DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Almanya´da siren sesleri

BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 108
Kategori DÜNYA

Selamun aleykum.

Dün odamda otururken Whatsapp üzerinden yakin bir arkadasimdan bir ileti geldi. Bir haber sayfasinin icerigini göndermis. Bu arada Almanya´da yasadigimi tekrar belirteyim. Haberde sunlar yaziyordu: „Bugün Hamm sehrimizde saat 12´den itibaren 15 dakikalik bir süre zarfinda araliklarla sirenler deneme amacli calacak. Lütfen korkmayiniz bu sadece bir denemedir.“ Devaminda Almanya´da sirenlerin Soguk Savas sonrasi devre disi birakildigi ayrintisi da vardi.

Aklima bir soru geldi. Tamam Soguk Savas bitince Almanya icin bir savas tehdidi bertaraf olmus oldu, tabii diger devletler icin de. Peki simdi ne oldu da, bu sirenler denenmek istendi? Önümüzdeki sürede bir seyler mi vuku bulacak? Insaallah bir sey olmaz. Kuruntudur sadece insaallah deyip yazimi tamamlayayim. Sadece oturduğum sehirde degil, diger sehirlerde de böyle bir deneme olmus veya olacakmış.

Almanca bilenler icin haberin linkini bırakıyorum:

https://www.wa.de/hamm/einem-probealarm-werden-mittwoch-maerz-2018-alle-sirenen-stadtgebiet-hamm-ueberprueft-9671917.html

Teşekkür edenler (2)TheHUN tbora
«1

Yorumlar

• TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
    Mart 9 düzenlendi
    Aslm Bamsı. Ne tesadüf!!! Bir kaç ay önce ben Kanada'da iken aynısı oldu. Ardından bu test amaçlı yapılmıştır dendi. Sonra diğer kanadalı ahaliyle konuştuğumda son zamanlarda sirenlerin çok sıkça duyulduğunu söylediler.
    Teşekkür edenler (1)BAMSI_BEYREK
  • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 108
    Abi 23 yasindayim. Burada dogdum ve hala buradayım ve ilk defa böyle bir seye sahit oldum. Insaallah gercekten deneme amaclidir. Ama sunu diyeyim, galiba AB ile ABD arasında yavaş yavaş bir dalaşma başlıyor. Yani ekonomik anlamda, bkz: ABD tarafından hayata geçirilmek istenen gümrük vergileri meselesi.
  • yörükyörük Gönderiler: 281
    bizde her sene 10 kasımda test edildiğinden sirenlerde bir sorun çıkmaz
    Mart 12 düzenlendi
    Bamsı endişelenmekte haklısın kardeşim. Ekonomik savaş 2015 yılında Endüstri 4.0 ile çoktan başladı. Bir kuşak bir yol projesi ve Avrasya'nın ekonomik entegrasyonuna hizmet edecek her türlü çaba, Amerika'nın varlığına açılmış bir savaştır. Avrasya'nın kaynaklarının çoğu, Amerikan nüfusunu beslemek için kullanılmaktadır.
    Yeni ipek yolu canlanırsa ABD biter. Engellemek için de siber/nükleer/biyolojik dahil hiç bir silahı kullanmakta tereddüt etmez. Küresel fırfırların amacı da bu olsa gerek. Yatırımı ve ticareti Asya'ya kaydırıp ABD'yi ekonomik açıdan zayıflatmak ve savaş için kışkırtmak. Geride kaybedecek bir şeyleri kalmayanların gözlerini karartmaları daha kolay olur. Kesin bir şey söylemek zor ancak bu zayıflatma 10- 15 yıl sürebilir. Belki daha da kısa sürebilir. Zaten 20 Trilyon Dolar borçta oldukları söyleniyor. Bu bağlamda küresel savaş çıkarsa ekonomik nedenler buna sebep olur ve ilk saldırıyı Çin değil ABD yapar.
    Bu arada dünyada gerilimin/tansiyonun git gide yükseldiği ve küresel bir savaş beklentisinin olduğu şu günlerde, büyük ülkelerde sirenlerin çalması pek süprizle karşılanmasa gerek.
    Belki malumundur geçen yıl Rusya lideri Putin 100 milyon sivile olası bir nükleer saldırıya karşı yer altındaki sığınaklarda gaz maskeleri ile tatbikat yaptırdı. Ardından da ABD'de ve Avrupa'da yaşayan/öğrenci rus vatandaşları yavaş yavaş Rusya'ya dönsünler diye çağrı yaptı. Aynı şekilde ABD'nin bazı eyaletlerinde de benzer tatbikatlar yapıldı. Özellikle de EMP saldırısına karşı.
    Ülke liderlerinin bildiği ve bizim bilmediğimiz şey nedir acaba?
    Mart 13 düzenlendi
    Bamsı, şuna bir göz atar mısın!

Elon Musk Warns Humans About World War 3

Youtube'ta birisi türkçeye çevirmiş sağolsun.

EMUSK: Gelecekte başka bir karanlık çağın olması oldukça muhtemel ki tahminimce bi noktada yaşayacağız. Karanlık çağların tekrar yaşanacağı konusunda bir kehanette bulunmuyorum, sadece bu büyük bir ihtimal.
    Özellikle bir üçüncü dünya savaşı olursa, o zaman bir tohum olarak, insan uygarlığını başka bir yerde yeniden geri getirebilecek kadarımızın olması gerek ve belki de bu sayede karanlık çağın uzunluğunu kısaltabiliriz.
    Sanırım, kendi kendine yetebilen bir üsün Mars üzerinde olmasının önemli olduğunu söylemenin nedeni de bu. İdeal olarak Mars, çünkü bir savaş durumunda dünyadan yeterince uzakta olduğundan kolayca hayatta kalabilir. Özellikle bir ay üssünden çok daha büyük ihtimalle hayatta kalır. Bu noktada bir ay üssü dünyadaki yaşamın yeniden oluşturulması yönünde bir geçiş olarak yardımcı olabilir. Bunun muhtemel bir III. dünya savaşından önce yapılmış olması gerçekten önemli.
    Bildiğin gibi, geçen yüzyılda iki, soğuk savaşı da sayarsan üç büyük dünya savaşı yaşadık. Sanırım, başka bir dünya savaşı oyunu ile karşılaşmamamız pek muhtemel değil ve bir noktada gerçekleşecek.

SUNUCU: Eğer başka birini yaşarsak, bu sonuncusu olacak.

EMUSK: Evet, bilirsin sadece bir radyoaktif savaş olabilir. Bu yüzden... Tekrar hatırlatayım, bir kehanette bulunmuyorum, sadece yeterli zaman verilirse bu oldukça muhtemel gözüküyor. Geçmişten beri bu bizim kalıbımızdı ve böyle sürdü. Şimdi gerçekten bu dünya akışında Asimov'un zeroth kanunu'na inanıyoruz... Bilirsin, insanlığı gelecekte desteklemek için en muhtemel önlemleri almak...

SUNUCU: Zaman ayırdığın için teşekkürler. Üzerinde düşünmekte inanılmaz zaman harcadığın konulardan birinin de yapay zeka olduğunu biliyorum ve ikimizin de ortak olarak ilgi duyduğu birşey. Bu konu seyircilerimizin de oldukça ilgisini çekmekte. Buradaki sorun, yapay zekanın tehlikesi konusunda bir çok uzmanın endişe seviyesinin senin düzeyinde olmaması. Özellikle onların inanıp senin kabul etmediğin şey nedir?

EMUSK: Bu sözde yapay zeka uzmanları ile ilgili en büyük sorun kendi bildiklerinden daha fazlasını bildiklerini düşünmeleri ve galiba düşündüklerinden daha zekiler. Genelde hepimiz düşündüğümüzden daha zekiyiz, aslında düşündüğümüzden az ya da çok daha akıllı veya aptal... Bu da bu konuyu bir akıllı insan oyununa dönüştürüyor. Bu kişiler kendilerini zekaları ile tanımlıyorlar ve onlara göre bir makine asla kendilerinden daha zeki olamaz. Bu yüzden bu fikri direkt olarak devre dışı bırakıyorlar ki bu durum temelden kusurlu. Bu bir tür boş hayal durumu.
    Şu an yapay zekada son noktaya varmak üzereyim ve bu beni inanılmaz derecede korkutuyor. Neredeyse herkesten daha fazla şey biliyor ve gelişme hızı muazzam. 6-9 ay gibi bir süre aralığında Alphago gibi şeylerin daha iyi bir go oyuncusunu yenemezken 600. olup, avrupa şampiyonunu, sonra Lisa Doll'ü ki yıllarca dünya şampiyonluğunu elinde tutmuştu ardarda yendiğini görebiliyoruz. Sonra AlphaGo'yu 100'e 0 skorla mafeden AlphaZero var. Alpha Zero Go'yu sadece kendi ile oynayarak öğrendi. Basitçe hangi kuralları koyarsan koy onu oynayabilir. Gerçek anlamda hangi kuralı koyarsan koy, kuralları okur ve tüm oyunları hiç bir süper insandan beklenmeyen bir yetenekle oynar. Eğer yapay zekanın söylediğim hızda geliştiğini düşünmeyen aynı uzmanlara gelirsek, onların go ya da diğer yapay zeka gelişmelerine ilişkin, vasat düzeydeki kişilerle oynadığı varsayımı oldukça zayıf. Bu yaklaşımı şoförsüz taşıtlarda da görecek olmamız pek iyi bir şey değil.
    Bence, karışıma bağlı olarak, önümüzdeki yılın sonunda, şoförsüz taşıt sürücü, tüm sürüş modlarını gerçek bir kişiden yüzde yüz ila ikiyüz daha güvenli bir şekilde kapsayabilecek. Burada şu an itibari ile yaklaşık 18 aydan bahsediyoruz.
    Nitsa'nın oldukça ilkel olan Tesla otomatik pilotunun ilk versiyonu üzerindeki çalışmasında otoban kazalarında yüzde 45 azalma sağlayacağı bulundu ki bu sadece ilk versiyon olmasına rağmen böyle. İkinci sürüm yani şu anda kullanılan sanırım ilkinden en az iki veya üç kat daha iyi olacak. Yani daha iyi geliştirmeler oldukça ciddi boyutlarda. Bizim, dijital süper zekanın ilerleyişinin insanlıkla simbiyotik bir şekilde var olmasını nasıl sağlayacağımızı bulmamız gerek. Sanırım bu karşılaştığımız tek, en büyük varoluş krizi ve aynı zamanda en baskın olanı.

SUNUCU: Peki bunu nasıl yaparız? Eğer yapay zekanın sıradaki dönüşümünün kaçınılmaz olduğunu kabul edebilirsek ne yaparız, onu nasıl yönlendiririz?

EMUSK: Normalde pek kontrol ve gözlem taraftarı biri değilim. Demek istediğim, bence bu genel olarak bu şeyleri kenarda minimum seviyeye getirdiğinizde bitmiştir fakat şu anki, toplum açısından çok ciddi bir tehlike oluşturan bir durum. Bu sebeple öngörülü bir kamu yapısının olması, izleyerek herkesin geliştirdiği yapay zekaların güvenliğini onaylaması gerekiyor. Bu hayati derecede önemli.
    Bence, yapay zeka, nükleer savaş başlıklarından çok daha fazla tehlikeli ve hiç bir zaman isteyen herkesin nükleer savaş başlığı yapmasına izin veremeyiz. Bu çılgınlık olurdu. Şimdi sözlerimi iyi dinle... Yapay zeka nükleer silahlardan çok daha tehlikeli, peki o zaman neden bunu kontrol altında tutan hiç bir yasal düzenleme yok? Bu çılgınlık.

SUNUCU: Sorduğun soru uzun zamandır tartışılan bir konu ve aynı zamanda daha da ön plana çıkmakta. Eğer hepimiz tamamen yapay süperzekaya yoğunlaşırsak ki açıkça bir tehlike, fakat sen de geçen yıl ne noktalara gelindiğini benden daha biliyorsun, senin yapay zeka olarak gördüğünü ben yapay aptallık olarak görüyorum. Bu sosyal medyanın algoritmik manüpilasyonundan bahsediyorum mesela. Şu an bunu yaşıyoruz, peki müdahale etmemiz gereken nokta ne?

EMUSK: Açıkçası daraltılmış yapay zekalar gibi kısa dönemlik şeyler konusunda bir endişem yok. Bunlar ciddi bir risk seviyesi oluşturmuyor. Tabi daraltılmış yapay zekalar iş kayıpları gibi şeylerle sonuçlanacak ve biliyorsun, bu da bir silah sayılabilir. Fakat dijital süper zekaların olduğu gibi temel tür seviyesindeki risklerden değil. Bu aslında, olur ki bir gün insanlık kollektif olarak bir dijital süper zeka yaratmanın doğru adım olduğuna karar verirse, bunu çok çok dikkatli bir şekilde yapmamız gerektiğinin altyapının kurulması bir anlamda. Bu bizim yapabileceğimiz en önemli şey.

SUNUCU: Evet, buna ilişkin olarak, yapay zeka dışında uğraştığın diğer konular; ulaşım, enerji üretimi, uzay... Geleceğin lider nesli bu yaklaşan şeyin çözümü için neye odaklanmalı?

EMUSK: Yani, daha uzun vadede olmasını beklediğim yaşamın dünya dışında çoklu gezegenlere yaygınlaşmalının ötesindeki şeyler var. Çoğu Foundation serisinde veya prensipte yer alan bu tür şeylerin olacağına yönelik büyük bir inancım var. Foundation serisini okumanı tavsiye ederim.

Ben dinlediğimde daha farklı algıladım.
    Elon Musk hedefimiz 3.Dünya savaşı çıkmadan evvel Mars'ta koloni kurmak, çünkü bu savaş çok yıkıcı olacak ve dünya karanlık bir çağa girecek. Savaş sona erdikten sonra insan neslinin devamı için Dünyaya geri dönüp yıkılan sivilizasyonu yeniden inşaa edeceğiz gibi bir şeyler söylüyor.
    Komplo teorisi mi yapılıyor, yoksa iki büyük Dünya savaşından sonra bir üçüncüsünün daha ısmarlanacağı mesajı mı veriliyor dolaylı yoldan!!!!
    Yada ben mi yanlış anladım. Söyleyene değil söyletenlere bakmak lazım herhalde.
    Vekalet savaşları/ekonomik/siber saldırı/biyolojik/psikolojik savaş'tan sonra geriye musk'ın radyoaktif savaş dediği nükleer mi kaldı? Nükleere izin verilmeyeceğini bilmiyor herhalde Musk efendi.
    Bütün çabaları insanlar üzerinde daha fazla KONTROL kurmak olan Kabalist/neoliberal/küresel elitler adına korku pompalayıp avantaj mı sağlamaya çalışıyor yoksa?
    300 senedir yaptıkları taktik.
    Çift blöf "double bluff" Önce bir öcü oluştur, sonra bir çözüm yolu sun.

Bu arada hangi yılda Mars'a yerleşmeyi tasarlıyorlardı bu dürzüler?
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 BAMSI_BEYREK
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
    Kardes benim bildigim düşük yogunluk lu bır savas b ır yerde patlaticaklar..nukleeri kullanamazlar..daha küçük nükleer bombalar yaptılar cünku..savaşın cikacagi yerler tahmini pasifik veya akdeniz..he hu arada ege de düşük yogunluk lu bir deniz savasi bekliyorum..yunan ve turkiye arasinda
    Teşekkür edenler (2)TheHUN BAMSI_BEYREK
    Mart 13 düzenlendi
    Cengizhan, tasarlanmış çakma bir savaş mı demek istedin?
    Yani önce savaş/kaos çıkar sonra mevcut düzeni yıkıp yenisini getir. Kaos'tan düzen kur.
    Gelsin "Yeni Dünya Düzeni" Değişen haritalar/yıkılan devletler/yeni yönetimler/yeni kanunlar/kurallar/yeni otoriteler/dijital paralar/çipler/yüz tarıyıcılar/robotlar..
    Biz bu sahneyi tarih kitaplarında görmüştük sanki..
    Dünyaya 2 büyük savaş ısmarlayanlar 21.yy'a bu şekilde mi format atacaklar diyorsun? Anlayamadım.
    Format atmak için böyle bir yönteme ihtiyaçları var mı sence artık? Zaten medya/internet/GDO/İlaç sanayi/İklim vs. bu vazifeyi görmüyor mu? Ahmet ağabeyimizin tabiri ile hepimiz düşük ateşte kaynatılan kurbağalar değil miyiz? Yok eğer sadece insanlığı formatlamak değil, ve jeopolitik/coğrafi bir format/değişiklik de isteniyorsa o zaman üçüncü bir dünya savaşına gerek duyuluyor olabilir. Doğru mu?
    Kanaatim odur ki bu "ücüncü cihan harbi" de ismarlama bir savas olacak. Senin de dedigin gibi sadece korku olusturmak icin dillendirilmis. Bu arada illuminati kartlarindan birisinde bu parlaga benzeyen birisi tasvir edilmisti, onu da araya sokayim.

Mars konusuna gelince; ben aya bile cikildigina inanmayan bir insan olarak, Marsa cikip da koloni kurma meselesine bu fikir dogdugundan beri gülerim. Obama ve bilimkurgunun üstad-i azami olan NASAnin bir calisani dahi dünyanin alcak yörüngesini gececek gücte bir teknolojimiz olmadigini beyan ettiler. Is yine korku meydana getirme hususuna geliyor. Tabii Hegel diyalektigi de devrede. Tez/dünya savasi antitez/Marsa koloni kurmak. Sentez de güya geri gelip DÜNYAyi YENIden DÜZENe sokmak.

Yapay zekaya gelince; madem bu kadar cok tehlikeli buluyor/buluyorlar neden ilerlemesine devam ediyorlar/müsaade gösteriyorlar? Bu tabii ki seytanin kendi varligini meydana getirme cabasidir. Sen benden daha iyi bilirsin belki. D Wave diye bir süper bilgisayar gelistiriyorlarmis veya bu var. Sekli kabenin küpü gibi ve simsiyah bir sey. Kabe nasil dünyanin kara kutusu gibiyse, seytan da aynisini istiyor. Isme de bakalim. D Wave yani D dalgasi. Acaba D Deccalin Dsi mi? Dalga deyince de deccal fitnesinin dalga dalga dünyayi saracagi yaziyordu, Mekke ve Medine müstesna. Yani Kabe korunuyor. Seytan da bu süper bilgisayari Kabeye benzeterek, bak ben ve hizmetkarlarim oraya giremeyecegiz ama onun aynisiyla bütün dünyayi dize getirecegim mi demek istiyor? Allahu alem.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
  • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
    Thehun kardes ac tavuk kendini darı ambarında zanneder..dunyayi yonettigini zanneden bu insanlar anahtarin kendilerinde oldugunu söylüyor lar..ama o anahtarin calismasi için enerji gerekli oda yüce rahman..O onay vermedigi surece bu iş olmaz ..birak seytan kendi çöplüğünde otsun..O kadar kudreti vardi da çanakkale de niye yoktu..kuttul amarede nerdeydi..veya 15 temmuz da hersey guzeldide niye terse döndü..adamlar plan yapsin bizde yapalim bir abdulhamit değil bin abdulhamit cikaralim bunlarin karsina diyorum ama 1 tanesi ile bile ugrasamadilar..1000 tanesi olursa nolur acaba..

Bu adamlar bazı olaylari yapmak için diplomasi yaparlar olmadi savas yaparlar..1700 lu yıllarda masonun biri kitap yazmis 1 dunya savasi osmanlinin yikilmasi 2 dunya savasi..israil kurulmasi .kuresellesme..hepsini yazmislar kardes..şu bir gercekki her sey şu korkak ve ödlek yahudilerin kicini korumak icindir. Ari irk.. tanri soylu görüyor lar kendilerini..ama sonlari gargat agaclari. Cipli teknoloji yapay zeka diyince bunlar seytanin ulaklari..allahü tealanin yarattigi dunya ya karsi sanal dunya....madem ki ellerinde süpersonik fuzeler var o zaman ay da bir yeri vursunlar..gitsinler oraya koloni kursunlar. Marsa gidip sıcak kumda poker oynamazlar heralde..bir yerde okumustum islamiyeti ortadan kaldirmak için turkleri ortadan kaldirmalari gerektiğini anlamışlar ..300 yil da is tamam mis..ya bunlar kuş beyinliler ..Bu dinin koruyucusu allah türk e mi muhtac....işte bundandirki hedef islam=turkler..bizi buralarda ugrastirip elin ermeni si yunan i ile savastirmanin yolunu aciyorkar..bizde diyoruzki er meydani buyrun gelin..
    Yanlız bu coğrafyada hersey yalan..yakında israil suriye ye girecek..sırada iran var..al sana savas..veya ukrayna üzerinden rusya ile al sana savas..veya türkiye ile yunan üzerinden al sana savas..veya pasifik bolgesinde (truva ati da güzel kuzey kore) abd cin savasi...veya suudi arabistan yemen ve iran üzerinden savas..bunlar olurken antartika bolgesinde eriyen buzullar kimin umurunda ..ortaya çıkan hidrokarbon yataklari kimin umrunda..kic kadar norvec rusya ya meydan okuyor kimin umrunda..canbaza bak cambaza mali göturuyor seytanin ulaklari
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
    Mart 14 düzenlendi
    D. Wawe( Deccal Dalgası) mı? Yoksa Demon wave ( Cin dalgası) mı? Bu konuda bir çok komplo teorisi yapılıyor.
    D- wave denilen sistem normal bir bilgisayardan 100 milyon kat daha hızlı çalışan quantum bilgisayardır. 5 metre yüksekliğinde ve 3 metre genişliğindedir. Dediğin gibi şekli ve rengi kabeye benzer. Yeri Kanada'nın British Columbia eyaletinde Burnaby adında bir merkezdedir. Bu süper bilgisayarın tasarımcısı ve yapımcısı Dr.Geordie Rose'un iddia ettiği şey paralel bir evrene kapı açmak ve "Dark entities" dediği cinler alemini bizim boyutumuza transfer etmek/geçirmek.
    Bunu kendisi söylüyor. Ben bizzat dinledim konferansını. Hatırlarsan Cern'de de benzer bir çalışma olduğu iddia ediliyor. Aslında hepsi birbiri ile bağlantılı. Dr. Rose'un öngörüsüne göre 2028'e kadar SGU ( Star Gate Universe) Evrene kapı açma işi tamamlanmış olacak. Gene kendi iddiasına göre aynı tarihte AI Yapay Zeka günlük hayatta bire bir insan gibi rol alacak.
    Neyse bu konuyu şimdilik geçelim zira bizi asıl ilgilendiren şey çıkma olasılığı bir hayli yüksek olan küresel savaş.
    Ne tesadüftür ki 2.Dünya savaşında insanlar bombalar altinda can verirken Almanya'da Nazi'ler bu türden Metafizik/teknolojik araştırmalar yapıyorlardı. Bu nazi dölleri şimdi NASA'da aynı türden çalışmalar/projeler yapıyorlar.
    Savaş konusu üzerinden devam edelim,
    2. Dünya savaşında ne olmuştu? Sorusu üzerinden gidersek, ısmarlanma olasalığı bir hayli yüksek olan 3.Dünya savaşında neler olabileceği konusunda bir fikrimiz olabilir. Yanlız konuya giriş yapmadan önce kendimize bir eleştiri yapmamız gerekiyor. Çuvaldızı kendimize batırmalıyız evvela. Şahsım da dahil olmak üzere toplum olarak kendimizi sorguya çekmemizin vakti geldi. Her türlü ileri teknolojiye/bilime/silaha bu insanlar sahip olurlarken ve dünyaya ayar verirlerken biz neden gerideyiz? Hayır suç küresel oligarklarda değil, suç bizde, suç bütün dünya toplumlarında. ABD'de Avrupa'da yıllık kişi başına kazanç ortalama $ 50 Bin Dolar iken, 1.5 milyar insan nüfusuna sahip hindistanda insanlar aylık $150 Dolara çalışıyorlar. 2 milyara yakın nüfusu olan Çin'de insanlar günlük 2 Dolara 3 Dolara çalışıyorlar. Zira afrika'da da vaziyet aynı. Sömürülüyorlar mı? Evet sömürülüyorlar, ama herkes koyun gibi boyun eğmiş vaziyette. Kimse sisteme isyan etmiyor. Geri kalmış ülkeler/milletler kendi teknolojilerini üretmiyorlar. Modern köleliği kabullenmiş durumdalar. Bu yüzden başta kendim olmak üzere bütün suçu küresel çeteye atmayı bırakalım artık.

Aşağıdaki makale ismini vermeyeceğim bir e-kitaptan alıntıdır.

Toprak genişliğini diplomatik ve askeri güç zanneden çakma analistlere önemli bir şeyler anlatalım. Atla/bilek gücüyle savaşılan bu devir 1800'lerin ortasında kapandı. Bilim ve teknolojide geri kalan, kendi silahını yapamayan, kendi enerjisini üretemeyen ülkeler ötekilerin kölesi olur.
    Bugün YPG'yi silahlandırıp Türkiye'ye saldırtan derin Amerikanın 1941'de Hitler'e yakıt ve silah verip İngiltere'ye saldırttığını kaçımız biliyorduk acaba?
    Hitler kendi kendine ortaya çıkmadı. Amerika'nın yeniden Dünya Savaşı çıkartabilmesi için gerekli bir (Boogeyman) öcü idi

1950-1960'lara baktığımızda, ABD savunma/finans/petrol şirketlerinin Beyaz Saray'a tamamen yerleştiğini görürüz. Basit lobi faaliyetinin çok ötesinde, firma müdürleri aynı zamanda bakan/senatör/danışman vs olmaktadır. ABD'de bu çift işlere "revolving doors" denir.
    Bugün hâlâ devam etmekte olan bu mafya sisteminde CIA/Pentagon'un üst yönetimi hem Nazi Almanyası kurmayları, hem de ABD iş dünyasıyla kucak kucağadır. Hitler'in ödül verdiği iş adamları, Almanlara silah/teknoloji/yakıt satan ABD firmaları'dır.
    Bu firmalar hükümetten gizli olarak Hitler'e yardım etmedi. Washington ve Amerikalı iş adamları kolkola Hitler'i inşaa ettiler. Hitler, beklenmedik bir felâket değil gerekli bir "korku" unsuruydu

1944 Normandiya çıkarmasında Amerikan askerleri ele geçirdikleri Alman kamyonlarında Amerikan malı GM ve Ford motorlarını görünce şoka girdiler. Tabi 1920'den beri ABD medya devi Randolph Hearst ve kimya devi Irénée Du Pont'un Hitler'e sponsorluk yaptığını bilmiyorlardı.
    IBM patronu Thomas J. Watson'u, Bugün SAP ve Microsoft resmî öcü iran ile iş yapan firmalara şantaj yapıyor ama 1941 sonuna kadar IBM sakatların, yahudi ve romanların fişlenip öldürülmesi için Almanlara makine/yazılım kiralamıştı ve milyonlarca $ Dolar kâr etmişti.
    Hitler'e para, yakıt, teknoloji veren ABD şirketleri: Du Pont, Union Carbide, Westinghouse, General Electric, Gilette, Goodrich, Singer, Eastman Kodak, Coca-Cola, IBM, ITT, Sullivan&Cromwell, J. P. Morgan &Dillon, Read& Company, Union Bank of New York, Brown Brothers & Harriman
    Başlamış bir savaşı fırsat bilip çaktırmadan para kazanan küçük patronlardan bahsetmiyoruz. 2. Dünya Savaşı'nı bilerek ve isteyerek çıkartan, bu yolla "Yeni bir dünya düzeni" kuran büyük gücü anlatıyoruz. Almanya ve Japonya bu savaşın gerekli "kötü adamları" idi.
    Şimdi kilit adamlardan birine geldik: Prescott Bush. Irak'ı bombalayan ve işgal eden iki başkan Bush'un babası ve dedesi. Hitler'in iktidara gelmesi için para musluklarını açan Thyssen, Krupp ve Schacht şirketlerinin arkasındaki adam da budur.
    Savaşın daha başında Hitler muazzam bir hızla Avrupa'yı işgal etti. Blitzkrieg denen bu yıldırım savaşı için motor, tank, panzer, kamyon, uçak, kauçuk, bakır, alüminyum, yakıt, makine yağı ve orduların eş zamanlı sevki için telsiz gerekliydi. Hepsini Amerikalılar verdi.
    General Motors, Brandenburg'daki yeni Opel fabrikasında, Ford ise Rüsselsheim'da Alman ordusu için üretim yapıyordu. Hitler'in 1939-1940 arasında kullandığı tankların %50'si ABD şirketlerinin Almanya'daki fabrikalarında üretilmişti! (Anita Kugler, Billstein...)
    ITT Almanlara uçak montajında yardım etti. Texaco ve Standard Oil, ispanya limanlarından Hitler'e yakıt ve makine yağı yolladı. Burada kilit adam Texaslı petrolcü William Rhodes Davis idi.
    Rockefeller'a ait olan Amerikan Standard Oil petrol devi, IG Farben'a sentetik uçak yakıtı teknolojisini verdi. Kömürden elde ettikleri yakıtla Almanlar Britanya'yı bombaladı: 40.000 sivil öldü; 100.000 civarı insan yaralandı.(1940-1941) Savaşın başından sonuna kadar geçen sürede ise toplam 65 milyon insan öldü.
    26 haziran 1940'ta New York Waldorf-Astoria otelinde Almanlar Blitzkrieg'i kutladılar. General Motors Almanya müdürü James D. Mooney oradaydı. 5 gün sonra yine New York'ta yeni kutlama: Ev sahibi Texaco patronu Rieber idi. Mooney ile beraber Henry Ford’un oğlu Edsel de vardı.
    Japonların PearlHarbour'a saldırmasından 4 gün sonra, 11 Aralık 1941'de Hitler ABD'ye savaş açtı. Almanya'daki ABD şirketleri ne oldu? Ne Normandiya çıkarması ne de Berlin'in bombalanması ve işgali Alman-ABD ilişkilerini bozmadı. Savaş bitene kadar ürettiler ve kâr ettiler
    Savaştan sonra Almanlara yardım eden Amerikan firmaları ceza değil tazminat aldı! Amerikan hükümeti bombaladığı fabrikaların parasını bu firmalara ödedi. Meselâ General Motors 33 milyon $ ve ITT 27 milyon $ aldı!
    Almanya'da üretim yapan Amerikan firmaları savaş boyunca gestapo tarafından toplanan köleleri ücret ödemeden kullandılar. Fakat savaştan sonra bu firmaların aleyhine hiç bir dava açılmadı. Çünkü bu firmalar bugün olduğu gibi o gün de Amerikan hukukunun üstündeydi.

Şimdi, yeni öcü Asya'dan mı çıkacak, Avrupa'dan mı, ABD'den mi sizce?
  • AzerAzer Gönderiler: 657
    duyduguma gore kuzey koreli baskanin anesi isvicre uyruklu, ve bence bu seferki fitneni kontrolde tutamiyacaklar nerde cikacaginan asili olmuyarak,  en zararli cikan taraf sirketler ve onlarin gorunmeyen sahibleri olucak, sistemleri catlamis drumda ve bu bir firsatdir, bizim acimizdan yeni ve yerli bir sistem kurmak ucun tum dunyada, paranin sahibleri bosu bosuna Turkiyeye yardim etmiyorlar, cunki yeni sistemi kurmaq ucun Turkiye lazim, en azinan Turkiyenin kuracagi bir sistemin icine kendi sistemlerini yerlesdirmek isteyecekler diye dusunuyorum
    Allahualem
    Teşekkür edenler (2)TheHUN Cengizhan_29
    Mart 17 düzenlendi
    Stratejist Abdullah Ağabeyimizin
    15 Mart/2018'de bir Tv programında yaptığı analiz youtube'tan izlenmeli.

Röpörtaj'dan alıntılar/

Sunucu:
    3.Dünya savaşı ne zaman başlayacak size göre?
    Abdullah Çiftçi:
    3.Dünya savaşının 2023-2025 yılları arasında olacağını öngörüyorum.
    Sunucu:
    Sayın hocam sizden ve bir iki kişi'den başka neden hiç kimse Türkiye'de bu konuları dile getirmiyor?
    Şimdi buraya DİKKAT!
    Abdullah Çiftçi:
    Vatandaşın aklı gözünde, vatandaş medya/internet ne gösteriyorsa ona inanıyor. Medya'nın içine sızmış istihbarat örgütleri topluma algı operasyonu çekiyorlar. Psikolojik savaş yapılıyor. Hedef şaşırtıp kafa ütüleyen çakma analistler tarafından toplum uyutuluyor. İçi boş gündemler oluşturularak kafa karışıklığı meydana getiriliyor/algı yönetimi yapılıyor.
    2. Dünya savaşından sonra kurulan düzen yıkılmak üzere. Bir el yıkıyor, diğer el satın alıyor. Yıkan da satın alanda aynı akıl. Dolar'ı bitirenlerle dijital parayı üretenler aynı kişiler. Vatandaşın parası/serveti küresel çeteye transfer ediliyor.
    George Orwell'in 1949'da yazdığı 1984 adlı kitabında anlatttığı gibi nakit para kalkacak/herkese çip takılacak. Bütün dünya vatandaşları kameralarla/yüz tarayıcılarla takip altına alınacak. Totaliter bir yeni dünya düzeni kurulmak isteniyor.

Aşağıdaki yorum bana aittir/

Soru: Bu gözetleme ve kontrol teknolojileri suç işleyen/kriminal aktivitede bulunanları yakalamada kolaylık sağlamaz mı?
    Cevap: Evet sağlar ancak bu enstrümanlar doğru ellerde olursa insanlığa faydalı olur. Toplumların ahlakı çökerken, bu teknolojilerin küresel olarak yaygınlaştırılması insanlığa daha fazla zarar verir. Zira bu sistem onları geliştirenlere insanları kontrol/zapturapt altına alma fırsatı, ve daha hızlı/daha kolay kötülük yapma imkânı verir.
    Fetö tasfiye edilmesine rağmen medyadan sermayeye ve siyasete kadar ülkedeki gnostik gizli iktidar hala aktif görünüyor.
    Neden böyle söylüyorum?
    Çünkü bir vatandaş olarak söylemlerle eylemlerin birbirine zıt gittiğini görmekteyim.
    Kameralar/yüz tarayıcılar/nakitsiz ödeme sistemleri ülkemizde yaygınlaştırılmak isteniyor.
    Bilerek yada bilmeyerek totaliter yeni dünya rejimi kurulmasına içimizde birileri hizmet ediyorlar.
    Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
    Mart 18 düzenlendi
    Kayıtdışı - (16.03.2018)
    Cengizhan bu programın da izlenilmesini öneririm.
    Transhumanizm/Avatar Projesi/Deizm, ataizm ile gelen yeni din ve bu dine sürüklenecek genç nesiller/Endüstri 4.0/Dijital paralar/biometrik çip/yapay zeka ve robotik teknoloji/Bir kuşak bir yol projesi/lojistik şehirler/küresel sistemde Türkiyenin yeri konuları ilk defa detaylı olarak anlatıldı hocalarımız tarafından.
    Bu programları takip etmeyenlerin Küresel sistemin nasıl döndüğünü anlamaları çok zordur. İşte o zaman kısık ateşte kaynatılan kurbağalar gibi içi boş siyasi ve ideolojik çekişmelerin kurbanı olurlar. Büyük resim görülmek isteniyorsa toplumu manipüle eden siyasi programları izlemeyi bırakıp Ahmet Yozgat ağabeyimiz, Abdullah Çiftçi, Ertan Özyiğit, Dr. Ramazan Kurtoğlu gibi Türkiye'de sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen gerçek araştırmacıları takip etmemiz gerekiyor. Şu particilik işini de artık geçelim. 90 senedir bu milletin anasını ağlattılar. İdeolojik ayrışmalarla sağ sol kapışması ile bizi oyalayıp durdular. Onlar bilim/teknoloji üretirlerken biz maalesef çi boş ideolojilerle uğraşmaktan yerimizde saydık/sayıyoruz. Biz uyumakta iken sistemi 100 yıl önce tasarlayanlar şimdi bizi alıştıra alıştıra bunu içimize sokup toplumumuzu transformasyona sokuyorlar/dejenere ediyorlar/dönüştürüyorlar.
    Bir düşünürümüzün dediği gibi,
    "Toprak genişliğini diplomatik ve askeri güç zanneden çakma analistlere önemli bir şeyler anlatalım. Atla/bilek gücüyle savaşılan bu devir 1800'lerin ortasında kapandı. Bilim ve teknolojide geri kalan, kendi silahını yapamayan, kendi enerjisini üretemeyen ülkeler ötekilerin kölesi olur"
    Buna bir ekleme de ben yapayım,
    Kendi sistemini/projesini üretemeyenler başkalarıının dayattığı sistemlerin/projelerin kurbanları olurlar.
    Teşekkür edenler (2)Cengizhan_29 BAMSI_BEYREK
  • AzerAzer Gönderiler: 657
    amerka da eyaletlerden ozgurluk sesleri, avrupadan ise hintler ses leri cikmaga basladi, ve sil surpirizderden biride rusyada yasanacak, diye dusunuyorum, kralicenin ingilteresi gider ayak, kendinen cok seyler goturmey istiyor bence, Allahualem
    bak ben buna siren sesi derim, hemde kaos kokulu

Haklisin Azer abi. Bölünmek ve ice kapanmak veya sadece ice kapanmak durumuna geciyor milletler. Insaallah Avrupada bu sirenler biz Türkler icin calmaz. Malumundur ki "Anti-Türkizm" "Anti-Islamizm"in yerini alıyor yavaş yavaş.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .