DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

SİYAH KÜB

yörükyörük Gönderiler: 302
Kategori S
uzun zamandır bu konu üstünde çalışıp düşünüyorum, içine daldıkça işler dahada karmaşıklaşıyor. olduğu kadar deyip konuya biryerlerden başlamalı diyerek konuya girelim. aslında meseleyi tam çözümleyip konu açacaktım ama konu çözümlenecek gibi değil. geçenlerde bir haber gördüm, trump obamanın iran ile alakalı kirli çamaşırlarını araştırması için bir firma ile anlaşmış firmanın ismi dikkat "siyah küb" gizli servis gibi bir yahudi şirketiymiş mossad gibi bişeymiş.

Şimdi siz diyeceksinizki ne var bunda siyah küb ne alaka bu nedir. herşeyi gören tek göz desem ooo günlerce konuşacak malzeme aklınızda vardır, siyah küb, tek gözden daha beter tek gözün tam tersi gibi birşey, çok daha eski ve derin şeytanimi rahmanimi onu dahi anlayamadım.

bildiklerimizden bilinmeyene doğru gidelim horus un tek gözü hikayesini hatırlayalım. mısır tanrısı osiris ve karısı isis i biliriz birde osiris in erkek kardeşi seth var, osiris ve seth mısıra hükmetmek için birbirleri ile savaş halinde seth osirisi öldürüyor sanırım nehre atıyordu nehirden karısı isis kocasını buluyor saklıyor, seth osirisin cesedini tekrar buluyor bedenini parçalara ayırıp uzak yerlere dağıtıyor, osiris in karısı isis bu parçaları topluyor sadece cinsel organını bulamıyor tüm parçaları birleştirip kocasıyla ilişkiye giriyor oğulları horus dünyaya geliyor nasıl oluyorsa isisi şeytan hamile bıraktıda deniyor seth osirisi parçalamadan önce isis bulduğunda hamile kaldı diyende var. horus büyüyünce babasının intikamını almak istiyor amcası seth ile mücadeleye giriyor horus sethi yeniyor ama tek gözünü kaybediyor, seth ise cinsel organını kaybediyor. seth çöle sürgüne gönderiliyor onun devri bitiyor rivayetler özetle böyle. ayrıntılı bilgi için internete bakınız ben özetledim. horus iyi tanrı seth kötülüğün tanrısı gibi gösterilmiş ama bu tarihin değişik dönemlerinde farklı olmuş yani kim galipse o iyi tarafta olmuş. bildiğimiz şeytan figürü seth in tarifinden ortaya çıkmış.

seth ile siyah küb, saturn gezegeni arasında bir bağ var. horus ve tek göz simgesi arasında nasıl bağ varsa. herşeyi gören tek gözü heryerde görmek mümkün peki siyah küb? yabancı dil bilmiyorum ama görsellereden bile birşeyler anlıyorum şuraya bir bakın.
https://hollywoodsubliminals.wordpress.com/black-cube/

etrafımızdaki simgelerde ya tek göz üstünde yada siyah küb üstünde iki kutup halinde ayrışmayı görmek mümkün. demem oki bizim masal mitoloji hikaye dediğimiz o yıllarda bu hikayelerin ardından giden taraftarları vardı seth ve horus savaştı tek başlarınamı savaştı orduları vardı, arkalarında halk vardı çok uzun zaman sonralarında bile bu dinler yaşadı, yani horus ve seth arasındaki kavaga hiç bitmemiş görünüyor bugün dahi devam etmekte. bugün bu savaşın devamını küreselciler ve ulusalcılar olarak gördüğümüzü düşünüyorum. amerikada bu cumhuriyetçiler demokratlar arasındaki çekişmenin arka plandaki düşünce alt yapısını oluşturuyor olabilir.

birçoğunun aklına gelmiştir siyah küb ve kıblemiz Kabe bir alakası olabilirmi diye!? onu bilmiyorum Hz. İbrahim peygamber mısıra sokulmayıp çöle gittiğinde niye siyah küb şeklinde bir bina yapıyor çözemedim. ama siyah taşlarla alakalı dünyanın değişik yerlerinde benzerlikler karşıma çıktı. Kabe deki siyah hacer ül esved taşı. ana tanrıça kybelenin kolundaki siyah kara taş attis hem sevgilisi hem çocuğu. grek mitine bakalım baş tanrı zeus başa gelmeden önce babası kronos doğan tüm çocuklarını yutarmış tahtı elinden almasınlar diye zeusun anası gaia hileye başvuruyor çocuk diye beze sarılı kara taşı kronosa yediriyor zeusu kurtarıyor, sonraları zeus babası ve onun soyu titanları yeniyor olimposlular zamanı başlıyor. kronos aynı zamanda satürn ile ilişkili şeytani kötü tanrı babasının cinsel organını kesmiş zamanında oğlu zeusda kronosun cinsel organını kesiyor. horus ve iskandinav baş tanrı odin ikiside tek gözlü. hindistana geçelim tanrıça şiva tapınağı "garbha griha " rahim evi anlamında. küb şeklinde, penceresiz, tek girişli, sıradan halkın içine giremediği, hac yapmak için etrafında 7 defa dönüldüğü, kutsal su tirtham içilen, saç traşı yapıldığı, iki parça peyaz örtü ile örtülünerek hac yapılan, içinde kutsal kara taş bulunan tapınak.

Hz .Ömer in hacer ül esved hakkındaki hadisi hatırladım.
Buhariye göre Ömer ibni Ahtap; Kara taşa gitti ve onu öperek dedi ki: “Allaha yemin olsun sen sadece bir taş parçasısın senin ne hayrın var ne de şerrin eğer Allah Resulünün seni öptüğünü görmeseydim seni öpmezdim” dedi ve taşı öptü (Sahih Buhari/Hacc 50 rivayet:1597)

Yorumlar

• yörükyörük Gönderiler: 302
    vatikan'da da bir siyah taş varmış, onu ararken vatikanın şiva ile bağlantısından bahseden sayfalar denkgeliyor ingilizce anlamıyorum. resimlerden anladığım kadarıyla vatikanın planı şivanın lingamı(cinsel organı kutsallığı simgesi) ile benzerlikten bahsediyor olsa gerek.
    videodaki siyah taşın içinde bulunduğu altın sarısı daire elips gibi şey şivanın lingamı, gerçekten vatikan planına benziyor. ne hikmetse Kabe deki hacerül esved in muhafazasıda benzer formda. niye taşa avuç içlerini göstererek selam verir gibi yapıyorlar. .........................................!!!!!!!!!!!!?????????????
    bu konu hakkında Ahmet abi nin geçmişte yazdığı bir yazıyı hatırladım aradım taradım buldum.

Ancak o da bizim "lanetli tek göz"e verdiğimiz bir simgesel karşı duruştur aslında. İllümünatik tek göz, üçgen içinde yer alır malumunuz. Üçgen ise Mısır piramitlerinde asıl anlamını bulmuştur. Biz ise gözü yani insanı kare içerisinde vermekteyiz. Karenin mimari ifade adresi, Kâbe'dir. Aslında  Kâbe'nin adı, Kâbe değil, Beytullah'tır. Zaten Kâbe, Arapçada karepirizma manasına gelir. Piramidin adı da piramit değil, Ehram'dır. Temel de dünya mücadele tarihinde Piramit ve K'abe karşı karşıyadır. Ya da Ehram, Beytullah'a karşı... Hakk ve Batıl yani.. Ezeli mücadele de budur aslında ve ilk iki dünyalıdan başlar... Âdem ve Azazill/Şeytan'dan...  Kâbe'yi ilk inşa eden Hz. Âdem, Ehramı inşa ettiren de İblis'in kendisidir.

Ehram devamla ihram ve haram kavramlarının Kâbe ve Piramitlerle ilgisi nereden gelmekte? Biliyorsun, Araplar Kâbe ismini pek kullanmıyorlar; onlar da HARAM diyor. Nihayette Mısır ve Araplar, Kâbe ve piramidi tarif ederken aynı kavramı yani aşağı yukarı "Haram" sözcüğünü kullanmaktalar. Haram ise ilk tarif olarak "YASAK OLAN" anlamına geliyor. Biz Kâbe'de neyin yasak ya da haram olduğunu biliyoruz: Ot koparmanın, dal kırmanın, hatta kıl koparmanın, dikişli esvap giyinmenin, hayvan öldürmenin (tabii ki insan bile...) kısacası, olağan zamanda helal ve serbest olan bir takım dünyevi işlerin yapılması yasak. Bu nedenle Kâbe'nin isimlerinden biri de "El-Haram" herhalde... 
    Şimdi soru şu: Peki Piramitlerin haramlığı ya da yasaklığı nereden geliyor dersin?

• ibrahimsarikayaibrahimsarikaya Gönderiler: 341
    minik düzeltmeler: hacerül esvad ilk yerine konulduğunda beyaz idi siyah değil.
    kabenin yapıldıüğı taşlarda ilk başta siyah değildi.
    kabenin haramlığı sınır hudularına gayri müslimlerin gireemesi ile alakalıdır. yukarıda yazdığın yasaklar  ihramılı olmanın yasaklarıdır.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .