DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

İngiltere müttefikliği

2»

Yorumlar

• sahinmatematiksahinmatematik Gönderiler: 66
    TheSUS öncelikle edep dahilinde konuş (Lan, Oğlum) Bilirsin susarsan adam sanırlar. Susmazsan...
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
    HUN'u SUS diye çevirme. Edebini adabını bil! Kimsiniz lan siz?
    Sen bizim tarafımızda değilsin. Sorduğun sorularla kendi kendini deşifre ettin.
    Hadi git başka yerde sat salyangozlarını. Burda alıcı bulamazsın.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Bu matematik kardeş bi ara ağlıyor du kaydimi silin diye...
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
       İngiltere ile Müttefikmiyiz ?

İngiltere ile müttefik değiliz.
    Terör devleti  ABD, dünyaya yön verebilmek ve üstünlüğü ele almak istemekte, İngiltere ise elinde bulundurduğu nüfuzu  devretmek niyetinde değil.  Aklı ile terör devleti ABD yi   oyuna getirmekte ve getirmeye devam etmekte.  Türkiye bu denklemde kendi çıkarları doğrultusunda rotasını çizmeye çalışmakta.
    Ak parti hükümeti  ve devletin uyguladığı yerli ve milli politika yerinde bir politikadır.
    Her ne kadar ufak tefek hatalar olsa da bu hoş görülmelidir. Ana hat doğrudur.
    Terör devleti ABD yi bile maymuna çeviren ingiliz aklı ile başa çıkmak kolay olmasa gerek.
    Genel anlamda  terör devleti olan  ABD karşısında ki  blokta yer alan  Türkiye,  İngiltere ile an itibari ile müttefikmiş gibi görülebilir. Fakat bu taktik ortaklıktan öteye gitmez/ gitmemelidir. 
    Yani denize düşen yılana sarılmamalı. Yüzmeyi öğrenmelidir. Üç tarafı denizlerle çevrili Anadolu topraklarında ise yüzmeyi bilenler mevcuttur. Sıkıntı yok. Yola devam.........

Not1: Bu tarihten itibaren bütün makale ve yorumlarımda ne zaman bir  ABD sözcüğü geçse başına TERÖR DEVLETİ ibaresi eklemiyi düşünüyorum.  Sizlere de tavsiye ederim.  Taki terör devleti  ABD, teröristleri kullanmayı bırakıncaya kadar...........

Not2: Uzunbacaklıları da gözünüzde çok büyütmeyin. Tonlarca ağırlığındaki tankın önüne yatan bir milleti dünyanın hiçbir gücü yenemez. Her ne kadar ingiliz oyunlarına gelsek de sel gider kum kalır. Anadolu Türktür Türk kalacaktır. Yeterki başımızda sağlam bir irade olsun. içimizdeki uşakların da provokasyonlarına gelmeyelim yeter........

Abdulhakim AK.

• hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Eylül 15 düzenlendi
       Bu arada Barzaninin referandumu yapabileceğini de zannetmiyorum. Türkiye' nin onaylamadığı Barzan devleti yaşayamaz. Dedim ya sel gider kum kalır. Son sözüde Türkiye söyler  vesselam......

Teşekkür edenler (2)TheHUN AhmetYozgat
    Barzani citayi yüksek tutup bişey ler koparmanin derdinde. .referandum yapılacağını bende sanmıyorum. .

Ama Erdoğan bi yorumda bulunmadı. .perde arkasinda desteği var..

Ama bu devlet aklı başka bi makine kardeşim. .
    Şöyle de olabilir. .Türkiye referandum u yaptırıp Kerkük meselesi de dahil olmak bunu koz olarak kullanir. Zira orada harita degisirse Türkiye yasal olarak müdahale hakkı doğar. .

İngiliz uyandiki ise Kerkük e vali yi aldırdı. .

Yanlız bu abd ne yapıyor. .iyice bokunu çıkardı. .
    Sağlam bi dayak yiyecek..onu destekleyen kürt seküler kesim le birlikte. .

Hala şunu arastiriyorlarmis. .referandum olursa Türkiye nasıl cevap vericek diye..

Yanlız bu iktidar daki yahudi ler sıkıntı yaratiyor. .Netanyahu

Tarihte o kadar ingiliz kazığı yedikten sonra

Onlarla müttefik olmak biraz akıl a ters. .
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat TheHUN
    Öncelikle Cengizhan ağlamak güzeldir:Ağlamasını bilmek erdemdir. Kaldı ki soru sordum ben fikir beyan etmeden ama gördüm ki içinizde ne kadar müneccim var ki kalp okumayı niyet okumayı iyi biliyor. Size Peygamber(A.S) bunları mı tavsiye ediyor.Hakimbeyaza teşekkür ediyorum. Ben uzun zamandır Cengizhan ve TheHUn gibileri yüzünden yazmak içimden gelmiyordu.Nacizhane aklıma gelen soruları yazayım dedim içimde bazı şüphelerim vardı biraz sorular tepeden düşme kapalı gibi olabilir ama sizler (Cengizhan ve TheHUN ) gibileri oldukça siz çalar siz oynarsınız. Saygılarımlar...
    TheHUN sizin taraf bizim taraf meselesine gelince senin taraf şuan ki içinde bulunduğun tavırları tavsiye ediyorsa ben şükürler olsun senin tarafında değilim. Ayrıca isimle edepli olunmuyor.
    Matematik kardes. .bize tahammül un yoksa yazma. .kaydimi silin diyen sensin. .veya benmi yanlış hatırlıyorum. .herkesin bildiği konular var. .
    yanlış veya doğru. .onemli olan fikir sunmak. .ben senin yazdıklarını yorum yapmadım..

Kendimiz calip oynamamiz meselesine gelince. .
    Bizim oyun herkese açık. .kimseyi dislamiyoruz. .

Bi ara yikamatik arkadaş vardı oynamıyor um deyip kaçıp gidip 1 gün sonra hiç bişey olmamış gibi geri dönüyor. .aklıma sen geldin.

Uzun zamandır paylaşım yok. .gelmisin ortama hop bana eleştiri yaptılar. .hemen tepki. .

Biz kendi bilgimizce burda paylaşım yapıyoruz. .Hedefimiz insanları uyarmak. .devlete kurşun sikanlara destek olmak değil dir..Kılıçdaroğlu gibi. .
    Yazdıklarına tek bi yorum yapicam. .yakinda ingiliz hanedanindan birileri Türkiye gelirse sasma sakin. ..

Musul ve Kerkük bizimdir. .orası için kan dökülür yine verilmez. .

İngiliz aptal değil o referandum u yaptıracak kadar. .

Referandum turkiyenin işine gelir. .

Hükümet içerisinde ingiliz adamı vardır diye düşünüyorum. .Zira ingiliz aklı olmasa sasarim..tek taşa oynamaz. .

ABD ile ingiliz aklı kavgalı. .
    Köprü başı ve sonu Türkiye
    Kimden yana olursa o kazanicak.

ABD yakındır tasini taragini toplayıp gidecek. .

Ondan sonra pyd ye ne olacak.
    Hep beraber gorucez. .

Karşı taraf boş mu duracak tabiki Hayır. .

Hani batı bölgesini bosaltiyoruzya onlar ordan gelicek. .Uluslararası konsorsiyum adında. .

Hani anlarsiniz ya ..derdimiz ağaç değil. .
  • çokuğraştılarçokuğraştılar Gönderiler: 158
    Birileri abd nin kolonlarına dinamit yerleştirmeye çalışıyor
    Aynı kişiler ingiltereyi sahanın dışına atmaya çalışıyor

aynı kişiler Devletlere kafa tutuyor

ve aynı kişiler sadece amerikanın değil dünyanın belli kolonlarına dinamitler koyuyorlar yada kolonların demirlerini çürütüp zayıflatıyorlar haliyle dünyanın merkezi sürekli değişiyor
    ve olmayacak şeyler oluyor

ingiliz ile türk ortak çıkarlar kapsamında yan yana geliyor

düne kadar amerikaya yakın olan türkiye rusyaya yaklaşıyor

düne kadar düşman olan iran ile abd barışıyor tam barışırken trump ortalığı karıştırıyor

5 yıl önce söylense inanmayacağımız bir birlik kuruluyor türkiye rusya iran yan yana geliyor

uzatmayacağım kimin kimle dost olduğu yada daha doğrusu çıkarlar bakımından ortak olduğu daha çok değişir bizim kendimize bakıp bütün devletlerle çıkarlarımıza uyan ilişkiler kurmamız lazım .
    Devletlerin müttefikleri yoktur devletlerin çıkarları vardır.
    Teşekkür edenler (4)TheHUN Cengizhan_29 ARS hakimbeyaz
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .