DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Türkiye Kuzey Irak'ta Ne Yapmak İstiyor

2

Yorumlar

• ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Bakın ben Milliyet ci bir adamim..askerde kelle koltuk dolaştım. .

Eğer bu Erdoğan ırak ve Suriye ye müdahalede bulunmazsa ..yemin olsun oyumu Kılıçdaroğlu na vericem. .

Cübbeli doğru söylemiş kardes. .
    Savaş sa savaş. ...

Onlar için oldu bitti oldu. .

Bizim içinde olduda bitti maşallah olmasi lazim..

Bizim 2 kürt bölgesini yarın Musul ve Kerkük e ulaşmamız lazım. .

Suriye den iblit ve afin den girilmesi gerekiyor. .

Eğer böyle teneke çalmak la bu iş sona ererse. .vah Erdoğan vah ..

Etrafimizdakilere cevap veremez olduk ya..
    Barzani demi bizi kandirdi olmayalım. .

Bunu bu millet e anlatamazlar. .ben yemem..

7 haziran gibi olur....sahte Kabadayı Liga da gerek yok..klevye kahramanı da olmayalım. .

Ama adamlar bir hamle yaptılar. .tebrik etmek lazım. .sonuçta hayaller gerçek oldu..nasıl hayalse tabi..

Bizim bu oyun kuranlara cevap vermemiz lazım. .
    Millet. .hazır. .askerin hazır. .herkes hazır. .
    Sana itiraz edecek kimse yok....

Bedel odenicekse bu millet her türlü bedel ödemeye de hazır. .

Musul Kerkük bizim olmalı.

Hadi gazamiz mübarek ola...diyecek bi siyasi irade lazımmmm. ..

Ben bekliyorum. .sabırla. ..
    Geçen sosyal medyada gezerken şu söze rastladım.
    Şöyle diyordu:"Devletler halkını savaşa ikna etmeye çalışır ama gel gör ki bizde halk devletini
    savaşa ikna etmeye çalışıyor "
    Bu söz aynen bizim durumumuzu gösteriyor.
    Savaşa yalvarmadığımız kaldı, yakında onuda yaparız.

Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29

• yörükyörük Gönderiler: 240
    bazıları diyorki Türkiye Ankara anlaşması na dayanarak bodozlama giremez, o anlaşmaya göre Irak ın devlet bütünlüğü bozulursa Türkiye ye ırak a girme hakkı veriyor. Irak ta siyasi olarak henüz tek bir devlet var bu şartlarda Türkiye girerse işgalci olur haklıyken haksız duruma düşer, yani Suriye nin Rusya yı davet ettiği gibi Irak ın da Türkiye yi davet etmesi gerekiyormuş ben dövemedim gel sen döv diyerek.
    Irak Türkiye yi davet etmez barzaniye de söz geçiremez bu iş böyle uzar gider.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    yahu kardesim hakıkaten zoruma gidıyor..ya tamam buyuk devletiz eyvallah.

.elın çin lısı cın seddı yapmıs bızı durdurmak ıcın basaramamış...
    bu cografya bızım ..600 sene bız yonetmısız
    ,bırısı gelmıs cokmus uzerımıze burnumuzun dıbıne bı ısraıl kondurmuslar..ılk tanıyan bız..
    ısraıl kım osmanlı zamanında batılılar bunları paketlemısler bıze..
    bız ne yapmısız kucak acmısız..bunlar zamanında bızım arkamızda teneke calıyodular..

sımdı de gelıp sınırımızın dıbıne barzanı yı kondurdular
    enterasan olan erdogan ayrı konusuyor ..bakan olucak tursular ayrı..hele su damat konustumu bıtıyorum...

yok ekonomı etkılenırmıs ...elın surıye lılsrını 30 mılyar dolar harcadık dıyolar..kovun gıtsın 5 yıldan sonrası haram ..
     bız boyle bı savas yasasaydık 1 sene bıle bıze tahammul etmezler dı....

barzanı denen adam bızım dostumuz mus..yarın bır gun toprak bıze gelıcek mıs...yahu gelmesın...alsın o topragı basına calsın ..bıze katılacak ondan sonra kucuk barzanıler  sızden sıkıldım ayrılıyorum dıyecek hazır ayrılırken su ıllerıde goturucem derse ne olucak....bızım devlet ne yapıcak acaba ..kandırıldık mı dıyecek..adamın atası neyse danası da aynıdır ..haın den dost olmaz..adamların etrafı komple yahudı...fotograflar da bol bol reklam..bunlar bızım dostumuz olucak oylemı..canları cehenneme...butun kapılar havalımanları kara yolları kapatıp yol vermıyıceksın olup bıtecek..
    hemen savas olsun derdınde degılız..devlet sogukanlılıkla dusunecek zarar ve kar hesabı yapacak..arkasını saglama alıp ..
    BIR GECE ANSIZIN GIRECEKKKK..bu kadar..

fazla bısey ıstemıyoruz..sadece musul kerkuk..masum bır ıstek..

he dersenız kı turkler sınırları asıp gelıyorlar ...o zaman ben derımkı 
    ONUMUZDEN CIKIN..

BARZANI bızım dostumuz degıl dır..erbıl dekı abd konsolosluk tan anlayın abd nın en buyuk konsoloslugu..

kapatın ıncırlıgı abd nın us lere patates olsun ..nıye yapılmıyor hala anlamıs degılım..

adam ıncırlıgı kullanıp pyd ye sılah gonderıyor..bızımkıler mal mal bakıyorlar..
  • ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bir ülkenin içine askeri olarak gidebilmek için o ülkeden davetin gelmesi gerekir.

Davetle gidiliyorsa niye teskere çıkardık ?
    Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir gece ansızın geleceğiz" diyor.
    Sen "davet gelirse geleceğiz" diyorsun.
    Başbakan "hiçbir yere gitmiyoruz" diyor.
    Ne oluyor lan ?
    Birileri bunlara cevap vermeli

• nevresnevres Gönderiler: 436
    Suriye'de davet mi geldi?
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Eylül 27 düzenlendi
    Arkadaşlar güzel ve faydalı yorumlarınızı okudum.Ancak bu süreçte aklı selim davranmak lazım.Zira bu bir savaş şaka kaldırmaz.Bu kritik süreçte televizyonlara,gazetelere bakıyorum o kadar idraksız adamlar var ki utanıyorum bunları izlerken okurken.Bir taraf kemalistlik adı altında bu olayda da hükümeti vurmak istiyor.Bir tarafta hadi hemen giriyoruz Musul'a Kerkük'e diyor.Bu iki cephenin söylemleri sizin buradaki yorumlarınıza da yansımış malesef.Dün akp'li milletvekili Galip Ensarioğlu ''Ne var canım kürdistan kurulsun derken''.Bugün Chp m.vekili Sezgin Tanrıkulu ''Habur bir rezillik değildi'' diyor.Televizyonlarda ne olduğu belli olmayan kişiler,Ankara Antlaşmasında yazmayan maddeleri açıklıyorlar.Lozan'ı çarpıtıyorlar.Daha bir tanesinin ağzından 1924 Haliç konferansını duymadım.Yazık ki yazık.Ben buradan tüm Derin Dünya ailesine sesleniyorum.Şu anda hiç bir yorumu kaale almayın.Araştırın ve kendiniz bilgi edinin.Ben yaptığım videolarda da,makalelerimde de bu konuda hep akli selim davranılması gerektiğini ve hükümete eleştirilerimizi ertelememiz gerektiğini söylüyorum.Bilgilendirici tarihi malumatlar verdiğime inanıyorum.Tabii ki hükümet geçmişte bu yana dış politikası ile bırakın eleştiriyi yerden yere vurulur.Ki ben çok sert de eleştiriyorum.Bu referandumun olmasının baş müsebbibi Akp hükümetinin yanlış dış politikasıdır.

Ancak bundan sonra ne yapılacağını görmeden asla eleştirmem.Şu anda hükümetin tavrını net biçimde göremiyorum.Biraz erken davranıyorsunuz gibi geliyor bana.Eğer hükümet siyasi ve askeri yaptırımları 1-2 ayı içinde net bir biçimde uygulayamaz ise o zaman en sert eleştirileri yine şahsım yapacak.Ancak ben görmeden asla eleştiri yapmam.Geçmiş yanlışları eleştiririm,Ancak gelecek için henüz çok erken.Bu mesele üstünden oy devşirmeye çalışan Chp'ye gönül veren kardeşlerimide sosyal medya üstünden en ağır eleştirenlerden biriyim..Ben Akp muhalifiyim çok iyi biliyorsunuz lakin benim için herşeyden önemli olan devletin bekasıdır...
    O yüzden biraz sabır ve sükunet..
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369

Irak' ın toprak bütünlüğünü değil Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tartışıyoruz.
     Eğer kriz sıfır noktasına yerleşmişse ve siz hiçbir şey yapmıyor, o savaşı sınırlarınızdan çok uzağa itemiyorsanız, o savaşı ülkenizin içlerinde karşılamaktan başka çareniz olmayacak demektir.
    Kürt milliyetçiliği üzerinden servis edilen yıkıcı bir çokuluslu proje ile karşı karşıyayız. Mesele sadece PKK/PYD değildir. Çünkü artık bölgede terör meselesi yoktur. Çünkü tehdit, terör terminolojisi ile konuşulacak boyutları çoktan aşmıştır.
    Mesele Barzani de değildir. o çok uluslu büyük projenin küçük piyonudur. 
    Irak ta oluşturulmaya çalışılan bölge Suriye' ye doğru genişletilecek ve Türkiye nin de bir bölgesini içine alacak şekilde büyütülecektir.
    Mesele Kürt meselesiyle sınırlı değildir. Bugüne kadar bölgemizdeki bütün kimlikleri Batılı istila için kullanmayı başaranlar bu sefer Kürt milliyetçiliği üzerinden oyun kurmaktadır.

Sadece İsrail destek veriyor, iddiası yalan!

Referandumun sadece İsrail tarafından desteklendiği tezi yalandır.  ABD, İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından desteklenmektedir. 

Destek değil, projenin kendisi onlarındır. Bölgesel bir direnç olmaması için şimdilik bu amaç gizlenmekte, bölge ülkelerinin reaksiyonunun böylece önüne geçilmektedir.

Dahası, Türkiye içinde   ABD ve AB ülkelerine yakın çevreler tarafından destek görmektedir. Yine Barzani’nin Türkiye içindeki istihbarat ağı ve onun etkisindeki kişi ve çevrelerle, PYD kriptoları da işin içindedir.

İçerideki gizli ortaklar: Yarın Türkiye’yi onlar bölecektir..!

Bu lobi grupları, gizli ortaklar Türk medyasını, kamuoyunu, iktidar alanlarını etkilemekte, siyasi aklı zehirlemeye çalışmaktadır. 

Medyada bu yönde çabalar açıkça kendini göstermekte, birçok kişi ve çevre afişe olmaktadır.

Suriye’nin kuzeyindeki PKK koridoruna gizli destek verenler, açıkça Türkiye’nin bölünmesi için şimdiden hazırlanan kişi ve çevrelerdir. Onlar o gün de; “Ne olacak ki, Türkiye de bölünsün, herkes ne istiyorsa o olsun” diyecekler, göreceksiniz…

“Barzani Kürt, İran Şii, ne yani Şiiler mi bölgeye gelsin” argümanı bu çevrelerin eline tutuşturulmuş “üretilmiş bahane”lerden en güçlüsüdür. Her işgalin, her yıkımın bir bahanesi üretilir ve pazarlanır. Mesele Şii-Sünni değil, jeopolitik bir meseledir, Türkiye’nin merhameti sömürülerek Türkiye’ye tuzak kurulmaktadır.

Türkiye, bütün bu zihinsel operasyonları bir kenara iterek, Selçuklu’dan beri devam eden siyasi aklını harekete geçirmek, bugüne, konjonktüre değil geleceğe bakmak, öyle hareket etmek zorundadır. Bugün bunu yapamazsa, oyalanırsa, birileri tarafından meşgul edilirse, içeriden hareketsiz bırakılırsa bir daha hareket etme kabiliyeti bulamayacaktır.

Çünkü bir yıl sonra bölgenin şartları tamamen değişecek, haritalar için çevresel şartlar olgunlaştırılacak, artık askeri anlamda da bir seçenek kalmayacaktır.

Yüzyılların siyasi aklı harekete geçirilmeli…

Ama ben; bütün bunlara rağmen, coğrafyayı istila edip paramparça edecek müdahalelere rağmen, Türkiye’nin bir şekilde hesap bozucu karakterinin öne çıkacağına inanıyorum. Siyasi aklın, devlet aklının, kamuoyu hassasiyetinin tehlikeyi görüp pozisyon almasını bekliyorum.

savaşı Anadolu içlerinde istemiyorsak harekete geçmek zorundayız. Birkaç yıl sonrasını görebiliyorsak harekete geçmek zorundayız. O kuşağı yarmak, o yabancı garnizon alanını delik deşik etmek, Türkiye’yi ve bütün bölgeyi kurtarmak zorundayız.

Yüzyıllardır bunu hep yaptık. Bir kez daha niye yapmayalım.. Sadece gözlerimizdeki perdeyi kaldıralım! Tekrar edelim:

Bu sefer müdahil olamazsak bir daha hiç olamayacağız. Savaş ve parçalanma Türkiye içlerine servis edilecek, birkaç yıl içinde Türkiye için de bir “yeni harita” masaya konulacaktır!

İşte biz bunu bozacağız…

İbrahim Karagül' ünde dediği gibi keşke mesele siyonist aklın bir projesi olmasa . Keşke Türkiye' nin merhameti sömürülmese. Burada aklı selim davranmak fakat bir o kadar da devlet aklı ile hareket etmek zorundayız. Söz konusu olan Türkiye' nin bekaa meselesidir.  Bölge de korkunç bir ganimet paylaşımı yapılmaktadır. Bu ganimet çıktığı tüm ülke insanlarına zulüm gözyaşı ve acıdan başka bir şey getirmemiştir. Petrol üreten tüm ülkeler acı içinde kıvranmakta bölge insanı kan ve gözyaşı içinde kalmaktadır. Ne diyelim  PETROLÜN  LANETİ. diyerek bir sonraki makalemin başlığı ile noktalayalım.

Selam ve sevgilerimle.............

Not. 25 eylül 2017 tarihli İbrahim Karagül' ün yazısından alıntılar içermektedir.

Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • osmankaracaosmankaraca Gönderiler: 26
    Devlet bey noktayı koydu.HAZIRIZ......
    Eylül 28 düzenlendi
    Bizim devletimiz güçsüz değil arkadaşlar.Bazı arkadaşlar bunu söylüyor gülesim geliyor :) Ben hükümetin dış politikaları yanlış derken,eleştiri yaparken iç politikayla da ilgili hepiniz tepki yaptınız bana hatırlayın.Ben hükümetin geçmişini eleştirdim.Ancak geçmiş başka gelecek başka.Hükümetin hamlelerini görmeden eleştiri yapmam.Şunu çok iyi bilin,bizim devletimiz güçsüz değil.2000 yıllık geleneklerimiz var.15 Temmuzda devletin darbeden haberi vardı o gün saat 16:20 civarında Mit bizzat sayın Erdoğan'ı arayarak darbeyi haber verdi.Ancak kendisi devlet otoritesini kullanarak darbeyi önlemek istemedi.Millet otoritesini kullanarak engellemek istedi.Yoksa isteseydi darbeyi bu devlet bastırırdı.Yani devlet sizleri kullandı.sayın Erdoğan millet'in refleksini merak etti.Özellikle Atatürk'süz 2023 hedefine giden yolda bu çok önemliydi zira.O konuyla ilgilide şu zor günlerimiz bitsin başlık açarız sıkıntı yok.ATATÜRK'SÜZ 2023 HEDEFİ.Ayrıca sizin dini duygularınızıda sömürdüler.Malesef Akp tabanı sömürülmeye çok müsait.Diğer tarafta Atatürk üzerinden sömürülüyor gerçi aynı şey.O yüzden diyorum ki 15 Temmuz millet zaferidir ancak devlet zaferi değildir... 

Bu referandum da sadece devlet üzerinden bakarsak kısır bir tartışmaya gireriz.Yani Abd,İsrail,Ab bu olayın arkasında bu görünen gerçek.Birde görünmeyen gerçekler var.İllüminati gibi,Mason locaları gibi,Sabetaylar gibi yani dünyayı yöneten gizli güler var.Zaten şu anda Türkiye derin devletide bunlara direniyor.Aynı zaman da akp'nin zulmünede direniyor.Bu açıdan bakmanız lazım.Hükümete 3 hafta - 1 ay süre vermeliyiz.Eğer bu süre zarfında, en sert biçimde ASKERİ VE SİYASİ yaptırımlar yapılmazsa o zaman en sert eleştirileri yapacağım ve yapmalıyız.

Ayrıca Cengizhan_29 kardeşim,7 Haziran seçimlerinde Akp'ye oy vermeyen fetöcülerdir.Akp tabanının içinde hâlâ fetöcü seçmen var.2013 yılından bu yana akp'nin bu örgütün üstüne gitmesi nedeniyle 7 haziranda bu seçmen oy vermedi.Ancak daha sonra yine oy verdiler.O yüzden 7 Haziran ile bu olaya engel olamamış hükümetin kaybedeceği oy arasında fark var.Fetöcülerden %8 civarı kaybetti ve SONRA TEKRAR KAZANDI O OYLARI.Ancak referandum için yaptırımlar uygulamazsa k.ırak'a o zaman en az %25 oy kaybeder.Sadece Radikal İslamcı kesim yani % 20 civarı oyu kalır.Erbakan gibi olur..

Şimdi ismini değiştirip karatoprak olmuş sun..

İlk defa sana katılıyorum. .

Bizim derdimiz tank top ile allah ne verdi ise ırak a girmek değil. .

Devlet güçlü farkındayız. .ama su gerçek ki sadece Barzani üzerine oynadı ise..

Oyunu kaybettik. .yani kandirildik. .
    İlk raund onların.

Şuan hükümet ten çelişkili açıklamalar geliyor. .Bu can sıkıcı. ..

Bu oyunu kuranlar karsi hamle leri hesap etmislerdir. ..

Şimdi abd bizim toprağı kullanıp pyd ye hala silah gönderiyor. ..

KAPATIN INCIRLIGI. .

Kaç gün den beri çok sıkılıyorum bu işe. ..
    Adam burnumuzun dibine devlet kuruyor. .

MUSUL KERKÜK. .bizim olmalı. .o kadar. .
    Bunu yapacak irade var..hersey hazır. .

SABIRLA BEKLİYORUZ. ...

7 haziran seçimleri tek başına feto nun oy vermemesi değildi. .Hükümet e ders verilmesi idi...Sonuç ta verildi. .ayağını denk al ..dendi..

Bu referandum işi 2019 seçimlerini de etkiler. .Erdoğan eğer cevap vermezse işi zor...

Bu topraklar bizim. .biz burdayiz. .gelen varsa buyursun gelsin. .KANA KAN DİŞE DİŞ. .

DEMEMIZ LAZIM. .
    Aynen Cengizhan kardeşim katılıyorum.Ben sizlere ulusalcılık yükseliyor.Gümbür gümbür geliyor derken hepiniz bana güldünüz.Hâlâ aynı şeyi söylüyorum.Milletin ideolojisini akp değiştiremeyecek.İşler ters tepecek,zira milletin ideolojik algısı Ulusalcılık'a doğru kaymış durumda.Akp'nin yeni millet hedefi yerle yeksan olacaktır.Şu anda Erdoğan'ın karşısına isterseniz Meral Akşener,isterseniz Metin Feyzioğlu vs vs çıksın.Şu anda o karşı adayın en az %52 oyu var.Şu anda seçim olsa Erdoğan başkan olamaz iddia ediyorum..İnşallah dediğin gibi gerekli adımlar atılır ve Barzani gereken cevabı en sert biçimde alır..
    Not: Ayrıca ismim Yiğit Karatoprak zaten ismim değişmedi. :)
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Abd seyahat uyarısı yapmış. .Özellikle Doğu tarafında karışıklık çıkabilir. .gitmeyin diyor. .biz hala İncirlik ten abd uçağı kaldıralım pyd ye yardım için. ..yarın birgün de Suriye de kurulur sandık. ..orda sıkıntı yok allah tan salih muslim kardeşimiz değil. ..

Ekonomi Bakanı açıklaması. .Habur kapatılabilir de kapatilmayabilirde. ..Bunların yönettiği hükümetin. ....
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Eylül 28 düzenlendi
    Kendinize gelin beyler.......       Ne oluyoruz...... Hükümete çakmalar. AKP ye bindirmeler. Karatoprak yiğit hayırdır. Burada başkanlık seçimi ve ak parti iktidarını tartışmıyoruz. Hemen fitneye başlamayın.  Konu başlığı Türkiye Kuzey Irakta ne yapmak istiyor. 
    İstenilen Erdoğansız bir Türkiye oyununa bu kadar basit düşebileceğinizi tahmin etmezdim.
    Konuyu mecraından başka yönlere sürüklemeyin.
    . Getirin Erdoğan'dan  daha iyisini onu destekleyelim. Bu kadar açık ve net.
    Meral Akşenermiş Metin feyzioğluymuş aklımızla da alay etmeyin. Meral Akşenerin referandumla ilgili bir açıklamasını duyan bilen gören var mı ? 
    Teşekkür edenler (3)yörük Azer Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .