DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Suriyede Yeni Plan Ne

caner1453caner1453 Gönderiler: 5

4 Gün önce rus savunma bakanlığı; ABD kırmızı çizgiyi aştı demesi, dün de Türkiye de görülen balistik füze denemesi ve şimdi de Spetsnaz ların suriyeye girip Nusra cephesine savaş açması.

Kartlar yeniden oynanıyor, umarım olabilecek bütün neticeler Türkiye nin lehine olur.

Yorumlar

• nevresnevres Gönderiler: 452
    Erdoğanın esed teröristtir açıklaması da rit birliğinin sonunun geldiğini gösteriyor.
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 627
    Rit birliği bitti ise s400 neden verildi. .bence burada Esad i sıkıştırip pyd aleyhine dönmesi i istiyor olabilir Türkiye
  • nevresnevres Gönderiler: 452
    S400 rusya yakınlaşması bu kadar sıkı olmadan beri söz konusuydu zaten.İran olaylarına vereceğimiz tepki daha net bir fikir verecektir.
    İran'da gezi gibi olaylar patlak verdi. .ilk önde Kürtler tabiki. .yahu anlamadigim nerde ayaklanma var içinde Kürtler. .Bunlar akıllarına kiramı aliyorlar. .esasen dedigin doğru nevres İran olayı bu işi belirler. .yanlız bu işten bizimkiler kârlı ciksinda üstü onlara kalsın. .Bu işe Erdoğan sessiz kalır bence. Çünkü bu rit birliğinden birinin gitmesi demek sıranın diğerine gelmesi demek
  • caner1453caner1453 Gönderiler: 5
    +İran krizi yeni gezi olayları.
  • serqueserque Gönderiler: 10
    Bu S400 2020 yılında gelmesi mantıklı mı sizce ve bu Akkuyu nükleer santraline yeterli önem verilmiyor.
    Bi 3. havalananı gibi ipek yolu için yapılan tren rayları gibi bir önem yok .Acaba diyorum kavga mı edicez Rusya'yla tekrar.
    Çünkü İran doğal kaynaklarının Avrupaya verilmesi düşünülüyor.Rusya bunu istemez.Gizlice İrana cephe alıcaktır.

Bence esad teröristtir açıklaması suriye içerisindeki yapılara mesajdı.Bana kalırsa biz Rusya ya zeytin dalı uzatıyoruz doğal gazdaki rekor ithalat olsun s400 olsun kavga edicek güce ulaşana kadar.

Çünkü belli çıkarlarımız bir noktadan sonra kopuyor.
    2018 bence Suriye için final yıl olacaktır.
    Hatta ben Abd ile Rusya'nın masaya oturacağını düşünüyorum.
  • caner1453caner1453 Gönderiler: 5
    Dün yapılan telefonlu görüşmede Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve TürkAkım projelerinin yanısıra enerji alanındaki diğer iş birliklerine de değindiklerini belirttiler.
  • serqueserque Gönderiler: 10
    Salih müslim idlibi pyd alıcak demiş.
    Bence biz afrine değil idlibe girmemiz lazım.Erdoğan blöf atıyor olabilir.
    Ekonomide bir sıkıntı yaklaşma havası var.1-2 haftaya üzerimize gelebilirler.
    Pyd koridoru engellenirse ABD nin B planı ne olur sizce.Enerji hattını kontrol edemiyorsam bende enerjiyi kontrol altına alırım deyip İrana Iraka çullanabilir.
    Kardes Türklerin nerede görülmüş geri çekilip bölgeyi başkasına bıraktığı. .akıl tutulması olur...ve bir bedeli olur Erdoğan için. .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .