DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Cebimizdeki Akıllı Casuslar- Bilgi Savaşları

Armada1453Armada1453 Gönderiler: 10
Esselamı Aleyküm kardeşlerim.
Foruma çoktan katıldım takip ediyorum ve bu ilk yazım olacak.
-- Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları artık bir ihtiyacın ötesinde. Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Ama hiç bunun zararlarını düşündünüz mü?
+ Akıllı telefonlar yaptığınız her türlü işlemi verileri gizlice kaydediyor. "Benim gizlim saklım yok.Ne olacak? "diyebiliriz.Bu sözler aslında önemli bir mevki veya önemli bir sahış olmayışımız olabilir. Bu zarar kaç örnek vermek istiyorum.
1-) Çektiniz her fotoğraf video belge vb. dosyalarınız bir yedek halinde telefonda depolaniyor. Siz sildiginizi zannettiginiz bu veriler aslında hep orda. Mesela eğer yanlışlıkla fotoğraflarınız silindiyse korkmayın.
Android kullanıcıları için => Dosyalarım>Android>data>com.androidgallery>files bu yolu izlerseniz tüm resimler burda kodlanmış bir şekilde kaydedilmiştir. Bu dosyaları normal bir şekilde açamazsınız.
Format reset atıp silsileleriniz asla silinmez. Bir düşünün yüksek fiyata alıp birkaç yıl sonra çok ucuza satılan bu telefonlar bazı özel şirketler tarafından geri dönüşüm için toplanır."Geri dönüşüm " aslında sizin tüm verilerinizi çalmak üzerine kurulan bir düzmece.
- Yine bu cep casuslarımızın bazı program adı altında ajancıkları vardır. Oyun uygulama ve yeni özellik altında sunulan albenisi yüksek kandırmacalar .Nası yani? Şöyle dostum. Bir uygulamayı indirirken en basiti bile sizden onlarca özelliği kullanacağıma dair izin istiyor.Bunlar "Mikrofon, rehber, dosya okuma yazma değiştirme, kaydetme. Veri alma-gönderme, uyg üzerini çizme vs. ". Sıradan biri için ya bunlar çalışması için gerekli diyebilir. Bu işin içinde az çok bulunmuş biri olarak bence değil. Bu kullanmak için verdiğimiz tavizler aslında bir Büyük oyunun küçük oyuncuları ya da piyonları yapıyor bizi. Bu izin vermek demek gizliden veya açıktan tüm verilerin izinsiz kullanılması fişlemedi demek.Gün geçti çalınan şifreler banka hesapları sızdırılan belgeler, hatta ifşa şantaj içerikleri.Nasıl oluyorda bu derece arttı son zamanlarda bu tür olaylar. Devam edelim.
-Son zamanlarda çıkan bir yenilik var. Parmak izi okuyucu ve retina okuyucu özellikli telefonlar. Ne kadarda kulağa hoş geliyor değil mi? Artık bu özelliği olmayan eski oluyor yani. Her zaman en iysine sahip olmak bizim gözümüze çekilmiş bir perdedir . Ne var diyebilirsiniz. Ne mi var. İyi okuyun lütfen . Hatırlarsanız yeni çipli kimliklere geçtik. Bu kimliklerde birçok kişisel bilgi banka hesapları parmak izi retina yani göz haritası gibi. Siz bir suç izlediğinizde parmak izi veya kamera kayıtlarından hemen buluyorlar . Bu sayede bulunması an meselesi olacak. Eminim yeni sistemler artık bir parmak izi ile onay verilir hale gelecek. Yukarıda dediğim gibi telefonlardaki bu özellikler bizim isteğimiz ile bu derece önemli bilgileri yasal olarak topluyor . İleride kullanılmak üzere. Bir bakmışsınız ki alakanız olmayan yerden sizin adınız çıkıyor . Üzerinize şirketler paralar gözüküyor . Yahut banka hesabınızdaki paralar çalınmış. Size özel dosyalarınız ifşa edilmiş .
-Ahmet abi ve diğer arkadaşlar sürekli yazıyor. Üst akıl majeste diye. Şimdi bu pislik yapı bu oyunun bizzat korucularıdır. Dünyadaki tüm bilgisayar telefon iletişim araçlarındaki milyarlarca veri tek bir merkezde toplanıyor . Günümüzdeki süper bilgisayarlardan kat kat hızlı bilgisayarlar bu verileri analiz ediyor. Kişi Kişi ülke ülke şehir şehir kategoride topluyor. Bu büyük bir istihbarat kaynağı . Bu majeste önünde tek bir tuşla bütün bu bilgilere ulaşabiliyor . Oyunlar kuruyor planlar kotarıyor. Yeni gelişmelerden anında haberdar oluyor.
-Ayrıca birde şu DEEPWEB denen internetin görünmeyen yüzü var. Her türlü pislik var burda. Katiller,uyuşturucu çeteleri , kara para, insan kaçakçılığı, silah tacirleri, hackerlar, porno sektoru kısaca her türlü yada dışı faaliyet var. Bu sistemi kuran eminimki bu majeste ve adamları. Bir Yahudi parmağı illaki burda da var. Bunlar işi değil mi zaten faiz dolandiricilik terör uyuşturucu. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemez dealer. Bunlar icin kar etmek icin hersey mubah ve yasal. Bir gün kendi çıkarları için beni seni herkesi kurban edecekler.
-İşin içinden çıkamıyorum. Birçok bilgim ve imkanım var. Ama ister istemez bu kervana katılıyorum. Bildiğim halde oyuncu oluyorum. Onlar için taviz verip kendimi tehlikeye atıyorum sanki. Şimdilik birşey yok ama gelecekte ne olacağız ? Ülkece milletçe büyük tehlike altındayız. Sosyal mühendislik altında bize sunulmuş imkanlar bizi hazin sona bir adım daha yakinlastiriyor. Bu önlemek imkansız geliyor bana . İnsanlarımızı devletimizi nasıl koruyacağız . Ati alan üsküdarı geçti .Herşeyimiz gizlimiz onlarda ve hızla yeni kurbanlar veriyoruz. Elimden geldiğince telefonuma ve pc ye mahrem bilgilerimi koymuyorum. Ya diğer bilgilerim ne olacak?
-Ülke olarak kendi sistemlerimizi kurma vakti çoktan geçti. Neyi bekliyoruz . İlkel olsada bizim teknolojimiz olsun.Bu çok büyük tehlike . Bilgi kimde ise güç ve para ondadır. Adamlar bir şekilde içimizde evimizde her yerde.
Tek bildigim gerçek şu Allah bir şekilde bunların tuzaklarını kendi başlarına çevirecek.
Teşekkür edenler (1)TheHUN

Yorumlar

 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Kardes ilk önce hoşgeldin aramiza. .dediklerini doğru. .daha önce thehun kardeşimizin paylaştığı veriler. .seninde dediğin gibi bu nanoteknoloji ile başlayan bir furya. .insanları biz takip etmiyelim bu kadar para verip onlar bize twitter ve facebook üzerinden gelsin. .bununla birlikte her anlık paylaşım davranış sekilleri kayıt altina aliniyor. .yarın birgün önemli bir konuma geldiğinizde bunları önünüze koyacaklar. .Teknoloji den kaçış yok dediğin gibi. ..Ama devletin vatandaş ini korumak görevi vardir. .bunları bizlerden uzak tutmasi gerekirken maalesef içine atmaktadır. .Bütün insanların bilgileri bigdata da kayıt altına aliniyor..en iyisi kullanmamak ama nafile
  Yarın a ne olucak bu teknoloji yüzünden kimlerin başı belaya girecek bunu bu sistemi kontrol eden karar veriyor gibi. .yani şunu diyorlar tanrı dünyayı yarattı. .bizde sahtesini yapıyoruz. .ama bilmezlerki hersey in en iyisini alim olan Allah bilir. .onun istediği kadar bilgi ogreniriz. .Bunlar şeytanın usaklari olduğu için bunları bilmezlerki zaten. .
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Armada1453Armada1453 Gönderiler: 10
  Devletleri aşan bir durum. Yapacağı en fazla yasaklama veya kısıtlama. Bu seferde özgürlük hürriyet çığırtkanlığı baş gösterir.
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .