DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 633
  tranpin ziyaretlerinin asil maksadi malum oldu simdi,cinin epek yolu projesi yada cinin gibi gorunen projenin asil maksadida yavas yavas gun uzune cikmakda, anadoluyu ve orta doguyu isqal plani 1983 start verilibdir ve ilk basariya 2003 de ulasildi simdi anlasiyorki erdogan bunlari nasil oyuna getirmis,bugun ingilisler neden kibris adasindadi? cunki A plani tutmadigi halde B plani yani kibrisa yerlesmekdi,ingilisler zaten lanetlenmisler yani nolursa olsun kaderlerinde adada yasamak var, afrikadaki devrimlerin maksadida yerlesmek iydi ama kadafi bunu anladi ve ona gore devirib oldurduler cunki libya topraklarinin alti yararli suyla zengindir,erdogan afrikaya bosu bosuna gitmemekdedir,gelicekde afrika tam olarak bir avrupa kitasi olucakdir ona gore yeni avrupa kitasi turkiyenin kontrolu altinda olmalidir askeri usler yapilmasinin maksadi budur, plan ve oyun ben buna derim iste,amerka iraki isgal edince ozamanlar okulda okuyordum hep diyordumki bunlar yeni amerka yaratmaga gelmisler,cunki amerkanin petrol rezervi irak ve orta dogudaki petrol rezervinden cokdur sadece bunu gizli sakladilar,adamin aklina yine cok seyler geliyorda yene,erdoganin 2053 vizyonunun arka planinda nevar? anliyan ve iyi takib edenler anliyacakdir,ahmet hocanin bu makalesini herkesin okumagini ve dusunmeyini oneriyorum,ve en dogrusunu Alim olan ALLAH biliyor demek duser bizlere
  Teşekkür edenler (1)ibrahimsarikaya
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  birdeki ingilis ve ya avrupayla konsu olmakdansa japonlarla konsu olmak dahada hayirlidi japonlari orta doguda bir yerlere yerlesdirmek lazimdir veya afrikaya,her nereye uygunsa ora yerlesdirmek olar cunki japonlar sadik ve iyilikden anliyan milledir avrupalara benzemezler 
 • AzerAzer Gönderiler: 633
  Haziran 2017 düzenlendi
  papa yeni din uretmek icin yahudilerle anlasib kuduse yerlesmek istoyor,yani romani kuduse tasimak maksadi var bence
 • yörükyörük Gönderiler: 266
  Ahmet abi sıcak başına vurmuş oruçluyken yazmış galiba yazıyı, çokta güzel yazmış, bu yazdıklarından isminin önünde meteoroloji mühendisi yazan şahısların haberinin olmadığını gördüm, küresel ısınmanın sonucunda buzul çağının başlaması ihtimalini duymamışlar bile, şiddetli kasırgaların artmasının sebebinin el nino dan kaynaklandığını da duymamışlar, herşeye küresel ısınma deyip geçiyorlar.
  İnsanlık tarihinde görülmemiş büyüklükteki felaketlere her gün bir adım daha yaklaşıyor, olma ihtimalinden değil ne zaman olacağı konuşuluyor olsa gerek. uzun zamandır fikir yürütüyoruz inançlar, ekoller, çıkarlar, eski dostlar düşmanlar vs. diyerek olası büyük çarpışmanın taraflarını izlerini takip ediyoruz, asıl bakmamız gereken yeri atladığımızı düşünüyordum, ahmet abi ninde dediği gibi orta asyadan buralara deniz havası almaya gelmedik, en temel insani ihtiyaçlarımızı karşılamaya karnımızı doyurmaya geldik. dünya nüfusunun 500.000 olarak tahmin ettiğim o yıllarda küçük bir coğrafyadaki kuraklık insanlık tarihini ne kadar değiştirmiş, birde bugünün şartlarında düşünün.
  1850 lere gelinceye kadar dünya nüfusu hiçbir zaman bilindiği kadarıyla 1 milyar insana yaklaşmamış bile, her türlü işin kas gücünden motor gücüne evrilmesine paralel olarak hızla dünya nüfusu 7 milyar insana ortalama bir asır sonra ulaşmış. 2050 ye geldiğimiz zaman 9 milyar olacağımızı tahmin ediyorlar, önceden nüfusun büyük çoğunluğu kırsalda yaşarken günümüzde nüfusun büyük çoğunluğu şehirlerde yaşıyor, dünya nüfusunun yarısı da güney doğu asyada yaşıyor. dünya kaynakları da sınırsız sonsuz değil, herşey yolunda gitse bile bu gidişle dünya kaynaklarının bu kadar insana yetmiyeceği bir yere ulaşacağız, bu bir olasılık değil 2 kere 2 eşittir 4 hesap ortada sadece ne zaman olacağını bilemiyoruz. ayrıca doğanında kendi planları var gibi görünüyor. aslında herşey pamuk ipliğine bağlı desek yalan olmaz.
  Felaket senaryosu çok fazla uçuk kaçık ihtimallerde değil, tokyo nun nüfusu 37 milyonmuş küçücük bir adadaki bir şehrin nüfusu 37 milyon!!! sadece ihtiyaç maddelerinin tedariğinin birkaç gün aksaması bile insanları sokağa döker, daha büyük sorunlarda milyarlarca insanın doğudan batıya doğru çekirge sürüsü gibi talan ederek yürüdüğünü düşünün. zombi filmlerindeki gibi yalnız bunlar şehirlere marketlere saldırıyor. aç insanı hangi silah korkutur.
  Geçenlerde hükümet sessiz sedasız  birşey yaptı, lisanslı depoculuk diye birşey çıkardılar, amaç şöyle tarımsal ürünler hasat zamanı arz çokluğundan fiyat çok düşüyor çöp oluyor, diğer zamanlarda da ürün yetersizliğinden fiyatlar çok yükseliyor, üretici ürününü lisanslı depoya depoluyor depo parasınıda devlet karşılıyor, depocuyada depo yapmak için birsürü teşfik veriyor. sonuç olarak 365 gün aynı ürünün fiyatının değişmeden sabit kalması amaçlanıyor, üretici ürününü yalvararak ucuza satmaktan kurtulup para kazandığı çağa geçiyor, tüketici ise 4 mevsim uygun fiyata mal bulup alabiliyor.
  Aklıma Hz Yusuf un firavun un rüyasını yorumlaması sonucu bolluk yıllarında ürünleri yaptıkları depolarda saklayıp kıtlık zamanında yokluk çekmedikleri hikaye geldi. sanki gücü yeten ülkeler gelmesini bekledikleri o kötü günlere hazırlanıyor. suriye ve ırak sınırına duvar örüyoruz karadenize kadar duvarı uzatırmıyız gelecekte belli değil.

  Teşekkür edenler (1)ibrahimsarikaya
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .