DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

İlk Operasyon

2456

Yorumlar

 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Zamanında yapılmayan Operasyonların sonucu çok ağır bedellere mahkum. Türkiye tekrardan parçalanma aşamasına girdi.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Erdoğan , Bahçelinin K.Irak sabotajını ve diğer taraftan Esed ile işbirliğine zorluyanların kuşatmasını delmiş durumu lehine çevirmiş,ülke savaş moduna girmiş durumda. Pyd-Esed projesini delmek üzere Bir an önce Afrin ve İdlip üzerinden giriş yapıp Halep"i kuşatmalı. Çıkacak ayrık sesleride TalAbyad üzerinden giriş yaparak Süleyman Şah Türbesi operasyonu ile dizginlemeli ve Halep üç taraftan kuşatılmış olmalı.
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 326
  Eylül 2017 düzenlendi
  Bize sağ gösterip sol vuruyorlar hep. Türkiyenin Kuzey Irak dış politikası başından beri yanlış. Taa Ahmet Davutoğlunun dış işleri bakanlığı yaptığı döneme kadar dayanır bu hatalar. Bugüne kadar Barzani yönetimine milyonlarca dolar ülkemiz tarafından yardım edildi. Yatırımlar yapıldı, alt yapısı onarıldı. Sonuç ne oldu? Hain gene hainliğini yaptı. Barzani efendi şimdiye kadar durdu durdu da neden 2017 yılının sonunu bekledi referandum için? Bunu durup bir düşünmeliyiz. Neocon'ların 3000 tır ağır silah yardımının bir taraflarını kaldırdığına şüphe yok ancak asıl, hadi yürü arkanda biz varız diyenlere güveniyor olmalılar. 2018-2020 aralığı Ortadoğuda bölgesel savaşların daha da kızışacağı, vekalet savaşlarının devletler ve milletler arası savaşa dönüşeceği bir zaman olacak gibi görünüyor. Eğer ABD'nin Kuzey Kore çıkmazı da işin içine girerse bölgesel savaşların daha ileride küresel bir savaşa dönüşme ihtimali hayli yüksek. Zaten kaos'dan düzen kuran uluslar üstü finans aktörlerinin başını çektiği küresel çetenin istediği de bu değil mi?
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Bir günde biz küresel çete olup kaos çıkartalım.
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 326
  Kaos çıkarmak mümine yakışmaz kardeşim. Onlar bu geçici Dünya'yı biz ise Ahireti tercih ettik.
  Onlar
  2 - BAKARA/205- İş başına geçince yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli yok etmeye çalışır. Allah bozguncuları hiç sevmez.
  Teşekkür edenler (1)GüneyKutbu
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 640
  Yusa Hz yeşil kitabeye bakın. .2016...ve 2020 yıllarından bahsedilir. .2016 yi Türkiye kazandı. ..2020 yi kim kazanıcak. ...
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 640
  Yahudinin bir olayı açık seçik desteği görülmüş bişey değil. .
 • AzerAzer Gönderiler: 620
  Eylül 2017 düzenlendi
  asil kazananlar madalyon icin kosdurmazlar,cunki madalyonu ve madalyona giden yolu yaradib cizeler, bence biz nerde kazanacagimizi ve kaybedeceyimizi kendimiz tayin etmel liyik
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 214
  Eylül 2017 düzenlendi
  GüneyKutbu "Bir günde biz küresel çete olup kaos çıkartalım."

  Kaos olayına katılmamakla birlikte;

  Dünyanın ilk ve en uzun süreli "Küreselcisi" Türklerdir, zaten. Aynı zamanda İslam dini de dünyayı/küreyi ister. Bugün ki Küreselciler ise konjonktür olarak güçlü dönemde oldukları için küreselci oldular. Türklerin küreselciliği genlerimizden gelir ve fıtrat icabıdır. Doğal olarak "hakiki" küreselciliktir. Bundan dolayı kadim tarihimizde kızıl elma hep "Cihan Hakimiyeti" olmuştur.

  Bugün ki küreselcilik ise sonradan görme ve taklidi bir durumdur. Tabi Şeytanın bunda etkisi büyüktür. Zira şeytan da küresel planlar doğrultusunda çalışır. Yani sadece son yüzyıllarda dünyayı isteyenleri çok da büyütmemek gerekir. Bu devran döner biiznillah...
  Teşekkür edenler (3)TheHUN Cengizhan_29 ARS
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Döner inşallah. Lakin makro küreselciliğimizi kast etmemiştim o hamdolsun vardı ve var olacakta hep Allah'ın izniyle. mikro küreselizme değinmiştim. Hadi kaos demeyelim ona biz, kısasa kısas olsun.
  Teşekkür edenler (3)BiKarınca TheHUN Cengizhan_29
 • adanagfbadanagfb Gönderiler: 12
  Yorumları okudum bende katkı yapmak isteri.Bahçeli ve ekibinin Erdoğan ' a olan desteği bence manevi değil maddi.yani şöyle diyelim ne olduda onca tavır ve laftan sonra Erdoğan'ın arkasında durabildi Bahçeli .Aslında Bahçeli Erdoğan'ın arkasında durmadı devletin ve milletin yanında yer aldı da denebilir. Çünkü Bahçeli Erdoğan sonrası Türkiyeyi düşünüyor ve adımlarını ona göre atıp kendi seçmenini bir müddet kaybetme pahasına Ak Parti seçmenine şirin görünüyor. Erdoğan sonrası ak parti nin eski gücünde olamayacağı ve dağılabileceği öngürüsü ile hareket eden bahçeli bence çok akıllı hareket ediyor. mesela mhp içinde ki ayrılıkçı grupları mağdur duruma sokup, aynı ak parti kurulmadan önceki  gelenekçi ve yenilikçi bir ambians yaratıp, yeni Türkiyenin hesaplarını bence bizzat bahçeli yapıyor. Siyasiler gelir geçer.. tabi şu an Ak parti güçlü çünkü Erdoğan var.ama hayatında gerçekleri var gerek Erdoğan gerek bahçeli ve kadrolara  artık hem fiziksel olarak hemde ruhsal olarak yorgunlar ve yenilikçi hareketlerin bir gün elbet değişim yaratacağının farkındalar.
  Dediğim gibi bahçeli Erdoğan'a destek olurken onu çok sevdiğinden değil kendi siyasi hareketinin geleceğinin hesaplarını yapıyor.Ama bahçeli ama Mhp deki ayrılıkçı guruplar, Ak parti sonrası sonrası bir Türkiye de söz sahibi olacak kesimlerin ya muhafazakar yada milliyetçiler arasından çıkacağı öngörüsü ile hareket edip bugünden mevzi almış durumdalar.O nedenle bence Bahçeli'nin  attığı her adım Geleceğin Türkiyesin' de Bahçeli ve yol arkadaşlarının söz sahibi olabilme ihtimalini arttırmaktadır. 
  Teşekkür edenler (2)BiKarınca TheHUN
  Çaresizseniz,ÇareSİZsiniz...
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 640
  Senin dediğin hesap a kadar Bahçeli ömrü yeterse. .
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • adanagfbadanagfb Gönderiler: 12
  Bahçeli zaten kendisi için değil, geleceğin türkiyesinde milliyetçilerin söz sahibi olması içim ortam hazırlıyor diyelim. 15 Temmuz sonrası,ERdoğanın yanında görünen fakat aslında devletin ve milletin yanında yer aldığı ortada olan Bahçeli ve bu konjonktürde yapmakta olduğu siyasetinin temel noktası bence Erdoğan sonrasının Türkiyesinde her ne pahasına olursa olsun, Milliyetçi kesimin devlet yönetiminde yer alması gerektiğini düşünmesidir. Vesselam..
  Teşekkür edenler (2)BiKarınca Cengizhan_29
  Çaresizseniz,ÇareSİZsiniz...
 • nevresnevres Gönderiler: 457
  Misafir yazmıyosun ya azcık yaz da farklı bakış açılarını görelim.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Telalyab'a girmek için 31 Ekim'i beklemek hata olur. Biran önce giriş yapmalı Afrini ertelemeliler.
  Teşekkür edenler (1)nevres
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .