DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

ARAKAN

yörükyörük Gönderiler: 1813. Derece
Kategori DÜNYA
bu günlerde arakan daki zulme tanık olunca aklıma halepçe katliamı geldi sonrasını biliyorsunuz çekiç güç kaçınçı paraleldi o 36. ydı galiba 36. paralelin kuzeyine tam hatırlayamadığım birşeyler olmuştu sonuçta kuzey ırak kürt devletinin temelleri o dönem atılmış olsa gerek. can korkusuyla kürtler Türkiye sınırına dayanmış kamplar kurulmuştu hatta yanlış hatırlamıyosam ingiliz kraliçesi o kampları dahi ziyaret etmişti yani baş roldeydi, bugüne bakınca arakan mevzusunda ingiltereyi gene başrolde görüyoruz yarın BM yi acil toplayacaklarmış arakanlılar bangladesh sınırına can korkusuyla yığılmış vaziyette. bu kadar benzerlik aynı aklın ürünü gibi geldi bana. halepçe katliamının sonuçlarından arakan meselesinin sonuçlarını anlıyabileceğimizi düşünüyorum. tam çözümleme yapacak bilgi kapasitem yok. galiba o bölgede kukla müslüman bir devlet kuracaklar yada varolanın sahibinin el değiştirmesi olacak hindistanı bile parçalıyabilirler, hindistan da geçenlerde olaylar vardı budist gibi bir lidere hapis cezası vermişler taraftarları ayaklanmış onlarca ölü vardı, prova yapıyorlar sanırım hindistandaki ve bangladeşteki müslüman halkı kaşıyacaklar. önce banglades ten başlarlar sonrası hindistan olabilir. hindistan ve çin arasında geçenlerde çatışma olmuştu sonra anlaştıklarını duyduk, çin in güneyden kuşatılmasının ayak sesleri olabilirmi k. kore meseleside var. resmi geniş açıya büyülttükçe bölgede birbirine bağlantılı gibi görünen meseleler görünüyor. ama gene ölen müslümanlar oluyor.

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 4653. Derece
    Kardes bu işin arkasında abd var
  • AzerAzer Gönderiler: 3843. Derece
    gozumuzden kacan yilardan beri Islamin dusmani hiristiyanlik diye dusundurub budist cini ve hidistani  hazirladilar yani sagi gosterib soldan vurmak istiyorlar, arakanda olanlar fitnenin fitilemesinIn ilk asamasidir
    dogru bu isin arkasinda abd ve almanlar var,savasda ikinci bir cehbe aciyorlar
  • AzerAzer Gönderiler: 3843. Derece
    Ağustos 31 düzenlendi
    fitne uykudadir onu uyandirana  ALLAH lanet etmisdir,, sozu bosu bosuna islenmemisdir
    yani onlar bir oyun kurmusa o oyunun icinde ve derinliyinde bir oyun ve tuzak var onlar icin

Turku ve Islami yok etmeye calisan bir akil var, ama hesaba katmadiklari bugunleri dusunen ve hazirlik goren Abdulhamit gibi akilarin oldugunu, kendi devrinde amerkaya japonyaya rusyaya ingiltereye ve vatikana ve.s. lerine gonderdikleri adamlar tatil icin gitmediler ve belkide biz bildiyimiz ve bilmediyimiz dusmanlar bizi yok etmek icin diyil olduklari yerleri yok etmek icin dusmanlik yapiyorlar bize,sn Erdogana hayin diyenlerin 100%99 ne dediklerini hakikaten farkinda diyiler
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 3173. Derece
    Eylül 7 düzenlendi
    Arakan' daki müslümanlar kan ağlıyor. Dünya sadece izliyor. işe bak BM den medet umar hale geldik. Nerde İslam İşbirliği Teşkilatı ? diye sorası geliyor insanın. Türkiye' nin çıkışları ve yaptıkları takdire şayan ama yeterli mi ? elbette değil.
    İslam işbirliği Teşkilatı sahi ne iş yapar.?  
    Siyonistlerin, müslüman ülkelerdeki çıkarları doğrultusunda mı  çalışıyor yoksa  bu yapı diye  düşünmeden edemiyor insan.  Arakanla ilgili birakın acil toplantı yapmayı çıkıp  sorun hakkında bir açıklama dahi yapmadı.

Kanaatim o ki siyonistler kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden bu yapıyı kurdurarak bir ÖN ALIM  yapmışlardır. Bu şekilde müslümanların bir araya gelerek ortak hareket etme ve yaptırım uygulama gücünü kırmışlar, sözde teşkilatla pasifize etmeyi amaçlamışlar ve bunda da başarılı olmuşlardır.

Müslümanların  siyonistlere çalışan sözde islam birliği adı altında kurulan bu kukla yapılardan bir an önce kurtulması. Yeni bir DÜNYA İSLAM BİRLİĞİ adı altında oluşuma gitmesi şart olmuştur. Şimdi halifelik getirilsin diyeceğim ama içimizdeki bazı Atatürkçülerin halifelik sözcüğüne alerjisi olacağını tahmin ettiğim için Dünya İslam Birliği ismini alması daha uygun olur diye düşünmekteyim. Benim açımdan ikiside aynı şey.

Müslümanları sözde değilde özde bir birliktelik altında toplayacak yegane millet TÜRK milletidir. Bu yapı ve oluşum Türkiye' nin önderliğinde kurulmalı ve yaşatılmalıdır.  içimizden bazıları hemen şunu düşünmüş olabilir, Efendim İslam İşbirliği Başkanlığı Türkiye'de, ayrıca  yıllarca genel sekereterliğini de Ekmelettin yaptı diyebilir.  Efendim Geçiniz bunları.. yaptı da ne oldu ? diyede bende sorarım o zaman.

Olaya bakarmısın  Arakan da müslümanlar katlediliyor BM den yardım bekliyoruz. Ne hale düştük. BM yardım edecekmiş KI-NA-YA-CAK-MIŞ breh breh breh.......

Bu aymazlıktan  kurtulmalı,  müslümanların ve dahi tüm dinlerin, mezheplerin , Tüm  insanlığın haklarını koruyan sözde değil özde yapıların ve kuruluşların biran önce kurulması gerekir. 

Birileri mesihi bekler, birileri Mehdiyi bekler, bizde islam işbirliği teşkilatını bekleriz bir 1000 yıl daha.......

Rabbim Arakan daki zulmü görüyor elbet. Yardımcıları olur tez günde inşallah..

Selam ve Saygılarımla.

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 3173. Derece
    Müslüman devletlere bakıyorsunuz bir aymazlık vurdumduymazlık almış başını gidiyor. Dünyanın çivisi çıkmış. İslam devletlerini derleyip toparlayacak  BİR YİĞİT aranıyor. işte o zaman Tayyip Erdoğan' a haksız yere diktatör diyenler Erdoğan'ı mumla arayacaklar. Adalet için yürüyenler bırakın yürümeyi bunu aklının ucundan bile geçiremeyecekler.
    İçimden bir his tarihin bizi ona doğru sürüklediğini söylemekte.
    ne diyelim. Herşeyin doğrusunu Aliym olan Allah bilir..........
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .