DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

3. Dünya Savaşı Başladı Başlayacak

TümenTümen Gönderiler: 117
Kategori DÜNYA
Esenlikler Kardeşlerim. Sizlere ilk önce tarihin tekrarından yola çıkarak 3. savaşının tarihini vermek isterim. Osmanlı'dan medeniyet ve süpergüçlüğü havada kapan Anglosakson Cermenleri her yüzyılın ilk çeyreğinde bir savaş çıkararak dünyaya bir format atmak üzere anlaşmış, bunu da aksatmadan yapmışlardı. Bu karara 1700 yılında varan batılılar 19. yüzyılın 3. yılında savaşı başlatıp 15. yılında bitirmişti. Tarihin "garip" bir cilvesi olarak da her dünya savaşından önce kimse bir önceki savaşı istemiyor gibisinden bir mesaj verilirdi. 19. yüzyılın 15. yılında savaşı başlatan batılılar 20. yüzyılın 14. yılında savaşı başlatmış ve 18. yılında bitirmişti. İşte buradan yola çıkarak tahminimizi söylüyoruz 3. savaş 21. yüzyılın 17. yılında yani 2017'de başlayacak. Yanılıyor da olabiliriz. Eğer birazcık gündemi hatırlarsanız ilk önce Türkiye Suriye'ye kara harekatı mı başlatacak ? sorusu yöneltildi. Hemen sonrasında ise muhalifleri yenen PYD'nin ele geçirdiği alanlar vuruldu. Peki ne mesaj vermek istedi ? İlk önce Amerika'ya biz PYD'yi vurmaya başladık tarafınızı seçin dendi. Sonrasında Esed ve Rusya'ya biz şimdiden PYD'yi vurmaya başladık yakında sıra size de gelecek dendi. Şuan ise Müslim'e verilecek cevabı bekliyoruz. Peki bir harekat olursa sonuçlar ne olur ? Eğer Tüm Suriye Lübnan ve Irak'ın alınacağını düşünürsek PKK'ya ancak İsrail, İran ve Ermenistan'dan lojistik gidecek. İsrail ile kürtler arasında Araplar olacağı için onları da eleyebiliriz. Şimdi bir çizgi çizin bir tarafı Cizre / Türkiye öbür tarafı Kamışlı / Suriye. Cizre'de terörist eylemini yapınca çizginin diğer tarafına adım atıyor. Bu sefer müdahale yapılamıyor ayrıca oradan verilen silahlarda engellenemiyor. Ama Suriye ve Irak alınınca durum değişecek.Burada tek sıkıntı ise İran olacak. Burada İran'a da iki seçenek sunulması lazım Türkiye tarafından ya bizim yanımızda duracaksınız ve PKK bitecek yada PKK ile beraber sizde biteceksiniz. İran bizi seçmezse de Güney Azerbaycan'ı harekete geçirip hem İran'a hemde oradaki PJAK ve gerekirse kürt unsurlara müdahale edilecek. Bu sayede istihbarat kabiliyetimiz de gelişecek. Fakat bu durum Rusya ile savaşa da yol açabilir. Bu konuda Türkiye Ne Yapmalı ? - İmparatorluğa Doğru Giderken Önümüzdeki Engeller adlı makalemi okumanızı öneriyorum. Bana soracak olursanız Türkiye muhalifleri silahlandırıp oraya Bordo Bereli unsurları göndermeli ve sadece hava ve topçu operasyonu yapmalı. Türk Ordusu oraya girdiğinde çorak bir arazi ile karşılaşmalıdır. Bu makalemizi de burada sonlandırıyorum kardeşlerim. Hepinize Esenlikler dilerim
Teşekkür edenler (1)SerdarTopuz_

Yorumlar

 • AzerAzer Gönderiler: 657
  deas icinde parcalanlarar basladi
  ypg saldiri olmus bugun
  turkiye obuslerle vurmaga basladi 
  deasin ypg ye saldirmagi gosteris ucunde ola biler
  Teşekkür edenler (1)variskalem
 • TümenTümen Gönderiler: 117
  Şuan PYD ve Peşmerge'nin ilerlemesini istersek çok başarılı bir şekilde lehimize döndürebiliriz. Ama ters teperse çok kötü olur. Kararlı diplomasi, kararlı ordu ve kurmay kadrosu ve işbirliği. Hem Irak ve Suriye ile anlaşıp onların kuzeyde toprak kazanmasına yardımcı olunarak aldığımız bu kürt şeridinde kendimize bağlı özerk yapı oluşturmalı ve girdiğimiz yerlerde diğer ülkelere de garantörlük hakkı verebiliriz. Petrol konusunda belli bir süre boyunca Avrupa'ya kolaylık sağlanabilir. Ama hızlıca otoriteyi oturtmalı, tahkimatları tamamlamalı ve oldu-bittilere alışmalıyız. Hem de Türkmenler üzerinden topraklarda meşruiyet de kazanırız. Petrol konusunda gelecek tepki önemli. Yine de terör tehlikesi bitene kadar haberimiz yokmuş gibi davranıp sonra el konulabilir ama bunlar ciddi diplomatik güç gerektirir. Eğer petrolü biraz daha ucuzdan Avrupa'ya ulaştırırsak bu konuda da engel olmaz sanırım. Yarın herşey belli olacak.
 • TümenTümen Gönderiler: 117
  Yazının bazı noktalarında o dönem için sıcak olmadığından ayrıntıya girilmemiş yüzeysel ve eksik kalınmış noktalar var. Sadece ana fikri verdiğimi söyleyerek küçük bir hatırlatmada bulunmak istedim

 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Türkiye kara gücü olarak keyfine göre oraya giremez. .Ancak cagrildigi zaman başka .

  İran a son bi şans daha verildi. .yoksa İran in durumu iyi değil. .

  Bizi çukur siyaseti ve hibrid savaşı ile denediler. .

  Başarılı olamadilar. Sıra İran da ..
  Teşekkür edenler (1)TheHUN
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Türkiye ile İran nükleer anlaşma işinden ne kazandilar. .kim ne aldı. .ve suan bu referandum işinden kim ne alicak. .

  konu bu şimdi. ..Eğer Türkiye ve İran anlaşıRSA
  ABD ve İsrail by by...
 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 362
  Eylül 2017 düzenlendi
  Büyük İTrail'i kurmak için 3. Dünya savaşına ihtiyaçları var. Tıpkı 2. Dünya savaşını çıkartıp sonunda da İTraili kurdukları gibi. Bu şekilde olayı katekulla'ya yani oldu bittiye getirmenin peşindeler. Suriye bunun için insansızlaştırıldı, nüfusu seyrekleştirildi. Bu arada Türkiye'nin acem İran'ı ile anlaşması hem zor hem de bir şey ifade etmez.
  Türkiye bölgesel savaşlarla enerjisini boşa harcamamalı, aksine hazırlıklarını hızlandırıp büyük harbe konsantre olmalı.
  Hatırlayalım Osmanlı İmp.'luğu 1. Dünya savaşı öncesi Balkanlarda Kafkaslarda, Afrika'da ve Arabistan yarım adasında girdiği bölgesel savaşlarla enerjisini harcamış ve büyük kayıplar vermiştir. Ekonomisi çökmüştür. Bu yüzden küresel güçler tarafından hasta adam lakabı takılmıştır. Çemberi iyice daraltıklarından emin olduktan sonra da Misaki milli sınırlarımız olan Anadolu'ya taarruza geçmişlerdir.
  Tarih'den ders çıkarılıp bu defa aynı hata yapılmamalı.
  Teşekkür edenler (1)Cengizhan_29
 • yörükyörük Gönderiler: 282
  hatırlarmısınız c.başkanı Erdoğan moskovaya cami açılışına gitmişti putin le görüşmüştü, ertesi hafta rusya askeri suriye ye gelmişti, o dönemde esed ha bugün ha yarın gidici olduğu en zayıf olduğu dönemde rusya geldi esedi kurtardı(yada bizi). bizim muhalif sandığımız kişilerin bilerek yada bilmeyerek abd nin askeri yada başkalarının olduğu sonucunu çıkarabilirmiyiz o belayı rusya sayesinde def etmiş olabilirmiyiz. Türkiye bölgede ne görmüş olabilir bu sebeple rusya yı bölgeye davet etmiş olabilir. Türkiye, suriye de kötüde olsa esed yönetimi diğerinden yeğdir diye düşünmüş olabilirmi. ölümü görüp sıtmaya razı olmak gibi bişey sanırım. eğer durum böyleyse esed in büyük ölçüde kontrolü geri alıyor olması iyi birşey olabilir. durum eğer böyleyse Türkiye esed in kurtuluşunu sağlıyarak karşılığında birşeyler alacaktır yada sözünü almıştır. ruslar da yüzyıllardır amaçladığı sıcak denizlere ulaşma hedefine birkaç adım daha yaklaşmış oluyor. abd yi ruslarla değiştirerek def etmek gibi bişey.
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Abd nin Erbil konsolosluk binası ne issss. .
 • Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 677
  Şimdi yakın zamanda olucaklara bakalım. .
  Türkiye ne yapıcak. .

  Mesala Dicle kalkanı dedikleri nedir...
  Veya aynı anda hem Suriye ve ırak tan giriş yaparsa ne olur..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .