DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Birleşik Krallık, Levant Şirketi ve Bir Komplo Teorisi

AğaçAğaç Gönderiler: 3
Selam aleyküm,

Önce son günlerde olan bitenler için görüşümü paylaşacak, sonra da aklıma takılan bir komplo teorisini sizlerle paylaşacağım.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın dün İngiltere'de iş dünyası ile yaptığı toplantıdaki konuşmasından kısa bir bölüm izledim. Burada ilginçtir sevilmeyen misafirlerin onlara geçip etkin oldukları tarihi (1583) verdi. İngiltere ''İmparatorluğu'nun'' Osmanlı ''Devleti'' nezdinde görevlendirdiği büyükelçiler uzunca bir süre ''Levant Şirketinin'' temsilciliğini yapmışlardır dedi (burada yine iş birliği yapıp size daha fazla imtiyaz verebiliriz mesajı açıktı -ki bu şirket Osmanlı'dan diğer Avrupa ülkelerine göre daha büyük imtiyazlar alarak ticarete başlamıştı. Ve o tarihte İngiltere küçük bir devletken Osmanlı İmparatorluk mertebesindeydi)

Bu levantenler sandığımızdan daha önemli olabilir. İzmir ve etki alanı sanırım bunların tapulu malı.Yalnız garip olanı yaşlı kıtadaki hem aryanik hem de katolik-latin ülkelerdeki liman şehirleri ve etki alanları da bunlara ait.

Bence sayın Ahmet Yozgat hazır olmadığımızı düşünerek bunların Türkiye'deki güçleri hakkında herşeyi anlatmıyor (Levantenler ve fetö ilişkisini anlatan videoyu izledim fakat senaryocu mertebesinde olan bu topluluğun ülkemiz üzerindeki etkisini daha açık konuşmak gerekmez mi?) Ülkemizdeki en büyük deniz taşımacılığını yapan şirket onlara ait (A...s). Türkiye'de büyük şirket sahipleri sırtlarını ivedilikle yabancılara dayar. Bu levantenler ise bir yere tabii olarak değil bilakis onları yönlendirerek tüm deniz ticaretini elde tutabiliyorlar. Nasıl bir kapanın içindeyiz gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. Levantenler, sabetaycılar, vatikancılar, batıcılar, asyacılar, persçiler vb... Sorun şu ki cumhuriyet ilk kurulurken nasıl elimizi kolumuzu bağladılarsa teknik olarak yine aynı durumdayız. Fakat tek bir farkla bu sefer Türk milleti olan bitenin derinlemesine farkında. Ve Türkiye Cumhuriyeti kurulurken dökülen kan bizim, bütün ticaret ve yönetim ise onların olmuştu. Bu sefer en derinde ve en güvenli yerde bir planımız işliyor olmak zorunda, yoksa bu kaybediş son kaybediş olur zira cumhuriyet kurulurken devleti onlara vermiş, evlerdeki ruhumuzu koruyabilmiştik. Şimdi artık sadece eğitim, güvenlik, adalet, ticaret mekanizmalarına girdiğimizde onlarla karşılaşmayacağız. Evlerimize de medya ile, teknoloji ile hakim oldular. Bizi nötr insanlar haline getirmek için yoğun bir çaba var.

Türk'e yüce Allah'ın verdiği sır sanırım hareket etmesiydi. Biz hareket ettiğimizde bütün dünyanın sanki eli kolu bağlanıyor ve birşey yapamıyorlar. Ne zamanki duruyor, dinimizi yaymak yerine elimizdekini korumaya çalışıyor ve olan biteni, dünyayı diğer kavimler (çin, moğol, aryan vb.) gibi algılamaya başlıyoruz, o gün bizim çöküşümüz başlıyor.

Aklıma takılan komplo teorisine gelince, bazı batılı ülkelerde sayın Cumhurbaşkanının yakın gelecekte olmayacağı (seçim kaybederek mi yoksa çekilerek mi söylemiyorlar), Türkiye'ye lanetliler ve büyük bir ''müslüman'' devletin birlikte savaş açacağını, eşzamanlı olarak bütün batının Fransa'nın arkasında birleşeceğini ve Suriye'ye geleceklerini dillendiriyorlar. Bunlar sokaktaki insanların konuşacağı şeyler değil.

Ben böyle bir plan olduğuna inanıyorum fakat Fransa'nın içinde halen sıkıntılar devam ediyor. Demek ki anlaşma henüz tamamlanmadı veya itiraz eden birileri var. Yine lanetlilerin bize saldırı planlarının olduğuna da eminim zira bir süre önce hiçbir sebep yokken Cumhurbaşkanımız ''o elindeki nükleer silahlara güvenme, zamanı geldiğinde çalışmazlar'' dedi. Fitnecilerde o teknoloji var da savaş geni var mı sanmıyorum. Son olarak ben erken seçimin yaklaşan fırtınayı görüp ön almak için yapıldığını düşünüyorum. Fakat kalemi erbabına vermek adına bu iddiayı buraya taşıdım.

Benim basit değerlendirmeme göre güneye inmemiz gerekiyor, en güneye, yani herşeyin merkezine. Yoksa onlar gelecek. 

Herşeyin doğrusunu ancak Allah bilir.

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .