DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Ilımlı İslam

misafirmisafir Gönderiler: 257
 Bir anda Suudi prensin gündeme getirdiği olay olarak gözüksede bunun yapı taşları 100 sene önce döşenmişti. Farklı versiyonlarla uygulanan plan olarak görüyoruz. En son pişirilip önümüze sunulan planın başrol oyuncusu şimdiye kadar ailesi hakkında hiç bir malumat bulunmayan Atatürk'ün aile efradının açıklanma zamanı gelmiş olarak görünüyor. 
Teşekkür edenler (1)Azer
«13

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 633
  misafir bize 2 ci bir karatoprak vakasi yasatma 
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Ben sadece tahmin yürütüyorum. Ülkede bir dönüşüm var topluma da yansıtılmaya başlanan bir dönüşüm.
  Durup dururken ılımlı İslam'a geçiyoruz demedezdi , şartlar oluşmasa Suudi prens ! 

 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Arabistan parçalanmaya mahkum
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  ilimli islam ne demek?  yani isril yok olmasin en kotu haldada yok olsada yuduler arablarin arasinda harat yasasin diye dusunuyorum, cunki Turkiyede ilimli islami yaradanmadilar, eger yaratsaydilar israilin korumaligi Turki ye yapacakdi, arablar ise bir birlerini yeyib biterecekdiler ilimli sozunun aksiyle, yani A plani tutmadi B planini piyasaya surduler

  Allah bilir
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Diyanet ; İslamoğlu'nun elemanları , Bayındır'ın elemanları , perinçek'in kankası Mihr'in elemanları, fetöcüler,Ümmiler ile dolup taşmış , Ehli Sünnet ve Tarikatlara saldırılar var ve Suudiler ( vahhabi-tekfirci-deaş-kaideciler ) ılımlı İslam diyor. Şartlar oluşmadan bir hareket olmaz.
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Diyanet zaten zoraki bir oluşum.İçinin böyle olması şaşırtıcı değil.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  15 Temmuz öncesinde şaşırtmazdı , 93 senedir şaşırtmadığı gibi


  Erdoğan'ın türedi Sünnet düşmanları sözü 2 türlü yorumlanır.
  1- Artık , iplerin koptuğunu Ehli Sünnet insanlara silahlanmasını bunu ancak savaş çözer.
  2-Ehli Sünnete yapılacak operasyonlar öncesi milletin gazını almak için söyledi.
  Teşekkür edenler (1)nevres
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Bu " türedilerin" dindarlarda bir karşılığı yok ,zaten bunları şişiren laik geçinen hatta ateist geçinenler.Ehli sünnet olanlar mücadeleye aktif katılmadığı için bu dava biraz garip kaldı.Erdoğan ehli sünnettir daha fazla tahammül etmemeli.Bu konuda taviz olmaz.
  Teşekkür edenler (1)misafir
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Yani öyle ki yahudi hristiyanlar cennete girer diyen diyanet reisi geldi bu ülkeye.Biliyorsunuz bir önceki de musa carullah denen adamın kitaplarını vs. çevirmişti.Neden böyle anlamıyorum.Cumhurbaşkanımız bu meselelerde yanlış bilgilendiriliyor bence.Böyle yanlış bilgilendirildiği bir kaç konu daha var.İnşallah Aslanların yanında onun kadar aslan olanlar durur.
  Teşekkür edenler (1)Azer
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Erdoğan hernekadar Cumhurbaşkanı olsada ülkede tekbaşına karar verebilecek durumda değil hatta şıkışmış çıkış yolu arıyor.
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Genel olarak haklısın ama diyanet özelinde hep böyleydi.Cb olduktan sonra ve başkanlık sistemi ile tüm gücü görünürde eline aldı.Şimdi siyaseten tek kişi kendisi duruyor.Bu ekonomik kriz söylentileri inşallah gerçekleşmez.İnsanlar aç kaldığı zaman ne ideolojiye bakar ne de dine tabi ki istisnalar hariç.
 • misafirmisafir Gönderiler: 257
  Olaylara bakınca herşeyin sonucu psikolojik ( vesvese ) olduğunu görüyoruz.
  Kılıçtaroğlu'nun erken seçim istemesini bu yönden bakıcağız. Erken seçim pasını Bahçeli'nin aldığını da göreceğiz..
  Diyanetin hamlesinide öyle göreceğiz. Ekonomik kriz olayİda aynı psikolojik ( vesvese ) 2013 mayıs itaberen 1,5 olan dolar 4 lira olmuş. Toplum kriz olarak algılamadığı için kriz olmuyor. Zamanında bol sıfırla paralarımız vardı ve birgecede sıfırlar silindi.
  Şuan sanal ile gerçekliği ayıran Altının toplumdan toplanması iyiye alemet değil.Bilerek mi yapılıyor bilmiyerek mi yapılıyor. Lakin bu gidişat Thehun'un teorisine doğru gider.
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Keşke onun dedikleri olsa da ilahi plan devreye girse.
 • ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 330
  Sevgili kardeşler sizce ılımlı İslam nedir? Allah her şeyi bir ölçü dahilinde  yaratmıştır. Ölçülü olmak İslamın en önemli görevlerinden birisidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus İslamın kime veya neye karşı ılımlı davranması gerektiğidir.İslamın dünyaya hakim olduğu dönemlerde dahi bu ölçü aşılmamıştır.Hiç bir İslam devleti haksız yere ölçüsüz davranarak kimseye zulüm etmemiştir. Günümüzde ise herkesin takdiri İslam kitaplarda ve söylemlerde yaşatılmakta bir hareket ve yaşam tarzına dönüştürülememektedir. İslamın İslamcılar açısından günümüzdeki en önemli sorunu budur. Böyle güçsüz olduğu bir dönemde İslamı ölçülü davranmaya itmeye çalışan güçlerin neyin peşinde olduğunu düşünmek gerekir. Daeş ile akıllara kazınan İslamın diğer din mensuplarına daha narin daha merhametli daha ölçülü davranmasını istemek midir ılımlı İslam? Nafile ibadetlerin unutulduğu, sünnetlerin terk edildiği ve farzların birleştirildiği bir islam ne kadar ölçülü olabilir? Ölçü Allah'ın ölçüsüdür. ve bu ılıklaştırma harekatı Allah'ın haramlarını helal kılmaya yönelik ameliyelerin giriş paragrafıdır. Allah'tan şeytana merhamet etmesini istemenin bir başka şekli,Ey yaratıcı bu işler senin istediğin gibi olmuyor , olamıyor bana (şeytan) biraz müsaade et de benim istediğim gibi  olabilsin in Türkçesidir. Biz batılılardan boş bir kavram alıp içini doldurmaya çalıştıkça onlarda bizden dolu kavramları alıp içini, boşaltmaya devam ediyorlar. Üzüldüğüm tek konu hala Allah'tan hakkıyla korkmayı ne öğrenebildik nede çocuklarımıza öğretebiliyoruz.İslam hem müminlere hem münafıklara hemde kafirlere karşı zaten ölçülü davranır.Adaletlidir. Ölçüsüz olduğunu söyleyerek  yeniden ölçülendirmeye kalkışmak şeytanın yandaşlarının işi değil bizim işimizdir. Sahip çıkmadığınız şey sizin değildir. Herkes İslamına sahip çıksın.
  Teşekkür edenler (4)misafir nevres Azer ARS
 • nevresnevres Gönderiler: 479
  Üzüldüğün konu üzülünecek en güzel konudur ama kolay da değildir çok zordur.Ama aramak güzeldir bulanlar arayanlardır derler.İnşallah üzüldüğün konuda mutmain oluruz abi.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .