DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

üveysilik

fatmafatma Gönderiler: 8
Kategori Ü
hamdolsun Rabbim bir zikir nasip etti. üveysilik zikri. yani eminim araştırsanız çok fazla ilginizi çekecek bi mesele. internete üveysilik yazıp araştırırsanız karşınıza çıkar inşaAllah. Rabbim ilminizi nurunuzu ve Aşkınızı artırsın inşaAllah:)
Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat tbora
«1

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 282
    bildiğim kadarıyla hiçbir peygamberin böyle bir ibadet sistemi yok, hiçbirinin böyle birşey yaptığını söyleyen bir şey göremedim, bir ara araştırmıştım. ama tarikatlar bu sistem üzerinde bina edilmiş bununda kökenine bakınca bütün işaretler hindistanı gösteriyor.
    Teşekkür edenler (1)nevres
  • fatmafatma Gönderiler: 8
    yörük kardeşim selamlar:) bizim zaten Peygamberimiz Hz.Muhammet Mustafa (s.a.v.)dışında örnek aldığımız bir peygamber yok,elbette hepsinin peygamberliğine saygı duyuyor iman ediyoruz ancak Peygamberimiz diğer Peygamberlerin de imamıdır,bundan dolayı böyle dedim bulunuyorum:)

ibadet sistemi demişsiniz ancak bununla neyi kastettiniz tam anlayamadım:) yaptığımız sadece sünnetlere uymaya çalışmak ve Allah'ı doğru şekilde anmak,tanımak ve insanların da doğru şekilde Allah'ı anmasına vesile olmak:) Kur'an-ı Kerim'in de neredeyse her 20 ayetinde bir Allah (c.c.) "Beni anın" buyurmaktadır. buna istinaden böyle yapmayı, zikri yaymayı istedik:) Rabbim kendisini her daim ananlardan etsin bizleri İnşaAllah:)  

zikirde zaten sadece şunlar var:  100 Tevbe Estağfurullah + 100 salavat + (11 ihlas suresi+1 fatiha suresi) = okuduğumuz sure ve salavatların sevabını Peygamberimize,evliyalar,... hediye ediyoruz.  Onlar da dilerlerse ve Allah(c.c.) izin verirse himmet ediyorlar,onların ruhaniyetinden faydalanıyoruz inşaAllah Rabbimin izniyle:) ardından da 100 tane LA İLAHE İLLALLAH diyoruz:) 

kökeni kesinlikle hindistana dayanmıyor canım kardeşim. kısa bi araştırma yaparsanız 100 tevbe'nin ve 100 la ilahe ilallah zikrinin Peygamberimiz hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) sünneti olduğunu farkedersiniz:) zaten salavat çekmek de cümle ümmete gerekli bi zikirdir:) 11 ihlas 1 fatiha'yı tartışmaya hele hiç gerek yok:)

eğer buraya kadar okuduysanız sabrınızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim:) olay bu kadar basit aslında. bi de üveysler kendi aralarında siyaset konuşmazlar çünkü birisi AKP'li birisi CHP'li olunca Allah etmesin kalpler birine soğuma ihtimali var -ki bu da hele de şu çok önemli günlerde,tek ümmet olmamız gereken günlerde çok önemli bir hassasiyet zannımca:)-  olay böyle güzel kardeşim:) Rabbim razı olsun cevabınız için teşekkür ederim:) siz de bir kere bu zikri yapın inanın diğer tüm üveysler gibi kalbinizdeki huzuru hissedeceksiniz inşaAllah:) YŞAYIN VE GÖRÜN İNŞALLAH:)
    Ahmet Abim kızmaz umarım link paylaşmama:) www.veyselkarane.com sitesinde güzel bilgiler var:) ziyeretçi defterini okumanızı kesinlikle tavsiye ederim:)
  • nevresnevres Gönderiler: 486
    Bir insan tek doğru benim derse o insandan korkmak icap eder.Diğer bütün tarikler sapık sahte bizimkisi doğrudur demeye getiriyor öğretmeniniz.Üveysilik dediğiniz ayrı bir yol olması da icap etmez.Hem nakşi olan hem de üveysi olan çok vardır.Kısacası hem büyükleri üstat kabul edip hem de onların yoluna saldırmak ne kadar doğrudur?
    Muharrem Karabay'ın şu ana kadar "tek doğru benim" dediğini hiç duymadım kardeşim, hatta ben de demez "biz" der. sadece tarikatlerdeki din tüccarlarının konuştuğu ile yaptığının aynı olmamasına kızarız ve hep müslümanların cehennem ile korkutulmasına kızıyoruz. kendimden örnek verir isem 12 yaşından beridir cehenem korkusundan ağladığım günleri hatırlıyorum ve inanın ki din insanın kendi iç dünyasında yaşadğı şeydir. Allah'tan başka kimsenin haberi yoktu bu içimdeki korkudan ve döktüğüm gözyaşlarından. ancak üveysilikle öğrendim gerçeği. bi konuşmasında dedi ki "biz kimiz ki,hangi günahımız Allah'ın merhametinden büyük olabilir ki,günahınızın affolmayacağını düşünerek haliniz ile -haşa- günahım merhametinden büyük Allah'ım demiş olursunuz, bu en büyük vesveselerdendir,bundan sakının" dedi. dedim gerçekten ben kimim ki günahım Allah'ın merhametinden büyük olsun dedim. hele de şu kul hakı meselesi,eğer hakkına girdiğim birinden ölmeden helallik isteyemezsem kesin cehennemde yanacam diye biliyordum,hep dini programlarda bunu öğrettiler. ama öğrendim ki eğer Allah'ın beni gerçekten sevdiği ve razı olduğu halde ölür isem hak sahibinden bana hakkını helal etmesini ve karşılığında o kişiye güzel cennet nimetleri vereceğini öğrendim. bunu öğrenince de insanın amacı "Allah beni sevsin" oluyor:) O'nu razı etmek ve rızasını kazanmak oluyor amaç.  eğer sosyal medyada ateistelerin sayfasına girerseniz çoğunda sahte tarikat şeyhlerinin söylediği saçmalıkları görürsünüz, onlarla dalga geçmek amacı ile paylaşmışlar ve resmen bu paylaşılanlar neden ateist olduklarının kanıtı mahiyetinde. ve siz de hak verirsiniz o ateistlere izlerseniz o videoları. 

bir de Muharrem Karabay şahsen hiçbir tarikatın adını ağzına almamıştır, sadece yapılan yanlışları söyler dini kitapları  da kaynak göstererek. gökyüzündeki yıldızların sayısından fazla sahte şeyh gelmiş dünyaya, günümüzde de haddinden fazla var maalesef. aynı zamanda görebileceğiniz en mütevazi tarikatlerden birisine bi ara girmiş bulundum, inanın hiç göründüğü gibi değiller, hem maddi hem manevi olarak taraf tuttuklarını bizzat deneyimledim. bu konuda da kalbim mutmain. ha bi de o şeyhlere gidip kendi ağzınızla soru soramazsınız mesela, ya hiç sormazlar ya da öğrencilerinden birisi cevaplar ama o şeyh denilen kişi cevaplamaz. deneyin isterseniz, denemekten zarar gelmez:) halbuki gerçek şeyhlikte şeyhin ile her an irtibat halinda olmalısın ve her an doğabilecek vesveselere engel olsun kişiye doğru yolu göstersin. ama kendi gördüğüm hiçbir tarikatte bu söz konusu değil. hatta birileri "şeyhe soru sorulmaz ayıp" demiş. umarım anlatabilmişimdir:) bunlar acizane gözlemlerim ve içimden gelenler, ama tabiki yine de "herşeyin doğrusunu Alim olan Allah bilir:)"
    mesajlarıma saldırmak amacıyla değil de gerçekten empati kurmak amacıyla okursanız eminim anlarsınız, anlamak istemezseniz zaten inanın ayak üstü milyonlarca bahane bile bulabilirsiniz. ki ben de hiçbir kardeşim ile din konusunda tartışma içine girmek istemem,doğru değil. sadece acizane bazı gerçekleri fark ettiğimi düşünüyorum,ve tebliğ amaçlı paylaşmam gerektiğini düşündüm. neden Ahmet abimin forumuna yazdım işte onu tam bilmiyorum :D buraya gelmem ile yazmam bir anda oldu:) belki de aranızda nasiplenecek kardeşlerim vardır:)
    Sayın ablam yüksek ihtimalle yaşınız benden büyük.Ama ben duymuşum kulağımla bu devirde gerçek şeyh yok diyor.Bu ne demektir?milyonlarca kişi sapıttı demektir.Tasavuffta tek yol bizimki kaldı demektir.İnsan konuşurken lafın nereye gideceğini bilmeli.El hak doğrudur ki insan hakikette rabbinin rızasını kazanmak ve nefsini terbiye etmek istemesi tasavuffun özüdür.İnsanları korkutmak aşırıya gidildiğinde kötüdür ayarında yapılmalıdır.Korkutulduğu kadar müjdelenmelidir de.
    Soru sorma kısmına gelince oraya bir görevli tayin edilmişse zaten o soru cevaplamaya yeterlidir.Yüksek ihtimalle de halifedir yani şeyhten sonra postnişin olacak kişidir.Eğer gerekirse şeyhle de görüştürülür ancak milyon kişilik cemaatler var biraz insaflı olun.En önemli bir soru da şudur ki:Siz kendi üstadınızla her an görüşme imkanınız var mı?Varsa Allah mübarek etsin.Ancak yoksa bu söylediğiniz soru sorma meselesini önce kendiniz yanıtlamınızı tavsiye ederim.Taraf tutmak gayet normaldir bunda ne kötülük var onu da anlamış değilim.Saldırı ilk sizin hocanız tarafından gelmiştir diğer tarikleri yok sayıp sahte demek saldırıdır.Allah hepimizi bağışlasın.
    Bir de üveysilik tam bir tarik sayılmaz.Daha çok bir yöntemdir kanımca.Nakşi olan biri başka bir zattan üveysi olarak faydalanabilir mesela.Bir de şu zikrin kaynağını merak ediyorum kimden icazetle alınmış bu zikir ve kim tertip etmiş?
    zaten kesinlikle tarikat değiliz,bunu defalarca söyledi Muharrem Karabay:) anladığım kadarıyla siz de fazla bi bilgi edinmemişsiniz henüz üveysilik hakkında:). soru sorma konusunda da evet Muharrem Karabayın, yakınlarının ve neredeyse diğer bütün öğretmenlerin telefonları var bende,soru sormak istediğimde heran hepsine sorma imkanım var çok şükür,soru sormak istediğimde de kesinlikle kimse gocunmaz,serbesttir:) ama şeyh veya evliya olduğunu da kesinlikle iddia etmez kendisi,ve biz de evliya olduğunu iddia etmiyoruz:). size yaşadığım olayı anlatayım:) dediğim gibi gayet mütevazı ve çok hikmetli gibi görünen bi tarikata vaktinde girdim ancak kimseden güleryüz görmedim, kuranı henüz öğrenmemiş kişileri herkesin içinde alttan alttan azarlama gibi durumlar söz konusu oldu ve azarladıkları kişiler de kuran öğrenmeye gelmişlerdi. sonra para yardımı olacağı zaman ihvan yakını mı değil mi bakılıyor. öğrencilere burs verirkenkesinlikle anne babanın ihvan olması gerekli, bir formları var imzalamamız gereken, içindeki maddelerden hatırladığım birkaç madde şöyle; referansınız kim? ailenin vakıf tarafından tanınma durumu, vakıf faaliyetleri hakkında bilginiz var mı, vakfın faaliyetlerine katıldınız mı, vakfın kitaplarını okudunuz mu,.. ha bi de eğer yurtlarında kalırsanız namaz kılma şartı var, bi de eğer onlardan burs alırsanız üniversite bitiminde 1 yıl vakıflarında çalışacaksınız yoksa bursun yarısını tekrar onlara iade edecekmişiz:)...  kesinlikle bunlar hayırda bulunmak değil,işçi bulmaktır bana göre. eğer Allah rızası için daha önceden namaz kılmayıp da onlar dedi diye kılıyorsam oradaki kişileri kendime ilah edinmiş olurum,ibadetin olmazsa olmazı ihlası zaten kafadan yitirirsiniz. tasavvuf yazarları hep beyan ederler "şeyh müride davranış olarak örnek olmak için vardır.Peygamber ahlakıyla ahlaklanmak adına bir örnek kişidir, kişiye her an hatasını göstermektir amaç"  yani anlayacağınız mürşid bi yanda mürid bi yanda birbirinizden habersiz olmaz mürid mürşid ilişkisi:)  acaba kavramı bilgisizliği gösterir ve o bilinmeyen konu çok rahat kişide vesvese yapabilir. eğer mürşidiniz varsa bunu hemen ona sormanız icab eder. soramaz iseniz ne anlamı var, iblis sizin mutmainliğinizi bozacak. 

ama marifette kişi Allah'a sorar ve inanın sorduğum her sorunun cevabı sonsuz hamdolsun hemen önüme gelir çünkü cevabı ilmin kaynağı Allah'tan beklerim. ama tabiki sorunun da sınırı vardır, Allah kuranda buyuruyor ki "rızk,gayb,kader ve kaza Benim katımdadır" diyor. bunlar ile ilgili soru sorulmaz ve duada bunların değişmesi istenilmez:)  ilmi olarak hangi soruyu sorar iseniz sorun cevabını Allah'tan beklediğiniz sürece siz de cevabını alırsınız:) deneyin lütfen. açın ellerinizi üveysilik doğru yol mu diye Allah'a sorun ve cevabını Allah'tan bekleyin YAŞAYIN VE GÖRÜN Allah kuluna nasıl cevap verir imiş,kulu ile nasıl dünyadan konuşur imiş. şuan inanıyor musunuz bilmem ama cevabınızı alınca inanacaksınız:). inşaAllah ilmini hep Allah'tan öğrenenlerden oluruz:)

zikir yapmak için kimseden icazet almaya gerek yok ki, Veysel Karani Hazretlerinin de şeyhi yoktu:) ama hep Allah'ı ve Resulünü anardı:)  yani sorunuzun cevabı zikrin isminin içinde. ÜVEYS VEYSEL KARANİ ZİKRİ :)

Aralık 2017 düzenlendi
    Ben size üstadınıza soru sorabiliyor musunuz demiştim yani üveysi olarak talebesi olduğunuz kişiye diğerleri de sizin eleştirdiğiniz kısma girer siz de direk soru soramamış olursunuz.Eğer bir tarikatin doğruluğunu sofilerinin yanlışlarıyla ölçmeye kalkarsanız gavur da size der ki sizden adam öldürenler bile var nasıl hak dindir bu?Sahabelerden de günah işleyenler vardı bu peygamberimize haşa bir eksiklik midir?Yapılacak yardımlar kendi tasarruflarındadır zimmete geçirmedikleri müddetçe bir sıkıntı görmüyorum.Eğer adına üveysilik zikri demişseniz bir kaynağı olması icap eder yoksa herkes zikredebilir bunda bir sıkıntı yok ben size sadece kim tertip etmiş sordum.
    Tabiki mürşidin yanında olmak çok iyiydir ancak imkanı olmayanlar ne yapacak.Geçmişte telefon yoktu telgraf yoktu.O zaman şeyhler sen uzak yerdensin bana gelme mi diyorlardı? Bu yanlış bir yaklaşım.Ona bakarsanız üveysi olanlar zahiri olarak ölmüş olan birini üstad kabul ediyor eee bu kişiyi nasıl her halini örnek alıp her an ulaşabiliyorsunuz?Brnim naçizane tavsiyem hem diri birine bağlanıp hem üveysi olmanızdır bu çift dikiş olur inşallah.
    Açıkçası ben kendi olduğum yolun doğruluğunu biliyorum YAŞADIM GÖRDÜM elhamdülillah.İnşallah sizinki de doğrudur ben iyiliğinizi isterim.üveysilik konusunda zaten bir itirazım yok itirazım sizin üveysilik anlayışınıza.Veysel karaninin şeyhi zaten resulullah değil miydi?Nasıl şeyhi yok oluyor bunu da anlamadım.
    Ayrıca kader değişebilir bunu çok fazla açmak istemem.Levhi mahfuz da değişebilir.sadaka ömrü uzatması gibi bazı olaylar ile kader değişebiliyor.
    bu zikir mana aleminden bildirildi kardeşim:) Muharrem Karabay öğretmenimize .

üveysilik diye bir tarikat yoktur,zaten şeyhimiz olmadığı için kendimize üveysi diyoruz canım kardeşim:)veysel karanani hazretleri Peygamberimizin ruhaniyetinden faydalandı, bizler de inşaAllah diğer Evliyaların ruhaniyetinden faydalanıyoruz Rabbimin izniyle:)

Veysel Karani hz. şeyhi Peygamberimiz değildi, Şeyhi yoktu:) şeyhlikte yüz yüze zahiren görüşme vardır,ama bildiğiniz gibi bi an bile olsa Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa(s.a.v.)'in yüzünü göremedi.

kardeşim aynen bir tarikatın yanlışlığını sofilerden anlayamayız. bundan dolayı sofilere olan güvenim ahlaki davranışlarından dolayı kırıldı ve dedim ki "ben üveysiliğin doğruluğunu direkt şeyhinizden öğrenmek istiyorum çünkü şuan ona güveniyorum" dedim. hem de defalarca kağıda yazdım sorumu,üveysilik yolu doğru bir yol mudur diye sorun dedim,bunu şeyhinize iletir misiniz dedim ama iletmediler. kendi kendilerine bana cevap yollamışlar. başka tarikata sordurdum bir ihvan,sizin diyişinizle sofi kardeşe,bana dedi ki "şeyhime ulaşamadık" .  sizin de dediğiniz gibi geçmişte telefon yoktu ama şimdi var değil mi canım kardeşim:) o vakit buyrun sorun şeyhinize aklınızdaki soruları lütfen:) ha bi de hem üveys hem ihvan olabilir miyim diye sorun mesela icazet almanız gerektiğini düşünüyor iseniz bunu yapmanız kalbinizi mutmain eder:)

bahsettiğiniz gibi vefaat etmiş Evliya zatların ruhaniyetinden inşaAllah faydalanıyoruz:) zaten üveysilik zikri yapan herkes farkeder kendindeki değişimi anlar ki ruhunun aldığı ilim akla ve nefse de yansımıştır,neredenanladı derseniz daha önceden etkilendiği bir yazıvs. okumamıştır ama ahlaken kendindeki normalleşmeyi görür ,Rabbim enaniyetten korusun hepimizi inşaAllah:) bu asla övünme kaynağı değil bizim için,şükrümüzü artırır inşaAllah ve dua ederiz "Allah'ım enaniyetten sana sığınırım" diye:)

kader değişmez, hafifletilir diye biliyorum:)  bizim duada değişmesini istememiz yanlış demek istedim. yani kader ile ilgili bilgili sorulmamalı ve değişmesi istenmemeli Allah'tan ,çünkü İslam dininin kelime anlamı bile teslimiyetten gelir:) kadre karşısında teslim olmak gereklidir:)

canım kardeşim inanın bende sizin kesinlikle kötülüğünüzü istemem neden isteyeyim güzel kardeşim, size dedim madem şeyhinize soramıyorsunuz lütfen bi kere cevabı Allah'tan bekleyerek sorun lütfen bi kere,rica ediyorum:) bunu deneyin ne zarar gelir Allah le konuşurmuş gibi dua edip soru sormaktan. Alim olan Allah değil mi,siz direkt ilmin ta kendisine sorun soruyu nasıl cevap verecek görün dedim:)

bi de şimdi farkettim,lütfen tartışmayı burada bitirelim çünkü konuşmada faydalanmak ve ilim almak yerine "onu nasıl mat ederim" rüzgarları estirebilir iblis. konuşulması gerekenler konuşuldu diye düşünüyorum acizane fikrim. sizi seviyorum güzel kardeşim,umarım bana kırılmamışsınızdır. Rabbim size öyle bana böyle bildirmiş demek ki.Taktir Allah'ın ne diyebiliriz ki:) İNŞAALLAH HER İKİMİZ DE SIRAT-I MÜSTAKİM ÜZERE OLURUZ:) VE TABİ CÜMLE MUHAMMED(S.A.V.)ÜMMETİ İNŞAALLAH:)
    Malesef arkadaşlar yanlış yapmış kendi kendilerine cevap vermeleri zaten büyük günahtır yalandır.Şeyhe sormaya ya da Allah tealaya sormaya gerek yok üveysilik diye bir şey vardır diyorum ben bunda sıkıntı yok zaten.Ama sizde sorun bizim öğretmenimiz böyle diyor doğru mudur ya da böyle bir zat var yalancı mıdır?.Açıkcası ben istihare ile bulmuştum zaten daha sonra bazı haller oldu bunlar ağır gelince gitmiştim elhamdülillah.Ben sorularıma her zaman cevap almışımdır bazen direk sormuşumdur bazen rüyamda cevap almışımdır bazen karşıma çıkmıştır.İkisi birden yürür bunu şahı nakşibend hz gibi büyüklerden biliyoruz ancak zaten dersliyim başka ders çekmem uygun düşmez(tabi zikirsiz de oluyor ayrı mesele) ve zaten bir yolumuz da var.Elhamdülillah kalbim kolay kırılan cinsten değildir inşallah sizde kırılmamışsınızdır.Maksat Allah rızası ise hangi doğru yol olursa olsun hedef aynıdır.Allah cümlemizden razı olsun.
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat fatma
  • GüneyKutbuGüneyKutbu Gönderiler: 306
    Şimdi bu zikirde rüyada bi evliya ile mi görüşülüyor? Peki hangi evliya ya da seçim hakkı var mı bu işte? Usulü nedir? Teşekkürler...
    Teşekkür edenler (1)fatma
    merhaba güneykutbu kardeşim:) rüyanda evliya görürsün, ya ismini kendisi söyler ya da başka yerden davudi bir ses gelen evliyanın ismini söyler:) bu şekilde anlarız mana öğretmenimizin kim olduğunu. kendi seçme ihtimalimiz yok rüyada bildirilir ama Allah'ın seçtiği öğretmen daha iyi olur bizim için çünkü Allah bizi bizden daha iyi bilir değil mi:) mesela Hamdolsun benim ilk mana öğretmenim Yunus Emre Hazretleri,Allah ondan razı olsun:) ilk verilen öğretmen ölene kadar sizin asıl öğretmeninizdir,daha sonra verilen öğretmenler de branş öğretmen mantığı ile düşünürsek ilimini almanız gereken bazı konularda ruhunuza ilim verir Allah'ın izniyle:) bu rüyaların şeytani mi yoksa Rahmani mi olduğu konusunda nasıl şüphe etmeyeyim derseniz Peygamberimiz s.a.v. in hadisi şerifi vardır:) "Beni ve Yolumdan Gelenleri Rüyasında gören Gerçekte görmüş gibidir. Şeytan kılığımıza giremez." hamdolsun Peygamberimizi de Yolundan gidenleri de(evliyalar:) üveysler çok kez rüyalarında gördüler hamdolsun:) youtube de üveyslerin yaşadıkları üzerine çok video var,vaktiniz olduğunda izlemenizi tavsiye ederim:) ama üveysilik yolunda kalbiniz mutmain olsun istiyorsanız Allah'a sorun derim:) inanın burada dünyanın sözlerini söylesem de sizin kalbinizi Allah'tan başka mutmain edecek yoktur. inşaAllah yine müsait olduğunuzda Allah'a sorun derim çünkü marifet Allah'tan ilim almaktır:) RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞİM:) eğer çok detaylı bilgi almak ve üveysler ile konuşmak isterseniz facebook'ta üveysilik yazıp aratın:) grup olacak orada veysel karane diye veya üveysilik diye de olabillir:) isminde üveys olan kim varsa size seve seve yardımcı olur,inanın hepsi yardımcı olur:) 

zikrin nasıl yapıldığı veyselkarane.com sitesinde yazıyor kardeşim:) hemen şuan başlayabilirsiniz Allah'ı anmaya. kimseden icazet almanıza gerek yok:) Rabbim yardımcınız olsun inşaAllah:) ilminizi nurunuzu artırsın inşaAllah:)

zikre başladıktan sonra zaten siz de etrafınızdaki insanlar da kendinizdeki değişimi mutlaka farkedecekler:) bütün üveyslerde bu oluyor Hamdolsun:) sanırım çevresinden "sen değiştin" söznü duymayan üveys yoktur. ilimi Hamdolsun ruhumuz alıyor bundan dolayı kendiliğinden güzele değişim söz konusu ama bu asla bi övünç kaynağı olamaz, zaten olması gereken güzelleşmektir. çünkü Allah her an yeni şandadır ayeti gereğince kişi de değişmek zorundadır,ya kötüye ya da iyiye:) Türkiyedeki 80.000 den fazla kişi zikrinin sevabını birbirine hediye ediyor,zikrin yapılışına bakarsanız görürdünüz:)düşünün lütfen:) siz zikre başladığınız ilk andan itibaren 80.000 kişi size kendi zikrinin sevabından hediye edecek:) asla bizim isteğimiz "çok sevabımız olsun" değil bu yüzden kendi amelimizin sevabını hediye ediyoruz, ama nefsin oyunlarına karşı yine de olanı beyan ediyoruz ki nefsler vesveseye kapılmasın:)

bir de üveysler birbirini çok sever hamdolsun:) Peygamberimizin şu hadisini düşünürseniz "Hediyeleşin çünkü hediye sevgiyi artırır,düşmenlığı giderir" işte üveysler hediyelerin en kıymetlisi olan sevaplarını birbirine hediye ettiğinden Peygamberimizin s.a.v. hadisi gereği sevgimiz kat kat artıyor Hamdolsun:) diğer sonucunu da söyleyeyim, Yunus atamız der ki "Cennet cennet dedikleri bir ev ile birkaç huri,isteyene ver SEN onu, bana SENİ gerek SENİ" . üveysler cehennem korkusuna su serpmiş ,cennet sevgisini yakmış kişileriz. Allah'ın cemalini ve doalyısıyla rızasını isteriz.  bu yazdıklarımı okuyanlar kendimizi övdüğümüzü düşünebilirler ama asla böyle bi durum söz konusu olamaz, olması gereken ve Allah'ın istediği zaten bu; cennet sevgisini ve cehennem korkusunu gönülden atmaktır. 

belki duymuşsunuzdur şu hikayeyi:)   ;

birgün bir evliya camii'ye girer (hatırladığım kadarıyla kendisine nasıl kılınan namazın Allah'ın kabul ettiğini sorarlar"

der ki " şu cehennemden korkar ondan namaz kılar,cehennemin kulu . şu cennete girmek ister ondan namaz kılar,cennetin kulu . şu namazdan lezzet alır ondan namaz kılar,hazzın kulu .hani burada Allah'ın kulu..!"

umarım anlatabilmişimdir:) yanlızca Allah'ın rızası istenmeli. Ama ben de insanım:) yazdıklarımda elbet hata olabilir ve lütfen eğer hata etmiş isem üveysilikten değil nefsimden biliniz:) güzellik gördü iseniz vallahi sizdeki güzelliktendir çünkü "mümin müminin aynasıdır:)" (Hz. Muhammed Mustafa s.a.v.)   
  • tboratbora Gönderiler: 38
    üveysilik evet şu yemen çöllerinde veysel karani deve çobanı anasına hizmet eden veysel karani dervişlik hırkası giyen peyganberi görmek nasip olmamış görmeden sevip iman etmis işte görmeden sevip iman edenlere üveysi denir bu minvalden bakar isek hepimiz üvesi sayılırız hattı zatında tarik ehlinde ise uzaktan yetiştirilen talebeye denir . mana aleminden  nefs terbiyesi temassız yapılır. hocasını bile bilmeden vede kişiye göre degişen bir konu bu nedenle görüşler farklı olabilir  fatma hanıma tavsiyem degişik kişilerden bilgi alın başkaca tarik müntesiplerinde ötelemeden ret etmeden dinleyip tartın tarafsız  olmak çok önemli .zira bu yolun sahtekarları kıriptoları sızma olanları var 1000 civarında tarikat var  hepinize selamlar

Teşekkür edenler (1)nevres
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .