DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

KANALİZ İSTANBUL

Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 695
Kategori TÜRKİYE
Değerli forum arkadaş larim. .

Malumunuz kanal istanbul proje si açıklandı. .
Güzergah belirlendi. .

Yanlız. ..Burada bir kaç soru işareti var. .
Biz tabiki derin dünya forum u olarak arka planı araştırma yapalım. .

İlk önce benim bildiklerim..

1..Kanal istanbul projesi nin geçtiği güzergah ta tapınak çılgın arazileri olduğu öğrenildi ve güzergah değiştirilmesi yapıldı. .

2..Kanal istanbul da bazi güzergah larinin rus lar tarafından arazi satın alınması ile alındığı söylendi. .

3..şimdi malum afin krizi. .abd pyd ile ordu kurma işi. ..tamda bu arada hiç ortada olmayan kanal proje güzergah açıklandı. .

4..kime ne mesaj verildi. .Montrö anlaşma si güncelleme yapılsın deniyordu. .güzergah ta ki arazileri kim aldı. .kime kârı oldu..

5..afrin ile ilgili rüsyanın sesi çıkmıyordu . .proje açıklandı. .abd ye Tepki gösterildi. .
Hepsi bir arada. .

6..Bu arada bu kanal istanbul hakkında bilinmeyen ler ile ilgili ahmet abiden bir video beklerim. .affina siginarak..herkese video yaptın ahmet abi bize yokmu. .
Teşekkür edenler (2)tbora AhmetYozgat

Yorumlar

 • tboratbora Gönderiler: 52
   bogazlardan geçen gemilerden para alınamıyor . yalnızca klavuz kaptan masrafı alına biliyor oda gemi kaptanı isterse  yani bogazlar bizim ama kullanım hakkı başkalarının   şavaş zamanı yani rusya ile savaşa girersek bogazları kullandırmaya biliyoruz. onun harici bir hak yok çin varyak gemisini satın aldıgında onlara biraz sorun çıkarmıştı zamanın hukumeti  1 milyon turist sözü alınca izin verildi. tabiki turist gelmedi. kanal istanbul ile yapılan kotü anlaşma baypas edilecek . para alınacak  istanbula katma deger saglayacak 
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • yörükyörük Gönderiler: 302
  böyle kanal projesi olmaz madem yapacaksın trakyadan karadeniz ile ege denizini kanalla birleştireceksin, çıkan harfiyat ile çanakkale ve istanbul boğazının ağzını kapayacaksın marmaranın suyunu karadenize pompaladınmı, koca marmara denizi oldumu sana ova, tokiyide soktunmu yeni topraklara ooooo, holandalıları getirsek yaparlar bunu bu işi iyi biliyorlar yüzyıllardır denizi dolduruyorlar hayal değil gerçek.

  asıl çılgın proje başkaymış cebelitarık ile süveyş kanalını tıkayacaklarmış, buharlaşma yoluyla koca akdenizi buharlaştıracaklarmış, bunun neye faydası olacak onu tam kestiremediklerinden yapmıyorlarmış.

  benimde kendi kendime düşünüp bulduğum çılgın projelerim var denizlerle alakalı. suyun kaldırma kuvvetini azaltıyorsun gemiler taş gibi suyun içine batıyor :) bu sistemi süveyş ve cebelitarık yada somali yemen arasına koyuyorsun akdenizi tapulu malın yapıyorsun gelenden geçenden haraç kesiyorsun deli dumrul vergisi :) imkansız değil bir yolu var, şimdi buraya yazsam gider elin cavuru yapar bize dert olur, benim aklıma gelmişse belki çoktan başkaları yapmıştır.
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .