DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Batıda yükselen Nasyonalizm ve Antifaşizm çatışması

TheHUNTheHUN Gönderiler: 350
Eylül 2017 düzenlendi Kategori DÜNYA
Batıda yükselen Nasyonalizm ve Antifaşizm çatışması.

Değerli kardeşlerim

Şu an Dünya'da hızla yükselen populizm ve onun karşıtları arasında yaşanmakta olan kavganın arka planını masaya yatırmamızın vakti geldi de geçiyor.

Ne oluyor da başta ABD, İngiltere, Almanya, Fransa olmak üzere diğer iskandinav ülkelerinde bu sokak çatışmaları her geçen gün artıyor?
Evet artıyor. Ama satılık medya kanallarında yerli Tv dizileri izleyen vatandaşlarımıza sorarsanız onların böyle bir durumdan haberleri yok. Niye mi? Çünkü küresel medya kanalları içeride ve dışarıda bu haberleri gizlemekteler.
Youtube'a girdiğinizde başka bir Dünya'da yaşadığınızı farkediyorsunuz.
Sokak çatışmaları dakikası dakikasına gösteriliyor. Hatta youtube üzerinden canlı yayın bile yapılıyor. Kimler?
Peki neden küresel medya vermiyor bu haberleri? Neden gizleniyor?
Şu an bir ABD'liye sorarsanız Amerikan iç savaşı çoktan başladı ya da başlamaya ramak kaldı der. Zira Berlin'in ve Londra'nın ana caddelerinde her gün gösteri yapan ve polisle çatışan yüzleri maskeli siyah kıyafetli Antifa'lara (Antifaşist karşıtları) sorarsanız onlar zaten iç savaşın içinde olduklarını ve bu iş için haftalık $ 500 Dolar ücret aldıklarını söylemekten çekinmezler.
Peki bu arada müslüman göçmenleri istemiyoruz diye pankartlar açan ve antifa'lar ile çatışan ve polis'in de buna göz yumduğu milliyetçi gruplara ne demeli!
Bu grupları organize eden bir üst akıl olabilir mi? Yoksa var da olabilir mi si fazla mı?

Hani çoğunuzun bildiği şu Fason ustası Albert Pike'ın 1871'de yazdığı 3. Dünya savaşı tezinin bu olaylarla bir ilgisi olup olmadığı zihinleri kurcalamıyor değil! Kurcalıyor mu?

Bir de şu meşhur Alman filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel'in aristokrat metodu olarak bilinen "The Hegelian Dialectic" Tez, Antitez metodu gelmiyor değil akıllara..

Hegel Diyalektiğine göre, insan kontrolünde (toplum yönetimi) iki zıt güç olmalıdır; Tez, Antitez. Bu iki zıt gücün çarpışmasından (ve sonunda uzlaşmasından) ilerleme sağlanır ve yeni bir güç doğar. (Tez + Antitez = Sentez). Bu sentez daha sonra yine tez olur ve karşısına yine bir anti-tez çıkarılarak yeni bir sentez oluştururlar. Bu böylece devam eder. Hegelin Diyalektiğine göre iki zıt gücü kontrol eden, sonucu da (Sentez) belirler. Hegel’in politik sisteminde devlet aynı zamanda Tanrı’dır, köle olarak görülen vatandaşın tek görevi bu devlete hizmet etmesidir ve bu hizmeti Tanrı’ya tapmak olarak algılamasıdır. Vatandaş kendini ülkesi için feda etmeye her an hazır olmalıdır.

Örnek:
Examples of thesis and antithesis
Thesis: British and French power hegemony after World War 1
Anti-thesis: Hitler
Synthesis: USA hegemony

Thesis: Traditional conservatism
Anti-thesis: Marxism
Synthesis: Globalism

Thesis: USA government losing domestic power
Anti-thesis: 9/11
Synthesis: Patriot act, NSA spying

20. yüzyılda, Amerika Birleşik Devletleri’nin kapitalizmi (Sağ) tez, örgüt tarafından yaratılan Rusya’nın komunizmi (Sol) anti-tez olmuştur ve sentezi dünyaya “Küreselleşme” (Globalizm) olarak sunulan “Yeni Dünya Düzeni” olacaktır. Bu yeni rejime faşizm denilebilir, çünkü otoriter bir devlet yönetimidir. Ve tek bir merkezden yönetilecektir. Küresl Çete'nin anlayışına göre dünyayı yönetebilmek için en ideal rejimdir. Böylece kişilerin yaşamı polis denetimiyle mutlak kontrolü altına alınacak, varlıklarına devlet her an el koyabilecek, toplumlar istedikleri şekilde yönlendirilecek. Bireyler devlete hizmet ettikleri sürece var olabilecekler.

Bu yeni düzende (kendileri hariç) yaşlı ve hastalara yer yoktur ve onların hemen yok edilmeleri gerekmektedir, çünkü devlet üzerinde bir yük olarak görülmektedirler. Sadece tüketen, hiç birşey üretemeyenlere bu rejimde ve bu dünyada yer yoktur.

Şimdi sorulması gereken soru şu;

Bu insanların sağ sol çatışmasının içine çekilip 2025 yılına kadar birbirlerini yok etmeleri mi sağlanmaya çalışılıyor yoksa imha planı için Küresel savaş gibi bir yöntem mi düşünülüyor? Ya da her ikisi aynı anda mı?

Sizce hangisi?
Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29

Yorumlar

 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 350
  Eklemeyi unuttuğum bir şey de bu çatışmaların şu sıralar haberlerini çok sık duyduğumuz İklim değişikliği ya da palavrasına bağlı doğal afetlerle ve göçlerle bir bağlantısının olup olmadığı.

  Varsa ne gibi bir paralellik var sizce?
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  oyun buyuk ve karmasik olan bir agaca benziyor, ve yalniz bir tane meyve versin diye uzun zamanlardir yetisdiriliyor

  akil ve zihin kontroludur bugunki baglanti zanimca
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Abd deki en büyük harcama kalemi sigorta. .Devlet ten beslenen bu kesim hali hazirda bi yük tabiki. .ama bence olay bu değil ..

  ABD ekonomisi batmak üzere. .
  Kontrol lü bi batis olsun istiyorlar. .
  Tabi bu işten en büyük zararı Çin cekicek. .
  Bide abd nin borç lu olduğu ulkeler. .
  Bizim bile 50 milyar dolar alacagimiz var..
  Bu paraların üstüne yatmak için ..

  HÜ HU ABD BATTI denilicek. .tabi herkes inansin diye de iç savaş olayı bahane edilicek bana göre. .

  Zira batık ülkeden kim para ister..

  Bu sayede ekonomik olarak batık. .
  Askeri olarak hala gücü yerinde bir abd düşünüyorlar. .

  Arka planda Şeyh taşı kaya gazı yedekte durucak. .nede olsa 200 yıllık gelir garanti..

  Birde dünya savaşı çıkarsa ...abd için süper. .

  Eriyen kutup bölgeleri üzerinden yeni bir ticaret yolu. ..yemede yanında yat. .

  Güzel planda. .güç ve hakikat sahibi Yaradan bu iş e ne diyecek. .
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Zaten iklim değişikliği avrupa yi oyun disina aticak. .
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 350
  Antifa vs Patriot çatışması

 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 105
  Göclerle ilgili baglantisi asikar. Daha bugün bir video izledim. Isvecte yasayan bir yahudi bayani bununla ilgili konusuyordu. "Avrupayi cöküsten "kurtarmak" icin göcler lazimdi. Multikültürcülük bunun cözümüydü. Ve öyle olmak zorundaydi. Ve biz (yahudiler) bunu sagladik." tarzi seyler dedi. 

  Ve ayni videoda Paristeki bir sinagogda konusan bir haham söyle dedi: Hristiyan Avrupanin Müslümanlar tarafindan istilasi sizce nasil birseydir? Bence mükemmel birsey.

  Adamlar Hristiyanlara bayagi kin güdüyorlar. Taa Pavlustan beri. Ve yavas yavas yok etmek istiyorlar. Akla su soru geliyor: Calismak icin gelen gurbetci Türkleri ve digerlerini Siyonistler mi kullaniyor?

  Gitgide bu dünyadan utaniyorum. Degisim yavas da olsa ilerliyor ama uyuyanlarin sayisi hâlâ cok.
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 662
  Bizdeki gezi parkı geldi aklıma. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .