DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Hedefteki Atatürk Heykelleri : Atatürk Üzerine Düşünceler - 1

derindunyaderindunya Gönderiler: 260
DerinDunya Ailesi : DerinDunya.com | TarihTurk.com
Teşekkür edenler (2)yörük Azer
«1

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 216
    inönü dönemini yaşamış yaslıların hatıralarından aklıma gelen ilginç bir vaka. dede diyorki inönü zamanı bolluk zamanıydı diyor kinaye yaparak dikkatimi çekmek için, devam ediyor o zamanlar et bedavaydı diyor!!! nasıl oluyo diye soruyorsun cevap veriyor. canlı hayvan bulundurmanın vergisi o kadar çokmuşki kimse elinde canlı hayvan bulundurmaya cesaret edemezmiş, misal veriyor şehirli köylüden bir keçi satın alır keser etini yer geriye kalan hayvanın derisini satarmış deriden aldığı para ile tekrar bir keçi alabilirmiş!!! mavi ekran hatası vermiş gibi boş boş bakakalıyorsun.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Eylül 22 düzenlendi
    Eski dönemleri  bilmekte  ve gelecek nesillere anlatmakta elbette çok fayda var.  Orta kuşak olarak bizlerinde büyüklerimizden dinlediğimiz hatıraları anlatmakta fayda var. Kıyılmış bir avuç tütünün konduğu kaba TABAKA denir. O dönemlerde köylerde yaşayan insanların bir avuç tütün koydukları tabakalara bile el konulup alınmış rahmetli nenem bunu anlattığında ne diyeceğimi bilememiş boş boş bakmıştım.

Selam ve saygılarımla. 
  • AzerAzer Gönderiler: 430
    asiri tepki vermek ve asiri sabir etmek fitneye surukler, ve dogruyu anlamaga ve anlatmaga engel olur
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Ahmet ağabey öncelikle selamlar.Ben ''Yikag'' tanımışsındır.Yiğit ismim.Formdan.Videoda anlattıkların ile ilgili ayrıntılarına girmeye bile tenezzeül etmeyeceğim.Çünkü anlattıkların baştan aşağı kepaze.Videonun ortasında kapadım izlemedim.Sen Atatürk'ün annesine küfür edenler ile Atatürk'ü gönülden seven insanları nasıl aynı seviyeye oturtursun.Bu haksızlığı yapma.Sitenizden ayrılırken doğru bir karar verdiğimi görüyorum.Yazık ki o sitede o kadar vakit harcadım.Yazık size yazık zamanıma..
  • yörükyörük Gönderiler: 216
    karatoprak hayatının en büyük şokunu yaşamış bünye bunu kaldıramamış resetlemiş. ahmet abi karatoprak ın tüm düşünce yapısını çökertmiş. önceden forumdan ayrılıp tekrar döndüğü gibi tekrar döner, içine kurt düştü bir kere konuyu araştıracak eskiden bildiği şeyler yavan gelmeye başlayınca şüpheleri iyice artacak tekrar analiz edecek, tarihi kaynaklarla karşılaştıracak örtüştüğünü görürse rahatlayacak aslında. yıkılan düşünce yapısını tekrar inşaa etmeye başlayacak kendisini yeniden doğmuş gibi hissedecek. bunu yapmazsa o içine düşen kurt ona zarar vermeye başlar.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Hâlâ anlayamıyorsunuz ve anlamamakta zorlanıyorsunuz veya işinize gelmiyor..Bu video her yönden haksız bir video.Anlatılan her bir cümlede doğruluk payı 0'dır.Adnan Menderes Atatürk'ün karşına gözüne hayran olduğu için mi Anıtkabiri yaptırdığını sanıyorsunuz.Yaptırma sebebi ''Bakın ben Atatürk düşmanı değilim'' demek için yaptırdı.Daha bir çok göz boyama icraatı vardır.Bu ülke şu anda bu acıklı durumda ise,Adnan Menderes'in bunda payı vardır.Mekanı Cehennem olsun.15 yıllık Atatürk devrimlerinin,karşı devrimi Adnan Menderes ile başlamıştır.Şu anda 65 yıldır süre gelmektedir.Ancak bu karşı devrimi hâlâ bitiremediniz be bitiremeyeceksiniz.Video ile ilgili sadece bir tek örnek verdim.Yüzlercesini yazabilirim..
    Ayrıca dünya ısınmaya başladı.Kafanızı Atatürk'ün yatak odasından çıkartında etrafınıza bakın.Bugün kritik Mgk toplantısı var.Ben bu çapsız hükümetin sözde kürt devletine engel olabileceğini sanmıyorum.Zira berbat bir 15 yıllık dış politika geçmişleri vardır.Ancak kürtlerin devlet kurması,Ermenilerin devlet kurması,İsrail'in devlet kurması bizim gizli kodlarımızdan bazılarıdır.Atatürk hayatı boyunca bu 3 devletin kurulmasına müsade etmemiştir.İsrail Menderes zamanında tanınmıştır.Ermenistan Özal zamanında tanınmıştır.Ve akıbetleri ortadadır.Ancak ölüm sebepleri sırf bu değildi tabi.Ayrıca ne olursa olsun öldürülmemeleri de gerekirdi.Erdoğan da aynı hatayı yapmasın.Kürtlere müsade etmesin.Bakacağız ve gözlemleyeceğiz...
    Eylül 22 düzenlendi
    Yiğit Karatoprak karşı tezlerini ve argümanlarını  usul ve adap içinde sıralarsın bizde okuruz. yada video yayınlarsın dinleriz. Fakat verilen emeğe kepazelik yada mekanı cehennem olsun gibi sözler atfederek kendini ifade etmen başta forum üyelerine ve Ahmet abimize saygısızlık oluyor.  EDEP YA HUU  Sınırı aştığının farkındamısın ?
    Diğer yandan gündemin Suriye ve Irak olduğu şu günlerde dışarıya odaklanmamız gerektiği fikrine katılıyorum. Bakalım ve görelim. Bu konuyu yeri ve zamanı geldiğinde tartışırız.  Elbette bizim de söyleyecek bir çift sözümüz olacak.  Bu tartışmayı burada kapatalım  vesselam......
    Ahmet abinin sana cevap vereceğini de hiç zannetmiyorum ve dahi gerekte görmüyorum doğrusu.......
    Ahmet abinin bana cevap vermesi için en az benim kadar bilgili olması gerekiyor.Türkiye'de  ''Türkiye yakın tarihini,Atatürk dönemini,Derin Devleti,Türkiye siyasetini'' benimle tartışacak adam çok az.Kendi sikletimde görmüyorum bile onu.Ancak bu kendisine saygı duymadığım anlamına gelmez.Yaşına ve KİŞİLİĞİNE çok büyük saygı duyuyorum.Ancak BAZI videolarına ve yazılarına da katılmama hakkına sahibim.Bu videosu katılmamaktan da öte,kepaze olmuş..Eğer bir kaç yanlış görseydim hiç üşenmezdim yazardım.Ama o kadar fazla ki.
    Bizim amacımız İç ve Dış politika da Türkiye'yi ileriye taşımak olmalı.Dikkatle takip ediyorum.Ahmet abinin bu videosu Hasan Akar denen,Yavuz Bahadıroğlu denen,Mustafa Armağan denen,Kadir Mısıroğlu denen müptezellerden sadece biraz daha iyi.Ancak çok az fark var..En az onların söyledikleri kadar tehlikeli ve yalan.Ben hak inandığım şeyi söylerim.Saçma geliyorsa söylemek zorundayım.Kepaze ise söylemek zorundayım.İyi ise söylemek zorundayım.Kimse kusura bakmayacak..İnşallah bundan sonrası hem sizin için hem ahmet abim için hayırlısı olsun.Tahrik edici ve bilginizin çok az olduğu konularda yazmamanızı,video çekmemenizi ve yorum yapmamanızı eski bir kardeşiniz olarak hem sizden hem de ahmet abiden rica ederim.
    Saygılar..
    Eylül 23 düzenlendi
    Yaşına ve kişiliğine saygı duyulan birisinin çalışma ve emeğine kepazelik denmez. Sen iyi bir yorumcu ve yazar da olamazsın gergin ve sinirlisin.Git tatil yap gez dolaş dinlen eğlen ne bileyim bu arada haberlerden ve yorumlardan uzak dur. hapını içmeyi de unutma.... Bak dışarda hayat akıyor olanca hızıyla.
    Hem Ahmet abi kim ki karacahilin biri sen boş ver onu bize bildiğin tarihi gerçekleri tane tane küfür etmeden anlat.Herşeyin doğrularını anlat bize aydınlat bizi.......bekliyoruz. Bizim hızımızı kesme yeter.
    Aş,İş,Seks güzel bir hayat.Lakin bana göre değil :) Ben yikaG tanımadın galiba.Sen beni çok iyi tanıyorsun.Boş konuşmayacağımıda iyi biliyorsun.Ve bilmene rağmen hapçı yaptın beni :) saol.Ben herşeyi bildiğimi iddia etmiyorum.Estağfurullah naçizane bir şeyler biliyoruz.Ancak siz 11 yaşında toplama çıkarma öğrenirken,ben Gazi Mustafa Kemal'in Nutuk adlı eserini okuyordum.Bu zamana kadar 32 kitap okudum.Devlet arşivlerine girdim.Yüzlerce binlerce makale okudum.Tv programları yorumlar vs vs..Aynı zaman da yüzlerce yazım ve makalem var.Yukarıda yazmış olduğum uzmanlık alanlarımla ilgili bırakın bizler konuşalım.Ahmet abinin benden kat ve kat üstün olduğu bir çok konu var lafım yok.O onları yazsın,yorumlasın.Uzmanlık alanı ne ise onu konuşsun diyorum.Çünkü insanları yanlış yönlendiriyor.Ancak bu onun kişiliğine saygı duymuyorum anlamına gelmez.Ben eleştirdim mi sert eleştiririm kendisi bunu çok iyi bilir.Ayrıca hızınızı kesmeye niyetim zaten yok.Dikkat edinde kaza yapmayın.Kardeşiniz olarak uyarıyorum..Aydınlanmak istiyorsan videolarımı izleyerek başlayabilirsin.. Gerçek Türkiye youtube kanalım videolarıma bakabilirsin.Hoşçakalın..
    Eylül 23 düzenlendi
    tamam videolarına bakacağım. . arada bir yine gel. bizleride unutma izlemeye devam et.  bizi  o kadar da  küçük görme  birilerinin sırtında kürek sapı kırarken sen portakal ağacında vitamin bile değildin. olsa olsa karatoprak ta azot fosfor ve mineral  halinde idin. Güle güle dostum sağlıcakla git.kendine iyi bak......
    Teşekkürler kardeşim izleyeceğini biliyorum.Ahmet abimi kırdıysam da senin aracılığınla özür dilerim.Ancak benim eleştirim bu şekilde biraz sert.Yarın bir yazı yazacağım kardeşim.Sizinde okumanızı isterim.Kerkük ve Musul neden önemli.1926 Ankara Antlaşması ve Lozan'ı biliyorsundur.Herşeyden önemlisi bu iki antlaşmaya dayanarak hakların var.2.si 2000 yılı aşkın geleneklerimiz ve kodlarımız var.Bizim devletimizin gizli kodları ise bizzat Mustafa Kemal tarafından Resuhi bey'e yazdırıldı.O gizli kodların maddelerinde dış politikada yazıyordu.İsrail,Ermenistan ve Kürdistan devletlerine zinhar müsade edilmemesi gerektiği yazıyordu.Son 2 gün bekleyeceğiz ve gözlemleyeceğiz.Atatürksüz 2023 hedefi uygulayan Akp hükümeti şimdi Atatürk'e sarılıyor.Bu ulusal taban ahmak değil herşeyi görüyor.Atatürk'ü bizim tarihimizden silip atamazsınız boşuna uğraşmayın.İşte kurtuluş mücadelesinde de böyleydi.Halk bir lidere sarıldı.O da Mustafa Kemal di.O yüzden hükümet'in Atatürk'e sarılmasını samimi bulmuyorum.Atatürk'ün Misak-ı Milliyi uygulamak için ömrü vefa etmedi.Gizli kodlarda Misak-ı Milliye mutlaka ulaşılacaktır diye bir notun olduğunu tahmin ediyorum.Yoksa Atatürk de isterdi ,Selanik,Musul,Kerkük,Batı Trakya,Batum bizim olsun.Ancak iç ve dış düşmanlarda dolayı bu kadarını yapabildi.Ancak hükümet Kerkük,Musul ve sözde bağımsız kürdistan için bir önlem almazsa VATANA İHANET EDİLMİŞ olur.Ve her ihanetin bir bedeli olur..
    Kendinize iyi bakın.Hoşçakalın..
    www.yazarport.com sitesinden yazılarımı okuyabilirsiniz.
    Bana ulaşmak için ;
    twitter.com/Karatoprak_ygt
    www.instagram.com/ygt_k89
    https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3
    Youtube kanalım : GERÇEK TÜRKİYE
    Eylül 23 düzenlendi
    Yukarıdaki yazıma ek olarak,bahsetmiş olduğum gizli kodları benim tahminime göre sayın Cumhurbaşkanımızda biliyor.Atatürk,Resuhi Savaşçı,İnönü,Kenan Evren ve bazı Tsk çalışanları ile Mit ,Menderes,Ecevit,Özal,Erbakan,Erdoğan bu gizli kodları biliyorlar bence.Bile bile kürdisrtana müsade edilirse çok daha vahim.Ayrıca kurulacak olan bir kürdistan devleti direk olarak B.O.P ne hizmet olacaktır.Bunu en iyi rahmetli Erbakan hoca biliyordu.Kendisine çok büyük hürmetim vardır.Gizli kodlarıda biliyordu.Allah Türk milletini her daim başarılı kılsın.Rabbimden tek dileğim bu.Yaşasın Türk dünyası Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Paşa..Bu da son yazımdı kardeşim..Başta Ahmet abim olmak üzere bugüne kadar kimleri kırdıysam özür dilerim.Hepiniz hakkınızı helal edin..Benden yana helal olsun..
    Saygılarımı ve hürmetlerimi arz ederim.Teşekkürler..
    Eylül 23 düzenlendi
    insanları kırma ve özür dilemek zorunda kalma. Herkese saygı ve sevgiyle yaklaş. işte o zaman karşındaki seni affedecektir. Bundan emin ol. 
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Bu adamın kaç son yazısı bu...klevye kahramanı kardes. .
    Teşekkür edenler (1)Azer
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .