DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Türkiye Kuşatılıyor mu?

derindunyaderindunya Gönderiler: 260

Yorumlar

• Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Güzel bir video Ahmet ağabey tebrikler.Lakin bende görüşlerimi arz etmek isterim.

Türkiye'nin kuşatılması operasyonu çok önceden başlamıştır.1897 Basel Konfreransına gitmemiz lazım.Hatta Karlofça antlaşmasına gitmek lazım.1699 yılından başlayarak bugüne kadar gidebiliriz.Lakin bu çok uzun olabilir.Kısa kısa gidelim.Avusturya ile yapılmış olan bu antlaşmanın temel şartı,25 yıllık bir barış dönemi olması yönündeydi.Bu süre zarfında iki tarafta birbirine savaş açamayacaklardı.Daha sonra bildiğim kadarıyla Rusya ile 1700 yılında İstanbul Sözleşmesi yapıldı.Ha keza Rusya ile de 30 yıllık barış yapılmıştır.Ayrıca Polonya ve Venedik devletleri ile de yapıldı.
    İlk başta kulağa hoş gelen bu antlaşmalar ile birlikte aslında Osmanlı,kurucu değerlerinden uzaklaştı.Nasıl bugün ki kurucu değerlerden Akp hükümeti uzaklaştıysa.Bu antlaşmalarla Osmanlı ''cihad'' amacıyla hareket eder nitelikte saldırgan bir devlet olmak yerine,''savunma'' amacına yönelik bir devlet haline sokulmuştur.Osmanlı padişahları ve yöneticileri,devamlı şekilde ülkeyi ve halkı savaş halinde tutmanın felaket getirici bir şey olduğunu gördükleri halde ''cihad'' siyasetine devam etmişlerdi.çünkü Kur-an,devletin varlık nedeninin bu olduğunu söylemiş ve Muhammed böyle bir örnek vermişti.Kâfirlere karşı savaş açmayıp barış halide kalmak,islama aykırı sayılacağı için,böyle bir davranış kendileri açısından tehlike yaratabilirdi ki zaten yarattıda.Kırım,Besarabya ve daha bir çok Osmanlı mülkünde müslüman teba,kafirlerle uzun süreli barış yapmanın islama uygun olmadığı gerekçesiyle isyan ederler.Aslında herşey bu dönemde başladı Ahmet ağabey..

Ardından hatası ve sevabıyla bir çok padişah geldiii geçtiii.2.Mahmut ve 2.Abdülhamit'i herşeye rağmen başarılı gördüğümü belirtirim.1897 yılında Basel konferansında,ilk kez kurulması muhtemel bir İsrail devletinden bahsedilmiştir.Masonik yapılanmanın dünyayı kurtaracak tek etken oldupu görüşünde uzlaşılmıştır.Bunu en iyi rahmetli Erbakan anlatmıştır.1897 Basel konferansında konuşulan konulara ve başlıklara girersem çok uzun olur.Yanlızca iki temel konu üstünde durulmuştur.
    1.İsrail Devleti'nin kurulması
    2.Osmanlı impratorluğu nasıl parçalanacak?  Özellikle Sevr Anlatlaşması.Zira ben Sevr Antlaşmasının bu tarihte yani 1897 yılında tasarlandığını düşünüyorum.

Daha sonra kurulan bir Cumhuriyet ve Mason localarını kapatan ''Canım pahasına İsrail'in kurulmasına karşı çıkıyorum'' diyen bir Mustafa Kemal Paşa.Rus Meclisinde ''O sarı lider ortadan kaldırılacaktır'' sözü söylenmiştir.bu söz 1937'de Sovyet meclisinde söylenmiştir.Paşamızın ölümünün hızlandırılmasındaki sebeplerden sadece bir tanesi budur.Hatta belki de Özal'ın.Ancak Menderes'i ayırıyorum.O konuya girmeyeceğim ağabey.Öldürülmesi yanlış,ancak Menderes de çok yanlış yapmıştır.Ancak tekrar söylüyorum en fazla siyasetten el çektirilebilirdi.O bile fazla ama demokrasi aşığı bir insan olarak en fazla o yapılmalıydı diyorum.

Ve gelelim Fetö..Akp zihniyetiyle kol kola yürüdüklerini zaten iyi biliyorsunuz.Ancak ben burada kesinlikle Erbakan'ı ayırıyorum.Zira kendisi asla fetö ile birebir temasta bulunmamış,kendisinden nefret etmiştir.Refah Partisi içinden sadece bir grup insan fetö ile münasebette bulundular.O grupta malesef Erdoğan'ın grubudur.Ardından 2010 yılına yollar büs bütün birleşti.Ortak amaca doğru hareket ettiler.Ve halkımız bu oyunu göremediler.15 Temmuz'un sebebi 2010 Referandumudur bence abi.2013'den sonra yollar ayrıldı.şu anda Cumhurbaşkanı doğru yolda.Kadir Topbaş'ın ayrılık sebebi FETÖ BAĞLANTISIDIR.Aynı şekilde MELİH GÖKÇEK ve daha bir çok akp'li önümüzdeki günlerde göreceksiniz,partiden ihraç edilecektir.Şu anda Akp kendiyle hesaplaşıyor ve doğru olanı yapıyor.Daha bir çok konuya girilebilir.Lakin bu kadar diyeyim ahmet ağabey..

Yani Türkiye kuşatılıyormu değil,Türkiye niye yıllardır kuşatılmaya izin verildi?.diye kendi kendimize sormalıyız.Sen buna imkan verirsen,dışarıdaki şerefsizler tabii ki müdahale etmek suretiyle kuşatma yapmak isteyecekler.Sen imkan vermeyeceksin.Aynı şekilde,Kürt referandumunun da sebebi budur.1897 Basel Konferansının devamıdır.Ve B.O.P'nin uygulanmasına yöneliktir.Ancak buna da malesef Akp yönetimi'nin yanlış dış politikası sebep oldu.Yani müsadeyi sen yapıyorsun.Önce biz müsade etmemeliyiz,etmemeliydik.Bence Ahmet ağabey..

Saygılar sunarım teşekkürler.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 zeynel_burak
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .