DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KERKÜK VE MUSUL GERÇEĞİ

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
Kategori TÜRKİYE
Herkese selamlar ve saygılar..
Öncelikle bu meseleyi anlamak için Akp'nin 15 yıllık dış politikasına bakmak gerekir.O hâlde sayalım; 1-Habur rezaleti,2-Oslo Rezaleti,3-Dolmabahçe mutabakatı,4-apo ile imralıda görüşen akp m.vekilleri 5-Başika da peşmergeye verilen eğitim 6-Barzaniyi kırmızı halılarla kardeşim diyerek karşılamalar 7-sözde kürt paçavrasını göndere dikmeler.. daha çok fazla..
Bu anlattıklarım bize bu referandumu yaşatmıştır.Dün Galip Ensarioğlu denen Akp'nin d.bakır m.vekilini dinliyorum adam diyor ki ''korkmayın kürt devleti kurulsun,bizim için tehdit teşkil etmiyor'' Peki sen bunu söylüyorsun da senin partin ve MGK ne söyledi bizim ülkemizde yaşayan kürtleri etkiler bu referandum demedi mi  ? Dedi.O zaman sen hem partinden hemde milletin ve devletinden kopuksun.Yani Chp'yi fetö ve pkk ile yakınlaştıran Akp,aslında tam tersini bize göstermiş oluyor.
Şimdi gelelim tarihi sürece;
Yüz yıllık bir emperaylist projedir,sözde kürdistan.1926 yılındaki Ankara antlaşmasının 5. maddesinde Irak'ın toprak bütünlüğü belirtilerek,sınırların değiştirilemeyeceği belirtilmiştir.Ancak bu maddelerin içinde Türkiye'nin müdahale hakkı vardır demiyor.Bu çok bilinen bir yanlış.Ne dedik bu referandum emperyalist bir projedir.Kürtler tarihi boyunca ingiliz ve Amerikan köpekliği yapmışlardır.Hemen örnek vereyim,1920 yılında İngiliz Amiral'in İngiltere dış işleri bakanı lord curzon'a yazdığı mektupta ''Kürdistan Türkiye'den ayrılıp,özerk bir devlet olmalı diyor''.Ha keza arapları Osmanlıya karşı ayaklandıran Lawrence'ın da bir sözü vardır ''Bir kürt devleti kurabilseydim,Türkleri tarih sahnesinden silecektim'' diyor.Yani bu referandumun amacının B.O.P projesi ile birlikte Emperyalistlerin 100 yıllık amacının olduğunu görüyoruz.10 Ağustos 1920 tarihli Sevr Antlaşmasında da bağımsız bir kürdistan'ın kurulması hükme bağlanmıştır.Ki o anlaşmayı meşhur 150'likler imzalayıp başta sadrazam yani başkakan damat ferit olmak üzere,Rıza tevfik vs vatana ihanet etmişlerdir.
Bir diğer tartışma konusuda LOZAN.Lozan da asla toprak meselesi gündeme gelmemiş,sadece kapitülasyonlar ve Osmanlı borçları konuşulmuştur.Zira osmanlı son 300 yılında sadece hamam,camii,saray,medrese yapmakla Avrupa'nın gerisine düşmekle meşguldü.İsmet Paşa bunlarla uğraşmaktan toprağı konuşamamış.Söz sırası ona geldiği zaman da Lord Curzon,1924 Haliç konferasını işaret etmiştir.Oradan Ankara Antlaşmasıyla Atatürk 100 yıl sonrasını düşünerek muhteşem bir adım ile kürdistan'a müsade etmedi.Daha sonra ise Milletler Cemiyeti son kararı verdi..
Ayrıca çok yanlış bilinen bir şey var.Atatürk kürtlere özerklik sözü verdimi? Öyle bir söz doğru değildir.Atatürk kürtlere savaşması için kürt aşiret liderlerine mektuplar gönderiyor bizzat okudum.İslam için birleşelim diyor.Ancak bağımsızlıktan söz etmiyor.Kurtuluş mücadelesinden sonra patlak veren Şeyh Said isyanıda kesinlikle ırkçı bir ayaklanmadırŞeyh Said onlarca tehlikeli sözü vardır.Sadece birini söyleyeyim ''Bİr Türk'ü öldürmek 70 gavuru öldürmekten evladır''.Ayrıca kürtlerin kurtuluş mücadelesinde verdiği şehit sayısı sadece 14'dür.Buradan Mustafa Kemal'in ne kadar zor şartlarda bağımsızlık savaşını sürdüğünü anlayın.
BU YUKARISI BİZİM RESMİ HAKLARIMIZ.
Birde gizli haklarımız var.Her kurulan Türk devletinde gizli kodlar yazılır.Her lider bunu yapmıştır.Metehandan tutunda Osman bey'e kadar.Fatih o kodları yeniledi,Abdülhamit düzeltti,Mustafa Kemal Atatürk ise yeniden yazmıştır.O gizli kodlarda asla Ermenistan,İsrail ve Kürdistan devletlerine müsade edilmemesi gerektiği yazar.O gizli kodları ; Atatürk,Resuhi Savaşçı bey (Kaleme alan yaver),İsmet inönü,Menderes,Ecevit,Özal,Kenan Evren bazı tsk çalışanları,Mit ve Erbakan ile Erdoğan bence bilmektedir.Atatürk hayatı boyunca Misak-ı Milliyi kalbinde taşımış ve 1907 yılında o Misak-ı Milliyi bizzat Vatan ve Hürriyet cemiyeti başkanlığını yürütürken kendisi açıklamıştır.Ancak Atatürk'ün o savı kabul edilmemiş,Enver paşa ülkeyi büyük bir maceraya sürüklemiştir.Eğer o sav kabul görseydi şu anda biz Misak-- Milli üstünde oturuyorduk.Neyse uzun hikaye.Yani hem resmi hemde gizli haklarımız var.
Daha dün Gazi'nin heykelini yıkanlar sövenler bugün ona sığınmış durumdalar.Ne kadar acıklı.Akp'nin gizli Atatürk'süz 2023 hedefini rafa kaldırdığını düşünüyorum.Ama geçici bir süreliğine.Çünkü şu anda onun yolundan ayrılmamalıyız.
Daha anlatılacak o kadar fazla şey var ki.Ancak bu kadar diyeceğim..

Teşekkür ederim.Emeğe saygı..

YİĞİT KARATOPRAK

«13

Yorumlar

• ÖmerÖmer Gönderiler: 159
    Batılılar, Barzani'nin bağımsızlığını hemen değil zaman içerisinde tanıma peşindeler. Önce İsrail ve uydu devletlere tanıtırlar. Sonra bütün dünya tanıyacak...
    Turkiyenin derhal müdahalede bulunup oraya el koyması lazım yoksa daha sonra çok geç olacak. Bunca yoruma, düşünceye gerek yok. 

"Barzani'yi Diyarbakır'da yargılar, Habur da asarız"
     Muhsin Yazıcıoğlu

Teşekkür edenler (2)Karatoprak_ygt hakimbeyaz

• Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Duygularını anlıyorum.Ancak aklı selim hareket etmekte fayda var.Bu referrandumun arkasında İsrail ve Abd var.Şunu unutma Barzani bu kararı tek başına alabilecek cesarete ve idraka sahip değildir.Şu anda yeni dünya düzeni kuruluyor.Ve şahsi kanaatime göre bu düzende Abd ve İsrail açık bir şekilde değil,kapalı kapılar ardında ittifak ediyorlar.İngiltere'nin Abd'yi reddedip Rusya tarafına geçmesi,Abd'nin İsrail'e çok daha fazla sarılması sonucunu doğurdu.Ancak Erdoğan Macron ile yakınlaşarak aslında Almanya'nın istediği noktaya gelmekte.Zira Fransa ve Almanya ittifak yapan iki ülke.Bu yeni düzende safımızı bekle gör ve tarafsızlık üzerine kurmalıyız.Ancak K.Irak meselesinde bekle gör olmamalı.Onu ayırıyorum.Ancak önce çok sert siyasi yaptırımlar gelmeli.İnan bana boru hattını kesmemiz ve Habur sınır kapısını kapatmamız onlara askeri yaptırımdan çok daha ağır gelir.Ayrıca Erbakan ve Muhsin başkana çok büyük saygım vardır.Onlar bu tehlikeyi çok önceden söylediler.Ancak gel bunu örümcek kafa zihniyete anlat.Bu akp zihniyeti bu ülkeyi mahvetti kardeşim..Neyse..
    Teşekkür edenler (2)Ömer hakimbeyaz
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 264
    Iktidar partisinin itibarı dış politikadaki söylemlerini eylemlere geçirmemesinden dolayı sarsılıyor Şöyle yaparız böyle ederiz diye sesler çok çıkıyor lakin ortada görüntü yok. Sırf oy toplayıp iktidarda kalmak için milliyetçi muhafazakar kesime yönelik politik çıkışlar yaparak bir taraftan da kapalı kapılar ardında dış güçlerle bir takım andlaşmalara imzalar atıp vatanın ve milletin bekasını tehlikeye atıcı kararlar alıyorlarsa o halde ben bu iktidara hakkımı hiç bir şekilde helal etmiyorum.
    Eğer güçleri içerideki fasonlara yetmiyorsa o zaman da çıkıp bu millete dürüst olup makam ve koltuklarını hakiki mücadele erlerine devredip çekilsinler gitsinler kenara.
    Ben Cumhur reisimizin bu mücadelede yanlız olduğunu ve hükümet içinde bir kaç sağlam destekçisi dışında diğerlerinin ona ayak bağı olduğunu düşünüyorum.
    Emperyalistlerin 100 yıllık hayali büyük İtrail gözümüzün içine baka baka kurulmak üzere ve oy verip başa geçirdiklerimiz bu durumu engellemekte yetersiz kalmakta. İşte beni en çok kahreden şey de budur.
    Allah için millet için yola çıktıklarını iddia edenler makam mansıp sevdalısı olmaktan öte hiçbir şey yapamıyor.
    15 Temmuz'dan beri ülke ve millet olarak yaşadığımız bunca şeye rağmen İktitar partisinden hala birileri çıkıp dostumuz müttefikimiz ABD, İngiltere diye konuşuyor satılık medya kanallarında.
    Hal böyle olunca da tabi,
    milletin gözünde itibar kaybediyorlar.
    Teşekkür edenler (2)Karatoprak_ygt Cengizhan_29
    Bu ülkede  o kadar çok yanlış bilinen şey var ki kardeşim.Yıllardır Muhafazakar kardeşlerimde,Kemalist  kardeşlerimde,Milliyetçi kardeşlerim de kandırıldı.Allah ruhsat ve imkan verirse bunları geniş kitlelere inşallah anlatacağım.Saolsun Ahmet abim benim bu hedefimi çok iyi biliyor.Ve yardımcı oluyor.

Bu ülkede Osmanlı derin devleti'nin Mustafa Kemal'i Samsuna yolladığını kimse bilmiyor.

Bu ülkede Mustafa Kemal'in her bir devrimini halkın talebi ve kur-an hükmüne göre yaptığını kimse bilmiyor.

Bu ülkede Mustafa Kemal'in şehit edildiğini kimse bilmiyor.Fatih Sultan Mehmet'in şehit edildiğini kimse bilmiyor.

Bu ülkede Adnan Menderes'i aslında idam eden zihniyet'in radikal islamcı zihniyet olduğunu kimse bilmiyor.

Bu ülkede Atatürk'ün gizli vasiyetnamesinde Türk birliği kurma isteğinin olduğunu kimse bilmiyor.

Bu ülkede 1977 seçimlerinde yapılan usulsüzlükleri kimse bilmiyor.Yoksa Ecevit iktidar'a gelirdi.

Bu ülkede 28 Şubat darbesinin Erbakan'a değil,aslında Fetö'ye yapıldığını kimse bilmiyor.

Bu ülkede  laiklik karşıtı söylemlerin odağı haline gelmiş bir partinin liderinin C.başkanı olamayacağını kimse bilmiyor.

Bu ülkede 2010 referandumu öncesinde Fetö ile Akp arasında yapılan gizli pazarlığı kimse bilmiyor.

Bu ülkede 15 Temmuzda devletin halkı kullandığını ve vatana ihanet ettiğini kimse bilmiyor.Ki bu konular yıllar sonra
    konuşulacak.Bu dediğimde çıkacak.Bir çok Akp'li eski m.vekili ve şimdikiler yıllar sonra yargılanacak.

Bu ülkede Akp hükümetinin kuruluş amacının Atatürksüz bir 2023 hedefi olduğunu kimse bilmiyor.
    Daha o kadar fazla şey var ki.Yazsam bitmez.Bu ülkede karşımda kim olursa olsun sabaha kadar tartışırım.Bizim sözde kürdistan kadar daha çok fazla sorunumuz var.Bu medyadaki ve gazetelerdeki müptezellerden bu millet sıkıldı artık.Gerçekleri anlatacak kişiler gerekiyor..Her bir maddenin altını sabaha kadar doldururum..

Teşekkür edenler (1)MkemalpasaPasa
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 197
    Yiğit, bu kafayı yakalamak için ne içiyorsan söyle, millet de içsin bi kendine gelip rahatlasın. Düşünmeden gelişi güzel klavyenin tuşlarına bassan çok daha anlamlı şeyler çıkardı. Projemisin, aptalı mı oynuyorsun, bilinçaltına mı çalışıyorsun? Senin düşünce yapın suya düşmüş bir kitabın mürekkeplerinin birbirine karışması gibi... Ne diyorsun, anlayamıyorum!
    Teşekkür edenler (2)ARS Mehmet Akif Sancaktar
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Yiğit sen hap mi aldın. ..söylediklerinin çoğu yanlış. .bizimi yemliyorsun yoksa
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 264
    Yiğit'in söylediği her şeye katılmamakla birlikte benim de ciddi şüphelerim var kardeşlerim. Herşey mümkündür bu çivisi çıkmış Dünyada.
    Bize milli eğitim diye okullarda öğrettikleri inkilap tarihi yalan ve yanlışlarla dolu. Kim kimin tarafındaydı kesin bir hüküm vermek zor. Lakin birilerinin hakikati gizlediği de kesin.
    En doğrusunu Allah bilir diyelim.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Eylül 29 düzenlendi
    Bakın gençler,
    Atatürk hayatı boyunca 3 devletin kurulmasına zinhar müsade etmedi.1-İsrail,2-Ermenistan,3-Kürdistan.Şehit edilme sebeplerinden sadece bir sebebi de bu.Daha çok fazla.Ermenistan'ı iç politikamıza müdahele etmek suretiyle,sözde soykırım iddalarını dillendirirler diye istemedi.2-İsrail'i Ortadoğudaki Müslümanlara zulüm eder diye ve 1897 Basel konferansından beri masonların dünyayı yönetme iddiasının gerçekleşmemesi için istemedi.3-Kürdistan'ı ise ülkemizde yaşayan kürtleri ayaklandıracağı için istemedi.Ancak ben size burada Atatürk sevgisi aşılamaya değil,gerçekleri bilin diye yazıyorum.Atatürk'ü seversiniz sevmezsiniz o sizi bağlar..

Atatürk'ün gizli vasiyetnamesinde bunların hepsinin yazdığını iddia ediyorum diyorum.Bu vasiyetnamede Etnografya da veya Anıtkabirde.Bir mecmua ya aktarıldığını düşünüyorum.

Örneğin,şu anda Ovaköy de bir sınır kapısı yapılıyor.Niye biliyormusunuz?.Çünkü Habur sınır kapısı kapatıldığı zaman,Türkmen ve Araplarda bundan etkilenecek.O sınır kapısın yapıyor ki,onlara ihtiyaçlarını bu sınır kapısından sağlayacak.Bu sınır kapısı direkman Kerkük ve Musul'a bağlancak.Orada bir güvenlik koridoru oluşturulacak.Yani sayın Erdoğan boş durmuyor.Ben görüyorum ve insanları uyarıyorum,özellike solcu kardeşlerimi.

Şu anda Türkiye'de çok tehlikeli bir hava var.Bir taraf Kemalistlik adı altında hükümeti bu konuda da vurmak istiyor.Ki vurulacak çok şey var.Ancak şu anda zamanı değil.Bir tarafta hadi hemen dalıyoruz K.Irak'a diyor.Cengizhan kardeşim için söylemiyorum üstüne alınmasın..Bu çok tehlikeli bir oyun.Türkiye kabile devleti değil.Ben Cumhurbaşkanımızın yanındayım.Ancak belli bir mühlet verdim.Bu adımları 1-2 ay süre çerçevesinde göremezsem.İşte o zaman öyle yazılar yazacağım ki sayın Erdoğan ölene kadar unutamayacak..

Ben vatan ve millet sevdamı içinizden hiç birisi sorgulayamaz.Ve kaç gündür yine hakarete başladınız.İçkici,hapçı vs vs.Noluyoruz arkadaşlar.Herkes haddini bilecek..Siz benim okuduğum kitapların kaçta kaçını okudunuz.Hayatınızda kaç makale yazdınız.Yakın da Allah kısmet ederse kitapta çıkartacağım.Siz bu vatan için napıyorsunuz ki?.Bu üslup ve tarızınızı değiştirmenizi kardeşiniz olarak sizden rica edeyim.Çünkü bu platform baskıcı bir platform değil.Özgür ve hür olarak herkesin düşüncelerini açıkladığı yazdığı bir platform.Bir daha size cevap vermeme kararı aldım.Şimdi mutlu olabilirsiniz..

Selametle..
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Yahu yiğit kardes. .buradakilerin Atatürk ile bi sorunu yok..Ulusalcılık üzerinden kafamızı dudukleme. .Atatürk un nasıl bir Önder olduğunu herkes biliyor. .ama hergün aynı Kaf lar. .Bırakın adamı rahat uyusun. .

Sen bazen uçuk kaçık konusuyorsun..sadece bu...sanki hersey i sen biliyorsun algı si var sende..
    Burada kimse kimseye hakaret etmez. ..

Bahsedilen sinir kapısından Musul Kerkük e bağlanmasını hesabı yapılıyor. .bende bunu bekliyorum zaten... yapacakmi yapmayacak. ..mi..
    Bide 75 km sınır temizliği var..Bunlar siyasi irade gerektiriyor. .
    Biz Milliyet ciler için Musul Kerkük ve ülke bütün lugu hersey in ustundedir. .

Kürt lerle ilgili bir sorunum yok olmadı da...
    Kürt lerin hakkını en iyi Türkiye de aldıklarını inananlardanim. .

Evet kürt devleti kurulacaksada benim toprağım dışında kurulsun. .

Çünkü o sınırlar için kürt de Türk te bedel ödedi. ..

Erdoğan in planı vardır tabiki..biz sabredenlerdeniz....

Aynı anda suriyede ve iraktta mudahale yapmalı. .göstere gostere. .Dünya alem görsün Türk un gücünü. .ben bunu bekliyorum. ..

Bunu yaptığı sürece Erdoğan benim lideri dir. .

Yapmasa valla durumu iyi olmaz. ..

BİR GECE ANSIZIN GIRMEMIZ LAZIMMMMM. ..
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Eylül 30 düzenlendi
    Mevcut Ulusal zihin kodlarını yenilemek gerekiyor.
     yahu yiğit kardeş  1926 Ankara antlaşması ile Musul ve Kerkük elimizden gitti . Girişteki yazını okuyunca  1926 da AK parti iktidardaymış izlenimini edindim. yanlış olduğunu söyleme sakın.  Engin tarih bilgilerinden bizde istifade edelim. 
    sahi dönemin başbakanı ve Cumhurbaşkanı kimdi ? 
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Eylül 30 düzenlendi
    Kitapları karıştırdım da dönemin Cumhurbaşkanı ve başbakanını buldum.  YALAN bunlar. Yanlış yazıyorlar de. Tarihi bilmiyor bunlar de. Yukardaki saydığın maddelerin değil sadece bu gerçeğin sabahlara kadar altını doldur. bekliyoruz. hadi koçum...
    Kısacık isimlerini yazsan da olur biz anlarız.  ama de, lakin de, çünki de, fakat de, binanaleyh de, bununla birlikte de,  güneş dünyamızdan çok uzak de   ne bileyim de işte bişeyler açıkla. ancak Ak parti deme kimse inanmaz.
  • yörükyörük Gönderiler: 240
    karatoprak sizin ulusalcılar f.gülen belgeseli yapmış tek taraflı bakış açısıyla yapmasalar daha iyisini yapabilirlermiş aslında, belkide talep edenlerin duymak istedikleri yada onların hedef kitlesi belli bir kesim olduğundan diğerleri ilgilerini çekmemiştir. belkide diğer taraf başkasına zimmetli olduğundan herkes kendi kulvarından yürümek istemiştir.

http://www.otukenim.tv/2016/02/film-izle/2319

Ekim 4 düzenlendi
    Bizim ulusalcılar yapmaz.Fetö'nün kıçından gidenlere söyleyeceksin.Emperyalist seviciydiniz bir ara kurtuluş savaşında.Ondan sonra Cemaat sevici oldunuz.2013'den sonra Vatan sevici Erdoğan sevici oldunuz :) Ne olduğunuz belli değil.
    Ama bizim ne olduğumuz her zaman belliydi.Dün ne isek bugünde öyleyiz.Gerçek Vatan Millet sevdalısı biziz.Unutuma bunu !
    Teşekkür edenler (1)zeynel_burak
  • yörükyörük Gönderiler: 240
    valla sizinkiler yapmış bi bak(herkes baksın), ayrıca ideolojik kısmı görmezden gelirsen bilgilendirici kısımlarıda epey var.
    bir konuda haklısın, çocuk sahibi olmak için önce sevmek lazım çocuk tan sonra karıyı boşayabilirsin. haklı olduğun şey tam da burda domuz doğrusu adam olduğunuz doğru. size göre diğer kesim alavere dalavereci haksızda sayılmazsın daha güzel avrat buldumu eskisini hemen boşayıverir, bir zamanlar anap, doğruyol, refah partileri vardı kemikleşmiş liderler vardı ne oldu onlara halk tepesine çıkardığı gibi yeri geldimi indirmesini de bildi. en kaypak oy sağ kesimin oyudur. Halkın çoğunun Erdoğan sevici olduğunu zannetme bir hatasına bakar birde daha güzelini gördümü o iş bitti. sizin anlayamadığınız konu tam da burda yapınız size göre bu alavere dalavere işlerine musait değil, size göre 7 sinde neyse 70 inde o olmalı, günün şartlarını okuyup ona göre pozisyon almayı bilmiyor beceremiyorsunuz sabit fikirlisiniz, ne olduğunu anlıyamadığınızdan, diğer kesim de ne olduğunu çözemiyorsun. o yüzden soyunuz kuruma tehlikesinde gün geçtikçe azalıyorsunuz.
    Ekim 4 düzenlendi
    Yavaş yavaş temizleneceksiniz.Şu anda Cumhurbaşkanı doğru yolda ilerliyor.İç politika rayına oturuyor.Dış politika da durumu biraz kritik.Önce Kadir Topbaş şutlandı.Daha sonra da Melih Gökçek ve  bir çok kişi Akp'den şutlanacak.Yani Akp kendi içiyle hesaplaşıyor.İçindeki mikropları temizliyor.Kökünüz kuruyor,kurumaya devam edecek.Ulusalcılık yükseliş de ve bunu Erdoğan çok iyi görüyor.O yüzden Ulusalcı rolü yapmaya başladı.Ama bu millet yemez.Bu kafa da devam edip,Ulusalcıları vatan düşmanı gibi gördüğünüz sürece,2019 yılında başkan adayı bu kesimin içinden çıkacaktır.Ondan sonra da Ulusalcı otoriter bir rejim bu ülkeye hakim olacaktır.1950'den beridir yaptığınız karşı devrim artık 2019'da bitecek.Yeni bir devrim sinsilesi başlayacak.2019 da başkan adayı Ulusalcı  kesimin içinde çıkacaktır.Bu dediğimi tarih at ve not al ;)
    Teşekkür edenler (1)zeynel_burak
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .