DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Forumdaki Son Yazım.

Forumdaki son yazımı yazmamın nedeni foruma bir kırgınlığım veya forumla ilgili herhangi bir durumdan dolayı değil artık son yazının yazılmasının zamanının geldiğine inanmamdan dolayıdır.

Forumdaki bütün paylaşılan videoların ve yazıların ortak bir anafikri var.
Dünyayı belli bir elit kesimin yönettiği ve bu elit kesimin dünyanın içine ettiği gerçeği.
Bu gerçeği dünyada herkez biliyor kimisi bilmiyormuş gibi yapıyor kimisi bağıra bağıra söylüyor kimiside bu gerçeği göremiyecek kadar geri zekalı.
Her neyse sürekli problem odaklı konuşuyoruz kimse çözüm arayışına girmiyor.

Matematik basit türkiyeyi yöneten elit sayısı kendilerine çalışan böcekleri ile birlikte kaç tane?
100.000-1.000.000
peki türkiye kaç kişi
80.000.000
Dünyayı yöneten elit sayısı acaba kaç tane (kendilerine çalışan ajancıkları hariç)
1.000.000-40.000.000
Dünya kaç kişi
8.000.000.000

Sayıca üstünlük var ama yinede kaybediyoruz sebebini herkez biliyor.

İşte o sebep ancak cahilliğe karşı yapılan savaş ile yenilebilir ahmet ağabeyin yaptığı gibi.

Biz neden hergün yorum yazmak yerine öğrendiklerimizi etrafımızdaki insanlara anlatmıyoruz.

Şahsım adına konuşayim ahmet abinin anlattıklarını 2 kişiye detaylı yaklaşık 10 kişiye parça parça anlattım

Anlatıktan sonra şunu anladımki zamanı değilmiş birileri tarafından ipim hemen çekildi daha sonra kendi bildiklerimi burada anlattım olaylar iyice kötüye gitti...

Ama hep birlikte anlatsaydık eğer çok farklı olurdu elbetteki.
Belkide zamanı değildir hata yapmışımdır ama kendime kızmıyorum
bana hatayı yaptıran bizim türkiyeden başka vatanımız yok ve ölmek var dönmek yok diyen sayın cumhurbaşkanımızdır.Heralde ben yanlış anladım fetöslerin ve diğer tüm hainlerin içeri gireceğine inanan ben kılıcımı çektim saldırdım ve ne mi oldu bütün olay askeriyenin eğitimin emniyetin baroların boşaltılmasıyla kaldı yahu tamamda bu ülkede sadece fetösler mi var cübbelininde dediği gibi fetöcü bitse sabetaycı bitmez sayın cumhurbaşkanı bunuda mı bilmiyor.
Peki 1 sene önce halkın üzerinden tankla geçen askerler neden hala asılmadı yada asılamadı türkiye cumhuriyeti bu kadar zayıf mı.

Uzun lafın kısası ya ben sayıncumhurbaşkanını yanlış anladım ve olan bana oldu yada sayın cumhurbaşkanımız bizi çok erken harekete geçirdi kendisi o kadar hızlı hareket etmedi yada edemedi yine olan bana oldu

Neticede olan yine bana oldu ve herşeyin sonuna geldik kalın salıcakla Allaha emanet olun Ezenden değil ezilenden yana olun her ne kadar ezilenler ezenlerin emirleri ile beni ezmişlersede.

Yorumlar

• nevresnevres Gönderiler: 318
    Ne olduğunu bilmiyorum ama Allah yardımcın olsun yolun açık olsun.
  • AzerAzer Gönderiler: 430
    Eylül 28 düzenlendi
    arkadas dunyamiz ulkemiz bolgemiz ve yavas yavas formumuzda renklenmeye baslamisken gitmek vakdi diyil bence, nesen yanlis anlamisin nede kimse seni erken harakete kecirmis, sadece tam anlayamiyoruz diye dusunuyorum

Allahdan gayrisine tam ve haqiyla guvenme, cunki biz Allaha haqkiyla guvensey etrafimizida Allah bize guvenli eliyer
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Devlet zayıf değil.Sadece uygun zamanı bekliyor.Tabii ki geçmişte bu yana akp hükümeti çok fazla yanlış yaptı ben bunları hep söyledim.Söylerken de hepiniz tepki yaptınız hatırla.Ancak geçmiş başka gelecek başka.Şunu çok iyi bil,bizim devletimiz güçsüz değil.2000 yıllık geleneklerimiz var.15 Temmuzda devletin darbeden haberi vardı saat o gün saat 16:20 civarında Mit bizzat sayın Erdoğan'ı arayarak darbeyi haber verdi.Ancak kendisi devlet otoritesini kullanarak darbeyi önlemek istemedi.Millet otoritesini kullanarak engellemek istedi.Yoksa isteseydi darbeyi bu devlet bastırırdı.Yani devlet sizleri kullandı.sayın Erdoğan millet'in refleksini merak etti.Özellikle Atatürk'süz 2023 hedefine giden yolda bu çok önemliydi zira.Dini duygularınızıda sömürdüler.Malesef Akp tabanı sömürülmeye çok müsait.Diğer tarafta Atatürk üzerinden sömürülüyor gerçi aynı şey.O yüzden diyorum ki 15 Temmuz millet zaferidir ancak devlet zaferi değildir... Hakkında hayırlısı
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 185
    Çokuğraştılar; kardeşim endişelerini anlıyorum. Sadece görünen kısmından konuşmak istiyorum. Devlet yönetmek bir kişinin değil bir ekibin işidir. İçinde bulunduğumuz ve halen yürürlükte olan Parlamenter Sistemde, devlet yönetim fonksiyonu da zaten bakanlar kurulu adındaki bir ekibe verilmiştir. 2002 yılında idarenin başına gelen Erdoğan'ın ekibi ise bugün tamamen dağılmış durumda. Bu ekiptekilerin kimisi fetöcü, kimisi pelikancı kimisi başka bir sebeple yok oldu gitti. O isimlerin hepsinin ayrı ayrı yetenekleri ve yönetim kudretleri vardı. Burada gidenler hainliklerini değerlendirmiyorum. Sadece yönetim kabiliyetlerini değerlendiriyorum. Şu an Erdoğan'ın en büyük sorunu güçlü bir ekip kuramaması. Bugün ki Cumhurbaşkanlığı makamı Anayasamıza göre Bürokrasinin Amiri konumundan başka bir şey de değil, üstelik bürokrasi üzerinde etkisi yok. Sadece amirleri atayan bir makam. İdare yine bakanlar kurulunun elinde. OHAL ile bakanlar kurulu başkanlığı yapsa da Erdoğan bu Cumhurbaşkanlığı yetkisiyle ülkeyi ancak bu kadar yönetebilir daha doğrusu 2019'a kadar Cumhurbaşkanlığı makamı ülkeyi yönetemez. Ayrıca bu kadro da devlet yönetemez. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. Bir takımın iyi bir hocası var. Güçlü bir kadroyla mı başarılı olur yoksa zayıf bir kadro ile mi? Erdoğanın takım değeri diplerde ve doğru düzgün takımın başında bile değil. Sonuç olarak bugünkü durum bir geçiş süreci komplikasyonu olarak değerlendirilebilir.

Erdoğan, kitlesini son 3-4 yıldır, özellikle 15 Temmuz sonrası popülizm siyasetiyle yanında tutmaya çalışıyor. Bu popülizm böyle devam ederse eninde sonunda farkedilir. İş toplum nezdinde bu ne ya! Kuru sıkıya döndü olay denmeye başlar.

Devlette milli bir damarın oluşması için 15 Temmuz'da İLK saatte sokağa çıkan 15-20 yaş arası her genç dikkate alınmalıydı, diye düşünüyorum. Bu çocuklar büyük sınavı geçtiler. Devlet'de pakraduni, sabateyizst, fetö ve kripto ile dolu demiyor muyuz? Al işte 15 Temmuz'da sokağa ilk saatte çıkan gençlerin hepsi has, damardan Anadolu insanı ve milli...Erdoğan'ın devletin milli olması gibi bir derdini ben göremedim. Yok yani... Böyle giderse Erdoğan hayatını yaşar, tarihe iz bırakır ama Erdoğanın peşinden giden Anadolu insanını da harcarlar. Kim harcatmış olur? Yani... Ortada büyük bir vefasızlık var. Erdoğanın popülizmi bırakıp yeniden güçlü bir ekip kurup, yola ilk çıktığı gibi devam etmesi gerekir. Peşinden gidenler saf Anadolu insanı. Bu memleketin milli omurgası. Bu omurgayı harcatırsa ortada millet de kalmaz, devlet de kalmaz. Şahsen geçiş sürecinden sonra işlerin düzeleceğini düşünüyorum. Ben, Allah izin verirse 2019 seçimlerinde son kez Erdoğan'ın yanında olacağım. Bence millet de son kez yanında olacak ve bir check-up yapacak.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Çokugrastilar kardeş. .gitmeni şahsen istemem. .aynı duygular üzerinden bakiyoruz. .bende etrafimdakilere anlatıyorum. .söyle bi cevap geliyor. .Erdoğan ayrı. .oburleri ayrı. Konusuyor..hangisine inanalim...Eğitim in amk..lar..her tarafımız imam hatip..yine mi kandirildiniz...millet resmen dalga geçiyor suan..yeni Türkiye bu mu...

Erdoğan in liderliği tartışılmaya başlanır sa bu iş biter...Bu Suriye liler konusunda büyük sıkıntı var..Şimdi de Barzani çıktı. .Besle karga yi oysun gözünü. .

EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE GEL..

dememi lazım. .sen gidersen ben gidersem oburu giderse kim bunu dile getirir..adamlar 100 yıl ugrasiyorlar. .pes etmek yok ..

Sabırla bekliyoruz. ..ne cevap verilecek diye...Kuru sıkı atıyorlar suan.

Bana gerçek cevap lazım. . ..

İdam konusu tamamen unutuldu....

Sanki biz salagiz. ..biraz daha sessiz kalsın. .bakalım nolucak...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .