allah'in (c.c.) da plani vardir. Biz zaten buna iman etmisiz elhamdulillah. Bizim niyetimiz "salyangoz" satmak degil. 

  Tekrar diyorum, biz bu sapiklarla ayni dünyayi paylasiyoruz.

  Saglicakla kalin.
  Teşekkür edenler (2)TheHUN Cengizhan_29
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 304
  Abi bu dünyada herkesin bir görevi var theHUN kardeşim bilgisinin zekatını bu şekilde verecek bu bilgileri bizimle paylaşacak biz istifade edeceğiz tehlikeyi önceden haber verecek ben burada altın gümüş toplamanın islami açıdan yorumunu yapıp diğer bir tehlikeyi göstereceğim. Sen bu derin dünya kardeşliğinin önemini herbirimize anlatacak ve farklı bir bakış açısı vereceksin. Burada bulunma nedenimiz bu .Selametle.
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 301
  Bizim amacımız salyongoz satmak değil kardeş.
  Şu an yeryüzünde hak ile batılın savaşı verilmektedir. Bizim safımız da haktan yanadır. Bizimle aynı saftaysan o zaman bizimle boş tartışmalara girmene gerek yok! Senin tartışacağıın kişiler karşı safta olanlardır. Onların adresleri de bellidir.
  "Uyuyanları uyandırmaya bir uyananık yeter" demiştir Malcolm X
  Ülkemizde büyük çoğunluğun satılık medya tarafından uyutulduğunu ve gerçeklerin hiç de onlara gösterildiği gibi olmadığını çevremizdekilere ve bu tür platformlarda ilgilenenlere duyurmaya çalışıyoruz. Zira küresel çete boş durmamaktadır. Topla tüfekle gelemiyorlar Türk Milletine ama toptan da tüfekden de daha zararlı faaliyetlerle içimize sızıyorlar. Biz ve bizim gibi Milletine ve özgürlüğüne düşkün vatansever insanlar da onların planlarını deşifre etmektedir. Ve sayılarımız 7-8'i geçmemektedir Türkiye'de.
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Bağımsızlık benim karakterimdir" demiştir. Biz de bağımsızlığına son derece düşkün insanlar olarak onlara karşı onların silahıyla savaş veriyoruz. İnsanlığı köleleştirmeye and içmiş bu küresel çete'nin planları her deşifre edildiğinde onlar faaliyetlerine bir format atarak farklı bir şekilde planlarını yürütmekteler. Bak daha dün akşam haberlerde verdi, hani şu şikayetçi olduğumuz EVLİLİK PROGRAMLARI var ya! Toplumun ahlakını bozuyor diye yayından kaldırılıyormuş. Ama bugün senin ülkeni yönetmek için öne atılan siyasiler her ne hikmetse kültürümüzü erezyona uğratan bu zararlı programları bir türlü yayınlardan kaldıramıyorlar. Şimdi Evlilik programının ismini değiştirip başka bir formata büründürerek gene toplumumuzu, gençlerinizi zehirlemeye devam edecekler. Yayından tamamen kaldırılmıyor anlayacağın üzere.
  İnsanlarımızın milletimizin geleceği tehdit altındayken birileri çıkıp uyarmasın mı? Ne yapalım tam da küresel düzenin istediği gibi suya sabuna dokunmadan kabuğumuza mı çekilelim? Bu arada onlar gizliden gizliye planlarını gerçekleştirsinler öyle mi! Öyle şey olmaz! Başımıza geleceklerden hepimiz sorumluyuz. Bilenler bilmeyenlere duyuracak, öğretecek. Yoksa senin ülken içerdeki hainler tarafından küresel sisteme satılırken sen uyumaktaysan, o zaman kusura bakma başına gelecek akıbetlerden dolayı kimseyi sorumlu tutamazsın. Ve şikayet etmeye de hakkın olmaz. Bunun örneğini 15 Temmuzda hep birlikde gördük ve yaşadık. Bu satılık hainler çok daha önceden duyarlı insanlar tarafından deşifre edilseydi onlar ve onlar gibi küresel düzene kendini teslim etmiş olanlar Ülkemizde bu kadar palazlanamazlardı. Senin ülken küresel çete tarafından ele geçirilmişti çok öncelerden ve büyük çoğunluk 15 Temmuzda bombalar kafalarına düştüğünde uyanabildiler. Ben bu fetöcüleri yaklaşık 24 sene önce deşifre ettim ve onlardan uzak kaldım.
  Şimdi gene matamatiksel bir hesaplama yaparsak siz ve sizin gibiler eğer hala hayatta olursak 10-15 yıl sonra ellerinize takılmış mikroçiplerle uyuduğunuz uykudan uyandırılacaksınız. Ama çok geç olacak. Zira onlar hedeflerine ulaşmış siz de köle olmuş vaziyette hayatlarınızı sürdüreceksiniz.
  Elbette ki planların üstünde bir plan yapıcı vardır. O da şanı yüce Hz. Allah'dır. Lakin biz önceden tedbirimizi almakla mükellefiz. Savaşa gittiğinde silahın cephanen olmadan düşmana galip gelmeyi umamazsın.
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 626
  Adamlar şu anda maç oynuyor lar.. maca biz 10 ..0 yenik başladık. .en son gol ü 15 temmuzda attık. .iyi goldu ama. .10:1 olduk yani
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 626
  Bizim uyanmamiz lazım arkadas lar. .
 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 94
  Uyanmamiz lazim da abi, dünyayi bir ilüzyon tarlasina cevirdiler. Milleti uyutuyorlar. Millet de uyumayi sevdigi icin uyanmiyor. Hafta ici is güc, aksamlari dizi, hafta sonlari futbol veya baska eglenceler. Adamlar "harika" sistem kurmuslar. Bir yandan uyutuyorlar, bir yandan köleler calisirken cepleri doluyor. Kölelere aylik bir kac bir seyler veriyorlar, onlari da vergidir, sigortadir, kredidir, alisveristir derken geri ceplerine atiyorlar. 

  Ben sistemin komple cökmesine raziyim.

  Allah c.c. gafletten uyarsin.

  Aklima Sultan 3. Murad'in siiri geldi. Hani sabah namazini kacirinca yazmis oldugu. Uyan gözlerim, gafletten uyan. Adam bir kere kacirmis, uyuya kalmis. Biz hergün uyuyoruz. Allah hidayet etsin.
  Teşekkür edenler (3)Azer TheHUN Cengizhan_29
 • AzerAzer Gönderiler: 587
  BAMSI_BEYREK  kardes dogru der, onumuzde neden kriz ve savas cikarmak istiyorlar? cunki uyanisi olmaga baslarsa savas ve ekonomik krizle durdurmak istemeleridir, sonra herkes can ve mal hayinda olsun diye,baska seyler dusunmesinler 
  eger uyanmak istiyorsak once ac ve caresiz kalirim dusuncesinden kurtulub, ne olucaksa olsun teki ALLAH benden razi olsun diye, dusunub ve yasamaliyik ozaman uyanisin ne savas nede kriz durdura biler
  Teşekkür edenler (2)TheHUN Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .