DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

PUTİN TÜRKİYE'DE ve MİLLETÇİLİK ''ULUSALCILIK''

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
Putin bugün itibarı ile Türkiye'ye geldi.Sayın Erdoğan dış politika da malesef yine yanlış bir yolda.Yeni dünya düzenin de artık Abd,İsrail,Ab,Güney kore,Japonya bir taraf.Diğer tarafta ise Rusya,İngiltere,Çin,İran,Kuzey Kore gibi ülkeler var.Ancak konu Türkiye olunca bu iki tarafında bize karşı el birliği yapacağını tahmin ediyorum.O yüzden Türkiye safını tarafsızlık ve bekle gör politikası şeklinde yapmalıdır diyorum.Ancak K.Irak konusu dışında.Zira Rusya'nın Kuzey Irak referandumuna karşı olduğunu sanmıyorum.Hatta tam tersini söylüyorum,bu referandum petrol fiyatları ve silah arzı açısından Rusya ekonomisine katkı yapacaktır.Kesinlikle Rusya kürdistan'a karşı değildir.

15 Temmuz'un arkasında Abd ve Ab'nin olduğu aşikar.Sayın Erdoğan bunu düşünüp,Rusya ile ittifak yapmaya çalışıyor.S 400 füzelerinden ve Rusya ile kapalı kapılar ardından yürütülen çalışmalardan bunu anlıyoruz.Bana göre Türkiye,yeni dünya düzeninde safını tarafsızlık üzerine kurmalı.Ancak K.Irak meselesinde ise Milletçi bir pozisyon almalı.Yani Türk dünyasını arkasına almalı.Bunlar benim düşüncem katılırsınız katılmazsınız.Ben eğer bir operasyon yapılırsa,Türkiye,Irak Merkez orsusu ve Rusya ordusunun koordineli şekilde K.Irak'a gireceğini iddia ediyorum.Özellikle Rusya istihbarat ve hava gücü desteği verecektir.Eğer tabii ki Irak'a girebilirsek..

Ancak bu şekilde bir yardım da bana göre doğru bir adım değildir.Rus milleti öyle bir milletir ki,çıkarı olmadığı hiç bir işe girmez.Çok farklı bir millet.Erdoğan Rusya'dan yardım dilenmemeli tek başına Türkiye Irak'a girecek donanıma bence sahip.Ancak tabii ki önce Siyasi adımlar sonra askeri adımlar..

Türkiye'nin şu anda ümmetçi bir görüntüden acilen çıkıp,milletçi bir görüntüye geçmesi lazım.Bana göre ümmetçilik ruhani ve uhrevi bir kavramdır.Ancak milletçilik dünyevi ve realist bir kavramdır.Ümmetçilik kavramı bize yeni,Lawrenceları,yeni iskiliplileri,yeni mustafa sabrileri,yeni damat ferit paşaları çıkartır.Ancak milletçilik bize,Yeni bir Mustafa Kemal'i,yeni bir Hasan Tahsin'i,yeni bir Fevzi Çakmak'ı,yeni bir Cengizhan'ı,yeni bir Metehan'ı çıkartır.Gelecek Türkiye'nin hedefi artık Ümmetçilik değil,Milletçiliktir.

Putin'in gelişi ile ilgili ve Milletçilik kavramı ile ilgili neler düşünüyorsunuz ?

Teşekkürler..

Yorumlar

• BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 185
    Türkiye'nin NATO üyesi iken Rusya ile yakınlaşması zaten tarafsızlık politikasının gereğidir. Tam aksine Rusya ile yakınlaşılmasaydı saf tutulmuş olurdu. Ha! İngiltere ile yakınlaşması için bu yorumu yapsaydın anlardım. Ayrıca, Rusya çıkarı olmadan bir adım atmıyorsa Türkiye'de atmaz. Erdoğan da Rusya'dan yardım dilenmez, sen rahat ol!
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .