DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

SPOR DEĞİL TİCARET

furkanbalikciiifurkanbalikciii Gönderiler: 1
Eylül 8 düzenlendi Kategori TÜRKİYE

Geçtiğimiz günler de bildiğiniz üzere milli gururumuz milli koşucumuz

Ramil Guliyev Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi ve yüce milletimizi onurlandırmıştır. Sporcumuzu

tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Şimdi gel gelelim konu başlığımıza ''Spor Değil Ticaret'' sizde az çok tahmin ediceksiniz ki

bu konu başlığını futbol denilen spor yüzünden açtım. Hiç huyum değildir ki spor ayırt etmek.

Sporun her türlüsü güzel ama işin içine ticaret girince spor sporluktan çıkıyor. Ülkemizdeki spor

anlayışını hemen çokta uzağa gitmeden A Milli Takımımızdan değerlendirelim. Fatih Terim sıfır başarı

2,5 milyon euro tazminat, gruptan çıkamayan futbolcular 15 milyon euro prim Ramil Guliyev ve

çoğu bireysel sporcumuz Dünya Şampiyonu 60 bin euro...

Aslında benim pekte bir şey dememe gerek kalmadı durum haliyle ortada. Ülkemiz bu durumda ilerlerse biz

olimpiyatlarda daha çok tek madalyayla yetiniriz. Başarıya göre taktir edilir insan başarısızlıkla taktir edilmez.

Bir güreşçimiz, taekwandocumuz, karatecimiz, koşucumuz olimpiyat şampiyon da olsa, onlarca Dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu da

olsa gruptan çıkamayn bir takımın fertlerinden az miktar alması benim kanıma dokunuyor. O kürsüye çıkıp

İstiklal Marşımızı okutmak kolay değil. Gençlik ve Spor Bakanlığımızı göreve davet ediyor ve bu durumu düzeltmelerini

rica ediyorum.

FURKAN BALIKÇI

Teşekkür edenler (4)TheHUN BAMSI_BEYREK SerdarTopuz_ Azer

Yorumlar

• TheHUNTheHUN Gönderiler: 210
    Sevgili Furkan öncelikle bu konuya değindiğin için teşekkür ederim.
    Hemen açtığın bu konu üzerine bir bağlama yapıp ilk yorumu ben yapayım. Futbol kitleleri peşinden sürükleyerek uyutmak için tezgahlanmış ticaret kaynağıdır. Onu spor olarak yutturmuşlar bize. Asıl amaç toplumların dikkatlerini o tarafa çekip Küresel sistemin çevirdiği dolaplardan bihaber olmamızı sağlamaktır.
    Ortalığın ateş çemberine döndüğü günümüzde, Gazetelerde her gün manşetlerden neden bol bol futbol ve magazin haberleri verildiğini düşünürsek amacın ne olduğunu da anlarız.
    Bu platform'un Dünya ile ilgili haberler kısmındaki yazılanları iyi okuyup analiz etmen faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Tekrar hoşgeldin
    Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 567
    Furkan kardeş hosgeldin. .hersey artık çıkar meselesi. .ne kadar para kazanirim hesabı. .Devlet millet hikaye olmus ..

Fatih Terim olayı benimde kanima dokunuyor. .başarı varmı yok..bide ödül üstüne emeklilik
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 90
    Antik Roma'da bir kavram vardi "bread and circuses" yani "ekmek ve oyunlar" diye (insaallah tercümesi dogrudur) bugünki sportif organizasyonlar bunun modern hali. 

Insanlari görüyoruz; hafta ici ekmek parasi kazaniyorlar, hafta sonu onlara sunulan eglenceleri izliyorlar. Özellikle Türk milleti her zaman futbolla yatip futbolla kalkar. Ee tabi sadece futbol oynansa tam olarak eglenceli olmaz. Isin icine ticaretin girmesi lazimki enteresanligi kat be kat artsin. Dedigine uygun olarak da magazin. 

TheHun'un dedigi gibi milleti uyutmak esastir. Ben de cocuklugumda (sakin yasli oldugumu düsünmeyim daha 23 yasindayim :)) takimlari falan ezbere bilirdim. Sürekli futbol konusarak gecerdi vaktimiz.

Gecenlerde ezoterizme dair video izlemistim orada bu futbol konusu da vardi. Futbol sahasini bir Mason locasindaki ayin yapilan yerle karsilastirdilar ve cok benzerdi. Hatta 11 rakami bunlar icin cok önemliymis, bakiyoruz 11 oyuncu, penalti 11 metreden atilir vs. Millet artik stadlara mabed diyor, yani ibadet yapilan yer. Düsünün artik nasil birsey.
    Teşekkür edenler (2)TheHUN Cengizhan_29
  • AzerAzer Gönderiler: 478
    ben futbola ilgilenmeyi cokdan birakdim, cunki maglub oldugumuz her oyunda sanki bize,, siz bizden zayifsiz,, bilinc altina enjektde ediyorlardi

bence futbolun asil  2 maksadi var

1 hangi toplum ne kadar fanatik dir onu oyrenmek
    2 istemedikleri toplumlari,, siz zayifsiniz,,,  gosterib oz guveni yok etmekdir

dogrusu eskiden ben futbolcu da olmak istemisliyim olub ve fanatik Fenerbahceliydim
  • yörükyörük Gönderiler: 230
    günümüzde sporda başarılar elde edebiliyorsak bunu Erbakan'a borçluyuz. o döneme kadar alt yapı yok denecek kadar azdı anca çayırda güleşirdik başarıda sadece o dalda gelirdi, çocuk parkının bile kısıtlı olduğu zamanlardan bahsediyorum erbakan bu işe el attı alt yapı çalışmalarına başlandı, yaptım oldu denilince olmuyor zaman alıyor fiziksel(materyal) yeterliliği sağlasan bile zihinsel dönüşüm gerektiriyor şöyleki. bizim şehirdeki kapalı spor salonunun en alt katında hurdalık gibi birkaç spor aleti vardı belkide 100km çapımızdaki ulaşabileceğimiz tek aletler, bir arkadaşla gizlice oraya girerdik sessizce çalışmaya başlardık demirleri tangırdatmadan hırsızlık yapar gibi ayak sesleri duyunca saklanırdık birde yakalandıkmı sopayla kovalarlardı, stadyuma gider spor yapmaya çalışırdık gençlik spor baktı epey gelen var kelle başı kapıdan bilet kessem falanca para eder demeye başladı, bizde diğerleri gibi mecburen kahvelere takılmak zorunda kalırdık. bu dönemlerden geçtik, erbakan milli sporculara destek vermeye başlayınca federasyonlar hesap kitap işine girdi milli takıma kimin gireceğine federasyon başkanının cinsel organının keyfine baktığından çıkar ilişkileri oluştu Türk milli takımına girmek dünya şampiyonu olmaktan daha zordu, denetleyici bir mekanizma olmadığından gözümün gördüğü kulağımın duyduğu adam kayırmalar hep olurdu. şimdi durum nasıldır bilmem,
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .