DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

2025'te TÜRKİYE-Rusya-Çin-Abd-İngiltere-Almanya-İsrail..?

24

Yorumlar

• TümenTümen Gönderiler: 117
    ISO-CAN dedi:
    Bende MİT in acilen yeniden formatlanması gerektiği kanaatindeyim. Zira bikaç onyıl önce maaşını bile CIA dan alan bi kuruluş dan ne hayır bekliyoz. Tamam son dönemde baya atılım oldu ama bu düzenle ne kadar olur. Tekrar dan bi yeni yapılanma olmalı bence zira paralelin eli nerelerinde meçhul. Geçen Tübitak tan binbeşyüz mühendis atıldı paralelci. Anısı MİT tede yapılmalı. Türkiye hava savunmayı yakında kendisi yapar gibime geliyor çünkü acayip altyapı hazırlığı var. Aselsan radar geliştiriyor, Tübitak roket ve uçak için jet motoru geliştiriyor. Ben kendi sistemimizi yapmak için Çin le falan zaman kazandığını düşünüyorum tamamen oyalama taktiğiydi bence. NATO dan biraz koruma garantisi  aldıktan sonra hemen iptal ettiler anlaşmayı. Biraz daha zaman kazandılar. Çok yakında kendisi yapar gibime geliyor. Bi ara Tüm savunma şirketlerinin bi konferansı vardı uzun menzilli savunma için tüm altyapı gereksinimleri belirlendi, sadece gerekli yatırımlar yapılıp projeye başlanacak diyolardı.
    Bizimkiler MİT içindeki ajanları atmaz ve atamaz ! İngiliz ve Amerikan ajanlarını atamayız. Zira onlar olası savaşta bizim müttefiğimiz. Alman ajanlarını da atamayız çünkü MİT'in formatı Alman BND'dir. Bende diyorum ki MİT'i kapatıp yerine emekli subay ve memurlardan oluşan seçilmiş adamlar ile yeni örgütler kuralım. Örgütün bekası içinde annesi / babası devlet olan yetimhane çocuklarından oluşan bir örgütle devam edelim. Ayrıca evliliklerine de izin vermeyelim. Zira çoğu operasyon öncesi tehdit ediliyorlar. Milli uçak projesi 2050'de seri üretime geçecek diyorlar. Keşke hiç söylemeselerdi. Uzun Menzilli için 3 şey lazım : 10.000 km menzilli radar, 5 Mach hızla çıkan roketler ve roketlere mümkünse 600 km kadar menzil. Tabii ki böyle özellikler olmadan da uzun menzilli olur ama balistik füzeleri durduramaz 120 km olanlar. Durdurabilse bile füze yüksek noktalarda etkisini gösterir. Eğer yazdığım özellikler olursa isterse 10.000 km menzilli balistik füze gelsin daha bizim karasularımız ve hava sahamıza girmeden patlatırız. Sonra da savaş açarız :)

GÖKKURT dedi:
    Mit konusunda fazla haklısın . tank ve uçak konusunda astsubaylar eline su dökemez . CIA  formatını mit kaldıra bilir mi ? ve formatın tamamlanması ne kadar sürer ? verdiğin sayfadan bakılacak olursa bu sistemin geçmişi oldukça eski çok sistematik işleyen ve teferruatlı bir yapıdan söz ediliyor . bu bizim beceremeyeceğiz türden bir süreç gibi geliyor bana . ortaokul ve yetimhane konusunu bende daha önce düşünmüştüm . bence sadece askeri değil diplomat alim ve bilim adamları da böyle yetiştirilmeli . sadece onlar değil bütün çocuklara daha anaokulundan IQ testleri yapılıp( devlet projesi veya istatistiki veri toplama bahanesi altında ) elenip seçilmeli zeka ve yetenekleri hangi yöndeyse o amaç doğrultusunda verilebilecek en iyi eğitim ve koşular hazırlanmalı . 15 senede en az bin genç yetiştirsen bu şekilde çok daha farklı bir ülkede uyanabiliriz düşüncesindeyim . tedarik konusunda dediklerin herhangi bir kara harekatı öncesi ABDyle yakınlaşma söz konusu diye bilir miyiz ? veya en iyi seçenek o mudur bu koşullarda ?
    Teşekkürler :) Kaldıramaz. Zaten MİT Alman BND formatında çalışıyor. MİT'i kapatıp yerine İç ve Dış İstihbarat kurumları kuracağız. Amerikalılardan destek almamız lazım bu konuda ne yazık ki. Ve karşılığında 4 senelik onların kontrolünde tutarız sonra kendi formatımızı atarız. Zaten şuan ki istihbaratımız Amerikalıların kontrolünde. En azından şu formatı atın 4 yıl daha yönetin sonra gidin diyebiliriz. Eğitim konusunda haklısın. Ama ben bir terörist veya bir katilin çocuğu ile bir memurun çocuğunu bir tutamam. Devlet okullarında ortalaması 50'nin altında olanları okuldan atalım. Okumak istemeyen gelmesin okula ! Serserileri okullardan uzaklaştıralım. Aslında ülkedeki herkesin bir sicili olsa parmak izi, göz rengi vs.. bir suç işlendiğinde Yunus > İlgili Şube > Özel Harekat > Jandarma > Piyade > Komando > Zırhlı Tümen ... şeklinde en fazla 24 saat içinde suçluları yakalanması hakkında bir sistem olsa güzel olur. Kesinlikle diyebiliriz. Yalnız PYD konusu var. Amerikalılara 48 saat mühlet verelim. Ya PYD ya biz diyelim. Eğer bizi seçmezseniz ve 48 saat içinde PYD terör örgütüdür deyip desteğinizi çekmezseniz İncirlik ve Malatya'yı unutun diyelim. Bakalım Amerikalılar ne yapabilecek :) Birde eğer ikiniz de müttefiğimizsiniz derseniz. Sizi PYD'yi seçmiş sayarız diyelim. Olası harekat öncesi PYD konusu halledilirse bizim için en iyi seçenek Amerika'dır. Ve evet yakınlaşma söz konusudur. Bizimkiler büyük ihtimalle Hmeymim, Lazkiye ve Şam'da üsler vaad edecek ABD'ye. Olası kara harekatından önce IŞİD eriyecek. Ve şuan erimekte. Haziran gibi IŞİD bitecek. Yada en azından Suriye'de ! Sonra muhalifler IŞİD'in bölgesine konacak, PYD ile çatışacaklar. Bizimkilerde yaklaşık 3 gün içinde PYD bölgesini alıp 2 günde muhalif unsurların bulunduğu her yere giriş yapmış olacak. Muhaliflerde kuzeye kayış olacak. Bizimkiler büyük ihtimalle 1. Komando Tugayı'nı Humus'a indirecek ve rejimin kalesi düşmüş olacak. Bizim donanma Kıbrıs açıklarına gelecek. Lazkiye'ye batıdan çıkarma kuzeyden kara harekatı doğudan hava harekatı olacak rejim Tartus'a çekilecek. Sonra muhaliflerin insafına kalmışlar :) Büyük ihtimalle hepsi paramparça olacak. Bizim RTE'de Suriye Fatihi olacak !
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Mart 2016 düzenlendi
      Serseriler okuldan uzaklaştırılmalı demişsiniz ülke çapulcu diyarı haline gelirdi . herkesin her bireyin vasfı olmalı o 50 puan altındakiler mesleki okullara usta okullarına gönderilmeli bu işlem orta okulda yapılmalı ki genç lise çağında sokakta olmak yerine hem çıraklık yapıp para kazanmalı hemde kalifiye usta haline gelmeli dört senede . tabiri caizse amelen bile eğitimli olmalı . her birey toplum içinde kendine bir dişli çark bulmalı faydasız insan olmamalı ki toplumca kalkınalım . en zayıf halkamız onların zayıfından güçlü olmalı ki medeniyet bizde daimi olsun .
      MİTin bahsedilen seviyeye gelmesi en az 15 sene tabi olursa . hadi oldu 15 sene içinde iş işten geçer biz suriyeye gireriz 3. dünya savaşı olur onlardan önce bir dünya sancı çeker ülke . her şeyden öte 2024te elimiz kuvvetli olmaz . bir hamle yapılacaksa şimdi yapılmalı depara kalkınmalı . Milli uçak içinde 2050 geç bir tarih değil mi ?
      Bölgedeki tek unsurlar ABD PYD IŞİD değil ki  dediğin gibi olsa süriye fatihi halife RTE sultan haline gelir bir Kanuni bir Selim kadar pirim yapar başta araplar ve ülkedeki büyük kitle için .Lakin orada Dünya var çinden fransaya rusyadan amerikaya sadece şiiler ışid muhalif ve pkkyla şavaşmıcaz . olası sıcak temasta devlerin dahil olmayacağını bilemeyiz .Fransız donanmasından yapılan bir bombardıman erken 3. dünya savaşı demek iş oraya kadar uzanır . kaş yapalım derken göz kulak gider fiyasko olur felaketimiz olur . kara harekatında rusların rahat durmayacağı da gerçek . öte yandan kara harekatı da yapılacak buna da kesin gözüyle bakıyorum bu koşullarda uygun ortam nasıl olmalı nasıl yaratılmalı?ki Suriye Fatihi RTE olsun ...
    Okul konusunda yine haklısınız ama ben hayır getireni hiç görmedim :) Olası kara harekatında Almanya kılını kıpırdatmaz. Fransız Ordusu'nda savaş ve operasyon kabiliyeti yok. Evet Akdeniz'in en iyi donanması olabilir ama atacakları tek top mermisinde zaten yıllardır savaşmayan ve savaşmaya fazlasıyla hevesi olan Deniz Komando ve Piyadeleri ile amiralleri tarafından 5 gün içinde denizin dibini boylar. Amerika İncirlik ve Malatya nedeniyle susar. Sadece biraz PYD için ağlar. Birde Hmeymim'i vaat ettik mi keyiflerine diyecek yok ;) Sadece Rusya sıkıntı olur. Akdeniz'deki donanmaları Rusya'ya ulaşamadığı için paramparça olacağı gibi bizim karacıların fazlasıyla kullanmak istediği tanksavarlar karşısında tankları da ikiye bölünecek. Spetsnaz'ı da Komandolar ve Bordolar kolaylıkla yere serer. Suriye'ye girersek 2 tehdit var. Rusya'dan gelecek balistik füze ve Suriye'yi 1 haftada alabiliriz ancak bunun Irak'ı, Lübnan'ı var. Uygun harekat için http://forum.derindunya.com/index.php?p=/discussion/125/tuerkiye-ne-yapmali-imparatorluga-dogru-giderken-oenuemuezdeki-engeller yazımdaki Yapılması Gerekenler bölümünü okursan eğer görebilirsin. Eğer yazdığım ortam oluşursa Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar ve Orta Asya'da bizden habersiz kuş uçmaz.
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • nevresnevres Gönderiler: 316
    Okul sistemi rezalet.Ama bu konunun üstüne çok fazla düşülmüyor.Eğer bir medeniyet inşa etmek istiyorsak aileler ve okullardan başlamalıyız.Maalesef bunu hala idrak edebilmiş değiliz.

Teşekkür edenler (2)Tümen ISO-CAN
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    yazıyı dört beş kez okudum hayretler içindeyim . bu sefer sorum bunlar neden yapılmıyor ? veya yapılacaksa ne zaman ? onca kozu şimdiye kadar niye kullanmadık  ? kimler kullandırmıyor ? gerçi yapmamız büyük TÜRKİYE demek orası ayrı mesele .
     format konusunda düşüncen herhalde önce devlet yapısının amerikan sistemine uyarlanıp ardından mitin formatlanmasını istiyorsun . devletin formatlanması diğer sistemlerin formatlanmasını kolaylaştıracaktır . bu hareket diğer sistemlerde de amerikana kaymak demek eğitim hukuk vs sakıncalı olabilir . amerikan sistemi ne kadar mükemmel veya bu hareketlerin Türk versiyonunu yapabilecekler mi ? tamam çalışıyor RTE de yetecek mi ?Türkiye Cumhuriyetinin en sert virajı olacağı kanaatindeyim .
    Teşekkür edenler (1)Tümen
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Senin orda yapalım dediğin şeyler kolaymı sanıyon ole. Daha yabancı bi ülkeye helikopter satalım dedik Amerika motorun lisansını iptal ederim dedi geri çekildik. Galiba Afganistan yada azerbaycandı tam hatırlamıyorum. Bizimde içimizden onlar geçiyo ama yaptırmazlar kolay kolay. Önce şu askeriyede dışa bağımlılıktan kurtulmak lazım, sonra dönüp deriz gelin bakalım diye.
    Eğer Suriyelilere "yardım" eli ulaştırmak, milletvekillerini 2 yılda emekli etmek ve partilere seçim yardımı yapmak yerine parayı savunma sanayisine yatırsaydık. Motoru da yapmıştık, jeti de yapmıştık, helikopter gemisi de yapmıştık ! Benim dediğim şeyler elbette kolay ama bu iş ama arkada güçlü siyasi irade yok. Şunu söyleyeyim bende AKP muhalifi değilim ama bizimkilerde aşırı öngörüsüzlük ve batıya karşı korkaklık var. Örneğin ABD motorun lisansını iptal ederim diyorsa bizde Avrupa'dan daha güçlü motor alırız. İzmir'deki F-135 motor üretimini durdururuz. F-35'lerin orta gövdesini size satmayız derdik olurdu biterdi.
    GÖKKURT dedi:
    yazıyı dört beş kez okudum hayretler içindeyim . bu sefer sorum bunlar neden yapılmıyor ? veya yapılacaksa ne zaman ? onca kozu şimdiye kadar niye kullanmadık  ? kimler kullandırmıyor ? gerçi yapmamız büyük TÜRKİYE demek orası ayrı mesele .
     format konusunda düşüncen herhalde önce devlet yapısının amerikan sistemine uyarlanıp ardından mitin formatlanmasını istiyorsun . devletin formatlanması diğer sistemlerin formatlanmasını kolaylaştıracaktır . bu hareket diğer sistemlerde de amerikana kaymak demek eğitim hukuk vs sakıncalı olabilir . amerikan sistemi ne kadar mükemmel veya bu hareketlerin Türk versiyonunu yapabilecekler mi ? tamam çalışıyor RTE de yetecek mi ?Türkiye Cumhuriyetinin en sert virajı olacağı kanaatindeyim .
    Arkada güçlü bir siyasi irade, öngörü, istihbarat ve kararlılık yok. Ayrıca zaten ülkemizin başına gelenler ya Avrupa'nın yada Amerika'nın piyonu olduğundan yazdıklarımı yapamıyorlar. Amerikan sistemi sadece biraz eğitimde sıkıntı olur. Onun dışında biraz zorla da olsa hukuk da pek sıkıntı olmaz. Haklısın , başkanlık bizim en sert virajımız olacak.
    Mart 2016 düzenlendi
    kolay demi yapması. Keşke herşey söylemesi kadar kolay olsada hemen yapılsa.... Tümen sen iyi anlıyon bu işlerden sen aday olda sana verelim oylarımızı sen yap dediklerini.
    Ben yapmak için gerekenleri de yazdım. Siyasi irade, Öngörü, İstihbarat ve Kararlılık ! Parti kurmak için para lazım. Ve tabi propaganda konusunda doktora ve yüksek lisans yapmış bir psikolog lazım. Ayrıca siyaset yalanı gerektirir pek alışkın değilim :) Teşekkürler teklifin için teveccühün :)
    Bak ağa sadece şunu söyliycem uzatmaya gerek yok. Düşün bi Erdoğanın etrafında Ahmet hocam gibi kaç kişi, kaç istihbaratçı, kaç Ortadoğu uzmanı, kac stratejist var bi düşün. Yaptığı işleri kendi kafasına göremi yapıyo sence. Ben hic sanmıyorum. Öyle bizim burdan ahkam kestiğimiz kadar kolay olsa herkes çıkar yapardı. Ama öyle kolay değil oralarda hava hep sisli hep karlı, zor yani. Sadece gerçekçi olalım biraz demeye çalışıyorum. Saygılar
    Teşekkür edenler (2)Tümen SerdarTopuz_
  • DemirkanDemirkan Gönderiler: 33
    Olası harekat öncesi PYD konusu halledilirse bizim için en iyi seçenek Amerika'dır. Ve evet yakınlaşma söz konusudur. Bizimkiler büyük ihtimalle Hmeymim, Lazkiye ve Şam'da üsler vaad edecek ABD'ye. Olası kara harekatından önce IŞİD eriyecek. Ve şuan erimekte. Haziran gibi IŞİD bitecek. Yada en azından Suriye'de ! Sonra muhalifler IŞİD'in bölgesine konacak, PYD ile çatışacaklar. Bizimkilerde yaklaşık 3 gün içinde PYD bölgesini alıp 2 günde muhalif unsurların bulunduğu her yere giriş yapmış olacak. Muhaliflerde kuzeye kayış olacak. Bizimkiler büyük ihtimalle 1. Komando Tugayı'nı Humus'a indirecek ve rejimin kalesi düşmüş olacak. Bizim donanma Kıbrıs açıklarına gelecek. Lazkiye'ye batıdan çıkarma kuzeyden kara harekatı doğudan hava harekatı olacak rejim Tartus'a çekilecek. Sonra muhaliflerin insafına kalmışlar :) Büyük ihtimalle hepsi paramparça olacak. Bizim RTE'de Suriye Fatihi olacak !
    Çok güzel ve mutlu sonla biten bir senaryo ama Yardımcı Erkek oyuncu (Rusya) ne yapıyor bu film boyunca? :)
    Teşekkür edenler (1)nevres
    Vietnam'da ABD ile SSCB arasında ne oluyorsa o oluyor :) Ruslar bu harekatta ya tüm unsurlarını yavaşça çekerek kaybolacak. Veya Akdeniz'de bekleyen donanması tarihe karışacak.

Rusya bu harekatta ne yapabilir ki ? Ancak Karadeniz üzerinden çıkarma yapar ki bizim ekmeğimize yağa sürmüş olur ! Fırsattan istifade Ukrayna Kırım'ı , Gürcistan'da Abhazya ile Güney Osetya'yı geri almaya çalışır. Zaten savaşmayı bekleyen Çeçenler de 3. Çeçen Savaşı'nı başlatır. Küçücük Gürcistan karşısında Tiflis'e asker indirememiş ordu Rus ordusu ! Gözünüzde büyütmeyin çok fazla. Sadece füzeleri var ki onu da kullanmak biraz sıkar. Zira KBRN silahları domino taşı gibidir. Bir tanesini devirirsin sonra hepsi devrilmeye başlar. Ayrıca merak etmeyin az da olsa hava savunmamız var. Ve gelecek olan nükleer füzeyi fark etmemek mümkün değil. Zira Ruslar füzelerini büyük yapar motorları için. Kıtalararası balistik füze için buldukları çözüm bu ! Eminim ki bir Türk pilotu füzenin rotasını hesaplayıp füzeyle çarpışıp kendini feda eder. Hadi diyelim etmek istemediler. Füzelere insansız hava araçlarını da vurdurabiliriz. Uzun menzilli füze savunma sistemi dışında envai çeşit çözümümüz bulunmaktadır :)

Önceden yazmıştım : Sadece Rusya sıkıntı olur. Akdeniz'deki donanmaları Rusya'ya ulaşamadığı için paramparça olacağı gibi bizim karacıların fazlasıyla kullanmak istediği tanksavarlar karşısında tankları da ikiye bölünecek. Spetsnaz'ı da Komandolar ve Bordolar kolaylıkla yere serer. Suriye'ye girersek 2 tehdit var. Rusya'dan gelecek balistik füze ve Suriye'yi 1 haftada alabiliriz ancak bunun Irak'ı, Lübnan'ı var. Uygun harekat için http://forum.derindunya.com/index.php?p=/discussion/125/tuerkiye-ne-yapmali-imparatorluga-dogru-giderken-oenuemuezdeki-engeller yazımdaki Yapılması Gerekenler bölümünü okursan eğer görebilirsin. Eğer yazdığım ortam oluşursa Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar ve Orta Asya'da bizden habersiz kuş uçmaz.
    :s EEEEEy tümen senin uçakların topları dünkü füzeleri vuramadı galibaaa. İha larda geç kalmış bak sekiz füze düştü. Daha Çok yol var çooooook
    Teşekkür edenler (1)Tümen
    Beklenmeyen bir durumdu :) Bizimkiler zaten Muhaliflerin olduğu Hatay sınırından değilde şuan IŞİD ile sınırı bulunan Gaziantep ve Kilis'e kursaydı hattı sıkıntı olmazdı. Şu Türkiye-Suriye sınır hattı bitsin merak etme hallederiz :) Yalnız dürüst olayım benimde pek umudum kalmadı bizden :D
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .