DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

2019'DA SÖZ MİLLETİN

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum,

Öncelikle yazıma başlamadan önce şu hususu belirteyim,bundan sonra cevap maiyetindeki yorumlarınıza cevap vermeyeceğim.Siz bunu çoktan hak etmiştiniz.Her zamanki gibi tek tavsiyem okuyun.Önce Nutuk'dan başlayın...

Bu ön hatırlatmadan sonra konumuza geri dönebiliriz.Aylardır,günlerdir halkımız hükümet'den bir şeyler bekliyor.Ancak somut bir adım henüz ben göremedim.Ovacık sınır kapısıda açıkçası beni kesmedi.Zira aldığım malumata göre oranın bitmesi bir hayli uzun sürecekmiş.Onun dışında asarız,keseriz,vanayı kapatırız demekten,sahte kabadayılık yapmaktan başka bir şey yapmadı hükümet.Bu kadar zaman geçti..Ancak verdiğim mühlet henüz daha dolmadı.Hâlâ Cumhurbaşkanının yanındayım..Ama şu ana kadar ne İnclirlik üssü kapatılabildi,ne boru hattı kesilebildi,ne de Kuzey Irak bölgesine gıda ve diğer muhtelif ihtiyaçlar noktasında bir tutum ortaya koyulabilidi.Geçmiş dış politika yanlışlarına devam edildiğini görmekteyiz.Yoksa sayın Erdoğan Masonlardan ve Amerikadan izin mi alamadı ?..

15 Temmuz sürecinin nasıl gerçekleştiğini hepiniz biliyorsunuz.Girmeme lüzum yok.Sayın Kadir Topbaş'ın ayrılığının sebebini iyice bir düşündüğümüz zaman,''Fetö ile yaptığı iş birliği'' olduğu gerçeğine ulaşmamız pek de zor değil.2019 seçimlerinde askeri olarak yapamdığı başarıyı fetö,siyasal olarak yapmak isteyecektir diye düşünmekteyim.Yani,yeni bir parti kurulup,başkanlık adaylığına da Abdullah Gül getirebilir.Ya da Fetö yine Erdoğan ile iş birliği yapabilir.Tıpkı 2010 gibi..İşte sayın Erdoğan'ın hatası yanına aldığı adamları hiç bir zaman layığı ile belirleyemedi.Vatan ve Millet düşmanı adamlar ile çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir.Ancak Gazi Mustafa Kemal,Samsun'a çıkmasından tutun da Meclis açlması ve daha sonraki süreçte,bu milli davaya boş koymuş insanlar ile çalıştı.Mustafa Kemal Paşa'ya Sivas kongresinde aşırı muhalefet vardı.Kendisi bunu Nutukta da anlatır.''Niçin Milli komiteyi kendi insiyatifiniz ile seçiyorsunuz'' gibi sorular ile karşılaşır.Kendisinin cevabı ise,''Sizin bana önerdiğiniz şekilde Temsil-Heyeti seçer ise,bir çok şeyh,bir çok aşiret reisi bu komiteye girecekler.Bu kişiler ile miili bir gaye,milli bir hedefe ulaşılabilirmi?''.Yani ekibini kendi oluşturmuş ve belirlemiştir.Burada tabii Osmanlı derin devleti başkanı Cevat Çobanlı paşanında katkısı vardır.O dönemki G.kurmay Başkanı neyse uzun hikaye.Karşı çıkanlar Refet bey,Kara Vasıf,Bekir Sami gibi adamlar.Ki bu adamlar gibi daha bir çok adam kongreler zamanında Mustafa Kemal'i yanlız bırakmışlardır.Yani velhasıl kelam liderlik budur işte..

İş bu hâlken,çare ise belli iken,sizler hâlâ miskinler gibi sayın Erdoğan elinden geleni yapıyor gibi safsatalarla kendinizi avunduruyorsunuz.Ben şahsım adına sizlere acıyorum.Bu milletin tarihini ve geçmişini iyi bilmediğinizi düşünüyorum.Bugün eğer iç ve dışarda biz bu acıklı durumda isek,bunun sorumlusu bizzat Erdoğan'ın kendisidir.Önce işe bunu kabul ederek başlayın.Ülkemiz de Kemalistlik çok az bir kesimde var.%7-8 diyebilirim.%30 Atatürkçüdür.Atatürkçülük ve kemalistliği ayırırım birbirinden.Ülkemizin genelinde ise insanlarımızın en az  %70'i Atatürk'ü sever sayar.Geri kalan radikal İslamcılar sevmezler.Ve bu %30 öyle bir %30durki,Vatan ve Millet sevdaları yoktur.Şahsi sevdaları vardır.Bu ülkede Kemalistlik yokda,Erdoğanistlik olduğu kesindir.

sayın Erdoğan'a tapınmayı bırakıp,gerçekten vatan ve millet sevdalısı olduğunuzu gösterme vaktiniz gelmiştir.15 Temmuz demeyin sakın o çok başka bir mevzu girmeyeceğim.Tekrar söylüyorum,bu referandum olayında hükümet gerekli adımları atmaz ise,sizin sayın Erdoğan'a oy vermeniz hiç bir şey ifade etmez,bu ulusalcı kesim cezayı keser.%45'in üstüne çıkamaz 2. TURDA.Her zaman söylediğim Akp'nin gizli 2023 hedefi iflas etmiştir.Çünkü Ulusalcılık yükseliştedir..

Sayın Cumhurbaşkanına saygım ve hürmetim bakidir.Kendisinin yanında olduğumu tekrardan belirtirim.Lakin belli bir süresi var..Şu ana kadar başarısız olarak kabul görüyorum.Eğer bu kafa da giderse,çok sert yazı dizileri hazırlayacağım..Bekleyeceğiz ve göreceğiz.
.

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 600
    Yiğit kardes. ..bizde bekliyoruz. .hele bi dur bakalım devlet nasıl bir cevap verecek. .Erdoğan in sırtındaki yumurta kufesi senin sirtinda olsa idi bu şekilde konuşmadık. .

Hele bir bekle bakalım. ..
    Teşekkür edenler (1)BiKarınca
  • ARSARS Gönderiler: 19
    Hiç inandırıcı bir yazı olmadı karatoprak ım.!!!
    Hem halen "Cumhurbaşkanımın yanındayım, saygım hürmetim baki" diyorsun, hem de, Erdoğan ın elinden gelen her şeyi yapıyor safsatalarına inananları acıyor ve Türkiye nin içinde bulunduğu bütün olumsuzlukların sorumlusu olarak Sn Erdoğan'ı görüyorsun.. Ben de diyorum ki;
    Bu ülkenin dış güçlerin eline geçmesi, yönetimimizin onların ve kuklalarının elinde olması,(Halen %100 geri alınabildiğini, Tahminen gücün- yönetimin %75 ini geri aldık)., 100 yıldır bir arpa boyu yol alamamamız;
    sen ve senin gibiler, sizlerin savunduğu kokuşmuş ideolojiler ve bunların oluşturduğu statükolardan kaynaklanıyor, Eğitim diye size dayattıkları kendi ideolojilerini ve zehirleri siz de peynir ekmek gibi yediniz, halen de yemeğe devam ediyorsunuz. Batı hayranlığından uyanın artık, Batı uygar bir toplum değil, sömürü düzenidir, geçmişte de bu böyle şu anda da böyle , Ama, gelecek bunu kaldıramaz...
    R.T.E. hem içerde bu gibi saplantılı veya satılmış insanlarla mücadele veriyor, hem de dış güçlerle, ama, maymun gözünü açtı. Artık ne sen, ne de senin ağababaların bu devlete ve millete istikamet çizemeyeceksiniz, Sizin ideolojileriniz kemalizm ve bütün ...izm gibi karatoprak oldu...

• yavuzyavuz Gönderiler: 7
    Tipik bir ideolojik yaklaşım. Zamanı, şartları, durumları farklı olan iki kişiyi örneklemen akla abes olduğunu söylemek isterim. Devlet yönetmek sakin sabırlı ve akılcı olmaya bakar. Her türlü olasılık düşünülür senoryolar üretilir. Öyle kabadalık ile olmaz bu işler. Ayrıca şahsım adına bir erdoğancı değilim. O makamda olanın ismi önemli değil güttüğü dava önemli. Biz kişilere sevdalı değiliz, hak rızasına talibiz.
    Teşekkür edenler (4)hakimbeyaz BiKarınca ARS BAMSI_BEYREK
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Kimseye şahsi cevabım değildir.

Değerli görüşleriniz için teşekkürler.Herşeyin zamanı ve sırası geldiği zaman konuşulacağına inanıyorum.Şu anda hükümetin yanındayım ve öyle olmalı.Ancak mutlaka atılacak adımları görmeliyim ya da en azından atılacak adımların gölgesini görmeliyim.Şu ana kadar göremedim.Ancak umudumu da yitirmedim.
    Dedim ya gün gelecek herşeyi bu millet daha iyi anlayacak.Sizleri anlıyorum.Sevginiz ve sadakatiniz çok yüksek mevcut iktidara.Ancak siz biliyormusunuz,şu anda dahi hükümetin içinde hem pkkcılar hemde fetöcüler mevcut.Bunların isimleri ortaya çıktığı an bizlerde sizlerde kim olduklarını daha net görebileceğiz.Her zaman temiz bir siyasetin olması gerektiğine inandım ve inanacağım..Zamanı gelince bugün çok sevdiğiniz ne kadar vatan ve millet sevdalısı adam dediğiniz kişiler yargılanacaklar.Cumhurbaşkanımızı kasdetmiyorum.Şu anda Cumhurbaşkanımızın yanında veya hükümetinde veya belediye başkanları vs vs..Buralarda bulunan 3-5 tane vatan millet düşmanı adam olacağına,benim gibi 3-5 tane ULUSALCI ama vatan millet sevdalısı insanlar olsaydı şu anda Cumhurbaşkanımız çok daha kararlı ve istikrarlı adımlar atabilirdi.Bunu samimi bir şekilde söylüyorum.Televizyonda ve gazetelerde o kadar müptezel,seviyesiz ve bilgisiz adamlar var ki.

Ben bu adamları dinlediğim zaman utanıyorum.Atatürk'ü bilmeyen adamlar Atatürk'ü anlatmaya çalışıyorlar.Osmanlıyı bilmeyen adamlar Osmanlıcı olmuşlar.Din adına Atatürk'e ulusal değerlere küfürler ediliyor.Siyaseti bilmeyen adamlar,zamanında fetönün kıçından giden adamlar,Akp'nin yalakası olmuşlar.Atatürk'ü bilmeyen adamların Atatürk'ü konuşmasına ben katlanamıyorum.Ben verdiğim 16 yıllık emeğe saygısızlık olarak görüyorum.Ve haliyle sinirim buna aslında.Sizlere sinirim yok.Hepiniz benim kardeşimsiniz.11 yaşında nutuk okudum.Daha sonra defaatle okudum.Ardından Turgut Özakman'ın Cumhuriyet Türk Mucizesi,Şu Çılgın Türkler,Atatürk Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Kronolojisi,Sinan Meydan'ın Cumhuriyet Tarihi Yalanları,Atatürk ile Allah arasında adlı kitaplarını ve aynı zaman da Kadir Mısıroğlu denen müptezel'in Sarıklı Mücahitler adlı kitabını dişlerimi sıkarak okudum.Ayrıca Yavuz Bahadıroğlu'nın Osmanlı'da Derin Devlet adlı kitabını ve Daha sayamayacağım onlarca kitabı okudum..Allah inşallah bir gün benim önümü açar.Ve bu millete gerçekleri inşallah anlatırım.Makalelerime videolarıma girmiyorum bile.Yani sizin anlayacağınız sadece kitap yazmadım..Peki ben bunları niye şimdi anlattım size.

Anlattım ki siz kardeşlerimle dertleşmek için.Ama siz şimdi buna da kızarsınız.Kızsanız da başımın üstünde yeriniz var.Ben bir yazı yazıyorum ancak kabul edilmiyor.Daha bugün başıma geldi.Niye dedim?.Yayın ilkelerimize ters cevabını aldım.Size yemin ederim ki yazımda hiç bir şey yok.Dürüst olayım küçük eleştiriler var yanlızca o kadar.Ve bunu yapan da MİLLİYET.Size soruyorum bu ülkede hadi adalet'i geçtim.Adalet zaten yok artık orası kesin.Demokrasi varmı İnsan Hakları varmı Özgürlük varmı.Yazı dahi yazılmamıza müsade edilmiyor.Böyle bir korku imparatorluğu Türkiye Cumhuriyeti  tarihinde hiç bir dönem yaşanmadı.Siyaset Tarihide okuyorum bu arada.Menderes zamanında dahi yaşanmadı.Belki Osmanlı zamanında 2.Abdülhamit diyebilirim.Ama söylediğim gibi gün gelecek bu korkulan şeylerin hepsi açıklanacak.Şu anda belki herkes suskun.Ancak devletin ve milletin bekası bunu gerektiriyor.Ancak biz gençlere ne kadar ifade şansı verilirse,inanıyorum ki bu ülke bu bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere gelecek.

Bu yazımı kim okursa teşekkürlerimi bir borç bilirim...
    Teşekkür edenler (3)ARS MkemalpasaPasa zeynel_burak
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 369
    Sevgili karatoprak öncelikle makalenin birinci paragrafında söylediğin konuya açıklık getirmek isterim kendi adıma.

Yazılarını elbette okuyoruz. Sana cevap vermek gibi bir mesuliyetimiz ve görevimiz de yok.

Bizler sadece senin yazılarına zenginlik katmak, konuyu farklı açılardan da ele almak amacıyla yorum getiriyoruz.
    Bunda  gücenecek ve alınacak bir beis de göremiyorum. şayet çok alınıyorsan, yazmazsın. Ama şunu da unutma ki,  hakikati bulan, başkaları farklı düşünüyor diye onu haykırmaktan çekiniyorsa,hem budala, hem de alçaktır. Düşünce şüpheyle başlar. Düşünce, tezatlarıyla bütündür. Zıt fikirlere kulaklarımızı tıkamak, kendimizi hataya mahkûm etmek değil midir?  o sebeple bizler jargon olarak nutuk' u yazanlar doğrudur demiyoruz dikkat etmişsen. Hakikati sadece aliym olan Allah bilir diyoruz.

Buraya aramıza ilk geldiğinde bol küfürlü yazıların var idi. zaman içinde değiştin. Sendeki bu değişimi takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum. 

Yorumlarımıza cevap vermek ihtiyacını neden duyuyorsun bunu da anlamış değilim. Beğensen de beğenmesen de bir teşekkür eder geçer gidersin. Yiğit Karatoprak'ın yazdığı her şey doğrudur haşa ilahi kuraldır diye bir kanun var da bizim mi haberimiz yok. Neyse...

Bu yazını,  Kuzey Irak meselesi üzerinden hükümete ve en önemlisi de Erdoğansız bir Türkiye projesine bilerek yada bilmeyerek hizmet edip Sayın Erdoğan' a çakma üzerine bina etmişsin. İleride de daha sert açıklamalar yapacağını söyleyerek noktalamışsın. Bu ataşlı oğlan tarzı yazıların bu sitede ve dahi birçok yerde benimsenmeyeceğini şimdiden hatırlatmak isterim. ( belli birkaç ideolojik ve satılmış siteler hariç ).

Erdoğanı sevenleri suçlama ve hakaret etme şeklindeki bu tavrın  kızıl şal görmüş İspanyol boğası gibi adeta. Erdoğan solculara göre ihanet içindeymiş  Sol, sağın gösterdiği dostluğu göstermiyor. İhanet etmişiz. Neye ve kime? 

Türkiye ordusu ve milleti ile bölgede güçlü bir devlettir. Bu kadim devletin gelenek ve görenekleri vardır. Bu devlet ve millet hiç bir zaman emperyal olmamıştır / olamazda.
    Türkiye ve Türk ordusu çok güçlüdür. Bir gece ansızın gelir ve parçalar atar. Bu gücün önünde de hiç bir güç duramaz. lakin bölmek,  parçalamak, ayrıştırmak, küçültmek  bu devletin ve milletin  hiç bir zaman  projesi olmadı olamaz. Bölmek parçalamak küçük kanton şehirler oluşturmak düşüncesi küresel siyonistlerin düşüncesi olabilir. 
    Çünkü bu devlet imparatorluk geleneğinden gelen bir yapının bakiyesidir buda böyle biline. Bu devlet olsa olsa bölgede boncukları toplar kardeşçesine ve onları bir ip gibi dizerek  İMAMESİ  olur. Türk’ü, Arap’ı, Kürd'ü  düğüne koşar gibi gazaya koşturan bir inanç; gazaya, yani irşâda. Altı yüzyıl beraber ağlayıp, beraber gülmenin ne demek olduğunu bilirmisin sen.  Varsa hainler, satılmışlar cezasını da kesmesini bilir bu devlet. 

Henüz bu devlet içindeki hainlerden ve sünepelerden yeterince temizlenmiş değil. Dışarıyı saymıyorum bile. Kendisine karşı gelenlere ise ne yaptığını öğrenmek için tarihine bakman yeterlidir.
    Neyse sevgili yiğit cevap vermeyeceğini söylediğin için kaptırdık gidiyoruz. Hakkını helal et. ve bir kere daha düşün  Erdoğan' a kızmadan önce.
    selam ve saygılarımla...........

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .