DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

DÜNYANIN KALBİ KUDÜS

nevresnevres Gönderiler: 486
Kategori DÜNYA
Son videoda Trumpın siyonistler ve küreselcilerşe iş tutarak kudüsün başkent kabul edildiği özet olarak söylendi.Peki bu hamle dünyadaki kutuplaro tekrar şekillenmesine yol açar mı.Yahudilere köpeklik etmeyen müslümanların Türkiye önderliğinde birleşmesi hayal mi gibi sorulara sizler neler dersiniz?
«13

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 657
  100 sene bundan once Kudus 1-2 saat once dusdu
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Fatih Erbakan, Kudüs konusuna en iyi cevabı verdi.
  Alınması gereken önlemler aşağıda..
  İzleyin!

  Fatih Erbakan Halis Özdemir ; Akit Tv Vizyon 08 12 207
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Araplar Kudüs u sattı.
 • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 251
  Şahsen ne Arapların ne de başka Müslümanların Kudüs’ü sattığını düşünmüyorum. Müslümanların birleşememesinin sebebi olarak sebepler alemindeki bazı eksikliklerimizi görüyorum. Bütün dünya Müslümanlarının gönlünde bir olma, birlikte hareket etme duygusu olduğuna da can-ı gönülden inanıyorum. Lakin güçsüzlük ve çaresizlik duygusu Müslümanların kalplerine yerleşmiş durumda ve birleşme mümkün olmuyor. Yine şahsi düşünceme göre tüm dünya tarihinde en kolay medeniyet olarak gördüğüm “sanayi ve teknoloji medeniyetine” İslam alemi bir türlü adım atamıyor. Teknoloji o kadar kolay üretilebilir bir metafor ki sadece teknolojinin ne olduğunu bilen meyilli bir insan dahi hiçbir bilgiye sahip olmadan bir şeyler üretebilir. İşte tam da bu sebepten yani bu medeniyetin bu kadar BASİT olmasından dolayı üzerimizdeki kefere baskısı hiç eksik olmuyor. Füze yapmak, uçak yapmak, motor yapmak, yapay zeka yapmak, robot yapmak vesaire bunlar zeka ürünleri değil! ÖZGÜRLÜK ve SERBESTLİK ÜRÜNLERİ... Bugün ki müslüman alemi ise tamamen tutsak. Bu esaret ile müslümanlar olarak biz hareket edemiyoruz. Bir 10 yıl boş bıraksalar 100 yıllık adımlar elbette atılır. Lakin asla ve kat’a boş bırakmıyorlar. Bunun için ya içimizden adam devşiriyorlar ya da içimizdeki kefereyi kullanıyorlar. Devşirmelerin zenginliği, şatafatlı hayat karşılığında amirlerine karşı tek bir sorumlulukları var. Bu sorumluluk asla ÜRETTİRMEYECEĞİZ sorumluluğu’dur. Türkiye’deki sermayeden aklınıza kim geliyorsa gelsin, Türkiye’nin sanayicilerinden(!) aklınıza kim geliyorsa gelsin tek bir amaçları var ÜRETMEYECEKLER ve ÜRETTİRMEYECEKLER. Sözde ben girişimciyim, ben üretmeden duramam diyen Kayserili, Oralı, buralı hiç farketmez para babalarının tek görevi ürettirmemek ve üretmemek. Bu hep böyle oldu. Hangi sanayici? HEPSİ! Bugün ki Reza olayının bir tarafında da Yerli Sermaye oluşturma çabalarına bir darbe var. CHP’nin derdi rüşvet felan değil. Türkiye’nin sanayi üretimini yapan sahte sanayicilerin yanına gerçek sanayiciler gelmesin. Korkuları bu! Korkuyorlar, Türkiye üretirse yeniden imparatorluk kurar diye korkuyorlar. İslam alemine, dünya mazlumlarına kol kanat gerer diye korkuyorlar. Teknolojiyi, bilimi övüyorlar da aslında bilimin basitliğinden korkuyorlar. Kendilerini ASİL ZANNETME duygusundan ÜSTÜN OLMA, TOPLUMA YUKARIDAN BAKMA kültürlerinin çökmesinden korkuyorlar.

  Sebepler aleminde güçten anladığım tek şey SİLAH! Silah için birkaç şeye ihtiyacımız var. ENERJİ VE YERLİ SERMAYE... Elbette ÖZGÜRLÜK... O Silah Sanayisini kurduğumuz an, biz savaşırken arkamızda takır takır silah basan bir sanayiyi bilebileceğimiz an... İşte o an bütün müslümanlar bizim etrafımızda birleşir ve ne kadar cesur oldukları da ortaya çıkar. Bize paraymış, bilimmiş, şuymuş buymuş lazım değil! Bize enerji lazım ve yerli sanayici lazım. Yerli sermaye için devlet desteği lazım. İhale mi veriyorlar ne yaparlar bilmem. Milli olacak olan 100 aile belirlesinler devletin yardımlarını sonuna kadar açsınlar. Artık zamanımız yok. Zaten bugün ki sermayeyi sermaye yapan yine devlettir. CHP eliyle yapılmıştır. Uçak fabrikası açan Nuri Demirağ’ın sermayesini soyan, bu kriptolara devleti soyduran da CHP’dir. Nuri Demirağ’ı büyütmek varken keyfinden kriptoları büyütmediler. Bizim bu namussuzlara karşı zamanımız kalmadı. Daha hızlı... Boşuna 15 Temmuzda çıkmadık. O tankın altında kafası yerle dümdüz olan adamın yerinde biz de olabilirdik. Öyleyse kalan sağ’lar konuşuyor. Kimseyi dinlemeyin! Kadrolaşın, yerli sermayeyi de oluşturun. Acırsanız size bir şey olmaz da bu millet acınacak hâle düşer. Kudüsten sonra sıra bize de gelir. Hakkımız var! Bizden çaldıklarını artık alın! Çoğu holdingin sermeye üzerinde 1 kuruşluk hakkı yok. Hepsi devletimizin. Hepsi halkımızdan alınan paralar. Hepsi yerli olandan sömürülen yabancı olana devredilen paralar. Para bir şeyde değil! Ama alın! Bu sermayeden bu ülkeyi kurtarın.

  Yapamayacaksınız! Yapamazsınız! Çünkü korkaksınız! CHP’nin kefereye korkmadan sattığının milyonda birini geri alacak cesaretiniz yok. Hâla Türkiye’nin en cesur Partisi CHP’dir. Bugün iktidar olsunlar; İHA, SİHA, HÜRKUŞ, AKKUYU üretimi durdururlar. Cesurlar çünkü. ASELSAN, Roketsan diğer üreticileri de etkisiz hâle getirirler. Bir tane müslüman, yerli zengin bırakmazlar. Çünkü bizim gibi KORKAK değiller! Bu yüzden yaparlar.Biz korkağız. Korkakoğlu korkağız. Biz yapamayız ama onlar yaparlar. Dün Erbakan’a yaptılar. Sabuncular, Kıçlar ve diğerleri birleşip Kombassanı harcadılar. Ne demek ağır sanayi dediler! Bizim gibi adamlar yıllardır ağır sanayi olmasın diye sanayiciyiz dediler. Yıktılar...

  Velhasıl önce içimizdeki meseleyi halledeceğiz. Önce SİLAH SANAYİSİ... Silah; dünyanın kilididir. Zira biz de savaşacak adam çok ama arkamızda sanayi yok. SİLAH; Müslümanları birleştirecek yegane güçtür. Bence önce buna yoğunlaşmamız lazım.
  Teşekkür edenler (4)Azer TheHUN hakimbeyaz Cengizhan_29
  SAYGILARIMLA
  HAKAN CERAN
 • AzerAzer Gönderiler: 657
  neden hep biz Turkler tarih boyu cogu savaslarda sayimiz az olsada qalib geldik? cunki olum bizden korkdu biz olumden diyil, cunki imanimiz guclu ve qalib geliceyimize inamimiz guclu oldu, cunki akili savas strategyamiz oldu, simdiki zamanda ise bilmem dusmanin kac tanki kac savas ucagi var diyib, o kadar ucak tank bonba yapmaga ihtiyac yokdur, onlarin bir atisda kac tankini ve ucagini bonbasini idire bilir, neyle indire biliriz onu dusunmek ve ona uygun silahlar hazirlamak en yahirlisidir bence, Hakan gardasim bugun chp en cesur partidirse,  onlarin Allahi amerkalilar almanlardir ve.s ve onlar tanrilarina bakib yurekle haraket ediyorlar, biz sadece gercek gucun sahibi olan Allahimiza bize yakisir ceheden guvenmiyoruz, ona gore bugunun isini tenbelik diyelim, yarina birakiyoruz, eskiden bizim ecdadimiz az konusub cok is gorerdi, simdi ise cok konusub az is goruyoruz, ben hep yutubda bir seyi fark ediyorum, yurt disinda veya yurt icinde bir vatan hayini ve millet dusmanini goren olan kimi, eline kamerali telefonu alib, sen vatan hayinisin sen osun sen busun demekle yetinmeye basladik, oysa nerde o eski Osmanli tokadi, tokadin yerini kamera aldi, mertliyin yerini cok konusmak aldi, bu akil ve yurekle bizler diyil Kudusu geri almagi Mekeni ve Medineni bile koruya bilmiyeciyik, zaman bizim ecdadimiz oyle olmus boyle olmus demek zamni diyil, zaman ecdada ve genimize layik sekilde yasamak yasatmak oldurmey ve yeri gelincede bize yakisir sekildede olmek zamanidir

  butun dunyanin iyi insanlarin ve Muslumanlarin gozu Turkdeki goresen ne zaman kalkicak ayaga, bizde yureklenelim bunlarin ardinca gidelim, bizim gozumuz kimdedir bak onu benim aklim almiyor
  Teşekkür edenler (3)BiKarınca TheHUN hakimbeyaz
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Aralık 2017 düzenlendi
   Yahudileri anlamak mümkün değil. Kendimce düşünüyorum bir an için. Kudüs'ü  başkent mi yapmak istiyorsunuz ?
  Buyurun yapın.  Sonra.
  Arz-ı mevud u almak istiyoruz. Buyurun alın. Sonra.
  Süleyman mabedini yapmak istiyoruz. Buyurun yapın.  Sonra.
  Hz. İsa'yı bekleyeceğiz. Buyurun bekleyin. Sonra.
  Dünyayı tek sistem altında yönetmek istiyoruz. Buyurun yönetin...   Eee..  sonra. sonra ne olacak. sonrası hiç.
  Koskoca bir hiç. Yahudilerin onca mücadelesi ve emekleri bir hiç uğrunamı şimdi. 
  Evet arkadaşlar olaya bu cepheden bakıldığında, sonu nereye giderse gitsin karşımıza koskoca bir HİÇ çıkacaktır.
  Bir hiçlik uğrunadır, dökülen bunca kan , zulüm ve gözyaşı. 
  Yahu bir hiç uğruna insan bu kadar boş şeylerle uğraşır mı ? dediğinizi  duyar gibiyim.  Malesef öyle.

  Peki nedir bunca kan, gözyaşı ve zulmün arkasındaki temel gerçeklik. 
  İBLİS. İblisin ta kendisi.

  Elbette kutsal kitabımız Kuran-ı azimüşşan'dan  anlıyoruz. Kuran da geçen  yaradılış ayetlerinden anlıyoruz. Yine biliyoruz ki  bu mücadele sur üfleninceye kadar devam edecek.
  Bu Allah' a kendini kabul ettirme. İnsandan Üstün olduğunu ispatlama mücadelesi.
   O halde ne yapmalıyız.
  Gardımızı buna göre almalıyız. İşte  iblis ile dirsek teması halinde olan bu kavim Yani bu adamlar AKILLANMAZLAR. YOLA GELMEZLER. SÖZ DİNLEMEZLER.
  Çünkü hocaları İblis.
  İyilikle güzellikle bunları yola getirmek mümkün değildir. Kendilerine sayısız Peygamber gelen, Peygamberlerini dinlemeyen bu kavim günümüzde BM kararlarını mı dinleyecek.  Söz dinlemezler. Söz dinlemeyeceklerini de Kuran-ı kerim  bize ayetleri ile de bildirmektedir.
  Diye bir girizgah yaptıktan sonra asıl konumuza girelim yavaş yavaş.

  Dünyanın kalbi Kudüs ve başkent ilan edilmesi.
  Kudüs'ü başkent ilan eden taraflar olarak videoda da dinlediğimiz kadarı ile iki oluşumdan söz edebiliriz.
  Bunlardan birincisi;   Aşkenaz-i yahudiler ki bunların da kendi istekleri mi acaba ?
  ikincisi ise Amerikan birleşik devşirmeleri içinde bulunan  white Anglo-sakson Protestan kısaca WASP denilen zümrenin temsilciliğini yapan Trump ve avanesi. ki bu kararın alınması da bunların kendi istekleri mi acaba ?
   Adına günümüzde Evanjelist de denen bu WASP ekolü protestanların tarihine bakmak gerekiyor.

  Bu wasp çıların aşkenaz yahudilerle ortak bağları ne olabilir ki ?  Bunları birlikte hareket ettiren nedir.?
  Bu soruların cevabını galiba tarihe giderek aramak gerekiyor. Tarihi bilgimizde bunun için malesef  yeterli değil.
  Burada öğrendiğim kadarı ile Protestan olan bu hristiyanlarla, yahudilerin birliğini 17. yüzyılın ortalarında İngiltere de görmekteyim.
  Birbirleri ile yapışık ikiz gibi duran ve neredeyse 300 - 350 yıl ortaklık yapan bu İNGOJUDİK gruba  ne oldu ki  ayrıldılar ?
  yada daha temele inerek bir basamak geriden soralım sorumuzu. Bunlar hangi ortak payda da birleştiler ?   şimdi ne oldu da ayrıldılar ?    Kraliçe öncelikle bunları İngiltere'ye  kabül etti. 
     Sonra ABD  daha sonra İsrail   İngilizler tarafından bahşedildi  iyide NEDEN ?  yada bahşedildi mi , yoksa yahudiler ele mi geçirdi ? yani bu  300-350 yıllık  süreçte üstün olan kimdi ?

  Kudüs' ün Başkent ilan edilmesinin  ABD içindeki Demokratlar ve  Cumhuriyetçilerin ortak oyları ile olması da  ayrıca düşündürücü. Anlaşılan o ki Trump Kraliçenin çizgisinden çıkmaya karar verdi. Globalistlerle birlikte hareket etme kararı alan Trump  kraliçeye de isyan bayrağını açtığını ayan beyan ilan etmiş oldu.
  Böylelikle ABD geri dönülmez bir yola da girmiş oldu. yada oldu mu ? bilemiyoruz. 
  Uzunca bir süredir Kraliçe tarafından Çin' e yerleştirilen yahudi sermayesi ile Dünya da finans kapital olarak birinciliği ele geçirmesi muhtemel gibi duran Çin'deki  globalistler kim ile ortak çalışacak. ? İngiltere ile mi ABD ile mi ? 
  yani Kraliçenin Londra - Pekin hattı  Trump'un bu atağı ile Pekin - Kudüs - Washıngton hattına mı evrilmiş oldu ?
  Bu durumda ne olacak. Bir Meksika ayarında kendi kıtasına hapsedilmeye çalışılan ABD yerine,  Kuzeye hapsedilmiş bir İngiltere  mi  göreceğiz. Yada ABD Kudüs' e yerleşerek  Londra- Pekin hattına mı çökecek ?
  Her iki durumda da bu işten zararlı çıkacak olan İngiltere gibi durmakta. Anlaşılan o ki sadece RİT birliğini oluşturmakla Amerojudik ortaklık engellenememiş gibi durmakta.  Orta kuşakta  RİT birliğine ilave yeni bir birliktelik daha gerekmekte ki bunu oluşturacak zaman ve konjöktür yok gibi durmakta. Geriye kalıyor tek seçenek İİT.  Önümüzdeki günlerde  İstanbul da yapılacak olan İslam İşbirliği Teşkilatı  Toplantısı. Normal durumda bu toplantıdan  bende sevgili Ahmet abimiz gibi önemli bir sonuç çıkmayacağını düşünüyorum. Lakin İngiltere' nin bu sıkışık durumunu göz önüne aldığımda  ABD nin ortadoğudan sökülüp atılması için İngiliz desteği ile ŞOK sonuçlarında  çıkabileceğini göz ardı etmediğimi belirtmek zorundayım. 

  Sonuç olarak  Evanjelist - Yahudi ortaklığı  ile olayın teolojik boyutu yanında  Amerikanın ve İngiltere' nin ekonomik mücadelesinin iç içe geçmiş halini görmekteyiz. Öbür taraftan konunun aynı zamanda Müslümanları ve Katolik Hristiyanları da ilgilendiren çok önemli yönleri de mevcut.

  Şahsen beni ilgilendiren ise Kudüs'teki  Filistin'deki  saf ve masum insanlar  hiç bir suçu ve günahı olmayan insanlar . Tek suçu orada dünyaya gelmek olan bebekler. Allah onların yar ve yardımcısı olsun.  VE EN ÖNEMLİSİDE KUDÜS' TE YAŞAYAN  ORADA İZLERİ OLAN GELMİŞ GEÇMİŞ BİNLERCE PEYGAMBERİN  UĞRAK YERİ OLMASI Kalbimiz sadece onlarla.....
  Selam ve saygılarımla....  Teşekkür edenler (4)TheHUN BiKarınca Azer Cengizhan_29
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Aralık 2017 düzenlendi
  Kaleminize sağlık. Allah her ikinizden de razı olsun.. Tam da zihnimden geçenleri dile getirdiniz. Hedefi 12'den vuran bu analizleriniz üzerine söyleyecek fazla bir şey yok fakat bir iki şey ilave edecek olursak, İşin arkasında teolojik, ekonomik ve politik nedenler var. 1717'den beri İNGOJUDİK'lerin aralarındaki 300 senelik ittifak bitti mi sorusunun cevabı önümüzdeki zaman sürecinde daha net belirginleşecek düşüncesinde olmakla birlikte, bu ittifakın teolojik açıdan Armageddon'a kadar süreceği kanaatindeyim. Tabiri caizse ondan sonra herkes kendi yoluna..
  Zannımca siyonist hıristiyanların ya da diğer isimleri Evanjelist olan topluluğun bu savaş ile 144.000 kişilik tayfa dışında Dünya'da yahudi kalmayacağı, ve İsa'nın geri gelip deccal'i (Antichrist) öldürmesi ile kurulacak 1000 yıllık hıristiyan milenyum'u "Kıyamet Savaşı" inancı, onların ortadoğuda politik ve jeopolitik kararlar almalarına neden olmaktadır. Numeroloji ve sembolojiye inanan küreselci satanist ( İllimünati ) örgüt de, bu her iki grubu kendi planlarını gerçekleştirme doğrultusunda kullanmaktadırlar. Nükleer ve biyolojik silahların bol bol kullanılacağı bir Küresel savaşı isteyen ve Dünya nüfusunu 500 milyona indirmeyi hedefleyen bu şeytani örgüt bir medeniyetler ya da dinler savaşı kurgulamaktadır. Hıristiyan ve müslüman kapışması ya da doğu ile batı medeniyetinin savaşı tarzında..
  Bu arada Kudüs'ün 100 yıl önce 1917'de 1.Dünya savaşı ile Osmanlı'dan alınması ve 100 yıl sonra 2017'de başkent yapılması onlar açısından önemli olmalı. 1917, 1947, 1967, 2017 rakamları tesadüf mü? Nümoroloji ilmini araştırmış biri olarak bunun tesadüf olmadığını görmekteyim.
  Neyse bu satanistlerin inancıdır bizi bağlamaz deyip gelelim asıl konuya. Biz şimdi müslümanlar olarak bundan sonra ne yapmalıyiz onu düşünmeliyiz. Yukarıda kardeşlerim atılması gereken adımları çok güzel sıraladılar.
  Özetleyecek olursak
  1. Ekonomik finansal özgürlük
  2. Teknoloji üretimi ve milli savunma sanayi'nin geliştirilmesi.
  Bunlardan da önemli olanı en başta ümmetin birliği ve beraberliği.
  Birlik olmadan silahınız olsa da farketmez, zira bu defa birbirinizi hedef alırsınız. Zaten ortadoğu'da şu an gözümüzün önünde bu olmuyor mu?
  Teşekkür edenler (4)BiKarınca hakimbeyaz Azer Cengizhan_29
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Aralık 2017 düzenlendi
  Estağfurullah The Hun kardeşim. Ahmet YOZGAT gibi değerli bir büyüğümüz varken biz kimiz ki. Onun açtığı pencereden bakmaya çalışan zavallı talebeleriz hepsi bu. Sizlerin ve tüm arkadaşlarımın yorumları çok çok kıymetli.
  Bu başlık altında anlamadığımız çok konu var gibi durmakta. Çünkü bu mesele iç içe geçmiş tam bir matruşka. Konu hakkında yapılan uzunca tartışmadan sonra sevgili Ahmet Abimiz  de belki bize ışık tutması açısından 3. bir video yayınlar / yayınlayabilir / yayınlamalı. Yani göğnümüzden öyle geçiyor da takdir kendisinin.

  Bu hamur çok su götürür. Olaya sadece batı cephesini irdeleyip  bakmayın.  Bu  sadece bir başkent Kudüs meselesimidir ? Yoksa kudüs Üzerinden Tüm islam alemine karşı açılan bir savaşmıdır. ?  Şayet bu bir islam cephesi ise savaş alanı ve sınırları neresidir. Amaçlanmak istenen hedef nedir ?  Yoksa Kudüs'ü başkent kabul edin bu iş bitsin demekle iş bitmiş mi olacak ? 
  Yani konuyu derinleştirmek ve bu cepheden de konuyu ele almak gerekmekte. Bir diğer pencere ise Katolik Hristiyanların tutumu. İrbaham Kalın beyefendinin söylediği gibi Hristiyan batı alemi ABD nin açıklamalarını kabül etmiyor demişti geçen günlerdeki bir açıklamasında da şahsen bende gülmüştüm. Gerçekten öyle mi görüyorsunuz.?  Yoksa sizde benim gibi batının çark edip ABD çizgisine geleceğini mi düşünmektesiniz?  ve son olarak The Hun kardeşimin dediği gibi neler yapılabilir. Şeklinde konu farklı yönlerden ele alınmalı.  Fakat bunun için  İİT nin sonuçlarını görmekte fayda var. O nedenle konu hakkında birkaç makale daha yazmayı düşünmekteyim.

 • AzerAzer Gönderiler: 657
  belkide bu kralice ve evangelisler ortakdir, bir tasla bir kac kus vurmak ucun, bildiyim bir sey var bu yahudileri bize harcadib, bizide gucsuz burakmak istiyorlar, ve en esasi nukler bir patlamayla Islamin yarandigi yerde Islami yok etmey istiyorlar, bugun israilde kac nukler baslikli bonba var? ve en esasi bonbalarin pimi kimin elinde veya kumanda israildemi yoksa basqa bir yerde, kralice biliyorki hem Muslumani hemde yahudini ayni anda yok etmek lazim dir, cunki gunu gelince birisi imanindan biat etmez, oburu imansizligin dan biat etmez, neyse bunlarin ne ortakligina nede yardimlarina guveniyorum, seytanla bir yataga girenlerle guvenib  ortaklik olmaz ve olamazda, bunlar bir birlerine bosu bosuna kursun sikmazlar, Allah yar ve yardimcimiz olsun ve endogrusunu Allah bilir
 • nevresnevres Gönderiler: 486
  İngiltere böyle devam ederse denklem dışına itilecek ya da vatikan ile ittifaka zorlanacak.Yanlış hatırlamıyorsam Ahmet abi çinde küreselcilerin yerleştiğini söylemişti.Yani trump ile aynı taraftalar şu an bu iddia doğruysa.Dünya ister istemez iki tarafa evriliyor.Bunun dış yansıması da Rusya ve Abd karşıtlığı olarak kendini gösteriyor.Bu düğüm ancak derindünya tabiriyle spontan bir dünya savaşı ile kopacaktır.Allahu alem.
  Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
 • AzerAzer Gönderiler: 657
  Kudus olayinda aklimdan kecen birsey var,  abd ve basqa devletler iranin elinemi oynuyorlar, yani suniliyi gozden dusurub arablari sialigami gecisini saglamak istiyorlar diye hep aklimi kurcaliyor, yani gorduyum parcalanmak oyununa son hiz katqi saglanmasi, iran bu yakinlarda yapay bir zafer kazansa hic sasmam, deas in karsisina yeni model kahraman sialig cikartilacag, nerde ve nasil ?
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Bi dünya savaşı olucak zaten. .yanlız şu kafama takiliyor. .herkes birbirine nükleer aticak da o zaman dünya nolucak. .Zira insanoğlu nun elinde dünya yi 350 defa yokedicek silah var. Bu nedenledir ki şunu diyorum suan sadece blof yapılıyor. Nükleer in antitezini bulmadan bu savaş olmaz. .Dünyadaki müslüman lari yoketmek biraz zaman alın. .Zira allah in buyrugu ne olacak o vakit
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Aralık 2017 düzenlendi
  Sevgili Nevres Eğer  söylediğin gibi İngiltere Denklem dışına itilmek isteniyor sa   ki bende bu yönde düşünüyorum. Cumhurbaşkanının Yunanistan ziyareti bir kez daha önem kazanmakta.
  Biliyorsun Cumhurbaşkanımız geçenlerde Yunanistan'a bir ziyaret gerçekleştirmişti. Orada öne çıkan konulardan birtanesi ise Kıbrıs meselesi olmuştu.  Kıbrıs biliyoruz ki İngiltere' nin kontrolünde yada ben öyle biliyorum. Eğer ABD İngilizlere kafayı taktı ise Kıbrıs üzerine de bir hamle yapıp İngilizleri adadan atmak isteyecektir. Bu durumda Cumhurbaşkanımız Yunanistan' ı bu konuda uyarmaya mı gitti ?
  Kuzey Irak, Katar, Suriye, Ürdün, gibi İngilizlerin egemen olduğu ortadoğu coğrafyasını karıştıran ABD , Yine İngilizin Egemen olduğu Kıbrıs'ı niye karıştırmasın ki ?
  O halde Büyük resmi  İngiltere - ABD savaşı yada güç mücadelesi şeklinde okumak ne kadar doğru. Bilemedim.
  Neyse yarın islam işbirliği teşkilatı toplanacak buradan çıkacak kararlar oldukça önemli. Yani kanatimce bu bir Kudüs meselesi yanında Ortadoğulu yanında  da İngilizi mi  ABD yimi görmek istiyor şeklinde de analiz edilebilir. 
  İslam dünyası İngiltere' nin oyun kurucumu, yoksa oyunun bir parçasımı olduğunu görmek ve bilmek isteyecektir.
  Alınan kararlarda bu çok etkili olacaktır diye düşünmekteyim. Şayet İngiltere oyun kurucu ise İslam dünyasının ABD ile mücadelesi farklı olmalıdır. yok İngiltere oyuncu ise ABD nin almış olduğu kudüs kararına karşı verilecek tepkiler ona göre şekillenecektir diye düşünmekteyim.

  selamlar.
 • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
  Hani bir söz vardır. Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü.Durup durduk yerde Yunanistan ziyaretini de oldukça garipsedim doğrusu. Hemde Cumhurbaşkanlığı düzeyinde 65 yıl sonra gerçekleşen bir ziyaret.Sayın Erdoğan'ın vücut dili de garipti. Sanki bir yerlerden uyarılmış ve rolünü oynaması istenmiş gibi idi. Hani bu sıkışıklıkta ne gerek vardı buna diye insan sormadan edemiyor. 65 yıl sonra gidiyorsun adamları adeta fırçalayıp tartışıp geliyorsun. Mesele ne Kıbrıs meselesi.  ( diğerleri dolgu maddesi. )   İLGİNÇ.

  Neyse yarınki toplantının sonuç bildirgesinden belki birşeyler çıkarırız.


 • nevresnevres Gönderiler: 486
  İngiltere hala oyun kurucu ancak bu gidişle eski gücünü kaybedecek.Abd kozunu kaybetti trump ile birlikte.E zaten bir saray darbesi iddiası var Ahmet abinin.Son bir atımlık barutları kalmış gibi duruyor.Bu süreçte trumpı göndermeye çalışacaklardır.Eğer ekstrem bir durum yaşanmazsa trump 2018 içinde gider.Ben Vatikanın fazla es geçildiğini düşünüyorum.Bu konuda ayrıntılı bir video gelirse çok yararlı olacağı kanaatindeyim.Küreselci-Trump-İsrail işbirliği dünyayı savaşa götürmek isteyeceği şüphesiz bence.Bu tavır karşısında Vatikanın nasıl tepki vereceği belirleyici olacaktır.Diğer taraftan İngilterenin vereceği tepki de merak konusu.Biraz üst pencereden bakmamıza sebep olduğun için teşekkür ederim hakim abi.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .