DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

12.10.2017 TARİHLİ YAZIM YENİ DÜNYA DÜZENİ VE DIŞ POLİTİKAMIZ

Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
Ekim 13 düzenlendi Kategori TÜRKİYE

Yeni bir düzen kurulmak isteniyor.Artık gizli güçler tarafından düğmeye basıldı.Devletler saflarını seçmeye ve stratejiler üretmeye başladılar.Peki ama Türkiye'nin tercihi ne olmalı?.Türkiye'nin atması gereken dış politika adımları nelerdir?.Kürdistan referandumunda asıl amaç ne?.Amerika ile yaşanan vize olayının perde arkasında neler var?.İdlib operasyonu niçin yapılıyor?.Herşeyden önemlisi bu yeni düzenin oluşturulmasındaki amaç ne?.Bugün ki yazımda bu konuları ele alacağım.Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum...

Değerli okurlarım,

Yeni dünya düzeni...Artık bu söze alışsak çok iyi olur.Ülkemizde bir çok kişi hâlâ böyle bir plânın olmadığını söylüyor.Ya da Amerikan uşaklığı yaptıkları için böyle bir plânı saklama gayretine giriyorlar.Ancak ülkelerin attığı dış politika adımları çok net bir şekilde ortada.Saflar belirlenmeye,stratejiler oluşturulmaya başlandı.Hatta uygulamaya konuluyor diyebiliriz.Ben oluşturulan bu safı 2'ye ayırıyorum.1.si Batı ittifakı.2.si Doğu ittifakı.Batı ittifakında,A.B.D,Fransa,Almanya,İsrail,Kanada,Güney Kore ve AB üyeleri ülkeler bulunuyor.Doğu ittifakında ise,Rusya,İngiltere,Çin,İran,Kuzey Kore ve Doğu Avrupa Ülkeleri bulunuyorlar.Özellikle Sırbistan,Ukrayna ve Polonya'nın bu ittifakta olduğunu söylemeliyim.Cumhurbaşkanımızın Sırbistan ve Ukrayna ziyaretlerinin ne anlama geldiğini şimdi çok daha iyi anlayabiliyoruz.Yani Türkiye şu anda tercihini Doğu İttifakından yana kullandı.Şu anda biz 3.Dünya savaşının siyasi ayağını görüyoruz.Yani siyasi bir savaş var hâle hazırda.Bu siyasi savaş da ne ABD ne de Rusya belirleyici etken olacaktır.Belirleyici etken, Türkiye ve Japonya olacaktır.Zira Türkiye bölgenin en önemli gücü konumunda.Japonya ise inanılmaz bir alt yapıya ve ekonomiye sahip.Türkiye'yi elinde tutan güç aynı zaman da Orta doğu'yu elinde tutar.Japonya'yı elinde tutan güç de,Asya kıtasını elinde tutar.Şahsi kanaatime göre Japonya,Çin'den daha önemli.Bu bir siyasi savaş.Bir kademe ilerisi ise,askeri savaş.Büyük güçler siyasi savaşdan istediklerini alamazsa,Askeri savaşa yeltenecekler.İşte o zaman 3. dünya savaşının çıkması kuvvetle muhtemel.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçmiş dış politika yanlışlarından ders aldığını görüyoruz.Şu anda bir denge politikası uygulanıyor.Sırbistan ve Ukrayna ile görüşülerek,Ab'ye ayar veriliyor.Rusya ile İdlib operasyonunu sürdürerek ise,Abd'ye ayar veriliyor.Hatta Cumhurbaşkanının Sırbistan ziyaretinden sonra,Alman gazeteleri bu ziyaretleri çok sert bir dille eleştirdi.Bu ziyaretlerin Avrupa'yı özellikle Almanya'yı rahatsız ettiği ortada.Aynı zaman da sayın Erdoğan,Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşerek de Batı ittifakından kopmamaya çalışıyor.Ben şahsım adına burada tam bir denge politikası görmekteyim.Ancak herşeye rağmen,Rusya ile operasyon yapmak bana uygun gelmiyor.Türkiye kendi ipini kendi kesebilecek bir ülke.İş bu hâlken bu kadar Rusya'ya yakınlaşmak,hele birde daha 1 yıl önce ''Sizin Doğalgazınızı keserim ha'' diyen bir ülkeyle çok da akıl kârı değil.Ama herşeye rağmen geçmiş yanlışlardan ders alındığını ve doğru yolda ilerlenildiğini görüyorum.Tabii şu notu da ekleyerek,inşallah Rusya da bizi kandırdı demeyiz.

Kürdistan referandumu ile ilgili..Önceki yazımda bu konudan bahsetmiştim.Bu plânın 100 yıllık bir emperyalist proje olduğundan bahsetmiştim hatırlayacağınız üzere.Sevr Antlaşmasından da eskiye 1897 Basel Konferasına gitmek lazım.1897 yılında Basel konferansında,ilk kez kurulması muhtemel bir İsrail devletinden bahsedilmiştir.Masonik yapılanmanın dünyayı kurtaracak tek etken olduğu görüşünde uzlaşılmıştır.Bunu en iyi rahmetli Erbakan anlatmıştır.1897 Basel konferansında konuşulan konulara ve başlıklara girersem çok uzun olur.Yanlızca iki temel konu üstünde durulmuştur.
1.İsrail Devleti'nin kurulması
2.Osmanlı imparatorluğu nasıl parçalanacak?  Özellikle Sevr Antlaşması.Zira ben Sevr Antlaşmasının bu tarihte yani 1897 yılında tasarlandığını düşünüyorum.Bilmeyenler için hatırlatayım,1897 Basel konferansı ilk siyonist kongre olarak tarihe geçmiştir.Sevr Antlaşmasında bildiğiniz üzere,kurulması muhtemel bir kürt devletinden bahsedilmiştir.Ancak Mustafa Kemal bu devletin önüne geçmiştir.Haliç konferansında ve özellikle Ankara Antlaşmasının 5. maddesinde Irak'ın toprak bütünlüğü vurgulanmıştır.Peki bu ne demek?.Yani Irak'ın içinde bir devlet kurulamaz demek.Bu konuları önceki yazılarımda belirtmiştim zaten ayrıntısına girmeyeceğim.Daha sonra kurulan bir Cumhuriyet ve Mason localarını kapatan ''Canım pahasına İsrail'in kurulmasına karşı çıkıyorum'' diyen bir Mustafa Kemal Paşa.Rusya Meclisinde ''O sarı lider ortadan kaldırılacaktır'' sözü söylenmiştir.Bu söz 1937'de Sovyet meclisinde söylenmiştir.Paşamızın ölümünün hızlandırılmasındaki sebeplerden sadece bir tanesi budur.Rusya ile iş birliği yapan hükümete duyurmuş olayım.

Barzani şu anda Batı ittfakı ile birlikte ilerliyor.Abd'den kürt referandumuna muhalif açıklamalar gelse de,açıkçası ben bunlara inanmıyorum.Çünkü bu proje zaten Abd'ye ve Rice'a ait bir proje.Ancak her zaman söylediğim gibi Türkiye bu bölgede kritik önemde.Tamam sen hükümet olarak Abd'yi tercih etmeyerek bu projeyi reddediyorsun da,Rusya'nın böyle bir projesi olmadığını nereden biliyorsun?.Rusya'da bana göre ''Büyük İran'' projesini uygulamaya çalışıyor.İran üzerinden tüm ortadoğu'ya hakim olma projesi yapmıştır.Tarihte bir Safevi devleti vardı.İşte o Safevi Devleti bunların dedeleri.Yani bizim Osmanlımız gibi.Ortadoğu'da kurulacak olan büyük İran devleti Rusya'nın çıkarlarına çok daha uygun görünüyor.Bu sayede Rusya,İran üstünden kendine uydu devletler yaratacak.İsrail'i kontrolü altına alarak aslında Abd'yi kontrolü altına alacak.Ve kimsenin tahmin etmediği,Türkiye'yi kontrol altına alacak.Yani Rusya şu anda ikili oynuyor.Onlar kendi çıkarlarına ters düştüğü için kürt devletini istemiyorlar.Türkiye'nin kara kaşına kara gözüne sevdalandıkları için değil..Şunu çok net söylebiliriz ki yeni dünya düzeninde,yeni kurulacak devletlerin olması ve çıkar devletlerinin topraklarının büyümesi ortak amaç.Kürt referandumunu da,Katalan referandumunu da bununla açıklayabiliriz.Her zaman söylediğim,Türkiye tarafını tarafsızlık olarak belirlemelidir.Zira hiç bir devletin çıkarı bizimkiyle doğru orantılı değil.O yüzden Rusya'ya fazla güvenmemek çok önemli.

Gelelim Amerika Birleşik Devletleri ile İdlib operasyonuna..İdlib operasyonu bana göre çok abartıldı.İdlib'in benim açımdan hiç bir önemi bulunmuyor.İdlib'de Türkmen sayısı yok denecek kadar az.15.000 kadar terörist'in savunduğu idlib,sadece stratejik anlamda önemli diyebiliriz.Türkiye'nin İdlib'e girmesiyle birlikte benim aklıma 3 ihtimal geldi.

1.Fırat'ın batısını elde tutmak ve kurulacak olan bir kürt devletinin Akdeniz'e ulaşmasını engellemek.

2.Eğer Afrin bölgesinden de bir çıkartma olursa,Halep kuzeyden ve güneyden abluka altına alınmak isteniyor.

3.Tsk ve Cumhurbaşkanı halkın gazını almak için İdlib'e sığınıyor.Zira İdlib bildiğimiz üzere,tarafsız bölge statüsünde.Yani en kolay müdahale edilebilecek şehir.

Bu 3 ihtimalden bana en inandırıcı gelen 3. söylediğim.Çünkü Türkiye sıkıştığı zaman bakıyoruz ki soluğu İdlib'de almış.Yahu senin koruman gereken Türkmenler.Senin ezeli düşmanın Barzani.O zaman da haklı olarak bizim Batı Suriye'de ne işimiz var diye sormak gerekiyor.Bizim amacımız zaten Türkmenler ve orada oluşturulacak bir kürt koridorunu engellemek diye bir cevap alırsamda,O zaman buna engel olmak için İdlib'den başlamamanız gerekir derim.Halep ile devam etmek zorunda olacaksınız ki,buda ordumuzun en az 100 km'lik bir manevra yapması demek olacak.Bu manevra ile ordumuz yıpranmış olacaktır.Hadi bunuda yaptınız diyelim.Kerkük ve Musul ne olacak.Ovaköy sınır kapısını yapıyorlarmış.O sınır kapısının bitmesi için aylar geçmesi lazım.Bunun istihbaratını alan Barzani bunun için önlem düşünmüyormu?.Yani ortada Tsk ve Hükümet'in çok büyük yanlışları bulunuyor.Sadece İdlib'e girerek bu ülkenin içindeki yangını söndüremezsiniz..Amerika'nın tepkisinin sebebi de Türkiye'nin Rusya ile birlikte İdlib'e girmesi.Bu yüzden vize sorunu adı altında Türkiye'ye ayar vermeye çalışıyorlar.Türkiye çok doğru bir adım ile aynı şekilde karşılık verdi.Ancak bu krizin devam etmesi Türkiye'nin denge politikası çerçevesinde çok doğru olmayacaktır.Zaten yeni dünya düzeninde emperyal kuvvetlerin amacı,Türkiye'nin bir tarafı seçmesi.O yüzden tarafsız kalmak çok önemli.Ancak Barzani konusunu ayırıyorum.O konuda tarafımızda safımızda stratejimizde net olmalı.Velhasıl hükümetin,yeni dünya düzeni stratejisi olumlu ancak K.Irak için attığı adımları olumsuz olarak görüyorum.

Peki bu düzenin oluşturulmasındaki amaç ve bundan sonra ne yapmamız lazım?.İsmet Paşa'nın bu ülke için yaptığı askeri ve siyasi anlamda çok başarılı işler vardır.Ancak tabii ki başarısızlıklarıda mevcuttur.Bana göre İsmet Paşa'nın siyasi anlamda en büyük iki başarısı,birincisi Lozan,ikincisi ise 2.Dünya savaşına Türkiye'yi sokmaması.Bunu gerçekleştirmek için de,devamlı denge politikası güttüğünü görmekteyiz.Belki de Lozan'daki tecrübesi,bizim 2. Dünya Savaşına girmememize neden oldu.İsmet Paşa'nın dış politika'da oldukça başarılı ancak İç politika ve ekonomide oldukça başarısız olduğunu görmekteyiz.Ancak iyi bir devlet yöneticisi ikisinde de başarılı olmak zorunda.Gazi Mustafa Kemal bunu görmüş olmalı ki,İsmet Paşa'yı başbakanlıktan kendisi almıştır.Bizim stratejimiz de tam da bu nokta da olmalı.Öncelikle sayın Erdoğan kendi partisini temizlemeli.Bunun için adımlar görmekteyiz.Belki konumuzla alakası yok ama bir cümle de sayın Melih Gökçek ile ilgili söyleyeyim.''Boşuna uğraşma Melih kovulacaksın''.Bu temizliğe Akp'nin ihtiyacı olduğu kadar Türkiye'nin de ihtiyacı var.En son yazım spor üzerineydi.Ve o yazımda ''Arda Turan Pele gibi goller atsa da bu milletin gözüne giremez demiştim''.Aynı şeyi Bahçeli içinde söylüyorum ''Değil beş bin,beşyüz bin ülkücüyle de gitsen Kuzey Irak'a bu milletin gözüne giremezsin''.

Kuzey Irak Referandumun da,sadece Batı Devletleri değil,İllüminati ve gizli güçlerin de desteği olduğunu düşünüyorum.Hükümetin atacağı adımlar içerde ve dışarda çok net ortada.Adımlar atıldığını en azından Cumhurbaşkanımızın gayret ettiğini görüyorum.Biraz daha zamana ihtiyaç var.2018 Türkiye için çok zor olacak.Ülkemiz için hayırlısı diyor,hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum..

Şahıslar gelip geçicidir,Önemli olan devletin bekâsıdır.

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; GERÇEK TÜRKİYE

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 216
    konuyla pek alakası olmasada haberlere bakarken birşey hatırladım. kaliforniya da yangın çıkmış bir sürü ölü yüzlerce kayıp dan bahsediyordu. ben bu yangınların iran tarafından çıkarıldığını biryerlerden okuduğumu hatırladım googl a sorunca buldum ergün diler 2015 te bu konuyu yazmış. yazının adresi şurda var.
    http://www.turkishny.com/news/californiadaki-yanginlari-iran-istihbarati-cikardi

• TheHUNTheHUN Gönderiler: 162
    Ekim 14 düzenlendi
    İçerideki sağ sol kesim birbirini rakip olarak görüp dalaşmaya devam ededursun küresel çete "Yeni Dünya Düzeni'ni kurmak üzere. 2001 yılında atılan 3. Dünya savaşının tohumları başak vermeye başladı. Çok yakında hasat vakti başlayacak. Alt yapı hazır. 3. Dünya savaşının en kanlı arefesinde olduğumuzu unutmayalım. Agenda 2030 Tek kutuplu Tek Dünya Devleti yönetimine doğru son sürat gidiyoruz. Birbirimizi ötekileştirmeyi bırakalım. Yoksa Türkiye'yi parçalamakta hiç zorlanmayacaklar. Türkün türk'den başka dostu yoktur. Vakit birlik olma vaktidir dalaşma vakti değil.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • Karatoprak_ygtKaratoprak_ygt Gönderiler: 116
    Ekim 14 düzenlendi
    Kardeşim siz bazı şeyleri anlamıyorsunuz.Mesele o değil,mesele devletin bekâsı sorunu.Tabii ki tüm dünya bize karşı birlik olmuşken,merkezinde Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun olduğu bir dünya düzeni kurulmuşken,biz tabii ki birlik olmak zorundayız.Bu bizim birbirimize tanıdığımız bir lütuf olamaz.Ben bu yazılarımı bir çok sitede paylaşıyorum,gayet de olumlu tepkiler alıyorum.Demek ki Türkiye bazı tabuları yıkıyor.Gün gelecek 15 Temmuz da tartışılacak bu ülkede.Bunların olması mutlaka elzem.Ben bir çok sitede yazıyorum,ancak inan karşılığında hiç bir maddi beklentim yok.Zaten olamaz da ben kimim ki haddim değil.Ben istiyorum ki hep birlikte beyin fırtınası yapalım.Ancak bir taraf tutmadan.Gerektiğinde çok sevdiğimiz,çok saydığımız kişileride eleştirmekten geri kalmadan.
    Günlerdir haftalardır İdlib idlib idlib...Yahu hiç kimse de bizim ne işimiz var  idlib de demiyor.Şu ana kadar hükümetin attığı adımlar şahsen beni tatmin etmedi.Verdiğim süre dolduğu zaman çok sert yazı dizilerim olacak.Ancak sırf hükümete değil,kılıçdaroğlu da dahil Bahçeli hepsi.

Güzel yorumlarınız için teşekkürler..
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Thehun nereyesun. .arar olduk seni. .bide şu cokugrastilar nereyedur. .
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 541
    Yiğit kardeş iblid operasyonu ile icerinin gazı alındı. .ama bu yetmez. .afrin sırada olmalı. .Dicle kalkanı bekliyorum. .acele etmiyorum. .daha vakit var. .devletimizin alni açık başı dik olsun. .arkasındayız. ..Süleyman şah toprağı mizida unutmuş değiliz. .
    Teşekkür edenler (1)Karatoprak_ygt
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .