DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Türkiye'ye Finansal Operasyon mu çekiliyor?

TheHUNTheHUN Gönderiler: 377
Kasım 2017 düzenlendi Kategori TÜRKİYE
Attığım başlıktan da anlaşılacağı üzere Ülkemize karşı finansal bir saldırı var. Satılık medya şişirilmiş haberlerleri halk'a pompalasa da hakikat o şekilde değil. Ekonomi aşağı yönde sinyal vermeye başladı. Son 1 yıldır dolar ve euro başta olmak üzere döviz'de aşırı derecede bir yükseliş var. Zira Altın'da da yukarı doğru hızlı bir tırmanış var. 2 yıl önce Gram Altın 110 TL civarında iken şu an 160'ı aşmış durumda.
Bu yükselişin dış etkenli olduğuna hiç şüphe yok. Küresel Oligarklar Türkiye'yi dize getirmek için enstrüman olarak döviz'i mi kullanıyorlar? Yoksa bütün Dünya'ya Bitcoin ve dijital kripto para piyasası üzerinden finansal bir operasyon çekiliyor da ülkemiz de bundan nasibini mi alıyor?
70'li yılların Türkiyesine geri mi dönülüyor sorusu da zihinleri kurcalamakta. 1970 ve 1980 arasında 1 dolar 3 TL'den 27 TL'ye kadar fırlamıştı.
Bu yükseliş daha nereye kadar gidecek? Paramız çok değer kaybetmeye başladı ve bu gidişat enflasyonu da tetikledi. Gayrimenkul piyasası çakılırken, gıda ve beyaz eşya fiyatlarında gözle görülür bir artış söz konusu. Halk'da bir tedirginlik ve endişe başladı. Kimse para harcamak, ve yatırım yapmak istemiyor. Ülkemiz ekonomistleri buna bir çözüm yolu bulabilecekler mi?
Allah ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Zorlu bir süreçten geçiyoruz.
Teşekkür edenler (1)tbora

Yorumlar

 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 695
  Thehun. .kardes suan ekonomik olarak operasyon yiyoruz. .Bu diz cokturme proje si dir..dolar ile oynayip piyasanin yatirim ve risk alma da önünü kesiyor lar. .suan yapılan işler 2016 da alınan projeler. .2017 ile ilgili devlet ve özel sektör projesi azalmistir. .Bu da piyasada arz talep dengesizliği yapmaktadır. .inşaat sektörünü suan için iyi durumda değil. .

  Acaba diyorumki hükümet. .Fabrika ve sanayi yatırımı bırakıp inşaat sektörüne gecenlere bir ceza mi uygulama yapıyor. .tekrar sanayi ye dönüş yapın diye. .Zira ipini koparan mutahit oldu..

  Bir yere kadar inşaat ile gidildi. .suan arz talep arası iyi değil. .yeni bir hikaye lazım piyasa için.

  Hükümet bu olaya müdahale etmek zorunda. .
  Şimdi de zarrap olayı var ..Ekonomik bir darbenin habercisi gibi. .5 bankaya ceza gelicek diyorlar. .

  Doğal olarak hükümet ide ilgilendiren bir büyük sorun. .
  Tabi bu olayı 2019 da erdoğan a karşı kullanilicak. .
  Bizim millet ekonomik olaylara alışkın dirayetli bir millet tir. .ama iktidar içindeki çanak yalayici takimi kötü izlenim veriyor. .

  Herşey gözümüxun önünde. .paragoz yalakalar onu kesilmeli. .

  Bu gidişin sonu iyi değil. .seküler kesim para harcamiyor. .Hükümet zora girsin diye. .
  Tabi istedikleri Erdoğan. .

  Bu şekilde gidilecek seçim kaybeden akp olur. .şimdiden uyaralım. .önlem alınsın. .Piyasa çok kötü. ..
  Teşekkür edenler (2)TheHUN tbora
 • nevresnevres Gönderiler: 495
  Avrupada genel bir kriz olacak Türkiyede bundan payını alacak gibi duruyor Allah ülkemizin üstünden belaları kaldırsın afiyet nasip etsin .
  Teşekkür edenler (2)TheHUN tbora
 • tboratbora Gönderiler: 52
  zaman daraldı süre az artık ister asalet savaşları diyelim ister mezep savaşı istersen dünya savaşı bu savaşı durduran türkiye bu nedenle zayıf nokta olarak ekonomiden geliyorlar . eger kraliçe ile pentagon anlaşmışlarsa katardan da para gelmeyecek demektir . arkadaşlar bizim ekonomimiz üretim ekonomisi deyil ham madde dışarıdan geliyor işçilik alınıp yine dışarı satılıyor . montaj sanayiinden ileri gidemedik . sorun burada zaten . hazırlıksız yakalandık . ancak yahudi sermayedarları para verirlerse sorun aşılır . zaten piyasayı götüren inşşat sektörüydü arap paraları bu yolla geliyordu .
  ancak suud darbesi ingiliz ve amerika anlaşması varsa sıkıntı var demektir . bu zaman darlıgı nedeniyle seçimler erkene alındı iyi bir hamle oldu hayırlısı olsun diyelim .zaten ekonomik sistemin kuruluş amacı işleyiş sistemi taahküm üzerine kurulu devletlere ve insanlıga karşı bir savaş çeşidi malesef durum bu yoksa en az parayı kazanan işçi kesim inin üzerine bina etmezlerdi bu sistemi evet ekonomik düzen dünya genelinde yahudi silahı olarak kullanılmakta bunu da çok iyi kullanıyorlar 
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 377
  Yahudi diyerek bütün yahudileri işin içine katmak yanlıştır. Küresel oligarklar/küresel çete/Küresel finans baronları üç beş siyonist aileden ve onların şirketlerinden ibarettir. Tabanda ki yahudi teba'nın bu durumla hiç bir alakası yok. Onlar da senin benim gibi satanik düzenin kurbanlarıdırlar.
  Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 AhmetYozgat
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .