DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

FUTBOL SADECE SPORMU ?

tboratbora Gönderiler: 52
Dünyanın bir çok ülkesinde futbol spor dallarında birinci sırada neredeyse oynamayan genç yok . pahalı transferleri ; devasa bütcesi;
reklam gelirleri futbol federasyonları taraftarları ile geniş yelpazesi olan uluslar arası bir spor dalı olarak biliyoruz. bizdeki kulupler vergi destegi , finansal destekler, stadyum maliyetleri daha bir çok ayrıcalıklar . peki bunca ilgi ihtimam neden ? yalnızca gençler suça yonelmesin enerjilerini atsınlar diyemi? ülkemizde kurulan futbol kulüplerinin kim ve neden kurdu .amaçları neydi? toplumu manipule etmek için olabilirmi . dünya gerçeklerinden uzak tutarak gençlerin zihnini meşgul ederek yönetile bilier yönlendirile bilir bir toplum mu amaçlanmakta . sizce futbol nedir saygılar 
Teşekkür edenler (3)TheHUN BAMSI_BEYREK yörük

Yorumlar

 • TheHUNTheHUN Gönderiler: 377
  Mayıs 15 düzenlendi
  Dünyanın ateş hattına/savaş alanına döndüğü günümüzde, medya'da her gün manşetlerden neden bol bol futbol ve magazin haberleri verildiğini düşünürsek amacın ne olduğunu da anlarız. Malum bugün 14 Mayıs Kudüs'ün Başkent ilan edildiği gün. Siyonist teröristler her zaman ki gibi mazlum filistin halkını katlediyor. 50'den fazla şehit yüzlerce yaralı var. Bütün bu olaylar olurken bile ülkemizin Tv ekranlarında maalesef futbol haberleri gündemden düşmüyor. Bağırıp çağıran kendini yerlere atan taraftarlar mı dersin, canlı yayında hüngür hüngür ağlayan spikerler mi dersin! Vah ki ne vah halimize..
  Futbol, kitleleri peşinden sürükleyen/uyutan/gözlerin kapalı kalmasını sağlayan bir kitle yönetim aracıdır. Amaç toplumların dikkatlerini o tarafa yöneltip, düzenin çevirdiği dolaplardan insanların haberdar olmamasını sağlamaktır. Aynı zamanda bir ticaret kaynağıdır. Futbolla aklanan paranın insan kaçakçılığı/uyuşturucu trafiği gibi kirli işlerde kullanıldığından kaçımız haberdarız?
  Futbol sevgisi Türk milletinin geri bırakılması için hergün zihnini meşgul ettiği bir manipülasyon aracıdır.
  Kudüse sahip çıkamıyoruz çünkü boş işlerle meşgulüz.
  Teşekkür edenler (3)BAMSI_BEYREK tbora yörük
 • BAMSI_BEYREKBAMSI_BEYREK Gönderiler: 110
  Bkz. Roma´da "panem et circenses" yani "ekmek ve oyunlar (eglenceler)". Roma hükümdarlarının halki daha iyi idare edebilmesi icin kurduğu sistem. Bedava yiyecek ve gladyatör savaşları. Bugün de pek farki yok.
  Teşekkür edenler (3)TheHUN tbora yörük
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .