DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KERKÜK VE MUSUL GERÇEĞİ

2

Yorumlar

 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Bu videoyu bütün kardeşlerim izlesin.O sebep ne peki ?.Gizli kodlardan başka bir şey değil.Misak-ı Milliye sahip çıkmak zorunda sayın Erdoğan aksi ihtimal yok.O da çok iyi biliyor emin olabilirsiniz ;)
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  @Karatoprak_ygt daha önce de gizli kod derken: "Adnan Menderes'in asılmasına israil'in kurulması vesile oldu." Demiştin. İsrail 1948'de kuruldu ve o dönemde Adnan menderes, chp'den ihraç edilen arkadaşlarıyla birlikte henüz yeni yeni demokrat partiyi kurma aşamasındaydı. Ve aynı demokrat parti 1950'de iktidara geldi. O hâlde Sorum şu olacak sana: "Madem gizli kodlar var ve kodlardan bir taneside israil kurulduğunda başta olanlar baş aşağı edilsin ki yorumlarından bu anlaşılıyor peki o hâlde 1948'de israil kurulurken Başta olan ismet inönü neden asılmadı da Adnan Menderes kurban seçildi?"
 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  GüneyKutbu 

  Yanlış anlamışsın.İsrail'in kurulmasından değil,aktif olarak tanınmasından bahsediyorum. 24 Mart 1949 İnönü hükümeti tanımış gibi gözüksede,İsrail ile ilk ikili ilişkimiz 29 Ağustos 1958'de yapılmıştır.Ayrıca meclis'in İsrail'i tanıması 1951 yılına tekavül etmiştir.Ayrıca ilk büyük elçi 1952'de gönderilmiştir.Yani ben aktif tanımadan bahsettim.Anlıyorsundur inşallah.Vikipedi bilgileri ile gelme bana.İsrail ile Menderes arasında çok karanlık ilişkiler var.Bu konuda eksiklerim var.Araştırıyorum hâle hazırda.Kanun haline getirilmesi başka Tanınması başka kurulması başka.Bu 3'ünü birbiriyle karıştırma.Filistinde bir devlet ama çoğu ülke tanımıyor.Kuzey Kıbrıs da aynı şekilde çoğu ülke tanımıyor.Ama bu ülkeler hâle hazırda bağımsız dimi ? Ben aktif tanınmasından bahsediyorum.Ne konuştuğumu iyi anlayın.Ayrıca sırf İsrail meselesi değil Adnan Menderes'in idamı.Tehlikeli sözleri.Uçkuruna da çok düşkünmüş.Eski opera sanatçılarından Ayhan Aydan ile ilişkiye girmiş,Ayhan Aydan eşini ölümden kurtarmıştır.Eşi de eski bir Chp'li bürokratdır.Ayrıca birde Suzan Sözen vardı sanırım ilişkiye girdiği.Chp'lilere binbir zulümler etmiştir.İnönü'nün kaç kere arabasını halka taşlatmıştır.Ayhan Aydan menderes diye yaz google'a zaten görürsün yediği naneleri.Neler var kardeşim neler..Bir sürü yaptığı hırsızlık yolsuzluk çok uzun hikaye.Türkiye küçük Abd olacak sözleri.Siz isterseniz hilafeti bile getirebilirsiniz diye söylemiş olduğu çok tehlikeli bir sürü söz.Bunları konuşmuştuk zaten hatırla ..

  Adnan Menderes 'in ölümü asla Ezanı Arapçaya çevirdiği için değildir.Adnan Menderes'in ölümü yanlış ancak hataları da çok fazladır..
  1-1957 yılında mecliste ''İstenirse halifelik ve saltanatı bile geri getirilebiliriz”, “muhalefeti karınca gibi ezeriz''dedi.

  2-İsmet Paşaya ''Paşa senin devrin bitti.Geçmişteki başarıların bize sökmez'' sözünü de söylemiştir.Sen kimsin derler adama.

  3-Menderes'in hayatından bir çok kadın geçmiştir.O kadınlardan biri şunu söyledi ''Menderesle yattım kocamı kurtardım ''

  4-30 Nisan 1959 da İzmir de yapılması planlanan Chp toplantısını engeller.İnönüyü halkın gözünden düşürmek için herşeyi yapar.

  5-4 Mart 1959 da İnönüyü trafiğin ortasında linç ettirmek istemiştir.İnönü kayseriye giderken yolu kesilir ve hırpalanır.Başrol de Menderes..

  6-27 Kasım 1954 de ''Türk milleti müslümandır ve öyle kalacaktır'' diyerek,sanki milletin dinine engel olanlar varmış gibi bir hava verir...

  7-''Türkiyeyi küçük Amerika yapacağız''.diyerek ve Abd askerilerinin üs kurmasına izin vererek emperyalizmin pençesine düşmüştür.

  8-Marshall yardımını alarak bizi Amerika'ya mahkum eden Menderes,İlaç üretimine son verir.İthalatı arttırıp,Enflasyonu başlatmıştır.

  9-Ayrıca o dönem bir çok şehirde Atatürk büstlerini yıktırtarak,İnkılap karşıtlığı bir çok politika uyguladı.Atatürk'e hakaretler çok artmıştı
  Daha bir çok şey var ve bu adama şehit deniyor!.Zaten 1957 seçimlerinde oyu baya bir düşmüştü.Öldürülmeseydi dahi İktidara gelemezdi  bu da benim iddiam.Çünkü devletin bekasını çiğnedi.Ve oyları %40'ın altına kadar düşmüştü.En son seçim de aldığı oy'a bakarsan Demorat Partinin oyunun düştüğünü görürsün zaten.Sadece bunlar aklıma geldi.Daha düşünsem onlarca yazarım.Ve her bim maddenin altını yine sabaha kadar doldururum.Sana cevap vermek istedim.Çünkü gözümden düşen bir kaç arkadaş arasında değilsin..Kendine iyi bak..
  Teşekkür edenler (3)MkemalpasaPasa zeynel_burak gzafer682
 • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
  Ben ne inönücüyüm ne de menderesçi keza bir başkacısı da değilim. Müslüman kimliğimin altında bir Türküm hepsi o! Burada yazdığın ve gözüme takılan tek notun gizli kod sözün oldu. Varsa bildiklerin bu konuda ya tam söyle ya da hiç girme. Sonuçta bu foruma 10 sene sonra büyük bir insan kitlesi uğrayacaktır kanaatimce o hâlde onları düşünerekten de konuşmak mantıklı olacaktır bence. Ayrıca hiçbir düşünceye muhalif değilim. Herkes istediğini düşünür fakat uygulayabilir mi işte orası mühim... Selam ve dua ile.
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Ekim 2017 düzenlendi
  Benim söylediklerim bunca yıl yaptığım araştırmalarım ve düşüncelerimin bir ürünüdür.Ha bu doğru demek mi?Tabii ki hayır.Her kurulan devlet lideri bana göre kurucu değerlerini belirtir.Metahan da bunu yapmıştır.Osman bey de yapmıştır.Onlar yapmışken,Mustafa Kemal yapmış olamaz mı?.Misak-ı Milli çatısı altında alt başlıklar halinde kırmızı çizgilerimiz olamaz mı?.Ben olabilir görüşü içindeyim.Yazılı olan değerler ''Anayasa'' olarak tanımlanır.Yazılı olmayan değerlerde bana göre ''Gizli kodlardır''.Bu benim düşüncemin bir ürünü.Ha yanılabilirim de.Ben bir yorumcuyum kardeşim.Hem sağcı tarihçilerin hem de solcu tarihçilerin kitaplarını makalelerini tv programları vs vs.Bütün herşeyi harmanlıyorum ve ortaya bir yorum çıkartıyorum.

  Ben Gazi Mustafa Kemal'in vasiyetinin sadece,Makbule Hanıma şunu veriyorum,çocuklarıma şunu veriyorum,halkımada şunu bağışlıyorum olduğunu düşünmüyorum.Bu görünün birde görünmeyen vasiyeti var.Bunu ilk ortaya atan Aytunç Altındal oldu.Belki tanırsın kendisi rahmetli oldu.Bende şahsım adına böyle düşünüyorum.Ancak bununla ilgili kanıtım olsa,zaten Türkiye'de yer yerinden oynar.Bunlar sadece benim düşüncem.

  Burada bir kaç arkadaş bana dedilerki,sen Mustafa Kemal'in Nutuk adlı eserini Allah'ın hükmümü sandın.Onda da yanlışlar olamaz mı diyor?.Tabii ki var.Her hatırat biraz da olsa hissiyatla yazılır.Objektiflikten uzaktır.Ben okudum her kitaba inanmıyorum.Harmanlayıp yorum yapıyorum.Örneğin Nutuk'da Vahdettin ile ilgili Mustafa Kemal'in,Haysiyetsiz,Onursuz tahtını düşünen bencil ve daha nice kelimeler kullanıldığını biliyormusunuz.Bizzat Mustafa Kemal tarafından.Ancak ben,Vahdettin'in hain olduğunu düşünmüyorum.Sadece korkak olabilir.Açıktan destek vermediği için.

  Samsun ekibine bile baksanız,öyle bir subay ekibi ki,hepsi padişaha muhalif ve Mustafa Kemal'in alt rütbesi hepsi.Bunu Mustafa Kemal ayarlayabilir mi?.Bir elin değdiği çok net ortada.Daha sayısız örnek veririm.Derin Devlet zemini hazırladı,Mustafa Kemal o zeminin üstüne binayı inşaa etti.Benim kurtuluş mücadelesi tanımım bu.

  Beni takip edin kardeşim.Takip etmediğiniz açık bir şekilde ortada.Makalelerimi okuyun,Videolarımı izleyin.Burada yazarsam çok çok uzun olur.Tez'im çok geniş ve her alanda tez'im var.Selametle kardeşim..
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Yiğit kardeş şahısların geçmişlerine kafa yorup uğraşmak bizi bir yere götürmez. Şu tarihte şu olmuştu bu olmuştunun artık bize faydası yok. Kim ne yaptıysa hataları da olmuş günahları da, ama olanlar olmuş geride kalmış. Asıl kafa yormamız gereken bundan sonrasıdır. Ülkemizi ve milletimizi bekleyen tehlikeler neler ve nasıl bir çıkış yolu bılabiliriz bu konuyu gündeme getirmemiz gerekir. "Yeni Dünya Düzeni" gümbür gümbür üzerimize gelirken şu an içerisinde yaşadığımız olayların perde arkasını ve kimlerin orkestra ettiğini, ülkemizdeki hainleri deşifre etmeli ve ne yapmamız gerektiğini tartışmalıyız. Neden bize milli olduğu iddia edilen TV kanallarında yayınlanan programların arka fonunda gözümüzün içine sokula sokula piramit ve üçgen şekilleri gösteriliyor ve kafamızı çevirdiğimiz hemen hemen bir çok yerde bu sembolü görür olduk bunu tartışalım. İçimizde kimler siyonist çete ile işbirliği yapıyor ve gelecek nesillerimize neyi dayatmanın peşindeler onu tartışalım. Geçmişi kurcalamak bizi hiçbir sonuca ulaştırmaz, günümüze bakalım.
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  planlı olarak bize sunulduğuna inandığım bu programları izleyip detaylara kafa yoralım.Tesadüf mü tevafuk mu?

  Öteki Gündem - 3 Ekim 2017 (Küresel Güçler)

 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Giderek çok sıkca yayınlanan bu tür programlarla insanlarımızı bilgilendirmeye mi çalışıyorlar yoksa bize dayatacakları "Yeni Dünya Düzeni"nin tanıtımını mı yapıyorlar bunu tartışalım!

  Ertan Özyiğit Erhan Altunay ; Pelin Çift İle Gündem Ötesi 04.10.2017

 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Açıkçası bu tarz programları izlemiyorum kardeşim.Şu anda medya da ve gazetede ciğeri beş para etmez,hiç bir şey bilmeyen,istihbaratı olmayan ve boş boş konuşan o kadar çok adam varki.Bu aralar Medya Siyaset.com dan iş teklifi aldım görüşüyorum.Orada yazabilirim.Bunların acilen ekranlardan silinmesi lazım.

  Bu platform da bazı arkadaşlar beni referans alıp bazı yorumlar yapıyorlar.Bu benim adıma sevindirici demek ki bu platformda da okunuyorum.Ancak bazı arkadaşlar İngilizleri kendilerine dost edinmiş durumdalar.Adeta Kurtuluş savaşı yıllarındaki ''Ali Kemal'' zihniyeti olmuşlar.Arkadaşlar,İngiliz derin devleti bugün hâlâ faaliyet de.İngilizler ile Abd'nin arası 15 temmuz sürecinde açıldı şu anda zıt taraftalar.Ayrıntısı çok uzun olur.Ayrıca geçmişte bir İngiliz sömürgesiydi Abd.Bunun vermiş olduğu öfke Cia ve Amerika derin bağlantısı tarafından gündeme getirilmiş durumda.Yani eski defterler açıldı.İngiltere'nin Ab'den ayrılma sebebi ise,Almanya ile yaşadığı Avrupai sorunlar.Ancak bu demek değil ki,İngilizlere güvenelim.Mevzu bahis Ortadoğu ve Türkiye olunca hepsi birleşir.İsrail'in kurucu kodlarında ''Büyük israil Projesi'' diye bir ifade vardır.Bunnu garantörlüğünü,Abd ve İngiltere yapıyor bunu unutmayalım.İngiltere,Rusya'nın o bölgede güçlü olmasını kesinlikle istemez.Ve kısa sürede saf değiştirir.

  Zira Rusya'nın güçlü olması demek,aynı zaman da İran'ın güçlenmesi demek.İran'ın güçlenmesi ise,Büyük İsrail projesinin gerçekleşmemesi demek olacaktır.İngiltere bunu kesinlikle istemez.Rusya'nın bölgede ''Büyük iran'' projesi olduğunu düşünüyorum.Safevi devleti başta olmak üzere Avrupa bizim üzerimizde hep oyunlar oynadı.Yavuz Sultan Selim Batı'yı hedef almışken,devamlı suretle onu Doğu'ya mahkum ettiler.Ha keza Timur'un Bayezıd'ı yakalaması da Avrupa'nın Timur'u doldurmasından kaynaklamıştır.Timur'a İslamın kılıcı Osmanlıymış falan diye bir çok mektup yazıldı Avrupa tarafından.Aslında Timur'un Ankara'ya kadar gelme sebebi bu.

  Bizim yapmamız gerekenler,Ne Rusya ve İran tarafı,Ne de Abd tarafı hatta ne de kıçı başı oynayan İngiltere tarafı..Biz kurulu bir düzenin parçası olmamalıyız.Biz düzeni kendimiz kurmalıyız.
  1.Ovaköy sınır kapısı bir an evvel bitmeli.Siyasi yaptırımlar gıda ve diğer muhtelif ihtiyaçlar karşılanmamalı.
  2.Barzani'nin içerde önlem almaması için,gizli ajanlarımız Kuzey Irak'a sızmalı.
  3.İdlib'den sonra Afrin'den de girilmesi ve Halep'in işgal edilmesi gerekiyor.
  4.Ovaköy bittiği anda Habur Sınır kapısı kapatılmalı.
  5.Hiç bir Türk şirketi,Kuzey Irakla iş yapmamalı.Yaptığı anda Cezai hüküm başlatılmalı.
  6.Eğer Abd akıllanmaz ise,İncirlik üssü kapatılmalı.Ve Kuzey ırak ile Avrupayı birbirine bağlayan petrol boru hattı kesilmeli.
  Bu söylediklerim kademe kademe yapılmalı.Eğer yapılmaz ise vah ki vah Erdoğan'ın haline.İdda ediyorum ki 2019 'da %30 dahi oy alamaz.Bekleyeceğiz ve göreceğiz.Bu devlet bekası sorunu unutmayın.
  Mesela bugün İran GenelKurmay başkanı Irak sınırını ziyarete gitti.İran sınır kapısını Barzani'ye karşı kapattı.Niye yapıyor İran bunları?.Çünkü Rusya ile Büyük Orta Doğu hedefini gerçekleştirmek için..

  Kalın sağlıcakla..
  Teşekkür edenler (2)MkemalpasaPasa zeynel_burak
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Benim güzel kardeşim mesele kerkük musul ya da idlib meselesi değil yanlızca. Türkiye'nin bekasını sadece sınırların değişimine bağlamak doğru değil. Söylediklerine hak vermekle birlikte sizin görmenizi istediğim şey Türkiye'nin zaten içeriden teslim alınmış olduğudur. "Yeni Dünya Düzeni" zaten kurulmuş ülkemizde. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde piramit şekillerini görür olduk. Metroda, otobüs reklam tabelalarında, hava alanlarında hatta hatta bazı devlet kurumlarında. Terörist saldırılarını önlemek bahanesi ile her yerde güvenlik kontrolleri var. Eğer devlet mekanizması gerçekten gücü elinde tutuyorsa buna kim ya da kimler izin veriyor? Devlet mekanizmasının çalışıp çalışmadığını anlamak için kahin olmaya gerek yok. Artan suç oranları her şeyi açıklıyor. Bütün ortadoğu ve Türk cumhuriyetlerinden gelen mülteciler İstanbula dolmuş. Kalabalıktan yaşanmaz olmuş. Otobüse minübüse binilecek gibi değil. Bu durum ne zamana kadar sürecek? ülkemizi yönetenler neden buna bir önlem almıyorlar?
  Büyük çoğunluktan oluşan medya ve sosyal medya tarafından beyinleri kontrol altına alınmış yaşayan zombileri saymazsak, bu durum sorgulayan zihinlerde soru işareti bırakıyor.
  Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 BiKarınca
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Bu arada biz savaşmayı göze alamayan bir lider istemiyoruz lakin hadi savaşıp güney sınırlarımızın güvenliğini sağladık diyelim, peki bu iç işgali nasıl durduracağız? Çok hızlı bir dönüşüm yaşıyoruz. Gidişat iyi değil. Tanrı inancını reddeden Ataist bir nesil meydana getirildi ülkemizde. Bunun bir sonraki aşaması satanizmdir. Türk ve Müslüman kılığında dolaşan New Age tarikatı mensupları içeride misyonlarını son sürat sürdürüyorlar.
  Ülkeleri işgal etmek için klasik konvensiyonel savaşa ihtiyaçları yok artık. Asimetrik bir savaşın içerisindeyiz zaten.
  Dünya 4.Sanayi devriminin arefesinde şu an. Robotların işlerimizi elimizden alacağı günler çok uzak değil. Biz istesek de istemesek de önümüzdeki 30 yıl içerisinde bambaşka bir dijital Dünya'da yaşıyor olacağız. Göstere göstere geliyor. Bundan kaçış yok.
  Teşekkür edenler (1)BiKarınca
 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Ülkemizdeki bazı subliminal mesajlar seni korkutmuş anladığım kadarıyla.Ancak ben endişe edilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.Verilen mesajlar Yeni Dünya Düzeninin Türkiye içi yapılanması değil.Siz devletin bekâsını tek bir şahısa indirmeye devam ederseniz,bizi sırf içerden değil,dışarıdan da vururlar zaten.

  Her devlet de bir iç bekâ olur,bir de dış bekâ.Dış bekâmız zaten bu tartıştığımız konular Barzani,Irak ve Suriye ile birlikte,Ermenistan,Yunanistan,Rumlar her zaman Türkiye'nin dış bekâsı oldu.

  İç bekâ ise,senin değindiğin ve çok korktuğun bana göre hiç korkulacak bir şey olmayan bir konu.2-3 tane reklam filminden,2-3 tane sokak tabelasından,2-3 tane tartışma programından korkmak için ahmak olmak lazım.Çok eksikleriniz var,bilmediğiniz anlayamadığınız hâlâ bir çok şey var.Kısa tutacağım vesselam lakin şu kadarını söyleyeceğim,
  İç bekâ ile dış bekâyı birbirine karıştırmayın.İçerde zaten sandıkla gelen sandıkla gidecek.Bundan şüpheniz olmasın.Gümbür gümbür gelen Ulusalcı nesil var.Ancak Dış bekâ birlik olmamız gereken bir konu.Ben o yüzden bu konuda birlik olmak gerekiyor diyorum.Neyse ne yazarsam yazayım karşı taraf anlamıyor nasıl olsa Allaha emanet..

  Teşekkür edenler (2)MkemalpasaPasa gzafer682
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Kardeşim sen bizi yanlış anlıyorsun. İçerideki Subliminal mesajlar seni korkutmuş demen Allah'dan başka hiç bir şeyden korkmayan birine söylenecek bir laf değil. Türk ve müslüman olan bir ülkede bu subliminal mesajları bize verenlerin kim ya da kimler olduklarını ve bu duruma başımızdaki kimlerin göz yumduğunu sorguluyoruz biz.
  kim olduklarını kestirmek zor lakin güçlü bir otoriteye sahip olduklarına hiç şüphe yok. Ve bu durum 19 yıl yurt dışında yaşamış, 10'dan fazla ülkede bulunmuş ve çok şey görmüş geçirmiş biri olarak tabi ki beni endişelendiriyor!
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Ekim 2017 düzenlendi
  Bu arada toplumların kaderini gene toplumların kendileri belirler. İnsanlarımız kendi zihniyetlerini değiştirmedikleri sürece başlarına gelecek olanlardan kendileri sorumludurlar.
  Batı medeniyetinin insani yönü sabahtan akşama bir anda değişmemiştir, kanlı ayaklanmalar ve reformlar yapılmıştır.
  Derin Dünya forum platformunda defalarca yazdığım gibi kerkük, musul gibi bölgesel meselelere kafa yorup büyük büyük resmi kaçırıyoruz. Savaş toprak savaşı, sınır kapma savaşı değil. Dünya asimetrik bir savaşın içerisinde ve bu savaş insanlığa karşı yapılıyor.
  1.Dünya savaşından sonra düzen zaten kurulmuş. Düzeni kuranlar düzeni bozmak istemezler. Sadece finansal ve yönetimsel değişiklikler yapmanın peşindeler.
  4.Sanayi devrimi kapımızda. Önümüzdeki 30 yıl içerisinde bambaşka bir Dünya'da yaşıyor olacağız. Fiziki paranın kullanılmadığı, robotların devreye sokulması ile Dünya nüfusunun %80'nin işsiz kalacağı bir döneme doğru gidiyoruz. Gelecek nesli bekleyen en büyük sorun iş bulmak olacaktır.
  Çok hızlı bir dönüşüm yaşıyoruz. Daha yeni yurt dışında bulunduğum bir ülkeye dönüşte hava alanında gümrükten geçerken bizi yapay zekalı göz taraması yapan ürkütücü görünümlü hareketli robot makinelerin kontrolünden geçirdiler. Bana süpriz olmadı ama bu kadar hızlı bir sürede bu sistemi uygulamaya koymaları beni düşündürdü!
  Beni ayrıca düşündüren şey İstanbulda kaldığım süre içerisinde kafamı çevirdiğim her yerde küresel güç simsarlarının sembolü piramit şekillerini görmem oldu. Metro'da, otobüs reklam tabelalarında, caddelerde, yürüyen merdivenlerin basamaklarında, hatta bazı devlet kurumlarında..
  Bu arada senin de bildiğin üzere ortadoğuda ulus devletlerinin parçalanması ve yerlerine küçük garnizon devletçikler kurulmak istenmesi tamamen bölgede itrailin güvenliği için yapılıyor. Kürdistan görünümlü büyük itrail'i biz istemesek de kuracaklar. Bunu kanlı bir savaşla mı gerçekleştirirler yoksa diplomatik yollarla mı onu tam olarak kestirmek zor, ama en nihayetinde 100 yıllık planlarını gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapacaklar.Türkiye'yi yönetenler buna karşı çıkarlarsa bize müttefik görünenlerin bir anda düşman olmaları kaçınılmazdır. Bu arada bu vatanın Türk milliyetçileri de boş durmayacaklardır tabi.
  Senaryonun bundan sonraki gelişmelerini bekleyip göreceğiz.
  Bizim bireysel olarak yapabileceğimiz pek bir şey yok. Ülke ve millet olarak bu çıkmazın içerisinden çıkabilmemizin tek yolu, sağcısıyla solcusuyla vatanın bekası için birlik olunmasıdır.

  Son olarak
  "Unity of people can beat the any system"
  diyerek bu platform'da emeği geçen bütün kardeşlerimi şanı yüce hazreti Allah'a emanet ediyorum.

  Sağlıcakla kalın
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
  Benim size ilk baştan beri tepki yapmamın sebebi zaten büyük resmi görememeniz.Yani aklınızın sadece bir tarafını kullanıyorsunuz.Benim sizinle problemim yok istediğiniz gibi anlarsınız sıkıntı yok yani.
  Şimdi mesela,bugün meclis tarihi bir karar vererek Müftülerin nikah kıymasını onaylayacak.Bunu konuşan varmı ?.Yok.Niye yok peki?.Çünkü hükümet suni gündemler yaratmak suretiyle halkı tamamen dış bekâya yönlendirdi.İçerde ben istediğim gibi at koştururum diyor.Bende ona ilk yazacağım yazımda nah koşturursun diyeceğim.Bu basit numaralar ile sizleri kandırabilir ama beni asla kandıramaz.Tüm bunlar gizli Atatürk'süz 2023 hedefinin bir parçasıdır.2053 ve 2071 de 3 paket halinde bunu gerçekleştirmeye yeltenecekler.Tabii iktidar da kalabilirlerse.Düşünün Atatürk'ün yaptığı 15 yıllık devrim,hâlâ karşı devrim ile bastırılamadı 65 yıldır.Ve 2071'e kadar da bastırılamaz.Öyle devrimlerki düşünün,621 yıllık bir tahakkümden kurtardı.Neyse ona girmeyeyeyim.

  Dış bekâ da bir ve birlikteyiz.O konuda sıkıntı yok.Ancak içerde ben zinhar birleşemem hiç bir akpli ile.Malesef milletimiz ve akp'ye gönül veren kardeşlerim aldatılıyor.Dış bekâ da ,İdlib'e girilerek,Kerkük ve Musul unutturulmaya çalışılıyor.Aynı zaman da Erdoğan'ın kapalı kapılar ardından Öso ve Irak Merkezi hükümetiyle pazarlıklar yaptığını biliyorum.Aynı zaman da Rusya ve İran'da ciddi pazarlıklar var.Ayrıntıları öğreneceğim zaten.Yani dış bekâ da bu hükümet bizi kandırıyor.Artık süremin sonuna geliyoruz.Ve taş taş üstünde bırakmayacağım yazacağım yazıyla..

  İç bekâ da ise,hükümet Ecevit'e bulaşarak dış politikadaki basiretsizliğini örtmenin hesabını yapmıştır.Yani gündem değiştirmektir.Yahu bunlar ne basit numaralardır.Siz yersiniz de bu kardeşiniz 17 yıldır siyasetin içinde ben yermiyim?.
  Aynı hedef bu sefer Müftüler ile ilgili..Şu anda bu kanun Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en tehlikeli kanunu.Laikliğie tamamen zıt.Sakın Avrupa'da rahipler nikahı kıyıyor falan demeyin,kesinlikle kıyas kabul edilemez.Bizde İrtica ve Şeriat tehlikesi mevcut.

  Yani velhasıl,hükümet içerde Müftü yasasını geçirmek için.gündem yaratarak Ecevit'e saldırdı.
  Dışarda ise,Kerkük ve Musul başarısızlığını örtmek için İdlib'e girdi. bu kadar basit.
  Teşekkür edenler (2)MkemalpasaPasa zeynel_burak
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .