DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Btc bitcoin ve türevleri ile kurulan yeni dünya düzeninde biz ne yapacağız?

muharremyaganmuharremyagan Gönderiler: 20
Kategori DÜNYA
Herkese selamun aleyküm 

küçükken bizim oralarda bilye, batıda misket dediğimiz oyunu oynardık, efsununa inandığımız en güzeline eneke adını koyar ve o "eneke" ile tüm arkadaşlarımızın bilyelerini yutardık, yani onları soyar soğana çevirirdik. Çocuktuk, ne kaybetmek bu kadar acıtıyor, ne kazanmak bu kadar hırslandırıyordu..

Nasıl oldu bilmiyorum ama yıllar göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve büyüdük, büyümek bedenin irileşme simi? oynanan oyunları daha bir net görmek mi? hastalanmak ve sağlığın kıymetini anlamak mı? çetin ihanetlere maruz kalmak, düşmek kalkmak, ticarete bulaşmak batmak çıkmak zengin olmak mı? Yoksa bu dünyaya neden gönderildiğini hidayet eliyle daha bir sağlam anlamak mı bilemem  ama arzu halimize büyümek deniyor işte..

Biz daha kredi kartlarını banka kredilerini hazmedemeden, teknolojiyi sindiremeden bitcoin denen sihir verildi elimize! 

Öncelikli sorular

1 : BTC bitcoin ve alt coin leri kim icat etti? ( aileler, hanedanlar, vatikan, kızıl tarikatlar, yahudi aklı, bir kaç iyi adam!)
2 : Coinlerin çıkış amacı ne? 
3 : Borsa ilk kurulum aşamasında iken kendi borsamızı kurmakta geçiktiğimiz gibi, coin rüzgarlarında sadece savrulacakmıyız? yoksa bizde kendi coin borsamızı veya alternatif bir akım üretebilecekmiyiz?
4 : Coin realitesinin artıları eksileri ve hayatımıza yansımalarının pozitif negatif etkileri neler olabilir?
5 : Coin kartı ile insanlar açlığa sürüklenip kıyamete bir adım daha yaklaşılabilir mi?

1 : BTC bitcoin ve alt coin leri kim icat etti? ( aileler, hanedanlar, vatikan, kızıl tarikatlar, yahudi aklı, bir kaç iyi adam!)
        Yanlış hatırlamıyorsam 1982 new york times kapağına konu olan btc taaa o yıllarda 2010 yılında bu para biriminin çok değer kazanacağını yazıyor yani o yıllarda gücün yöneticisi olan rot child  bu haberin yapılmasına kendi medyasında izin veriyorsa bana göre kurucu veya kurucu ortaklarından biri child ailesi olabilir. Peki bu iyi niyetli olmamayı bir düstur haline getirmiş aile hangi amaçla bu oyunu düzenlemiş olabilir?

2 : Coinlerin çıkış amacı ne? 

Şöyle alışveriş, ödeme sistemleri tarihini biraz incelersek. İlk yıllarda insanlar birbirileri ile alışveriş yaparken takas yöntemini kullanıyorlardı, buğday alıp karşılığında arpa vermek gibi, bu sisteme versiyon 1.0 dersek. v 2.0 altın verip karşılığında hizmet veya mal aldılar v 3.0 dedilerki neden altın veriyoruz sikkelerimizi gümüş yapalım v 4.0 dedilerki neden gümüş veriyoruz gümüşte değerli bir maden  demir ve kağıt verelim ve uzun yıllar demir ve kağıt para ile ürün ve hizmet aldılar v 5.0 dedilerki demir ve kağıtta vermeyelim kredi kartlarını icat ettiler ve demiri ve kağıdı da çok gördüler zannımca v. 6.0 da kredi kartlarınıda çok görüp bize sanal para veriyorlar.. 

Tabi çıkış amacı bu olmasa gerek ama coin i üreten akıl matematiğin  en güzel yerlerinde geziyor, algoritma mekanizmasının matematiğini çözmüş, borsanın üretilişi gibi muhteşem bir akıl ama art niyetli!

Peki komplo teorisi üretecek olursam, diyebilirimki 
Asır boyu dünyaya dağıttıkları dolarların bir gün kendilerine geri dönmesi halinde kaşılığında ürün veya hizmet vermek istemeyeceklerinden ve böyle bir senaryonun onları batıracağından aslında coin ile insanlardaki dolarları toplayıp karşılığında sanal bir ruya veriyorlar ama tuttu!

Başka bir teoride bunlar kendileri kadar olmasada dünyada hem işbirlikçilerinin hemde kendileri gibi gayrimeşru para gelirse nerden gelsincilerin kara paralarını aklama yolunda kolay bir yöntem üretmek amacıyla coin rüyasını üretmiş olabilirler mi?

Hatta herhangi bir coin almak için önce btc bitcoin almak zorunluluğu ile herne olursa olsun kendi coinlerinin hep zirvede olacağı coin dünyasının doları nezdinde bir para birimi üreterek, tanah taki inançlarına göre goim'lerin onlardan çaldıklarını goim'lere hiçbir şey vermeden gerimi alacaklar?

3 : Borsa ilk kurulum aşamasında iken kendi borsamızı kurmakta geçiktiğimiz gibi, coin rüzgarlarında sadece savrulacakmıyız? yoksa bizde kendi coin borsamızı veya alternatif bir akım üretebilecek miyiz?

Aslında Sultan Abdülhamit han olayı hızlı farketmiş ve gerekeni yapmış olsada sürecin etkileşimi ile bil hayli geç kalınmıştı borsa aşamasında, şimdi ise yine aynı tarihsel hezeyanların üst üste binmiş tekrarını yaşıyor gibiyiz ama bir fark var geçmişten, insan gücü, nesil ALLAH'ın hikmetiyle çoğalmış ve eskinin 3-4 katı olmuştu, peki biz bu insan gücünü bilimsel akla, bilimsel aklı ciddi bir farkındalıkla hükmedilebilir bir varlığa ve onuda küresel yönetime neden çevirmeyelim? coin aklına alternatif bir moin aklı neden üretmeyelim? türk dünyası ve arap dünyasının gelirleri ve mevcut imkanlarıyla bu rahatlıkla yapılabilir, biraz akıl biraz sistemli bir yapılanma süreci iyileştirir diye düşünüyorum.

4 : Coin realitesinin artıları eksileri ve hayatımıza yansımalarının pozitif negatif etkileri neler olabilir?

Coin artık hayatımıza girmiş bir gerçek peki bundan sonraki süreçte neler yaşayabiliriz? artıları ne olabilir diye düşünürsek muhtemelen benim aklıma gelmeyen ve sizin aklınıza gelebilecek yüzlerce artıları ve pozitif etkileri olacaktır, benim aklıma gelenleri yazayım, şu anda savaş olan ülkelerde malum banka sistemleri çökmekte ve insanlar ziynet eşyalarını, paralarını ya muhafaza edememekte yada büyük bir bölümünü kaybederek ancak küçük bir bölümünü koruyabilmekteler. Coin burda can simidi oluyor ülkesinde savaş varken ülkesini terk etmek zorunda kalanlara.. 

Savaştan kaçmaktan ve savaşta esir düşmekten Azim olan ALLAH' a sığınırım ama bu yüzyılda savaşlar onursuz ve şerefsiz olduğu için kaçmak zaruret olan savaşlarda var, örneğin iki müslüman kabilenin savaşında, fitnenin raks ettiği savaşlarda, dost düşman belli olmayan savaşlarda, suriye, ırak örneğindeki gibi..

Artılarından biride kendi coinimizi üretebilme imkanımızın olması olabilir mi?
biraz analiz yeteneğimizi geliştirip küçük paralarla zengin olabilme ihtimali?
satın aldığınıız coinin dünyanın heryerinde geçerli olması?
Coin market açmak için çok küçük bütçe, az programlama, çok az da pratik fikir ihtiyacı?

neticede artı bulmak isterseniz bir çok artı bulabilirsiniz..

Peki eksileri? eminimki herkesin aklına bir sürü eksi durum senaryosu gelecektir ama ben aklıma gelen bir kaçını yazmak istiyorum.
Örneğin herhangi bir coin türünü ele alalım 500 milyon adet üretilmiş olsun, 10 milyonunu piyasaya sürüyorlar ve bunlardan 2 milyon kadar kendileri alıyorlar, yükselme başlıyor derken halk alım yapmaya başlıyor derken yükselme dönemine giriyor evet halk para kazanıyor insanlar bri anda zengin oluyor derken bahse konu coin bir anda 10 bin dolar oluyor, 4-5 veya 20 kişi zengin oluyor ama bu coini üreten akılda daha 480 milyon coin var yani istedikleri an yeni savaşlar başlatabilecek güç sahibi oldular o 5-10 zengin olan kişiler coinlerini bozdurup altın mı alacak? ya alacak altın bulamazlarsa? ya paralarını değerlendirecek  başka bir ortam sağlayıcı elde edemezlerse? veya coin satarlar coin severlere kızıp bozdurulan yeni coinleri almaktan vazgeçerlerse sanal zenginlik ne olur?
Peki coin savaşları çıkarsa sanal cüzdanlar bir bir boşaltılırsa kimi kime şikayet edebilirsiniz? tabi teoriler çoğaltılabilir ama neticede bu oyun başlamış durumda..

5 : Coin kartı ile insanlar açlığa sürüklenip kıyamete bir adım daha yaklaşılabilir mi?

Son olarak ilerleyen dönemlerde coin üretici akıl muhteşem zenginliğe ulaştığında dünyadaki goim leri açlığa mahkum ederse bu bize kıyametin habercisi olabilir mi?

Malum alametlerin bir çoğunu artık günlük hayatımızda birebir yaşıyoruz, kıyamet bir gerçek ve bu gerçek her an biraz daha yaklaşıyor, yahudilerin goim kartına karşılık müslümanların akıl kartını oynamaları elzemdir. Toplumsal ve kişisel farkındalıklar oluşturulmalı ve gücün parada değil paranın güçte olduğunu zihinlere kazımalıyız.

Vela Galiba İLLALLAH
Kaygımız ne olacağımız değil
Kaygımız olmamız gerekeni olabiliyor muyuz?
Üstümüze düşeni hakkıyla yapıyor muyuz?

Allaha emanet olun, kalın sağlıcakla...

«13

Yorumlar

• TheHUNTheHUN Gönderiler: 305
    Aralık 2017 düzenlendi
    Olayı muhteşem bir şekilde açıkladın Muharrem kardeşim. Allah senden razı olsun. Sanal kripto para üzerine yaptığın 5 maddelik tespit'in altına imzamı atarım. Hele ki 5. Madde ile hedeflenen senaryo dehşete düşürücü bir durum. Bu gerçeği ben 1 yıl önce yaptığım araştırmalar üzerine ortaya çıkardım ama insanlarımızı ürkütmemek için bu konuyu bu platformda dile getirmek istemedim. Şimdi görünen o ki asıl hedeflenen en büyük şeytani plan önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde insanların gayrimenkul cinsinden sahip oldukları tüm mal varlıklarını değersizleştirmek ve parasız pulsuz, nakitsiz, evsiz çırılçıplak ortada bırakmak. Bu geliyor. Devletimizin bir an önce önlem alması zorunlu.
    Henüz bunu anlayamayan değerli kardeşlerime şöyle kısa ve net bir izah getireyim. Tüm ülkelerin tohumlarını ve gıda sektörünü ele geçirmiş küresel satanist şebeke önümüzdeki aylar ve yıllar içerisinde bütün Dünyada gıda fiyatlarını astronomik rakamlara çıkararak aç kalan insanların evlerini arazilerini ve sahip oldukları tüm varlıklarını bitcoin ile takas etmeyi planlıyor. Gelecekde büyük şirketler dışında kimsenin mal sahibi olmasını istemiyorlar. Buna beyaz eşyalar ve ev dahil herşeyi kiralayarak hayatlarını sürdürmelerini istiyorlar. Yani robotlar insan gücüne dayalı iş sektörünü devir teslim alırken insanlar çalışmayacaklar ama mal sahibi de olmayacaklar. Yaşadıkları evler ve araziler kullandıkları taşıtlar onların olmayacak. Peki bu insanlara ne olacak sorusunun cevabı da karınlarını doyuracak kadar bir gıda yardımı ile hayatlarını sürdürecekler. Hoşgeldin "KÖLELİK"
  • muharremyaganmuharremyagan Gönderiler: 20
    TheHUN anlaşılmak güzel, eklemeler için ayrıca teşekkür ederim
    Aralık 2017 düzenlendi
    Değerli kardeşim aklın yolu birdir. Aydınlatıcı bilgileri bizimle paylaştığın için ben de Teşekkür ederim.
    Yazdığın şeyler Türkiyede satılık medya tarafından zihinleri esir alınarak zombileştirilmiş büyük çoğunluğa komplo teorisi gibi gelebilir lakin senin benim gibi sorgulayan ve araştıran azınlıklar bunun bir finansal kumpas olduğunu anlamakta pek zorlanmazlar.
    Bu arada önemli bir bilgi paylaşımında daha bulunayım.
    Küresel çete Venezuela'ya geçen yıl ekonomik operasyon başlattı. Paraları pul oldu. Devletleri iflas etti. İnsanlar marketlerde boşalan raflarda yiyecek bulamayarak sokaklarda kedi köpek avlamaya başladılar. Aç kalan insanların dükkanları yağmalaması üzerine devlet sokaklara asker yığarak sıkı yönetim ilan etti. Sokak çatışmaları ve anarşi ortalığı kan gölüne çevirdi. En sonunda diğer komşu latin ülkeler yardımlarına koşarak venezüela halkına gıda yardımı başlattılar. Şu an ülkelerinde nakit para tedavülden kalkmış durumda. Bitcoin ve litecoin gibi dijital kripto para kullanılıyor günlük alışverişte. İnsanlar gıda satın alabilmek için sanal para ile evlerini iş yerlerini takas etmişler diye söyleniyor dış haber kaynaklarında. Eğer bu iddia doğruysa Venezüela küresel çete tarafından pilot bölge olarak seçilmiş ve bir deneme yapılmış olabilir zannımca.
    Bu haberleri satılık medya kuruluşları bizim ülkemizde uyuyanları uyandırmamak için pek fazla gündeme getirmiyorlar.
    Devletimiz bir an önce çok ciddi önlemler almak zorunda zira önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde hazırlıksız yakalanan ülkelerin iflas edeceği iddiaları komplo teorisi olmaktan çoktan çıktı kanaatindeyim.
    Teşekkür edenler (2)BiKarınca AhmetYozgat
    TheHUN Kardeşim Paylaşımda bulunduğun bu önemli bilgi elbette gerçeğe çok yakın, ülke olarak bir şey yapabilirmiyiz sorusuna ben biraz farklı bakmak istiyorum..

Neticede karşımızda finansal gücü tekeline almış bir güruh var, karşısında farkındalığını yitirmiş milyarlarca insan. İki önemli kurtuluş geliyor aklıma bunlardan birisi toplumsal farkındalık; Örnek vermek gerekirse, bu gün 4 tane genç sohbet ederken ayak üstü yanlarına porsche yanaşsa ve içinden bir adam inse bu gençler paraya tamah eden gençler olsa, muhtemelen o adama büyük saygı duyacak ve küçüldükçe küçülecekler, porsche nin sahibi için porsche si büyük bir avantaj ve güç olacak, oysa aynı gençler imansal farkındalık kazanmış olsalar ve paraya tamah etmeseler aynı adam porsche si ile yanlarına yanaşsa ve bu adamın bu parayı meşru yollardan kazanmadığı bilinse, bu kez gençler adama kinli bakışlarla yaklaşacak ve adam porschesine binerek kaçacak, bir öncekinde avantaj ve güç olan porsche bir sonrakinde dezavantaj ve yaşam tehtidi olacak o adam için..

Yani bugün dünyada yaşanan tamda bu, insanlar paraya maddiyata tamah ettiğinden bu kişilerde maddiyat bir güç haline geliyor, oysa benim bahsettiğim farkındalığı kazanmış her şehirden 10 adet genç olsa dünyayı ayağı kaldırabiliriz ve bu insanlar açacak delik ararlar.

İkinci yöntem ise ellerindeki bu gücü ve ilerleyen dönemlere doğru koşa koşa gelen belaları görüp bunları elimizle düzeltemiyoruz madem, bu dünyadan bizim payımıza düşen bu kadarmış, o zaman ben ahiretimi kurtarmak için mücadele etmeliyim diyerek şehadet şerbetinin peşine koşmak..

Her iki yöntemde bana uyuyor fakat birincide insanlık için uğraşmak ikincisinde sadece kendimizi kurtarmak için mücadele etmek var. ALLAH azze ve celle doğru tercihi yapmamızı kolaylaştırsın.
    Teşekkür edenler (2)TheHUN AhmetYozgat
  • yörükyörük Gönderiler: 254
    bizde çocukken bilye oynardık, herkesin bilyesi yoktu bilyesi olmayanlar koyun bokuyla oynardı :) bazı uyanıklarda bilyem yok diye koyun bokuyla oynar diğerlerinin cam bilyelerini üterdi(oyunda kazanır). cam bilyelerini koyun boku karşısında kaybeden yada karşılığında koyun boku kazanan çocukların yüz ifadelerini hala hatırlıyorum. bu coin lerin sonuda böyle olacak gibi geliyor bana.
    Teşekkür edenler (2)TheHUN AhmetYozgat
    yörük kardeşim,  aslında olayın tümünü özetlemişsin, herhalde büyüklerin oyunları genelde çocukluktaki oyunlarının daha insafsız hali diyebiliriz
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 211
    Ve Aleyküm Selam.

...şu anda savaş olan ülkelerde malum banka sistemleri çökmekte ve insanlar ziynet eşyalarını, paralarını ya muhafaza edememekte yada büyük bir bölümünü kaybederek ancak küçük bir bölümünü koruyabilmekteler. Coin burda can simidi oluyor ülkesinde savaş varken ülkesini terk etmek zorunda kalanlara...

Daha önce yazınızdan yukarıdaki kısmı alıntılamış ve bir kıraathane sohbeti kıvamında yorum yapmıştım. Lakin klavyeden kaynaklı değişmiş bazı kelimeleri düzeltmek için tekrar giriş yapınca tamamı silindi.

Saydığınız maddelerin içinde en çok dikkatimi çeken bu 4. madde oldu. Savaşlar ve sebep olduğu göçler tarih boyunca hep yaşanmıştır. Bu göçlerdeki en büyük sorun ise para ve mücevheratın taşınması, korunması ya da saklanması olmuştur. Mevzu bitcoin ile ne kadar alakalıdır, bilemiyorum fakat konu konuyu açmış olsun.

Son Mersin kazısı hakkında derin dünyadaki kardeşlerimiz ile konuşurken de bu muhabbet kısaca geçmişti. Bu vesile ile bizden bir iki nesil büyüklerden dinlediğim bir kültürden bahsetmek istiyorum: Gömü Kültürü...

Anadolu’da defineye merak salanlar çoktur. Delik deşik edilmeyen höyük yok gibidir. Hatta bu işi yapanlar artık defineciliğe bağımlı olmuşlardır. Bizim etrafımızda da defineye merak salanlar vardı ve çocuk yaşta olsam da ihtiyarların define, gömü muhabbetlerine bilerek kulak verirdim. Hele tılsımlı hikayeler bir başkaydı. Yemler, zamanın bubi tuzakları vesair gerçekten merak uyandırırdı. Kitaplar, sikkeler, mücevherat vesair kıymetli eşyalar neden gömülüyordu; bunu da anlatırlardı. Biraz araştırma yapınca papazların, kralların defineleri neden gömdüklerini işin erbabı adamlar yazmışlar. Lakin kral mezarlarına nispeten Ermeni mezarları daha bir revaçtaydı.

Bidayette Türklerde bir gömü geleneğinin olması mümkün değildi. Zira Türkler göçebe ve savaşçı bir kavim olup eşyaları için en güvenli limanın bizatihi kendi keseleri olduğunu çok iyi biliyorlardı. Bu yüzden bir Türk mezarından bahsedeni de hiç duymazdım.

Ermeniler hakkında ise dünyada yahudiler gibi para ve türevlerinden ve ticaretten en iyi anlayan millet derler. Hatta yahudilerden bile üstün oldukları söylenir. Ve Hatta Ahmet ağabey daha iyi bilir, Asala’nın çökertilmesinde bizzat Yahudi gizli servislerinin de parmağı olduğu söylenir. Yani Asala’yı çökertenin mossad olduğu atfı kimi sohbetlerde yapılırdı. Özellikle para ve ticaret alanında Yahudiler ile Ermenilerin küre’de birbirlerine rakip oldukları; bu yüzden Ermenilerin zayıflaması, kaybetmesi Yahudilerin işine gelir, derler. Bu duyumlarla birlikte 1915 tehciri ile Ermenilerin özellikle Lübnan’a yani yahudilerin hemen dibine göç ettirilmesi bir üst akıl operasyonu muydu, öyleyse hangi akıl, ve Lübnan’da ne kadar Ermeni yaşıyor gibi sorular da akla gelmiyor değil. Bu Ermeni-Yahudi kapışmasını bir yerlerden okumuş değilim. Zaten bu husus da pek fazla bilgi de yok. Doğru mu yanlış mı, bilmiyorum. Sadece saf Anadolu ihtiyarlarının ağızlarından dökülen kelimeler ve hatırladığım kadarıyla anlatıyorum. Konu konuyu açtı dedik ya açtı ve kapatalım artık.

Birçoğunuz da gömüler ile ilgili farklı farklı hikayeler dinlemişsinizdir. Yine de anlatayım. Anlatılanlara göre Ermeniler çok zenginlermiş, dolayısıyla altınları çok. Ancak savaş yapmasını bilmiyorlar. Zira uzmanlık alanları “ticaret”... Bu yüzden ortalık karıştığında, savaşlar çıktığında ve göç yolu göründüğünde yılların emeği olan sermayelerinin ve tasarruflarının derdine düşüyorlar. Yanlarında taşısalar yollar tehlikeli; eşkiyalar, haydutlar, haramiler vesair pusu da bekliyorlar ve Ermeniler kendilerini koruyacak güçte değiller. Bu yüzden kıymetli eşyalarını asla yanlarına almamaları gerektiğini tecrübe ediyorlar veya eskilerden öğreniyorlar. Ortalık durulduğunda ise geri dönüp almak için o dönemde geliştirdikleri tuzaklar, yemler, büyüler ile yani bir anlamda şifreli/kriptolu gömü mekanizması ile eşyalarını gömüyorlar. Olur da dönemezler ise nesillerinin anlayabileceği haritalar çiziyorlar ve iz bırakıyorlarmış. Bu faaliyet avâma yayılınca ortaya bir kültür çıkmıştır, diyebiliriz. Bu kültüre ben de “gömü kültürü” diyorum. Elbette bu kültürü başlatan Ermeniler değildir ve elbette bu kültürün tarihi çok çok eskidir. Fakat biz Ermenilerden devam edelim.

Ermeniler kriptolu bir sistem içinde değerli eşyalarını, altınlarını gömdüler ve göç ettiler... Fakat birçoğu belki de bir kısmı bir şekilde geri dönüp altınlarını alma fırsatını bulamamışlar. Kimisi yollarda telef oluyor kimileri de başka sebeplerden dolayı gömülerine ulaşamıyorlar. İşte o gömüleri bugün dedektörlerle, bakır çubuklarla vesair araçlarla define avcıları arıyorlar. Ayrıca bu ve benzer hikayelerden aldıkları ilhamlar ile uykusuz gecelere de meydan okuyorlar.

1071’den sonra Anadolu’ya gönderilen komutanlarımızın akabinde gelen göçler ile yerleşik hayata tamamen adapte olan atalarımızdan, çeşitli zanaat dalları ile askerliğe alternatif meslek yapanların çoğalması sonucu ecdadın Anadolu’daki bu gömü kültürü ile tanışması zor olmamıştır, diye düşünüyorum. Bugün dahi altınını, mücevheratını, kıymetli eşyalarını gömmeyi düşünen çok kimse var. Zira sistemlere, bankalara hatta devletlere bile toprağın altı kadar güvenmeyenler var. Belki de sırlarını topraktan başkası ile paylaşmak istemiyorlar. Bir sırdaş olarak birçok kimse için hâla toprak en değerli varlık olarak görülüyor.

Dijital para hâli hazırda kısmen kullandığımız paradan bir parça. Kısmen kağıt, kısmen dijital, biraz çek, çok az da diğerlerini para olarak kullanıyoruz diyebiliriz. Kripto paranın veya madenin “kriptosu” üretim mekanizması ile ilgili. Şimdilik paranın kriptolu olması üzerinden değil de “dijitalliği” üzerinden konuşalım.

Kağıt paranın tamamen terk edilmesi ve dijital paraya geçişe adım adım ilerlemekteyiz. Tam anlamıyla dijital paraya geçişin kesin sonuçlarından birisi “yastık altı kağıt para saklanması” devrini sonlandıracak olmasıdır. Bankalar dururken parasını yastık altında tutanların da psikolojilerinin iyi tahlil edilmesi gerekir. Hatta yastık altı para saklayanların bir çoğu parayı eriten enflasyona rağmen bunu yapıyorlar. Ayrıca bunların birçoğu bankalara düşman da değiller. Bir nevi kendilerine göre bir risk algılamaları var ve aslında paralarının tamamını değil, belli bir yüzdesini kayıtlardan uzak tutuyor ve bunu da yastık altında tekrar parçalara ayırıp döviz, altın, TL vs şeklinde saklıyorlar. Paralarının sakladıkları kısmını yani ilgili yüzdesini bir bankanın ya da yaşayan bir organizmanın bilmesini istemiyorlar. Bu ister gerçek kişi olsun isterse kamu tüzel kişisi olsun; hiç farketmez. Kimse bilmeyecek!

Dijital paraya tam geçişle birlikte kesin olarak bu davranış kültürünün kağıt kısmı sona erecek. Lakin bu kişilerin olduğu gibi bütün tasarruflarıyla dijital paraya geçecekleri tam bir muamma. Zira yastık altı para yastık altı altına, gümüşe veya başka bir kıymete dönüşebilir. Bu kişilerin mevcut riskleri dağıtmak adına sisteme yem babında katacakları bir miktar tasarruflarının olacağı gibi yine geleneksel anlayışa devam edeceği kanaatindeyim. Özellikle Türklere Ermenilerden miras kaldığını zannettiğim ve dünyanın her yerinde var olan bir kültür olan “gömü kültürünün” önemini yitirmeyecek olması beni bu kanaate yönlendiriyor. Bununla birlikte savaşlar ve sebep olduğu göçler bidayetten beri zaten vardı, fakat gelişen köstebek teknolojisinin toprak altını gammazlaması gömü kültürüne de darbe vurabilir. Ama ne kadar?

4. Madde’de belirttiğiniz gibi vatanına bir daha dönmemek üzere kesin olarak topraklarını terkedenler için herhangi bir otoriteye bağlı olmayan kripto sistemlerde parayı taşımak, aradaki bütün eşkıya ve haramileri ortadan kaldırmak demektir. Bu anlamda kripto cüzdanlar hakkında söylediğiniz gibi zorunlu göçler de coinler “can simidi” görevi görüyor, analizleriniz çok anlamlı.

4. Madde’de vurguladığınız şeyin adı aslında Küresel Bankacılık... Kürenin neresinde olursanız olun tasarruflarınızı ulusal bankalara yatırmak yerine küresel bankalara yatırarak daha güvenli hâle getirebilirsiniz, diyor bitcoin; gizliden gizliye. Küresel Bankacılık ya da tüm insanlık için “ortak banka ve şubelerinin” devletlere entegre edilmesi kolay bir iş değil. Bu iş için otoritesizlik değil, tam aksine devletler üstü bir otorite baskısı gerekli. Elbette bitcoinin bir otoriteye bağlı olmaması ne bugün ne de yarın mümkün değil. Hepimizin anladığı gibi coinler; bir otorite tarafından herhangi bir “devlet otoritesine bağımlı değil” diye parlatılıyor, aslında... Peki, kim bu otorite? Kriptolu paranın kriptolu efendileri...

Efendiler, ürettikleri bitcoinden daha kriptolu olacak ki “otoritesiz para sistemi” namıyla coinler, algısal olarak kendilerine alıcı bulabiliyor. Ama söylenenler devletlerin geleceği için ya da istikbalde devlet istemiyoruz diyenleri anlayabilmek için çok önemli mesajlar içeriyor. Devletsiz Alman, Fransız, Slav, Hint, Arap... olur da devletsiz Türk olmaz. Bunu da iyi biliyorlardır.

...

Bugün tam anlamıyla dijital sisteme geçişin erken olduğunu düşünenlerdenim. Kimileri bilgisayar, telefon ve teknoloji kullanımı 3-5 yaşa kadar düştü diyor. Ben buna katılmıyorum. Daha doğrusu teknolojinin düştüğü yaşın önemli olduğuna katılmıyorum. Buna karşın teknoloji kullanımının “üst yaşının” daha önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Herhangi bir araştırma şirketine dayanmadan tahminen bir rakam vermem gerekirse Türkiye’de kağıttan uzaklaşıp dijital alemde işlerini görecek kitlenin yaş ortalamasının 30 yaşın üzerinde olduğunu zannetmiyorum. Bu Avrupa ve Amerika’da da farklı değildir. Belki uzak doğunun ahalisinin yaş ortalaması daha yüksek olabilir. Dünyanın genelinde bu yaş ortalamasının ise çok daha genç olduğunu düşünüyorum.

Dijitalleşmek için dünyanın teknoloji kullanımı yaş ortalamasını gençleştirmek değil, ihtiyarlatmak zorundalar. Bu öğreterek, eğiterek olacak bir iş değil. Çünkü dijitalleşmeyenler bunu yapamadıklarından ziyade gelenekseli tercih etmelerinden dolayı ortalamayı düşüyorlar. Ayrıca yevmiyecilik, amelelik, pazarcılık gibi nakit anlayışının hakim olduğu sahalar da bitmiş değil. Tam anlamıyla dijital sisteme geçmek aslında toplumları ikna etmekten geçiyor. Bu da bugün için pek mümkün görünmüyor.

Şahsi düşüncem dijital para sistemine geçişin en az bir belki iki nesil sonra olacağı yönünde. Yani en erken bugünün 0-15 yaş grubu çocuklarının ihtiyarladığı dönemler olabilir. Elbette bugün analizlere konu olan büyük savaş beklentileri, dünya nüfusunun ciddi şekilde azaltılacağı ve çip teorileri bu yaş ortalamasını önemsiz kılabilir. O da bir nebze... Kitlesel ölümlerden önce geri kafalı mı, biat edecek mi diye saptamak, bunları seçip ayırmak komplo teorisinden de öte destansı bir gelecek beklentisi olur.

Son olarak ağızıma sakız olan bitcoin bir para değil kripto bir madendir, sözünü tekrar ediyorum. Birileri çıkıp küresel para birimi olan doları eskiden altına dayalı olarak üretiyorduk fakat 1973’den sonra ABD bu uygulamaya son verdi ve karşılıksız para basarak bütün dünyayı rahatsız etti. Şimdi ise yeni küresel para birimi (atıyorum) Yuan olsun ama bu karşılıksız basılmasın, bitcoine dayalı üretelim derlerse şaşırmam. Dün al dolarını ver altınımı dediğiniz zaman ABD size altın vermiyordu; fakat bize al Yuan’ı dediğiniz zaman karşılığında rezervleri sınırlı, belli ve kıt olan bir madeni size vereceğiz, diyebilirler.

Herifler gerçekten bir maden YARATTIKLARINA(!) inanıyorlar. Bu yaratma algısı bir takım sapık zümrede de var. Kelime anlamında demiyorum. Yerine kullanılacak bir kelimeyi bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu ayrı bir mevzu. Lakin birileri gerçekten “adeta yarattıklarına” inanıyorlar. Bu anlayış; mühendislik, teknoloji, tıp vesair birçok alanda özellikle bilimsiller familyasından olanlarca gizli bir putperestliğe evriliyor. Hayır! Tıp bir Allah’ın ilmidir; kırılan iki kemiğin kaynamasında asıl işi hücrelerin tabiatı vücuda getirir. Kimya da Allah’ın ilmidir; iki demir parçasını kaynak ile bitiştirdiğinde asıl işi belli ısıda birbirine kenetlenen demir madeninin atomları meydana getirir. Her hücre ve her atom ancak Allah’a râm olmuş bir vaziyette kendi görevlerini yerine getirirler. Bir işi yaparken insandan daha çok çalışanlar da eşyanın içinde görülmeyen bu zerreciklerdir. Ve Teknoloji de Allah’ın ilmidir. Üretilen ne varsa “yaratanı” ancak Allahu Teala’dır. Hangi teknoloji olursa olsun insandan daha fazla emek harcayan zerrecikler Allah’ın emri ile insanlara hizmet etmektedirler. İnançlı ya da inançsız hiç farketmez, bir insanın bir işi yaptığında bile bu işin yapılmasında eşyanın tabiatındaki zerreciklerden yardım aldığını inkar edip “ben yaptım” demesi bile utanılacak bir durumdur. Konu yine dal budak saldı, biz yine mevzumuza dönelim.

Haşa Allah’a meydan okuyup işte biz de “yaratıyoruz” diyen bu sapıkların sistemlerindeki maden ocağından üretilen bitcoinlerin piyasada da hızla para algısından çıkıp kıymetli maden olarak anılmaya başlayacağını tahmin ediyorum. Kriptolu maden denemesinden sonra kriptolu paraya geçiş yapılabilir. Bu anlamda bitcoin hâlen yatırımcıların bir konusu gibi durmakta...

Kimi ABD düşmanları karşılıksız dolar basma devri bitiyor, otoritesiz para geliyor, ABD hegemonyası sona eriyor diye slogan atıyor ama ABD’yi bitirecek olan bu kriptolu efendiler aslında dünyayı mahvediyorlar. Şer daha da büyüyor. Rabbim bunların şerrinden Ümmeti Muhammed’i muhafaza etsin.

Açıkcası ilime, bilime, sanayiye, teknolojiye önem verilmesini çok isteyenlerdenim. Birileri bir şey mi üretti; daha iyisini yapabilecek müminler vardır, umudunu taşıyorum. Ancak bu bitcoin ve blockchain teknolojisinin daha iyisini benzer işler için istemiyorum. Bir türlü içime sinmiyor. Tam aksine bu sapıkların işini bitirmek için başka alanlar da gelişmemiz gerektiğini düşünüyorum. Özellikle silah teknolojisi... Eğer biz ararsak eşyanın da bize yardımcı olacağını düşünüyorum. Zira eşya da bunlara sövüyor ve kin güdüyor; bizi faydalı iş için kullanmıyor diyorlar... Zerrecikler bile bunlardan bıktı artık... Neyse!

Tabi biz söylüyoruz ama hakikatı ancak Allah bilir.
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
    Ocak 7 düzenlendi
    Burada izlenecek bir şey yok!
    Abdullah Çiftçi
    Ocak 9 düzenlendi
    Google'un Balon Projesi
    Google 2020 yılında atmosferin bir alt katmanı olan iyonosfere balonlar gönderip wi fi üzerinden tüm Dünyada ücretsiz internet uygulamasına geçeceğini duyurdu. Bu sayede 4.3 milyar kişi internete erişebilecekmiş.

Şimdi soru şu;
    Oh ne güzel bize sınırsız bedava internet sunacaklar diye sevinmelimiyiz, yoksa ardında başka bir amaç mı aramalıyız?
    Bu sayede interneti devletlerin kontrolünden mi çıkartmak istiyorlar acaba? Hani vatandaşlarının sanal kripto para ağına erişimini engelleyen ülkeler olabilir gayesi ile vesaire..

Google's Loon Project
    https://x.company/loon/
    Teşekkür edenler (1)muharremyagan
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 627
    Bizi balon yapıcak lar gibi. .ama sıkıntı yok f16 supurge sapı atan bi millet. .o balona ne yapmazki kardes
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
    TheHUN Kardeşim seni gerçekten tebrik ediyorum, ilgin alakan gerçekten boş değil.

Araştırmalarına katkıda bulunmak adına bir kaç ekleme yapmak istiyorum.

Şundan emin olabilirsinizki dünyada hiç bir büyük proje şahıslara ait değil, microsoft, apple, ibm, google, tesla, nasa ve daha niceleri.. 

Evet, olması gerekende zaten bu, bu tür büyük oluşumlar kişilere ait olsaydı dünyada zulüm üretirlerdi, ne yazıkki bu projeler istihbarat örgütlerine istihbarat örgütleri devletlere ve devletlerde bir kaç derin yapıya, bir kaç derin yapıda bir kaç kötü insan müsveddesine ait..

Geçenlerde Samsung note 8 mi alsam? iphone x mi diye araştırırken bir şeyle karşılaştım, bu arada bu telefonları almayı düşünmemdeki neden tamamen işimle alakalı bir durum, yani bir demircinin cnc tezgaha yatırım yapması gibi..
    Sosyal medyada sizlerde daha önce görmüşsünüzdür dev ezicilerin içine araba atıyorlar dakikalar içerisinde arabayı parçacık haline getiriyor. yüzlerce yivli çapraz ve dikdörtgen silindirler bir parçayı bırakmaksızın parçalayıncaya kadar kavrıyor.. Yine bu tarz bir mekanizmaya iphone x atıyorlar ve makina takılıp duruyor yani deva arabaları parçalayan makina iphone x i parçalayamıyor tabi deneyi yapan kişi bunu 5-6 kez tekrarlıyor her seferinde makina takılıp duruyor ve en sonunda iphone x bir bomba etkisi oluşturup patlıyor, adeta plastik bir kap içerisinde barut varmışcasına.. Aklıma ilk gelen yeni nesil telefonlarla insanları canlı bomba haline getirip kitleler halinde eylemler yaptırabilecekleri oldu.

Yazılım dünyasında aslında güvenlik diye bir şey yok, hiç kimse yazılımının güvenli olduğunu idda edemez, iki kişinin bildiği yazlım her türlü saldırıya açıktır. Hele microsoft ürünlerini hiç saymıyorum, bu kategoride görmüyorum bile, çünkü; bilinen ve ortaya çıkarılan windows ajan yazılımları en son 8 taneydi, yani şu ana kadar 8 adet ajan yazılım bulundu, bilgisayarınız kapalı dahi olsa fişi takılıysa veya telefon, tabletiniz kapalı ama bataryası takılıysa üretici firma buna istediği gibi müdahale edebiliyor. Üretici firma kadar işi bilen herkes müdahale edebilir, cihazlarımızdaki her kamera istihbarata veri gönderiyor, cihazlarımız ses kaydedici görevi görerek istihbarat veriyor, daha elzem olanı ise hayatımıza bu kadar etki etmiş, vazgeçilmez hale gelmiş bu cihazlarımız aracılığıyla bizlere her türlü elektromanyetik ritim bozma, kriz oluşturma ve algı yönetimi alanlarında operasyon yapabilirler.

Google, bugün arama motoru ile tüm insanlığın, kültürel davranışlarını, kitle eğilimlerini, cinsel eğilimleri, fikir eğilimleri, kişisel boşluklar ve bunlara karşı insanların tedavi arayışlarını belirleyip ona göre her ülkenin her kesimine operasyon yapabiliyorlar. Google' ın en masum işi alışveriş alışkanlıklarını öğrenip, buna uygun çevrim işi sistemler geliştirmesi, oysa her projenin kendi adına misyonu ve hedefi var, arada kazandıkları milyar dolarlar işin sadece eğlencesi..

Çin, belki yahudi aklıyla, belki kendi aklıyla önce devlet dairelerinde kendi linux tabanlı işletim sistemini geliştirdi ve sonraki ilk hamlesi kendi arama motoru baidu yu kurmak oldu..

Rusların yandexi baidu kadar istihbarat ayaklı olmasada en azından google benzeri bir yapı kurma yolunda ilerliyor. Dünyada google milliyetçiliği sadece türkiyede var. Oysa google algoritması ayan beyan ortada daha iyisi yapılamazmı bilmiyorum ama en azından google benzeri arama motoru yapılabilir ama buna uygun bütçe, kanun, devlet henüz yok.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese özellikle bir öneride bulunmak isterim, yaşınız ister 5 ister 85 olsun, bir kere yazılım ile ilgilenmeden ölmeyin, tabi kuran okumuş varsayıyorum, yazılım inanın ufkunuzu açacak, size yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. Mükemmel programlama yapmanızdan bahsetmiyorum, ilgilenin ve merhaba dünya yazdırın ekrana, Selamun aleyküm insanlık yazdırın, Hello jarusselam yazdırın, sonun geldi israil yazdırın ama bir şeyler yazdırın, o ekranı sizinde yönetebileceğinizi görün..

Benim zamanımda var merakımda diyorsanız, c #, c ++ öğrenin, jet uçaklarının beynini bile yazabilirsiniz, o kadar zamanım yok derseniz, phyton veya php veya aspnet öğrenin dilediğiniz veritabanı uygulamalarını ve web sitelerini yapabilirsiniz. unity veya  adobe flash öğrenin oyun yazılımı yapabilirsiniz, en basitinden html öğrenin kendi web sayfanızı bir kaç gün içerisinde yapabilirsiniz. java öğrenin komplike uygulamalar geliştirmek için.. Yani bugün youtube a girin ve öğrenmek istediğinizin başına yada sonuna eğitim yazın, ingilizcede yazabilirsiniz..

html dersleri
    html tutorial
    html training
    html eğitimi

gibi html yazan yeri değiştin ve aramalar yapın, karşınıza ummadığınız kadar eğitim çıkacaktır. Günlük 30 dakika ayırmanız yeterli olacaktır, en azından sistemi anlamanız açısından bilmeniz gerekir. Gerçekten teknolojik duvarların örüldüğü bir vakitteyiz ve dinimizin bize emrettiği bütün bulgular bizim dışımızda bütün insanlıkta var. Dünyaya hükmetmek istiyorsak Allaha kul olmamız gerekiyor ve ALLAH' a kul olmak içinde amasız, fakatsız, şeysiz iman etmeli ve imanımızın gereği en iyi şekilde dünya ve ahiret için çalışmalıyız diye düşünüyorum. ALLAH yar ve yardımcımız olsun, ALLAHA emanet olun

• AzerAzer Gönderiler: 593
    dubayide cekilen farsaj filimndeki gibi, hassa Yaradanin gozu, adli proqramlar ve.s,  coktdan var diye dusunuyorum, uzun zamniydi, akili telefon kulanmiyordum, nerdeyse 2 yilldan cokuydu, isime gore son 1-2 aydi akili telefon kulanmaga basladim, ve hicde hoslanmadim kulanmakdan, cunki kulanmadigim gunlerle kullandigim gunler arasinda cok fark var
    Teşekkür edenler (2)muharremyagan BiKarınca
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 627
    Muharrem kardes. .

şimdi bu ters üçgen ortasında göz olan (yani şeytanın adamlari) bizi şu hâle soktular.

akşam milyar lardan bahset sabah cebinde pazar parası yok..böyle bir yaşantımız var..

herkesi borç içine soktular ki kendilerine biat edilsin diye ..nere baksan bunlar medyada bankada is yaptığımız her alan bunların kontrol lunde ..

yahu herseyimizi kontrol altına aliyorlar. .Bu adamlara karşı en iyi şey allah yolunda hayırlı bir evlat yetiştirmekki en azından şeytanın karşısında diz cokmesin diye. .

Bu adamlara karşı yapacagimiz tek bir şey var. .iyi bir kul olmak. .okumak.. biliclenmek. .anlatmak. .

bir birey olarak bunlara bişey yapamayiz zira yasamin her alanında bunlar var..

Akıllı telefon örnek verim size kendimden. .ben akşam telefonu kapatıp şarj ederim. .Bu aralar ne hikmetse sabah bi bakıyorum telefon açık. .heralde bu telefon cinler açmıyor. .

ırkları Kontrol altına almak için içme şu kaynaklarına kimyasal atiliyorki herhangi bir baskaldirida önlem olsun..

yani kısaca biz kul olarak yapacağımızı yapalimda gerisi allah à havale ..Çünkü orası bizi aşar. .
    Teşekkür edenler (4)Azer TheHUN muharremyagan BiKarınca
    Ocak 8 düzenlendi
    Cengizhan_29 kardeşim, zina, içki, kumar, dünyevi heva ve hevesleri hayatından çıkar inan para denen bir mered kalmıyor ama işte bunları hayatımızdan çıkarmak için ise sağlam bir iman gerekiyor.

Yunusun da dediği gibi
    Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur.

Evet, dünya kadar derdimizin oluşunun temel sebebi derdimizin dünya olmasıdır. Nefsi emmarerden, levvameye, levvameden mülhimeye, mülhimeden mütmaine taşımadıkçada derdimiz dünya olacaktır. Mümin olmak çok zor ama ondan daha zor olanı ise mümin olmamak, daha zorunu değil zor olanını yapmamız gerekiyor, çünkü; müminin yardımcısı ALLAH azce ve celle, mümin olmayanın yardımcısı ise şeytan ve avanesi.

Ne olursa olsun, dünyayı bir kişide yönetse, beş kişide yönetse bir gün bu düzeni tek bir kişi gelip yıkacak. yani namussuzlar gibi düşünelim "ben yapmasam başkası yapacak" evet ben yapmazsam başkası yapacak, başkası bu kutlu göreve talip olacak, başkası cennet bahçelerinden nasiplenecek, başkasının ALLAH indinde kıymeti olacak..

Aynen senin dediğin gibi çoçuğumuzu çok iyi yetiştirmeliyiz ama onu yetiştirebilmek içinde kendimizi yetiştirmemiz gerekiyor. Ben yapmazsam başkası yapacak diyerek bu kutlu göreve ve görevlere biz koşmalıyız. Dünyanın kerizi benmiyim? biri çıkıp cenneti alacak bense oturup izleyeceğim! Ben yapmazsam başkası yapacak.

Teşekkür edenler (2)BiKarınca TheHUN
  • AzerAzer Gönderiler: 593
    Cemgizhan kardesim yasadigimiz dunyada ve kayinatda bizi assan tek bir sey varoda Allaha karsi cikmak, bunlarin bizi kontrol altina almaklarinin sucu ve gunahi kendimizdedir, cunki bizler cok seylere hayal deyib keciyoruz ve bazen devletleri toplumlari milletleri kendimizden ustun ve onde goruyoruz, her manada ve yonde ya tenbelik yapiyoruz, yada bugunun isini gelen bahara sakliyoruz, korkuyoruz bunlardan demiyorum, bizim kimden korkdugumuz malum, lakin laikincede yureklide olmuyoruz, her isimiz yarimcik oluyor, hayatimizi maksatimizi dusuncelerimizi yolumuzu ve sabrimizi yeniden gozden kecirmek vaktidi topluca

birdeki o dediyin telefonu acan cinler qaliba benimde telefunumdan hoslanmislar
    Teşekkür edenler (3)BiKarınca TheHUN muharremyagan
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .