DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Site kullanıcılarına neden rozet gönderiliyor?

TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
Eylül 14 düzenlendi Kategori Diğer
Değerli kardeşlerim eminim ki sizin de kafanızı kurcalamıştır. Her mesaj attığımızda 1. 2. 3. derece şeklinde rozet kazandınız diye mesaj geliyor. Şekilleri de düşündürücü! Ve de her yazdığımızda Taslak 5. ÖS2'ye kaydedildi filan gibi rakamlar çıkıyor sürekli.
Ne oluyoruz? Dost bildiklerimiz de mi bizi arşivliyor? Sitenin moderatorundan bununla ilgili mantıklı bir açıklama bekliyoruz.

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 430
    Eylül 14 düzenlendi
    dusman arsivliyorsa demek dusmanimizdir
    Dost arsivliyorsa demek dostumuzdur

soru ve sorun budur,    hangi maksat ve manada arsifleniyor?  

bence bulundugumuz yerin sahibi ve sahibleri Dostumuzdur ve maksatda Millidir

Allahualem
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
    Eylül 14 düzenlendi
    Allah bilir Azer kardeş. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kim dost kim düşman ayırt etmek zor. Bazen de sağdan yaklaşıyorlar. Dost bildiklerin düşman çıkıyor. İnsanın içini en çok cız ettiren de budur.
    Eh ne diyelim herkesin canı sağolsun.
    Ama bizi arşivleyenlere de bir mesaj göndermeden edemeyeceğim.

Onlar bizi fişller Allah da onları fişler. Allah fişleyenlerin en hayırlısıdır.
  • AhmetYozgatAhmetYozgat Gönderiler: 285
    Eylül 15 düzenlendi
    Sevgili Azer.... 
    Benim diyeceğimi demişsin, Allah senden razı olsun! 
    "dusman arsivliyorsa demek dusmanimizdir
    Dost arsivliyorsa demek dostumuzdur
    soru ve sorun budur,    hangi maksat ve manada arsifleniyor?  
    bence bulundugumuz yerin sahibi ve sahibleri Dostumuzdur ve maksat da Millidir." 
    İşte o kadar! diyeceğim ama demiyorum...
    ""... Millidir."  ifadesini, milli bir siteye katkı verenlerin, (çocukça) bir taltifi olarak görmek lazım herhalde.
    Yine de aşağıya, kardeşlerimden bir kişi daha "Ahmetyozgat"tan kuşku duyduğunu söyler veya ima ederse uygulamayı kaldırmalarını söyleyeceğim genç kardeşlerime. Doğrusu, bu uygulamaya olur veren de fakir değil hattızatında. Fakat madem gençler, böyle düşünmüş ve uygulamışlar; onlara da sonuna kadar kefilim Azer'in deyimiyle "Milli"lik hususunda.  Tıpkı yukarıdaki ve aşağıdaki kardeşlerimden; kısaca bizimle beraber olanların hiç birinden kuşku duymadığım gibi... 
    Ama yine de bir itiraz bekliyorum... 
    **
    Sevgili TheHun'un; "Tslak 5. ÖS2'ye kaydedildi filan gibi rakamlar çıkıyor ." ifadesinin ne manaya geldiğini anlamış değilim. Gençlere sorup işin aslını öğreneceğim. Yanlış hatırlamıyorsam, bir kaç gün önce, kendisi bana;; "Hiçbir şey kaybolmaz, süper bilgisayara kaydedilir... " mealinde bir açıklama yapmıştı . "Taslağın kaydedildiği yer orası mı acaba?" diyesim geliyor ama... Zaten kendisi, yanılıp yanılmadığımı yazacaktır sanırım...
    Hazır, buradayken...  
    Dün "Menora" başlığı altında yapılan yorumun bir parçası olarak; D.Forum'da bir de "Sözlük kategorisi"nin iyi olacağı teklif edilmişti. Bizim gençler, bu teklifi yerinde bulmuş olmalı ki siteye bir de "Sözlük Köşesi" ekleyip Fakiri de de haberdar ettiler. Doğrusu beğendim. Ellerine sağlık! Malum daha önce de "D.Dünya Terminolojisi"ni açılma önerisi de yapılmış ve birkaç kavram, açıklanmıştı. Fakat açıklama, sayfalar arasına gömüldü ve ihtiyaca, derli toplu  cevap verilemedi. Böylece sözlük kategorisiyle iki teklif birleştirilerek belli bir adres altına alınmış oldu. Zannediyorum kardeşlerim hem, "Menora" sözcüğününün anlam açıklamasına benzer  kısa kelime-kavram yorumlarını ve hem de terminolojimizin anlaşılırlığını "DERİN SÖZLÜK"te hayata geçirecekler; İnşallah! 
    Sevgilerimle... 
  • yörükyörük Gönderiler: 216
    sözlük çok güzel olmuş, isim ve kavramların derli toplu bir yerde olması beynimize de yansıyacaktır inşallah. kısa ve öz bilgilerle doldurma dileğiyle.
  • yörükyörük Gönderiler: 216
    sözlük kısmında açıklama metninin altına resmini koymak güzel olurdu, resmi nasıl koyacağımızı açıklayabilecek bir arkadaş varmı? fotoğrafları yüklemek için nereyi tavsiye edersiniz.
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
    Eylül 16 düzenlendi
    Sayın Ahmet Abi sizin Milliliğin konusunda en ufak bir kuşku duysaydım bu mevzulara hakim biri olarak evvela ben kendim üye olup yazmazdım bu platformda. Öyle birşey aklımının ucundan bile geçmedi. Yanlış anlaşılmış olmalıyım. Ayrıca şahsınızın milli olup olmadığını sorgulamak haddimize düşmez. Ben onu ima etmedim. Benim ima etmek istediğm şey bu web yazılımını hazırlayıp size sunanların ne kadar güvenilir olup olmadığıydı! Ya da onların da bu hususda ne kadar malumatı var o da ayrıca tartışılır!
    Malumunuz üzere daha önce açıkladığım gibi 2015 yılından sonra İnternet ortamındaki bütün uygulamaların " IA - Super Computer'a kaydedilmekte olduğu iddiası dolaşmakta.
    Henüz ülkemizde bu konuyu bilen kişi sayısı muhtemelen çok azdır kanaatindeyim.
    Daha önceki yazdıklarımdan anladığınız kadarıyla benim çalışmalarımın verileri çoğunlukla dış kaynaklı sağlam araştırmalara dayanmaktadır.
    Ortada bir gerçek var ki 1.2.3 Derecede taslağa kayıtlar yapılımaktadır. Rozetlerin ne amaçla verildiğini bu uygulamayı hazırlayan moderatör kardeşlerimden açıklamalarını bekliyoruz.
    Eminim ki bu husus onların da zihinlerini kurcalayıp akıllarında bir soru işareti bırakmıştır. Kendileri ile özel'den iletişime geçmeme rağmen henüz tarafıma bir açıklama yapılmış değil. Ve zannımca bilmeden kayıt yapan bir web uygulaması satın almış da olabilirler.

Bu uygulamayı başlatan kardeşlerime önerim şu olacak! Yazılımı iptal edip 2015 yılı öncesi eski sistemde güvenilir bir web yazılımı bulmalarıdır. Buradaki arşivi oraya aktarmanın da zor olmayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .