DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

BARZANİ OLAYININ BİLİNMEYEN ARKA PERDESİ

KURALSIZKURALSIZ Gönderiler: 34
Kategori Ortadoğu

Adalet Yürüyüşü – Yeni Parti – Fırat Kılıcı derken Türkiye ‘ nin gündemi birden bire değişti.  Halbu ki Barzani referandum yapacağını yeni açıklamamıştı. Tarihte de şimdi de değişmeyen geleneklerimiz var. Bunlardan biri de bir işte en son noktaya kadar beklemek ve son hamleyi yapmak.  Peki Türkiye ‘ nin hamlesi ne olacak ? Barzani ‘ ye müdahale edecek mi ? ( ASKERİ ) Barzani ‘ nin arkasında hangi güç var ? ( Töton – Anglo Sakson ) Bu referandum SENARYOSU bize ne kazandırır ne kaybettirir ?

Kardeşlerim anlatacak , yazacak o kadar çok şey var ki ? Çok fazla geriye gidip yazıyı uzun tutmak ve sizi sıkmak istemiyorum.  Bir yıl öncesine yolculuk edelim.  10 Ekim 2016 ‘ da Barzani , Fahri Kasırga ve RTE ile görüştü. Gelin , beni öldürecekler , Musul Türkiye ‘ nindir dedi. O zaman Beşika ‘ da bulunan peşmerge kılığında ki ÖKK mensuplarımızı Barzani ‘ nin yanına gönderdik.  Mesut Barzani ‘ ye can güvenliği sağlayıp karşılığında istifasını istedik. Ama sıradan bir istifa değil ! Nasıl mı ?

3 yıldan beri Barzani ‘ ye bağımsızlık diye baskı kuran Rostchild & İsrail şuan amaçlarına ulaştıklarını zannede dursunlar. Ben olayın perde arkasını anlatayım. Türkiye Kuzey Irak ‘ a Neo – Osmanlı mesajları verirken Barzani , Türkiye ‘ ye bağlılığını ilan etme planları güdüyordu. Tam Türkiye ‘ ye bağlanacakken Musul ‘ a İŞİD ‘ İ sokan kimdi ? 3 yıldır BAĞIMSIZLIK diye baskı kuran kimse o !

Barzani ile görüşen ekibimiz Barzani ‘ nin bağımsızlık için karar almasını önerdiler. Barzani bu kararı alarak zaten istifa etmiş oldu . Mesut ‘ un yerine bir ismi hazırladık. O isim RAWAN İDRİS BARZANİ ‘ DİR. Erdoğan ‘ ın geçen sene Lozan ‘ ı tartışmaya açması Başbakan ‘ ın Barzani ‘ ye Kuzey Irak ‘ ın esas sahibi demesi ve en son BAYRAĞINI Türk Bayrağının yanına asmaları hepsi bu oyunun birer parçasıydı.

22 Ekim 1918 ! İngilizler Musul ‘ a müdahale ettiler.  22 Ekim 2017 ! İngilizleri sahada görür müyüz ? Musul Savaşı ! Adını doğru koyalım. PETROL SAVAŞI !

Şubat 2017 ‘ de Rawan İdris Barzani , Saray ‘ ı aradı. “ Kürt orduları emir bekliyor “ dedi.  Kısaca Musul Valisi olmaya hazırım dedi. Musul ‘ da bizimdir Kerkük ‘ te !

Bir abimizin dediği gibi BİR GECE ANSIZIN HABUR ‘ DAN GİRİP KUDÜS ‘ TEN ÇIKACAĞIZ !

-          Muhammed Ali Yıldız

Teşekkür edenler (1)BiKarınca

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .