DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Derin Hindistan

WisemannenWisemannen Gönderiler: 2
Arkadashlar ve sevgili Ahmet Yozgatli!
Dunyada buyuk ve karmakarishik bir ulke var ki, adini hepimiz biliriz, ama alt tarihi, shimdiki durumunun alt katmanlarinda nelerin olup-bitttigine dair, eminim ki, bir chohumuzun bilgisi bulunmamakta, ya da chok az vede seyrek (kuchuk ishartilari tarih kitaplarindan okumakla) bulunmakta. sorum shu ki, neden Hindistan bu kadar karmakarishik ve sirlarla dolu? derinliklerde birileri bunun boyle olmasini istedigi ichin ola bilirmi? bi chok kadim kavimlerin, bilgilerin, felsefi gorushlerin yurdu olmush bu ulke derinlerinde bir sheytanimi barindiriyor? filmleri, bazi bayram, dugun ve sharki okuma gibi ayrintilariyla bi chok dunya halklari insanlarinin ragberini ve sevgisini kazanmish, sevgi, guzellik, dostluk ve barish ulkesi gibi bazi akillarda yer tutmush bir ulke, bunun yani sira, garip olan dini inanclari, chok sayida tanrilashdirdiklari kavramlar, bi chok igrenc adetleri, insanlarindaki bazi bozgun davranishlar nedeniyle diger bolum insanlarin da zavallilik gostergesi maddi ve manevi yoksulluguyla, igrenchlik mucessemesi adetleriyle cahilliyin ve hakki inkarin insan toplumunu nasil agir durumda, chikmaz batakda sakladiginin tecessumu kisminda akillarinda iz birakmish. Bunun sirri nede? Aryaniklerin atip gittikleri yetmezmish gibi, sonrasinda da batirmaya, geride birakdiklari toplumu, kuchumsedikleri ve nefret ettikleri nedeniyle yok etmege koklendikleri'mi sebep? yoksa, Samiri'cilerin nesillerinin mecusilerle birleship de amachlarini son sizintisina kadar kolayca gerchekleshtirdikleri kralliklarini kurduklari ve bir avuch azinligin milyarlara emir verdigi "Samiriciler cenneti"mi? belki de, ne kadar inandirici olmasa bile, uykusundan ayilip dunyanin en iyi ve gelishmish ulkesi haline gelme potansialine sahip ve yerli kadim bilginlerince uretilmish, ya da ulashilmish bi takim kadim bilgilere dayanarak, ayaklanmayi ve dikelmegi becerebilecek ve istedigi her plani uygulayabilecek sonsuz insan kapitalini bulunduran gelecek gizli lider devlet'mi? Buda ve ya Krishna ne zaman ve nasil ilahlashti? Afganistan daglarindan gelen ve ilahlashtirilan o "yuce" tanri sakin milattan once 2-binli yillarin bashlarinda oraya varip sonradan ilahlashtirilarak tarihi, uydurukarak,10 bin yil onceye chekilen, Iran uzerinden uzun yol kat ederek oralarda kendisinin iblisi tanrilashtirma girishimlerine inanmak arzusu olmayan proto-turklerin chollerde ve Afganistan daglarinda soz sahipleri oldugunu ve onlardan aheytana itaatkar kitle/ordu kuramayacagini tez zamanda anlayarak, guneye- zayif iradeliler diyarina yuz tutan Samirinin ta kendisi olmasin?! Bogaya itaat nerden geldi?
Beni dushunduren bashka bi ayrinti, Hindistandaki muslumanlarin sapkinliga meylligidir. Youtube'da guya sheyh olup hurmet gosterilen yashli ve sakalli kishileri ayaklarindan opmek ve ona avuch dolusu para vermekle hayir-duasini almak ichin kendini hirpalayan, siralar bekleyen sozde muslumanlari gorduyum zaman bi yandan oylelerinin musluman adina leke getirdiklerini dushunup sinirleniyor, diger yandan da zavalli ve dushuncesiz insanlarin aga dushmush balik gibi chirpinmalari kaygisina boguluyorum.
Allah her kesi nuruyla aydinlatsin inshallah!
Fikir ve dushunceler uzerine incelemeriyle bizi bilgilendirecek bi vidyo yapilmasi ichin bi dushunmeye deyebileceyini ve eger oyle olursa biz garipleri sevindirecegini de saygideyer Ahmet hocaya iletmek isterdim.
Efendim, tanri yardimcimiz olsun!

Hurmetle,
Agil Mirzeyev
Teşekkür edenler (4)Azer hakimbeyaz AhmetYozgat BiKarınca

Yorumlar

• AzerAzer Gönderiler: 657
    yerri xos geldin forma
    Teşekkür edenler (2)Wisemannen BiKarınca
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 451
    Ocak 27 düzenlendi
    Sevgili Agil MİRZEYEV  öncelikle aramıza  hoş geldin. Hindistan konusunda  birçok arkadaşımın  ve dahi benim de fikrim yok desek yeridir.  Hindistan da milyonlarca  hanif de  yaşamasına  rağmen çok sayıda sapkın inançlarda bulunmakta. Bunların tarihini kim  nereye  dayar  bilmiyorum. Hz. Adem cennetten kovulur ve yeryüzüne indirilir. İndiği yerin Hindistan olabileceğini düşünmekteyim. Hava annemiz ise Arabistan' a indirilir. Şeytanın aldatmasına kandığı ve cennetten kovulduğu için yıllarca gözyaşı döker. Rabbinden af ve mağfiret diler.  Fakat dualarına cevap gelmez. Sonunda yarabbi beni Muhammet AS. hatrına affet der ve kendisine beklenen cevap gelir affedilir. Bu kısımları bildiğini düşünerek atlayarak geçmek istiyorum. Cebraille beraber Mekke' ye gelir ve Kabe' yi inşa eder. Havva Annemizle buluşur.  İşte bundan sonra Hindistan' a dönmüş ve orada bir müddet yaşamış olabilir. Sonra oğulları olur Kabil ve Habil. Kabil Habili öldürür ve aileden sürgün  edilir. Sürgün edilen kabil kendisi ile bir batında doğan ve Habil ile evlendirilmesi düşünülen kız kardeşini alır ve ayrılarak düz bir ovaya yerleşir.  Kabil orada çoğalır. Adem ve Havva annemizden 40 adet çocuk dünyaya geldiği ve bunların ikiz  bir kız bir erkek  şekilde oldukları bilinmekte. Çapraz evlilikler ile insanlar burdan çoğalırlar. Adem AS. kendisinden sonra gelen peygamber oğullarına Kabil ile konuşmalarını yasaklar. Fakat kendisinin ölümünden belli bir süre sonra İki amca çocukları yasak olmasına rağmen yasağı dinlemeyip bir araya gelirler. Hanif olan ve dağda yaşayan Adem AS. ın çocukları sabi olan ve Kabil soyundan gelenlerle birleşirler . Kabil soyundan gelenler sapkınlıkta sınır tanımamakta , içki içmekte, zina yapmakta kendilerine birçok put yaparak ona tapınmaktadırlar. 

işte böyle bir makale okumuştum biryerlerde.  senin de Hindistan soruna cevap olabilir. Acaba kabil ve taifesi Hindistan' da mı yaşıyordu. Burdaki çok tanrılığın kökü belki de buraya dayanmaktadır diye düşünülebilir.
    Allahualem..
    Sonra ŞİS AS, İdris AS ve Nuh AS da konuya dahil edilerek konu incelenebilir. Bunun için Peygamberler tarihine bakmak gerekir diye düşünüyorum. 

Konu hakkında elbette fikri olan diğer kardeşlerimizde olacaktır. Yada Ahmet Abinin bununla ilgili bildikleri de olabilir. Bildiğim bir şey varsa bu mevzunun bundan da daha eskiye götürülemeyeceğidir.
    Yada Ahmet Abimizden konu hakkında bir makale veya video isteyebiliriz. Çünkü konuyu derleyip toparlayacak bilgiye sahip değilim. Yanlış bilgiden Allaha sığınırım.

Selam ve saygılarımla.

Teşekkür edenler (3)AhmetYozgat Wisemannen BiKarınca
  • yörükyörük Gönderiler: 281
    bu konu hakkında bende biraz ilgilendim, mesela youtube yi açın "şiva namazı" yazmak istiyorum hazır cevap çıkarıyor bunumu demek istedin diyerek "shiva namaskar" çıkıyor. bu şiva da bir tırt var tapınakları ve ritüellerinde islama benzerlik var. ayet aklıma geliyor insanlara hitaben mealen "başınızın boşmu bırakılacağını sanıyorsunuz" manasında bir ayet hatırladım. gerçi bu konuyu olgunlaşmaya bırakmıştım konuyu tam toparlayamadım daha. videolarda namazı sanki spora cevirmişler bunları ayıtlayıp gerçek halkın ibadet videolarını bulmak biraz vakit alıyor.

Teşekkür edenler (2)Wisemannen BiKarınca
    bir başka video.

Teşekkür edenler (1)Wisemannen
    geçenlerde bir yerde ahmet abi nuh un gemisini yanlış yerde arıyorlar cudi yada agrıda değil himalayalarda biryerde demişti haklıymış.

nuh suresi 23. ayet.
    “Şöyle dediler: ‘Sakın ilâhlarınızı bırakmayın. Hele hele Vedd’i, Süvâ’ı, Yeğûs’u, Ye’ûk’u ve Nesr’i hiç bırakmayın.

vedd hintlerin kutsal metinleri veda lar, süva = şiva. ötekinleri şimdilik bilmiyorum. yukardaki ayetten Hz. Nuh un hindistan taraflarında olduğunu söyleyebiliriz.
  • BiKarıncaBiKarınca Gönderiler: 251
    Güzel bir konu. Hindistan karmakarışık bir ülke. Toplum her yönüyle dinî, sosyal, ekonomik, kültürel, eğitim vesair sınıf sınıf parçalara ayrılmış. Dünyanın en kalabalık toplumu fakat milleti demek zor. Ahmet ağabeyden öğrendiklerimiz şimdilik Hindistan’ın çok tanrıcılığın merkezlerinden birisi olması. Elbette Samiri Boğasının Hindistan’da hâla bir inanç olarak yaşanması ile tarihi derinliklerini de merak etmedeyiz. Ya da o inekler başka inekler mi? Bu ineklerin özelliği nedir ki tapınılacak bir tanrı hâline getirilmiş. Kuran-ı Kerim’de en uzun sürenin ismi verilirken dahi yine böyle bir durumla karşılaşıyoruz.
    Ayrıca Yörük kardeşimin Nuh’un Gemisi mevzusu ve veda ile şiva’da Hindistan’ı daha da ilginç hâle getirmiş.

Derin Güçler adı altında bir seri kaleme almak istemiştim fakat tamamlayamadım. Sırada tamda Ahmet Ağabeyin de dediği gibi 1040 Dandakan öncesi devlet aklı ve akabinde Gazneli Mahmut dönemi vardı. Rahmani bir bağının olduğunu düşündüğüm Türk Derin Aklının, hak dinlere sızarak onları başkalaştıran sızıntı inanç merkezlerine kızıl elmayı dikerek, bu inançları kaynağında kurutmak ya da hapsetmek gibi bir amacının olduğunu düşünmekteydim. Bunlardan ilkiydi Putperest Hindistan. Ardından çift tanrıcı İran ve teslisci Mısır. Dünya’da hiçbir milletin tarihi Türkler olmadan yazılamaz gerçeği elbette Hindistan içinde geçerliydi. Görev, Gazneli Put Kırıcı Sultan Mahmut’a verilmişti. Tam 17 sefer ile ömrünü Hindistan’a adayan Gazneli Mahmut’u elbette bölgeye gönderen bir akıl vardı. Böylece Gazneli Mahmut hiçbir Türk-İslam hükümdarına nasip olmayacak büyük bir fütuhatın da sahibi olmuştu. Hindistan Müslümanları, Pakistan, Bangladeş dolaylı olarak Endonezya’yı da katarsak günümüzde 800 milyon müslümanın yaşadığı bölgenin her karışında ve her müslümanın ceddinde Gazneli Mahmut’un mührü vardır desek yalan olmaz. Türk-İslam hükümdarlarının içinden bir Mahmut daha çıktı mı acaba! Hangi hükümdar bu denli İslamı yayma şerefine nail olmuş! Elbette Allah bütün Türk-İslam Hükümdarlarından razı olsun. Yaymak kadar koruyup kollamak da önemliydi.

Türksüz, Mahmut’suz hatta Mesut’suz ve Rahmani Türk Derin Aklı olmadan Hindistan anlaşılabilir mi? Elbette Timur’u, Babürleri, Kumanları es geçmek olmaz. Lakin 1040’ta o kutlu devlet için her şey değişmeye başladı. Neden? Ya da yeri değişen sadece Kızıl Elma’ydı da Gazneliler kaderlerine boyun eğmek zorunda mı kaldılar? Çok tanrıcı Hindistan’ın işi tam olarak bitmeden çift Tanrıcı Farisi bölgesine kızıl elmayı dikip Dukakoğlu Subaşı Selçuk Beyi bölgeye çeken akıl ne düşünüyordu? Doğu ve Batı Romadan önce Hindistan, İran ve Mısır’a kızıl elmanın dikilmesi Türker için neden bu kadar önemliydi?

Velhasıl Hindistan’ı Türk tarihi açısından da merak etmedeyiz.
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz yörük
    SAYGILARIMLA
    HAKAN CERAN
  • tboratbora Gönderiler: 38
     dalaylamaya tapanların ritüelleri ile aynı namazla alakası yok dalaylamacılarda tapınaklarınakadar sürünerek gidiyorlar
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .