DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

PETROLÜN LANETİ

hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451

 

  PETROLÜN LANETİ:  


 Oluklar çift; birinden nur akar; birinden kir.
 Akışta demetlenmiş, büyük, küçük, kâinat;
 Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat! 
 Üstad Necip Fazıl nede güzel söylemiş Sakarya şiiri ile. 

 Yüce yaradan Allah, İnsanı mükemmel bir organizma olarak halkeylemiş.
 Kendimize baktığımız da bu mükemmelliği görmeyeniniz var mı ? Böylesine harikulade yaratılan insanın yakıtını yüce yaratıcı SU olarak tayin etmiş.Berrak, saf ve temiz su.

 Su olmadan insan metabolizması çalışmıyor tıpkı bir motorun yakıtı gibi. Yüce yaratıcı su yerine gayet tabi ki kara petrolü de seçebilirdi. O zaman yemeklerimizin yanında bir bardak petrol içerdik Lakin her şeyin en doğrusunu bilen Allah suyu seçmiş ve insanın yakıtı su olmuş. 
 Anlaşılan o ki bilim insanının daha çok çalışması, doğru yolda çalışması gerekmekte. Yüce yaradanı kendisine önder ve rehber seçerek onu taklit ederek, rahmani olan, su ile çalışan motorlar yapmanın ve bunu yaygınlaştırmanın yollarını aramalıdır. 

 Yeryüzünde en büyük enerji kaynağı olarak kullanılan petrol acaba bunun için mi yaratılmıştı ? Enerji kaynağı olarak görülen petrole daha çok ve daha ucuza ulaşabilme isteği ve hırsı sayesinde, insanoğlu vahşice birbirini öldürmekte, katliamda sınır tanımamaktadır.
 Kendi nesline karşı bu kadar hain ve barbar olan insanoğlu, acaba neyin tesirinde kalmaktadır ? 

 Petrol üreten ülkeler birliği OPEC başta olmak üzere, petrol çıkan ülkelerin neredeyse tamamına yakınında kan, gözyaşı ve zulüm görmekteyiz. Niye ki ? 
 Adına bir zamanlar ülkemizde şarkılar bestelenen petroldeki bu lanet neyin nesi ? Petrolün bu durumunu düşündüğümde bu kara sıvının bu şekilde kullanılmasının şeytani mi, rahmani mi sorusunu kendime sormadan edemiyorum. 
 Hani başta söyledik ya Rahman mükemmel insan organizmasını yaratmış ve yakıtını su dan teşekkül ettirmiş diye şeytanda kendi makinasını yaratmış ve yakıtını da petrolden yapmış.

 İşte o sebepledir ki insanoğlu da daha çok çalışarak yakıtı rahmani olan su ile çalışan motorlar yapmanın bir şekilde yollarını bulmalıdır. 
 Yerin yüzlerce hatta binlerce metre altında bulunan petrolü çıkarıp bunu, cansızdan can doğuran, motorlarda kullanmak ne kadar doğru bir iş sizce ? 
 Üzerinde yaşadığımız yerkürenin eksoz gazları ve bilimum petrol atıkları ile kirlenip yok olmasına ne kadar seyirci kalacağız ? 
 bu ne kadar rahmani olabilir sizce ?
 Galiba bu sorunun cevabını vermeden ve doğru yönde teknolojik gelişme göstermeden insanoğluna huzur ve rahat da gelmeyecek gibi.

 Bu yönde atılan adımlara ve alternatif enerji kaynaklarına baktığımızda gerek güneş ve gerekse rüzgar enerjisi gibi bunların doğaya tabiata ve en önemlisi insanlığa zarar vermeyen rahmani olan temiz enerji kaynaklarını görebilmekteyiz artık.

 Daha temizi en temizi yaratıcımızın da tercihi olan, su üzerine galiba daha kat edilecek çok yol var gibi.
 Doğrusu da budur diye düşünmekteyim. 

 Peki yerin binlerce metre altında bulunan petrol ne işe yarar ki ? diye düşünenleriniz elbette olabilir. ona da HİDROLİĞİN GÜCÜ adlı bir sonraki makalede cevap bulmaya çalışalım. 


 Kalın sağlıcakla........ Abdulhakim AK.

Teşekkür edenler (3)BiKarınca Cengizhan_29 yörük

Yorumlar

  • yörükyörük Gönderiler: 282
    bizim oralarda bir bölge var ortası ova etrafı dağ ve tepelerle çevrili havza, dağ ve tepelerin eteklerine köyler serpiştitilmiş ovanın ortasında ise küçük bir dağcık var üzeri ormanla kaplı o tepe hariç gözünün görebildiği kadar etrafa bak tek tük ağaçtan başka ormanlık yok. ninem de oralı ona çocukken sordum nine bu dağda orman duruyor ama kilometrelerce uzalarda bile ağaç kalmamış neden böyle dedim, güldü ordan ağaç kesemezsin bir dal bile evine götüremezsin dedi, iyice meraklandım tabi uzun uzun anlattı etrafındaki insanların yaşadıklarını ruhlar gelir seni sabaha kadar uyutmaz ağacımızı geri getir mealinde epey olay anlattı. geçenlerde o bölgeden geçiyorum dağa mermer ocağı açmışlar dağı götürüyolar:)  ninemin anlattıkları aklıma geldi.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .