DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Türkiye Kuzey Irak'ta Ne Yapmak İstiyor

«13

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 216
    Irak Almanya dan sonra en fazla ihracat yaptığımız ülke, bu şu demek oluyor k.ırak a yapacağımız yaptırım ırak tan çok Türkiye ye zarar verir, ayrıca ırak pazarını başkasına kaptırmakta var.
    strateji kurmaktan öğrendiğime göre engel olamıyorsan engel olmak istediğin şeyin içinde olman gerekir düşüncesi.
    Türkiye nin sert söyleminin ve tavrının k.ıraka değil etraftaki diğer güçlere olduğunu zannediyorum, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla meselesi.
    emperyalist tayfanın k.ırak meselesi ile Türkiye ve İran ı karşı karşıya getirmek istemiş olabilir. bizimkilerde İran ile anlaşıp Irak ın güneyini zaten İran aldı kuzeyi de ben alıyorum ben sana karışmam sende bana demişmidir.
    barzani ırak ın özerk bölgesi olmaktansa Türkiye nin özerk bölgesi olmasının daha iyi olacağını bilecek kadar aklı var, etrafındaki tüm komşular sınırları kapatmış düşman olmuş şekliyle kürdistan kurmanın aptalca bir fikir olduğunuda biliyordur.
    barzani nin planında Türkiye nin himayesi planı yoksa, b planı suriye pyd bölgesi üstünden nefes borusu sözü verilmiş olabilirmi
    kuzey suriye meselesinde abd nin kaç tır silah verdiğinin çok önemi yok hava gücü bizde olup onlarda olmadığı sürece atış talimine hedef olurlar, abd nin pyd ye hava gücü desteği olurmu.
    başka bir mesele aklıma geldi hatırlarsanız 4-5 sene öncesindeydi sanırım suriye Türk uçağını sınırı birkaç saniye ihlal ettiği için türk uçağını düşürmüştü, 2015 te ise biz rus uçağını sınırı birkaç saniye ihlal ettiği için düşürdük, ilginç bir tesadüf.
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz ibrahimsarikaya
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 256
        Nihai amaç bir kürt devleti kurup ve o devlete ordu kazandırıp Türkiye ile savaştırmak değil mi zaten? Kaldı ki Türkiye bugün Irak'a girmezse yarın girmek istese bile bugünkü gibi halkından destek alabilecek mi? Hadi bugün girdik diyelim ne olur o zaman, kanaatimce Almanya, Fransa yani AB ekonomik yaptırım uygular Abd nato ile tehdit eder israil pusuya çekilir ingilizler ise Ankara antlaşması vesilesi ile birşey yapamaz. Yani Batı dünyasından bir zarar gelmez bana göre. Hep söylüyorum Ruslar sürpriz attır ne yapacakları belli değil ona göre bölgede adım atmalıyız. Videoda denildiği üzere Güney Irak İran'ın kuzeyi ise benim olsun tezini uygularsa Ankara isabetli olur, Ayrıca ileride Ruslara petrol vaadide etkili olur kanaatindeyim.

İnşallah Gireriz şahsen bu işin altında derinlik aramaya gerek yoktur, imparatorluk istiyorsanızsa 21. yy'da kimse ulus devlet kuramaz deyip gereğini yapmalısınız düşüncesini gütmekteyim.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 hakimbeyaz
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Bütün bunlara katılmakla birlikte  ilaveten  Rusyanın Kırak ile değil Suriye ile ilgilendiği  aşikar. Kuzey Irak'ın petrolleri rusya için cazibe unsuru olmasa gerek  yeterince satacak petrolü olan Rusya kırak ile neden ilgilensin ki ayrıca Türkiye ile onca petrol boru hattı ve anlaşması olan rusya böylesi bir hatayı yapacak kadar düşüncesiz olabilir  mı. Rusya'nın,  birkaç gün önce gazete ve haberlerde çıkan barzani ile petrol antlaşması yaptı şeklindeki algı operasyonunu da bu minvalde değerlendirmek gerekir kanaatindeyim.
    Anlaşılan o ki pandoranın kutusu  hemde sonuna kadar  açılmış durum da  hissettiğim o ki bu durumda bölgede çok kan akacak. Bu kan başta kürt kanı olmak üzere süryanilerin, arapların türkmenlerin ve dahi birçok etnik unsurun ve zavallı masumların kanı olacak. Bu kan akmadan durdurulmalı 
    Türkiye'nin acilen bir İngiltere ziyaretinde bulunmasını önemsiyor ve destekliyorum. Lakin  bu ziyaret  Kraliçenin ne düşündüğünü öğrenmek için  olmamalı. Benim olmayanı başkasına da yar etmem modunda olan  lanetli kraliçenin fikirlerinin  şu saatten itibaren hiç bir önemi olmamalıdır. Türkiye ziyareti ile bu işin bir oldu bitti ile çözülemeyeceğini ve dahi kendi haklı gerekçelerini bu meselenin Türkiye'nin bekaa sorunu olduğunu dikte etmelidir. Akabinde de atması gerektiği adımları korkusuzca atmalıdır. Şunu asla unutmamak gerekir ki düzenli ordusu ile bölgede savaşabilecek iki devlet var Türkiye ve İran. Gördüğümüz o ki paylaşım da yapılmış zaten Güney İranın Kuzey Türkiye'nin, yapılması gereken tek şey gidip sahiplenmek ne diyelim  kraliçenin de kafasındaki paylaşım da bu yönde olsa gerek.  

O halde söylenecek tek söz var;
    Ey şanlı ordu,ey şanlı asker Haydi gazanfer, umman- ı safter Bir elde kalkan,    bir elde hançer Serhadde doğru ey şanlı asker. Deryada olsa herşey muzaffer Dillerde tekbir, Allahü ekber Allahü ekber, Allahü ekber  Ordumuz olsun daim muzaffer .

Bir diğer konu ise Türklerin kan dökerek girdiği yerden sadece kan dökerek çıkmak gibi de tarihsel bir misyonu ve huyu olduğunu da unutmayalım. Kan dökerek girdiğimiz el- bab' dan bizi hangi güç çıkaracakmış görelim bakalım. Yada tersten düşünecek olursak şehit verilerek girilmiş el- bab dan TSK yı çeken  hangi hükümet iktidar da kalabilir. Yada iktidarı görebilir bir düşünün bakalım ?............

Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 BiKarınca
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 335
    Bu arada Atatürk videoları içinde teşekkür ederiz. En azından birileri oralarda uzunca süre oyalanır kanaatimce.

meseleye bu açıdan bakınca taşlar yerine oturmayınca bakış açısını değiştirdim, özellikle C.B.Erdoğan ın barzani için fırsatçılık yapıyor demesinden yola çıkarak. farklı bir sonuç çıkardım.
    barzani referandum yaparak Türkiye nin idlib e yapacağı operasyonu engelledi!!! afrin operasyonunuda işin içine katarsak onuda engellemiş oldu. astana süreci tüm planlar alt üst oldu. Türkiye nin iki ayrı cephede operasyon yapamayacağını birileri hesap etmiş olmalı.
    bu açıdan bakınca kavgalı gibi sandığımız suriye kürt bölgesi ile ırak kürt bölgesi perde arkasında anlaşmış olması gerekmezmi. k.ırak a operasyon yaparsak pyd kuzeye yürürse pirince giderken evdeki bulgurdan olma durumu var.
    barzaninin kuzey ırak ı sandığımız gibi pek masuma benzemiyor.
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Aslında güzel bir video olmuş tebrik ederim Ahmet ağabey.Ancak,videonun başlığı bence yanlış.''Dünya Kuzey Irak'ta ne yapmak istiyor'' olmalı.Zira şu anda dünyadaki çoğu emperyal kuvvetin gözü bu topraklarda.Sana göre tötonlar ;) Bana göre Emperyalistler.Konuşmanızın bir bölümünde diyorsunuz ki ''Amerika İsrail farklı görüşlerde'' Bence kesinlikle hayır.Şu anda Amerika 15 Temmuz'a verdiği destekle ve eski dış işleri bakanlarından hatırlayacaksın Condoleezza Rica'nın B.O.P projesini hayata geçirmeye çalışıyor.O proje bizzat Amerikaya aittir.Ha keza Türkiyedeki insanların evet'e oy vererek aslında bu projeye hizmet ettiklerini de net bir şekilde söyleyebiliriz.Tıpkı 2010 da evet verip fetö'nün önünü açtıkları gibi.Bence yeni dünya düzeninde sözde kürdistan dünyanın merkezini oluşturmak suretiyle,rant kavgasına daha doğrusu petrol kavgasına girilecek bir merkez haline gelecek.Ben şahsen bir ulusalcı olarak Kerkük ve Musul'u tabii ki almak isterim.Ancak bunun için önce siyasi yaptırımlar,ardından kâbil olunmazsa o zaman askeri seçenek gerekir.Nasıl 15 temmuz'un gerçekleşmesinde hükümet'in direk payı varsa,bu referandumunda gerçekleşmesinde payı var.Oslo rezaleti,Habur rezaleti,Dolmabahçe mutabakatı,apoyla yüz yüze temas,sözde kürt açılımı,barzaniyi çiçeklerle kırmızı halılarla kardeşim diyerek karşılama,sözde kürt bayrağını göndere çektirme vs vs..gibi.Bu yanlışları elbette sineye çekecek değiliz.Ancak bu zor günlerde hükümetin ben şahsen yanındayım.Türkiye'nin 1926 ve 1924 Haliç Konferasından doğan hakları vardır.Bunlar resmi haklardır.Birde gizli haklarımız var ona girersem çok uzun olur.Şu anda çok erken gözlemleyeceğim..Ayrıca Atatürk videolarını ilkini izledim ve daha sonraki videolarına itibar etmedim abi.İzlesem çok fazla yanlış bulurum muhtemelen..Teşekkürler..
    Teşekkür edenler (1)Ömer
  • hakanhakan Gönderiler: 6
    Tanrıların sonu kâhinlerin çöküşü armagedon masalının bitişi
    Hocam seni tekrar dinleyebilmek çok guzel
    Hz isa yi allah cc bu dünya ya babasız getirilmesinin sebebini sorgulamak lâzım neden di-ye?cevap ise bizce o dönem tanrıların dünyada çocuk edinme ve tanrı insan insanların olduğu inancını etmek içindi o ınsanlara doğmadığını doğrulamayacagini ve zatının sır olduğunu yarattığı insanlara anlatmak istiyordu o yüzden ruhhül kuddüsü
    Babasız hz meryemden dünyaya getirdi ona sonsuz şükürler olsun amin
    Evet tekrar yenilen tanrilarin bu sefer dirilmeyecek zamanları geliyor
    Kralice mülkünün irakin bu şekilde parçalanmasına neden izin veriyor yoksa ihtiyar tanriçanin bunlar-dan haber-i yokmu
    Kulu olarak gördüğü amerikanın bu ışleri yapmasına neden izin veriyor acaba 1920 de
    Birini bulupta kurdura madiklari kurt devletini
    Kurmak için 100 sene sonra bir lidermi buldular barzani gibi anlaşılan o ki
    Arkadaşlar beyaz sarayın duvarına coktan mene teke ufarsın yazıldı ve takdirat başladı allahın izni ile öyle saniyoruzki bu parçalamada kürtlere bir devlet olmayacak allah-u alem
    Neden acaba amerikaya sahte kabadayı operasyonu nu yaptiriyorlar hangi güç bunu yaptırıyor bundan sonuç almayacağını bile bile
    Buna devam ediyorlar amerika boyle devam ederse içine kapanmak zorunda kalacak cünki hicbir imparator luk silâh zoruyla uzun yaşayamaz
    Diğer bir husus ise neden 2017 şartlarında işlerine yaramayacak bir kürt devletini ırakta istesin israilli anlıyorum turk askerini bu bölgeye indirecek ve kendi devletinin tartış mali sınırlarını devletler nezdine onaylatacak
    Ama kraliçe neden buna izin veriyor yoksa yattığı yerden ne duyuyor nede göruyor acaba hangi kuvvet ingilizlere bunu yaptırıyor ve iki gücü kim yönetiyor
    Dedikya kahinlerin çöküşü ve armagedon masalının bitişi
    100000 kişilik terör birliği ni neden türkiyenin ònüne yem veriyolar mesele bizce basit gibi duruyor
    1. Amerikanın çöküşünün başlangici
    2.ingiltere ve avrupanın parçalanması ve yeni
    Ďünya düzeninin tek güç etrafında kurulması
    Nasilki pagan dünyayi yönetmek zor olduğu icin kendilerine tek tanrili dinler icat ettiler
    Şimfide cok tanrılı bir dünya istemiyorlar ve tek tanrılı bir dünya düzenine gecmek istiyorlar
    Evet tanrılar tekrar dirilmeyecek yani onları öldürüyorlar birdaha dirilemeyecek şeklilde
    Evet onlar kimse iki tarafida kullanıyorlar ve gelecekte iki gücün olmasını istemiyorlar allaha emanet olun
    Hocam seni tekrar duyabildigimiz icin teşekkürler
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 hakimbeyaz
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Kraliçe Çin ile kurduğu ipek yolunun kontrolü nu abd (Pentagon ) a kaptırmadan hanedanligini sürdürmek istiyor.

.köprü başı olan Türkiye ile ne anlasmış olabilir diye düşünüyorum ..

Hediye çeki verdi ama ne...

Acaba diyorumki yeni bir hareket yapıp adı Dicle kalkanı koridor u ırak tarafından bölüp. .
    Oradan hazır girmiş ken Musul Kerkük. ..

Hazır Merkel hükümet kurma işiyle ugrasirken.

Burada güzel bir oyun oynanıyor ama..
    Kraliçe şah. .abd vezir..Türkiye ve İran kale. .

İsrail fil. .ve suan kalelerden birini yemeye çalışıyor. ..

hani başika noldu. .bosaltin deniyordu. .

Barzani tehdit ise ırak takı 5 us bölgesi niye hareket yok...

Afrin ve iblid ten ve aynı anda ırak tarafından girildiği zaman. .o vezir e ne olucak çok merak ederim. ...

Burada olan bizim garip piyon lara olucak. .
    Liderler e acıma ama kürt kardeş lere allah yardım etsin. .
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca ibrahimsarikaya hakimbeyaz
  • ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Eylül 27 düzenlendi
    Yahudi Barzani projesi gerçekleşirse enerjinin merkezi Israil olacak.
    Amerika ve Israil Suudi Arabistanla anlaştılar.
    Enerj koridorları Ürdün ve Suudi Arabistandan gececek ve nihayetinde Israile bağlanacak.
    Akdenize acılmak için ne Türkiyeye nede Suriyeye gerek kalacak.
    Gerisi malum yeni cepheler ve savaşlar...
    Muhtemelen şavaşın adresi Irak, Lübnan ve Ürdün olabilir.

Rahmetli Erbakan bugünü görmüş

Ömer kardeşim. .herkes plan yapiyo. .kimin planı güçlü ise o kazanır. .

Daha ingiliz ve Çin cevap hakkı kullanmadı..

Irak üzerinden 2 yarma hareket i yaparsa o gaz borusu kime girer. .tabiki İsrail
    bizim k.ırak bölgesi ile pyd bölgesini birbirinden ayırmamız lazım, silopiden kuzeyden güneye doğru tel afere doğru bir hat açmamız lazım cerablus el bab da ayptığımız gibi.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • ÖmerÖmer Gönderiler: 159

Böyle söylemler tüm türkiyede artacak.
    Yaptırım ve askeri müdahale şart.
    Yoksa Hükümet tabanı kaybeder.

Bakın ben Milliyet ci bir adamim..askerde kelle koltuk dolaştım. .

Eğer bu Erdoğan ırak ve Suriye ye müdahalede bulunmazsa ..yemin olsun oyumu Kılıçdaroğlu na vericem. .

Cübbeli doğru söylemiş kardes. .
    Savaş sa savaş. ...

Onlar için oldu bitti oldu. .

Bizim içinde olduda bitti maşallah olmasi lazim..

Bizim 2 kürt bölgesini yarın Musul ve Kerkük e ulaşmamız lazım. .

Suriye den iblit ve afin den girilmesi gerekiyor. .

Eğer böyle teneke çalmak la bu iş sona ererse. .vah Erdoğan vah ..

Etrafimizdakilere cevap veremez olduk ya..
    Barzani demi bizi kandirdi olmayalım. .

Bunu bu millet e anlatamazlar. .ben yemem..

7 haziran gibi olur....sahte Kabadayı Liga da gerek yok..klevye kahramanı da olmayalım. .

Ama adamlar bir hamle yaptılar. .tebrik etmek lazım. .sonuçta hayaller gerçek oldu..nasıl hayalse tabi..

Bizim bu oyun kuranlara cevap vermemiz lazım. .
    Millet. .hazır. .askerin hazır. .herkes hazır. .
    Sana itiraz edecek kimse yok....

Bedel odenicekse bu millet her türlü bedel ödemeye de hazır. .

Musul Kerkük bizim olmalı.

Hadi gazamiz mübarek ola...diyecek bi siyasi irade lazımmmm. ..

Ben bekliyorum. .sabırla. ..
    Teşekkür edenler (3)Ömer Azer hakimbeyaz
  • nevresnevres Gönderiler: 318
    Erdoğan'ın beklemesinin tek sebebi ırak ve iran müdahalesi olabilir bence.Bu müdahale gelince barzani'nin Türkiye'ye yaklaşacağını düşünüyor heralde ama bu bir kumar, eldeki bulgurdan da olmak var.
  • AzerAzer Gönderiler: 430
    Musul ve Kerkuk bize kalicagina bizden iyi onlar biliyor,  asil mesele nasil girilmeli veya nasil kontrol altina almanmali, bence bizim oralara dalmagimizi istiyen akil tuzagini Turkun hangi milleti ve ya ekolun secmesinde yaninda olmasinda saklamis, cunki iyi biliyorlarki is Musul ve Kerkukle bitmiyecek 3 cu bin yilla gecmis bulunuyoruz, 2 bin yilla yeni girilirken Anadolu feth edildi, 3 cu bin yillda Turk geni birkac sehir ve ya bolgeyle yetinmeyeceyini iyi biliyorlar diye dusunuyorum,  Allahualem

onumuzdeki fetihler ve oyunlar bizim gen den olanlar akliyla kurqulanmis sa  sorun yok, amaki eger bizi kandirib oyuna salsalar bilinki basladigimiz yere geri donerik ve zaman icinde tarihde kaybolub gideriz

Allah  aklimizi zamanimizi ve sabrimizi yerli yeride ve deyerli etsin
    Teşekkür edenler (2)Karatoprak_ygt BiKarınca
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .