DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

O (S.A.S.)’nun Hayat Matematiği

Yorumlar

• TevekkülTevekkül Gönderiler: 141
    ahmet abi son resul kanalıyla ilgili bir video çalışman var mı?
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
    Sana ağır gelen o bir secde var ya, binlerce secdeden alıp kurtarır seni. 
    -Muhammed İkbal-
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Farklı bir yazı olmuş sağolasınız. Bu yazıya göre anladığım insanın belirli durakları olmalı. Aslında daha önce Ahmet ağabeye bir sorumda yakın bir cevap almıştım. İkisi arasında bağ kuruyorum 35'e kadar bekle(okuyarak araştırarak öğrenerek ve her vakit üstüne ekleyerek), 35'ten sonra ise başla anlatmaya, öğretmeye v.s demişti Ahmet ağabey. Ancak benim kafamda oluşan farklı soru(n) var! 63 yaşı ölüm olmadıktan sonra artık emeklilik yaşı ve bu çok güzel bir tespit, mutlaka bir uyum var ve şifre olarak nitelendirilebilir... Benim kafamda olan ise bu şifreye ve @AhmetYozgat  ağabeyin son aylardaki bazı söylemlerine göre o bahsedilen "emeklilik" durumu... Zira bildiğim kadarıyla bu yıl 2018.  Eğer buna doğru bir yönelim varsa bence daha erken, çünkü biz çook geç karşılaştık ve buranın daha çook ihtiyacı var kendisine. Belki erken bir yazı oldu, belki de yanlış bir tespit/düşünce ama bir anda kafamda oluşan şeylerdi bunlar... Teşekkürler...
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Altın oranın doğanın her zerresine bir şekilde karşımıza çıktığı herkes tarafından biliniyor . Altın oranı kullanarak denklem çözüyoruz, robot yapıyoruz, cami bina yapıyoruz hatta site tasarımında bile kullanıyoruz . Lakin davranışlarımızda, düşünce biçimimizde nasıl kullanılırız bilmiyoruz ? Sünnetin altın oranla bir bağlantısı olabilir mi ?Altın oranın yani o ölcünün Peygamber Efendimizin hayatında nasıl zuhur ettiğini merak ediyorum . 25,35,40,63 neden o yaşlar ?Sünnettin özünü kavraya bilmiş değilim ki bariz hatalar yapıyorum . Bu sırrı karşılaştığımız problemlerde kullanmak yerine ruhumuzda ve düşünce sistemimizde kullanmanın çok daha yararlı olacağı kanaatindeym . Bu doğal oranı hakikatinden şüphe duymadığımız Kuran ve Efendimizin sas hayatında aramak bu sorunun çözümü için en doğru yol bence lakin ne ilmim yeter ne de ...
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat osmankaraca
  • osmankaracaosmankaraca Gönderiler: 26
    Altin oranı biz de finans piyasalarında teknik analiz kısmında kullanıyoruz.
    0.23
    0.38
    0.50
    0.6180
    0.78
    1.00
    1.32
    1.61
    2.32
    Diye gidiyor.
    denklemden kasıt o sayın Osman Karaca . Ben o şifrenin vasıfının çok daha önemli old düşünüyorum . Çözülmesi gereken büyük bir sır insan oğlunu sıçratacak medeniyete kaldıraç görevi görecek şifre....Hakim değilim ama Fibonacci yaklaşımına benziyor rakamlar .
  • osmankaracaosmankaraca Gönderiler: 26
    Evet fibo degerleri bunlar.Allahu alem o devirde yahudilerin elinde olan kadim bilgiden bir tanesiydi bu bilgi.Bunu da fibonacci denen kisi ile paylasilmis ve hayatimiza girmis.
    Şubat 28 düzenlendi
    fibonacci medrese eğitimi almış biri diye biliyorum . Bizden görüp değiştirdi romen rakamlarını onluk sayma sistemiyle . Hatta bu yüzden kiliseden tepki görmüş . Doğudaki eğitimi sırasında Yahudiyle karşılaştı mı yada anne tarafından bir kan bağı var mı bilmiyorum ? Olabiliritesi yüksek görünüyor ama .
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .