DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

5.sınıflarda zorunlu ingilizce hazırlığa geçilmesi

TheHUNTheHUN Gönderiler: 216
Eylül 10 düzenlendi Kategori TÜRKİYE
Milli Eğitimin Bakanlığının iki hafta önce aldığı ani bir kararla bu eğitim yılından itibaren 5. sınıflarda zorunlu ingilizce eğitime geçileceğini dile getirmesini tartışmaya açıyorum.

Bu işin şu 2030 Global citizenship Dünya Vatandaşlığı ile ilgili bir bağlantısı olabilir mi ? siz Derin Dünya kardeşlerime soruyorum.

Haydi beyin fırtınacıları! Kazın bu sorunun dibini.
Teşekkür edenler (1)BAMSI_BEYREK

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 571
    Icimize ne kadar bomba var atiyor. .Bu milli eğitim bakanlığı. .ya fen lisesi istiyoruz fen..

Elin gavur un dilini neden mecburi. .
    Şerefsiz bunlar. .
  • yörükyörük Gönderiler: 230
    okul öncesinde ingilizceye başlasa ne fark eder. okuldan ingilizceyi öğrenen insan tanımadım görmedimde duymadımda.
    Ya kardes zorunda giden içimizdeki gavur ların yaptıkları. .
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 90
    Ne de olsa dünya dili. Adamlar yüzyillar boyu dislanmislar Avrupa'da. Fransizca, Latince, Yunanca bilmeyeni "döverlermis". Ne zamanki bu Ingilizler donanmalariyla dünyaya acilmaya karar vermisler o zaman bir kipirdanma olmus ama hâlâ Avrupa'nin 5. dili olmaktan kurtulamamislar. Sonra adamlar sürekli gittikleri yerden kelime almislar, gocunmamislar, bu yabanci diyerek atmamislar (bir zamanlar bizim yaptigimiz gibi), yetmemis o kelimeyi bile Ingilizcelestirmisler. Kelime haznesi giderek büyümüs. Dünya savaslari olmus, ve bir makalede okudum, hep bu iki dünya savasindan sonra büyük bir sicrama yapmis Ingilizce. Fransizcayi tahtindan etmis. Adamlar bu arada daha fazla kelime almislar diger dillerden, kültürlerden, bir nevi hosgörü var. Böyle olunca tabi insan ilgi duyar, bir de ögrenmesi o kadar zor degil, Fransizca veya Almanca gibi.

Simdi bir de Amerikan Kültür-Emperyalizmi var. Sirketler dünyaya yayilmis, Hollywood, Fast-Food vs. Adamlar pazarlamayi zamaninda iyi yapmislar. Simdi öyle hale gelindi ki, bir yabanciyla konusmak icin sen onun dilini veya o senin dilini ögrenmiyor(sun), direkt Ingilizce konusuyorsun, nasil olsa bir kac kelime biliyordur. 

Sonra diger diller Ingilizce kelime almaya basladilar, gittikce corba-diller olusmaya basladi: Spanglish (Ispanyolca-Ingilizce), Franglais (Fransizca-Ingilizce), Denglish (Almanca-Ingilizce) falan. Adamlar sabirla dillerini yücelttiler ve simdi her yerdeler.

Zorunlu olarak ögretilmesi bundan kaynaklaniyor. Ben burada ilkokul 3. sinifta Ingilizce kursuna gittim. Almanyada cok erken baslaniyor. Eger bunlar diger baslikta belirttigin gibi bir "Dünya Vatandasligi" olusturmak istiyorlarsa, bir "Tek dünya devleti" kurmak istiyorlarsa "Tek bir dil" kacinilmaz. 

Söyle de bakilabilir, dedim ya Ingilizce ha bire kelime ithal ediyor diye, adamlarin nereden baksan 1,5 milyon kelimesi var. Her milletten insan, her kültürden insan bir sekilde bu dilde kendini, kendi kültürünü bulabiliyor. Eee bir "Tek dünya devletinin Tek dili" olmak icin bicilmis kaftan o zaman bu dil.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
  • misafirmisafir Gönderiler: 257
    Çok geniş lisan iyi birşey olsaydı Atatürk , Osmanlıca gibi geniş bir dili bir gecede siler atarmıydı(!)
    İnsanları ÜMMİ yaparsan, istediğin gibi insan tipi ( istesek insanları tek bir Ümmet yapardık.) yetiştirirsin.Günümüze bakınca 1000 senedir İslam ile yoğrulmuş bu toprakların insanlarının %70'inin kıpkızıl Kafir olduğunu görüyoruz. Bunlar Bozkırlı Ahad Allah'a inandıkları iddia edilen Türkler.Tabi bu İslam'a göre.
    Türkler İslam ile tanışana kadar Ehad Allah inancındaymışlar, İslam bu Bozkırlıları Gnostikleştirmiş.
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 216
    "Tek Dünya Devletinin tek dili olmalı, Dünya Devletine hazırlık" diyerek en doğru cevabı Bamsı Beyrek verdi.
  • fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    İlim Çin'de olsa alın demiş peygamber..Dahası var mı? Tüm dünyada bilim ingilizceyle yapılıyor.Yapacaksın tabiki zorunlu.Müfredatı biraz değiştirip pratiğe yöneltebilirsek daha da faydalı olur kanaatindeyim.
    Bir dil bir insan........   Kardeşlerim bişeyler öğrenmeye aç olun, korkmayın.Farklı diller,topluluklar insana hep zenginlik katmıştır.Konuyu hemen komplo teorileriyle zehirlemeyin..Yaşadığınız mağaradan çıkıp dünyaya şöyle bir dışarıdan bakın.....
    Fatihdyr kardes. .bizim memleket zincirini yeni kırmaya başladı. .Eğitim konusu hassas biraz. .bir dil bir insan demek doğru. .ama içimizdeki kurtları bi temizlemek lazım. .

Teog la ilgili yapılan iptal. .çoğunluğu harika diyor. .Kalbur üstü rant takımı Hayır diyor. .
    Bu kurt lardan temizlene lim. .ilim için cin e de gideriz kardes sikinti yok..

Biz ilimden ve bilimden uzaklastik yikildik. .
    Şuan temeli sağlam kurnamiz lazım derim...
    Teşekkür edenler (2)TheHUN çokuğraştılar
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 216
    Eylül 17 düzenlendi
    Tabi ki İngilizce öğrenecek çocuklarımız. Ne de olsa Evrensel bir dil. Ona bir diyeceğimiz yok. Bizim ortaya çıkarmaya çalıştığımız şey, ne oldu da 70 senelik Milli eğitimin müfredatı bir anda pat diye değiştirilmeye çalışılıyor? sorusunun cevabıdır. Şimdi mi akıllarına geldi ingilizce öğrenmek! Biz sahnenin önünde oynanan oyunu değil perde arkasını sorguluyoruz.

"Tavuklar kümeslerindeki alan kadar yer görürler. Kartallar ise yüksekte uçarken vadideki bütün hareketleri görürler"
    Önce kümesten bir çıkalım.

Bütün bu araştırma sonuçlarını bir kelime ile Komplo teorisi diyerek kesip atmamız tam da küresel çete'nin istediği şey olur.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • yörükyörük Gönderiler: 230
    thehun yanlış biliyormuşsun, ilkokul 2. sınıfta ingilizce dersi görmeye başladılar.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .