DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

DERİNDÜNYA FİKİR HIRSIZI MI ?

hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 482
Mayıs 11 düzenlendi Kategori DERİNDUNYA YAZARLARI
Sevgili Derindünya kardeşlerim. Bizler hasbelkader bu platformda bir araya gelmiş. Ahmet YOZGAT abimizin açmış olduğu bu platformda özgürce dilediğince yazan kişileriz. Kendi hür ve özgür irademizle dimağlarımıza akan bilgiyi diğer kardeşleri ve tüm meraklıları için Allah rızası için paylaşan kişileriz. Bu BİLGİ yi paylaşmaktan da mutluluk duyuyoruz. Bunun için elbette hiçbir beklentimiz de yok. Bilgiyi paylaşan bu bilgi dünyası insanları ve bir kardeşiniz olarak bir  konuyu da fikirlerinize  açmak üzere buradayım.

Bizler de birbaşkalarının fikirlerini elbette  okuyor,  ondan etkileniyoruz. Birbaşkasının fikrinin  de bizi etkilemesi kadar doğal birşey olamaz. Onun idraki içindeyiz.  Bizi etkileyen yazıları veya metinleri de bu bilgiyi  şuradan aldım yada şu kişi şöyle söylüyor diye kaynak belirterek dile getiriyor fikrin sahibini de anarak bir nokta da onuda onure etmiş oluyoruz. yada yermiş oluyoruz herneyse. 

Bu noktada bir kardeşiniz olarak bende birçok köşe yazarı gazeteci haberci fikir sahibi fikiristleri elbette takip etmekteyim. Yalnız orada kullanılan bir veya birçok JARGONU kullanacaksam fikir sahibinin de ismini kullanarak hem o kişiye saygı hemde aleyhte gelebilecek tepkileri azaltmış oluyorum.

DERİNDÜNYA platformu hepimizin. Bu platformda başta Ahmet YOZGAT olmak üzere burada herkesin emeği var. katkısı var. Burası bir fikir dünyası, fikir havuzu. Yani hepimizin.
 Benim de severek ve zevkle yazılarını takip ettiğim ERGÜN DİLER kardeşimiz var. Kendisi bir büyüğümüzdür, abimizdir elbette. İmkanları bizden de fazladır. Kendisinin  yazılarında DERİNDÜNYA jargonunu görmek ne yalan söyleyim ki beni oldukça da mutlu etmekte. Bugünkü yani 11 Mayıs 2018 tarihli KİLİSENİN ŞİFRESİ isimli makalesini de zevkle okudum. okudum okumasına da
aklıma gelen şu düşünceleri de sizlerle paylaşmak istedim. 

Ergün abimizin  son aylarda  ara ara bizim derindünya mıza dalış yaptığını lakin bu konular çok DERİN mevzular diyerek kendini sığ sulara atmayı yeğlediğini sizlerde benim gibi okuyorsunuz,  görüyorsunuz, şahit oluyorsunuz. Bunu derken Ergün beyin sığ olduğunu söylemiyorum. Bundan hicap duyarım. Fakat okurlarının TAMAMINA HİTAP EDEBİLME kaygısı ile bunu yaptığını düşünmekteyim ki kanaatimce de öyledir.

Lakin benim korkum ve kaygım şu ki bir  DERİNDÜNYA kardeşiniz olarak sizin kadar olmasa da  naçizane buraya emek vermiş zaman harcamış biri olarak bu sitenin isminin kullanılmadan jargonlarının kullanılması beni üzmekte. Alacağını almış,  vereceği bitmemiş kardeşlerimizle elbette yolumuza devam edeceğiz. Yavaş yavaş bu sitenin fikirlerini ve jargonunu kullanan Ergün bey yarın birgün çıkar ve ben bunları geçmiş zaman kipi kullanarak taaaa şu tarihten beri zaten yazıyorum der ve bizler FİKİR HIRSIZI durumuna düşebiliriz.  Yıllarını bu siteye vermiş dahası bu küllüyatın sahibi Ahmet Abiye büyük bir saygısızlık olmaz mı ?   Hem kayıtlara geçmesi hemde bu konuda ki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.....

Selam ve saygılarımla........................
Abdulhakim AK.

Yorumlar

• Cengizhan_29Cengizhan_29 Gönderiler: 695
    Ergun diler in yazilarini bende takip ediyorum..son dönemde aileler üzerinden bayagi bir yazi si var . Ama dedigin gibi derindunya dan asirdigi bilgiler de var..bazen diyorum bu kadar da benzer lik olurmu diye..bizim en büyük eksikligimiz medyatik olmamamiz. Ahmet abi bildik medya gruplarında şöyle bir görünse..heralde fenomen olur diyorum..bence tek eksik bu ..en azından kendi tezleri ni takip eden araştıran bir kesim oluşur..
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz tbora
  • yörükyörük Gönderiler: 302
    herkesin kulvarı farklı ergün dilerin hedef kitlesi ile ahmet abi ninki bir değil, yukarda belirtildiği gibi ergün ün hedef kitlesine ahmet abi nin düşünceleri ağır gelir. benim asıl başka tereddütlerim var, şöyleki kulak çöpünün kutusunda bile kulağınıza sokmayın diye uyarı var :) buradaki makale video vs. herşeye kalıcı yaşam tarzı, düşünce değişimine yol açabilir gibi bir uyarı koysak iyi olur, biri çıkıp deseki ben eskiden sıradan mutlu mesut yaşayıp gidiyordum falanca sitedeki bilgiler şimdiye kadar bildiğim herşeyin yanlış olduğunu bu yaşa kadar boşa yaşadığımı gösterdi bunalıma girdim bunca sene verdiğim emek hep boşaymış artık eskisi gibi olamam eski yaşantımada sünger çekip silemiyorumda intiharın eşiğine geldim diyerek siteyi mahkemeye verse adam haklı çıkar başta ahmet abi herkese ceza verirler.
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat hakimbeyaz
  • tboratbora Gönderiler: 52
    ergün beyi ben devamlı takip ederim corafya ve dünya da meydana gelen olayları el bette herkesin ilgisinde lakin ergun bey olan bu hadisatı tamamen para ve güç mucadelesi cihetinden görmekte yazılarının bir çogunda turkiyede olayların takip edilmediginden ve sıg tartışmalarla meselenin özünü kavrayamamaktan yakınmakta tabi ki haklı .ergun beyin amerikalı bir dostundan aldıgı tuyolardan yola çıkarak yazılarını yorumlarını yapıyor . araştırmacı fikir dünyası yok konularla alakadar olmasından mütevellit bilgisi ve iyi bir köşesi var .15 temmuzda kendisini korumak için amerikalı dostunun devreye girdigi kendi beyanı dır . para ve güç mucadelesi olarak meseleleri degerlendirdigi için sıg kalmakta
    yazılarına üç gün ara verdigi oluyor . zannımca bunun sebebi amerikalı dostuna ulaşamamış olması. oysa derin dünya yazarları o gazetecilerin dem vurdugu özgür bagımsız baglantısız yazılar yazan tek platform . onları sloganları bu forumda hakiki manada hakkını vermekte . bir gazetecinin bagımsız tarafsız özgür oldugu tamamen kuyruklu yalandır 
    bu platformda yazılan konu ve yorumları onlar inanın yapamazlar yapamıyorlar bir telefonluk işleri var . köşeleri ve gazetecilikleri kalmaz bunu onlarda gayet iyi biliyorlar.
    oysa bu platform ahmet abinin ve gönüldaşlarının fikir dünyasından çıkmakta emek ve araştırma çok yönlü düşünce harmanıyla yorumlanmakta . konuların tarihi inanç kültür stratejik olarak ele almakta . o sebeple kayıt altına alınması babında önemli lakin jargon kullanımında ahmet beyin ismi geçmesi lazım emektarın hakının verilmemesi elbette hırsızlık tır . bu platform müdavimlerinin fikirleri zihinleri dünya gerçeklerini az çok kavramış kardeşlerimizden oluşuyor.
    yani bir nevi şerbetlenmiş diye biliriz . ergun  bey ise açılmamış zihinlere hitap etmekte  saygılar

Teşekkür edenler (3)AhmetYozgat hakimbeyaz TheHUN
    kardeşim cengiz malesef dogruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar ahmet abinin yorumları kimsenin işine gelmez 
    toplumu uyutmaya çok konuşup hiç bir şey anlatmayan proflar stratejistler doçentlert bolca var. ahmet abinin yorum ve düşünceleri anadolu insanını uyarmaya yol göstermeye yönelik . yani ekabir takımına yönetile bilir yönlendirile bilir toplum lazım . işte bu nedenle ahmet abi televizyon ve gazetelerde yer bulamıyor belkide mesleki kıskançlıkta olabilir
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 482
    Mayıs 13 düzenlendi
    Türkiye'deki  televizyon ve gazetelerin belirli fikir etrafında kümelendiklerinde  herhangi bir kuşkumuz yok. O nedenle bunları bilenler dış basını da yakından takip etmekteler. Lakin dışarda da çarpıtma ve algı operasyonlarının bolca yapıldığı su götürmez bir gerçek.  Anlaşılan  şeytan medya devi  eli ile dünyayı yönetmeyi nede çok istiyor..Ahmet abinin ise bunu Allah rızası için yaptığını düşünüyorum.
    DERİNDÜNYA kendine has bu yönteme de elbette devam edecektir. Ancak  birtakım fikirlerin  de önce burada paylaşıldığının bilincinde ve kayda geçmiş olarak. 
    Teşekkür edenler (2)TheHUN AhmetYozgat
    kardeşim hakim beyaz yazılı ve görsel basın köşe yazarları zamanın deyimiyle enkırmenler bu tür insanlar belli kesimlerin ekollerin kılıcını sallamakta bu su götürmez bir gerçek . yoksa başarılı bir geçmiş bu yerlerde köşe sahibi olmak için yeterli deyil illa ki sahibinin fikriyatı çıkarları cihetinde kalem oynatmaktalar . derin dünyanın yeterli destegi bulamaması yerli vede milli olmasından kaynaklanmakta pisikolojik harp teknigi olan bu alana her adamı yerleştirmezler .yer vermezler çünkü toplumu yönlendiren bu kesim yakın taarih buna şahit . iyiyi kötü kötüyü iyi göstere biliyorlar . mükemmel bir operasyon sahası. ülke işgallerinden tutunda siyas operasyonlar  itibar suikastlerine kadar. durup burada şunu soralım yerli ve millilikten dem vuranlar neredeler neden destek olmuyorlar? daha ileri giderek şu soruyuda soralım zamanın deccali iletişim agları yazılı ve görsel basın mı ? herkese selamlar
    Teşekkür edenler (2)hakimbeyaz TheHUN
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 377
    Mayıs 14 düzenlendi
    Şeytani aklın hizmetkarları rahmani akla savaş açmış durumda. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Koskoca Türkiye'de Ahmet Yozgat Ağabeyimiz gibi bligili/donanımlı kaç tane aydınımız var? Uykudan uyanabilecekmiyiz?
    Malumunuz Medya/Hollywood filmleri/İnternet/Kitle iletişim araçları ile kışkırtma/algı yönetimi yapılmakta.
    Bunu daha önce de yazdım; "Ülkelerin medyaları genelde aynı ekibe ait. Dünya medyası 6 kurumun/şirketin elinde. Köşe yazıları yazan gazeteciler başta, yazarlarının çoğu da algı yönetimi için çalışan maaşlı işçilerdir. Buna Türkiye de dahil. Bize medya'da konuşanlar aklımıza hitap edip düşünmemizi mi sağlıyor? Yoksa milli/manevi duygularımıza hitap edip bizim mest olmamızı mı sağlıyor? Yazarlar/aydınların ateşli nutuklar atıp millete gaz verenlerin bilinçli ya da bilinçsiz milletin duygularını coşturan hitapları/şovmenlikleri milleti aydınlatmak için değil, aksine milleti hipnoz etmek/milletin hakikati görmesini engellemek adına yaptıkları eylemlerdir.
    Biz ise Tv ekranlarında talk show yapıp, milleti pohpohlayarak ve hamaset nutukları atarak vatandaşı uyutanlardan değiliz. Bilakis milletin gözünün kapalı kalmasını sağlayan kartel medyası ile mücadele ediyoruz. Algılarıyla oynanmış bu milletin gözünün açılması/silkelenip kendine gelmesi için uğraş veriyoruz. Ayrıca
    Tarihi, sosyal/siyasal/ekonomik olayları/Teknolojik gelişmeleri/organize aklın bu yy'da Dünyada ve Türkiye'de "kaotik bir düzen" oluşturmak için attığı adımları/planları hep birlikte bu
    platformda analiz ediyoruz. Ve bunu gökten vahiy alarak değil bilgiye/veriye dayalı yapıyoruz.
    Siyasi çıkar/para/makam/mevki şöhret/hırs peşinde olan küçük insanlardan değiliz biz.
    Bunu devletimizi/milletimizi sevdiğimiz için, hepsinden öte Allah rızası için yapyoruz.

Kişi ne kadar az bilirse, bilinmesi gereken şeylere inanması o kadar zor olur.

Saygılarımla/esen kalınız..
    Teşekkür edenler (4)hakimbeyaz AhmetYozgat Azer tbora
  • AzerAzer Gönderiler: 671
    Biz hirsizlik yapmiyalimda Allahin izniyle, gerisi onemli deyil
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat TheHUN
  • TheHUNTheHUN Gönderiler: 377
    Mayıs 14 düzenlendi
    İstanbul Ünv/Edebiyat Fakültesi/Kütüphanecilik Bölümü,
    yeni adı(Information Document Management)Bigi Belge Yönetimi mezunu biri olarak fikir hırsızlığı ya da bilgi aşırma konusunda şunu belirtmek isterim.
    "KNOWLEDGE/BİLGİ" Paylaşımdır.
    Bizim fikir/görüş/tespit/çıkarım/öngörü ve analizlerimizden isteyen istediği kadar alsın. Bunun adı hırsızlık veya fikir hırsızlığı olmaz.
    Sonuçta biz de
    okuyup/araştırarak bir veri/data'ya ulaşıyoruz. Fikirlerinden yararlandığımız yazar/çizer/analist ve stratejistler oluyor zaman zaman. Bilgi gökten zenbille inmiyor bize. Buradan bilgi/fikir aşıranlar kendi çıkar ve menfaatları için değil de bunu devletin/milletin/mazlumların ortak menfaatı/faydası/yararı için kullansınlar yeter ki.. Milletin gözünün kapalı kalmasını isteyen medya ile mücadele etsinler/Uyutulan vatandaşları uyandırsınlar.
    Ben kendi adıma onlara hakkımı helal ettim.
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
  • hakimbeyazhakimbeyaz Gönderiler: 482
    Aynen öyle. bizde hakkımızı helal ettik./ edeceğiz. Sadece bize haksızlık yapılmasın bunun  farkında olalım yeter.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
  • yörükyörük Gönderiler: 302
    thehun muhtemelen işsiz kalmıştır, kütüphanemi kaldı günümüzde kütüphanecilik okudun, kütüphane artık herkesin cebinde geziyor. ne iş akıl erdiremedim bizim melekette eski kütüphaneyi yıktılar yerine devasa bir bina yaptılar ne işe yarayacak bilmiyorum konuya pek hakim değilim sanırım. o değilde benimki daha beter ben üniversiteye başladığım zamanlarda okulu bitirmiş olsam piyasada öyle bir meslek vardı, ben okulu bitirdiğimde piyasada öyle bir meslek kalmamıştı :) tamam tahsil hayatım biraz uzun sürmüş olabilirde garip bir durum, falanca mesleği öğrenmek için okula başlıyorsun okulu bitirdiğinde öyle bir meslek kalmıyor. bizden önceki kuşaklar ata mesleği dede mesleğini devam ettirebilirken bizden sonrakiler ömrü boyunca birkaç meslek değiştirecek gibi görünüyor.
    Teşekkür edenler (1)TheHUN
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .