DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KRALİÇEYE DARBE HEZAYANI

misafirmisafir Gönderiler: 199
Kategori DÜNYA
Bilindiği gibi Mountbatten'lar Osmanlının dağıtılması, Atatürk ve ekibinin iktidar yapmaları sonucu Windsor Hanedanlığına ortak edilmiş.Bunun için Kral Edward Krallıktan feragat ettirilmiş , yerine 2 kızı olan ( hanedanlık el değiştiriliyor) kardeşi geçiyor. 
Bundan böyle Mountbatten'lar dönemi başlıyor. Bütün varisler Mountbattenlardan olunca ve bunların ANALARI kraliçe olunca Kraliçeye Darbe nasıl oluyor?Kardeşler arası taht mücadelesi olsa anlaşılacak. Lakin Anaları Kraliçe olan bir hanedanlığın darbe yapıyorlar demek HEZAYAN bir durum.
Zamanında mecbur kalmış Windsorların şimdi bu mecburiyetten kurtulma ihtimali üzerine Darbe yapıyorlar dense gene akla uygun düşer.
...
Tabi bu hezayan durum ; sanki kendi planlayıp çizdikleri yada planlayacılarla beraber bulunup ortak yaptıkları planmış gibi ortya attıkları  REX DEUS planı gibi.Bu ortaya attılan plan daha ilk günlerden çatlak verince , bu sefer başka bir plan yada başka bir grup ile beraber hazırlamış gibi ANTİ REX diye bir plan ortaya atıldı.Bakıldı bunda da çatlaklar var bu sefer Vatikan planı diye bir plan ( Hristiyanlığı yayması icabı bu kabul edilebilir ) ortaya atıldı.
...
Bu kadar hezayanı olanların İslam dini ilgili yazdıkları Gnostik bir inancı İslam dinine sızdırmaya çalıştıklarını gösteriyor. Tabi hernekadar söylediklerimiz Masal densede , bu Gnostik inancı benimseyenlerin olduğuda görünüyor.
...
Barzani ve Kuzey Irak meselesi. Bu mesele Lozan ve Ankara antlaşmasına tabi bir mesele.Belki Ankara antlaşması kabul görecek bir antlaşma olmasa da Lozan inkar edilecek bir antlaşma değil. Lozan antlaşmasına göre uluslararası müdahale için Azınlık haklarının ihlali gerekir. 6/7 eylül olaylarının 1960 darbesini getirdiği gibi. Uluslar arası bir müdahale için tekrardan yazıyorum Azınlık haklarının ihlali gerekir. Bilindiği gibi Lozan'da Kürtler Azınlık değildir.Lozan'ın imzalanmasından hemen sonra Atatürk ve ekibinin bir Kürt devleti kurma projesi başlamıştır. Atatürk (Türklerin atası nasıl oluyorsa?) bu antlaşma ile geldiği aşıkar.Dersim ve çevresinin başlattığı ayaklanmalar (Ermeni -Alevi ayaklanması) Kürt ayaklanması diye sunulmuş başını Ermenilerin çektiği bu ayaklanmalara müdahale edilmemiş Uluslararası müdahaleye zemin hazırlanmış.Lakin işte burada Şeyh Sait müdahale olmuş Ayaklanmayı hilafet ayaklanmasına döndürmüş , uluslararası müdahaleyi bertaraf ettirmiş bunuda canı ile ödemiştir. Bu olayları Menemen olayı takip etmiş ve iktidar Osmanlı hanedanlığı gelmesinden korkmuş 1938 kadar İstiklal mahkemeleri ile ülkeye korku salmış 1938'de Dersim'de katliam yapıp uluslararası müdahaleye zemin hazırlamış, bu seferde 2.Dünya savaşına takılmışlardır.
Bu zamana gelince Hdp diye Ermeni-Alevi partisi kurulmuş bu yol ile uluslararası müdahale alanı açılmış,Kobani olaylarında Türkiyenin müdahale edemediğini görmek herkes için yeterlidir.Çünkü bu olaylar ile Kürtler Lozandaki Kürt tanımından çıkartılmak istenmiş ve kısmi başarı sağlanmış.Yanlız Hendek muharebesi yapabilmesi için Türkiyenin önünü Şeyh Saitin torunları yani Hüdeparlıların çıkışı tekrardan Kürtleri Lozandaki tanıma dönüştürmüş ve Türkiyenin müdahale etme yolunu açmıştır.Tabi Kürtleri Azınlık statüsü elde etme projesi Suriyenin Kuzeyindeki Pyd eli ile devam etmektedir. Barzaninin refarandumu bu azınlık statüsünü tamamen bitirir.
Kürtler Lozan'da azınlık statüsünde değildir. Lozan'da Kürtler Müslüman olarak görülür. Lozan'da Müslim ve Gayri Müslim olarak bakılmış ,Gayri Müslimler azınlık olarak ele alınmıştır.
...

Yorumlar

• ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Bu yazı resmen bir ütopya.
    Osmanlı bile 1908 yılında seyit rızaya ölüm kararı çıkarmıştır.
    Vatan hainlerini kahraman lanse etmenin bir anlamı yok.
    Barzani'nin sonuda böyle olacak

Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29

• misafirmisafir Gönderiler: 199
    Tabi hala böyle bir gayri müslim oluşumu destekleyen hernekadar ismi Ömer'de olsa insanlar olacaktır. Yazıya ütopya demiş lakin buna karşılık,yazıyı destekliyecek şekilde Osmanlıdan örnek verip isim zikredip fotağraf paylaşmış.
  • yörükyörük Gönderiler: 216
    mesele iktidar taht kavgası olunca ne ana dinler ne baba tarih bunun örnekleriyle dolu, iki dönüm arazi için bile yapılan kavgaların ana baba kardeş tanımadığını görmedinmi hiç, mevzu koskoca devletlerin halini hesap et düsün birde.
    barzani lozan ankara anlaşmaları meselelerine gelince. adaletin simgesi elinde kılıç diğer elinde terazi gözü bağlı şekli görünce hep aklıma "kör duttuğunu öpermiş" atasözü gelir dutamadığının kaçtığı malum. o anlaşmaların hükmü sen güçlü isen var gücün yoksa elinde hangi anlaşmanın olduğunun hiçbir önemi yok kağıttan ibaret. insanların üstünde anlaşabileceği iki şey var bir para , iki silah. tüm anlaşmalar bunlara dayanır bunlar elinde yoksa anlaşmalarında hükmü yoktur.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Yörük (!) "ANA " olupta herhangi bir konu için çocuklarından başka biri için mücadele etmiş kimler var. Misaller verirsen İnsanlık ve Tarih tekrardan yazılır.
    Güç demişsin (!) Lozan'da antlaşmayı imzalayan ve gözlemcilerin hepsi güçlü devlet zaten.( japonya 2.dünya savaşında gücünü kaybetmiş) Kimse kafasına göre hareket edemez.
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
    Eylül 21 düzenlendi
    Yahu siz hala Türkiye'nin bağımsız bir ülke olduğunu mu sanıyorsunuz? Öyle ise neden senin ülken teknoloji üretmedi şimdiye kadar? Niye senin ağır sanayin yok 90 senedir? Senin refah seviyen neden Avrupa ülkelerini yakalayamıyor 1 asırdır hala? Kendi milli piyade tüfeğini bile daha yeni yeni kabuğunu kırarak yapmaya çalışan bir ülkede hangi bağımsızlıktan bahsedilebilir?
    Bu soruların cevaplarını bulmak için tarihe geri dönüp sorgulamamız gerekir.
    1. Dünya savaşında 5 yıl işgal altında kalan İstanbulu İngilizler ve müttefikleri arkalarına bile bakmadan babalarının hayrına mı bize bırakıp gittiler acaba? Ne gibi gizli andlaşmalar yapıldı?
    Neden Cumhuriyetin ilanından bu tarafa ilçelere yeni atanan kaymakamlar hala 9 aylığına önce Londra'ya gönderiliyor?
    senin medya kuruluşların kimin elinde?
    Milli olduğu iddia edilen eğitim sistemin kimin elinde?
    Neden yatırımlar hep İstanbula Marmara bölgesine yapılıyor da Anadoluya yapılmıyor? Bunu yapmalarındaki amacı sorguladık mı?
    İstanbulun nüfusu 20 milyona dayanmış.. Nüfusun 1/4'ü buraya dolmuş. Nereye gidiyoruz?

2003 yılında ABD'nin dış işleri bakanı Condeleezza Rice ile Ortadoğuda 21 ülkenin sınırları değişecek diye çok açık ve net mesaj verildi. O günden bu tarafa BOP projesi son sürat devam etmekte. Afganistan, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Sudan, Etyopya Somali, daha say sayabildiğin kadar. Bizi es mi geçeceklerini düşünüyoruz? Biz istesek de istemesek de bu PKK devletini kurmak için ellerinden geleni yapacaklar.
    Varsa paran ve silahın Dünya güçlerine kafa tutup savaşırsın.

Misafir'in dediği gibi Para ve silaha sahip olan gücün de sahibidir bu Dünya'da.
    Teşekkür edenler (3)GüneyKutbu Cengizhan_29 hakimbeyaz

misafir dedi:
    Tabi hala böyle bir gayri müslim oluşumu destekleyen hernekadar ismi Ömer'de olsa insanlar olacaktır. Yazıya ütopya demiş lakin buna karşılık,yazıyı destekliyecek şekilde Osmanlıdan örnek verip isim zikredip fotağraf paylaşmış.

Her ne hikmetse türk devletine savaş açanlar hep müslim oluyor ve devletin bekasını düşünenler gayri müslim ithamına maaruz kalıyor. Örneğin seyit riza türk devletine savas açması ve Mustafa Barzaninin osmanlı devletine karşi ayaklanması gibi. Osmanlinin en kötü zamaninda yanında olmayan , birinci dünya harbinde cepheye kendi çocuklarından asker göndermeyen, zayıf ve yeni kurulmuş devlete karşı iç savaş cikarmaktan eksik kalmayan şahıs Seyid Riza senin nesdinde kardeş ama bir ömeri kardeş göremiyorsun.

Yada meşhur Mustafa Barzani. Osmanliya karşı Ingilizlerin çikardığı isyanda yer alan ve hayatı boyunca türklerden nefret eden ve gelecek barzanileri Mossad ve KGB´ye birakan şahıs müslüman ama diğerlerini müslüman kabul edemiyorsun.

Gelelim senin cok sevidiğin Hüdeparlılara.
    O dönemler diyarbakırın merkezinde son peygamberimize karşı bilbordlara asılan pedofil afişine sesiz kalan Hüdeparlılarla görüştüm. Militana kedi gibi boyun eğen ve askere/polise aslan kesilenlerle görüştüm.
    PKK onların kuyruğuna dokunduğunda verdikleri ilk tepki "bize niye sıkiyorsunki, git askere polise sık" diyen zihniyetle görütştüm. Doğudaki çocuklari ateist yapan pkkdan, hristiyan yapan misyonerden rahatsız olmayanlar, bakıyorsun milletin sevdiği Erdoğandan rahatsiz oluyorlarmış. "Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet" hazmedemeyenler
    Erdogana karşı nefretlerini ve ağıza alinmayacak kinlerini yüzüme kustular.

Vah Erdoğanım vah dedim o an içimden. Kardeş gördüğün kişilerin iki yüzlü olduğunu bi bilseydin.
    Kimbilir belkide biliyordur sadece biz farkında değiliz.
    Üstad boşu boşuna dememiş:" Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük!" diye.
    Bu dava gerçektende öksüz...

Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 TheHUN

" ÖMER " istediğin devletin bekasını savunursun beni ilgilendirmez.
    Düzeltme Şeyh Sait torunları ve Hüdeparlılar. Karikatür olayına tepkilerini göstermişlerdir. Senin devletin pkk taraftarlığı yapıp, bütün pis işleri Hizbullaha yıkınca onlarda şianın kucağına düşmüştür. Devlete hasım olmaları gayet doğaldır. Hiç kimse unutmadı, bunların üstüne pislikler yıkılırken Apoya gül veren Perinçek'i.
    Eylül 22 düzenlendi
    Kardeşlerim hala devlet diyorsunuz! Hangi devlet? Ülkemizin içinde dış güçlere ve pkk gibi vatan hainlerine destek verenler kimler?Türk Devleti kendi ülkesine ihanet eder mi? Kimse kendi ayağına kurşun sıkmak istemez. Akla ziyan bir şey bu iddialarınız. Lakin Devletin en kritik noktaları ele geçirildi dış güçlerin ajanları tarafından. Bunun tarihi taa Cumhuriyet dönemine kadar dayanır. Rahmetli gazi Mustafa Kemal fason localarını 1935'de kapattı. Bir iddiaya göre de bu yüzden zehirleyip öldürdüler.
    Bu ihaneti yapanlar devletin askeri kurumlarına ve siyasi ayağına sızmış fasonlardır. Onlara 40 yıl önce katılmış fetö örgütü de dahildir.
    Gene bildiğiniz gibi Osmanlı İmparatorluğunun içine sızıp 1. Dünya savaşına sokarak parçalanmasına sebep olanlar da gene bu fasonculardı.
    Ahmet abi'nin kaleme aldığı makalesi 3 gömlekli pakraduni'leri okuyalım.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Eylül 22 düzenlendi
    misafir dedi:
    " ÖMER " istediğin devletin bekasını savunursun beni ilgilendirmez.
    Düzeltme Şeyh Sait torunları ve Hüdeparlılar. Karikatür olayına tepkilerini göstermişlerdir. Senin devletin pkk taraftarlığı yapıp, bütün pis işleri Hizbullaha yıkınca onlarda şianın kucağına düşmüştür. Devlete hasım olmaları gayet doğaldır. Hiç kimse unutmadı, bunların üstüne pislikler yıkılırken Apoya gül veren Perinçek'i.

Demek ki "senin devletin" diyerek türkiye cumhuriyetini kendi ülken olarak kabul etmiyorsun.
    Sözün bittiği yer burası olsa gerek. Lakin kafamı kurcalayan birkaç husus daha var.
    Madem devletin bekası seni ilgilendirmiyor ve ayyıldizlı bayrağa düşmanlik güdüyorsun, neden iki yüzlü davranıp bu forumda türkiyenin geleceğini düşünür gibi imaj vermeye calışıyorsun ???
    Buda yetmemiş gibi devlete ihanet edenlerin hasım olmalarını doğal olarak karşılıyorsun.
    Gerisi malum ihaneti örtbaz etmek icin mağdur politikası uygula, devlete camur at ve iftiralar vesaire...
    Sanki Apoya o gülü veren kişi türk ordusunun generali gibi gösteriyorsun.
    1% bile oy alamayan bir parti liderini devlet olarak görüyorsan vay haline...

Ben mağdur edebiyatı yapmıyorum, hayatım boyuncada yapmadım.
    Ben,neden senin kafandaki devlete sahip çıkıyım?
    Ben Türkiye'nin geleceğine yön verdiğim falan yok. Ben düşündüğüm devlete yön veriyorum. Adını bile değiştirdim türkiye cumhuriyetinin. Hatta %50'yi ülkeden silip çay bile içtim.
    Kim nasıl düşünür nasıl davranırsa, nasıl inanırsa, O na inandığı şekilde davranırım.

Benim için tek geçerli şey.

Kıssasta hayat vardır ,

Türkiye nufusü 80 milyon 30bin subay 70bin assubay 100 bin eder. Buda ülke nufusunun %0.03'üne denk gelir. Eski Genel Kurmay başkanıda dahil olmak üzere Ulusal kanal, Aydınlık falan filanda asker, hakim,savcı cart curt çıkarlar, yazarlar,çizerler. Tabi Mit'i falanı filanı kat %1 ederler.
    Devlet'in kurumlardan oluştuğunu düşünürsek %1 'in Devletin %35'ine tekabül ettiğini görüyoruz.Fetö operasyonları ile boşalan yerlerede kondular %50'yi bulmuşlardır.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .