DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

2025'te TÜRKİYE-Rusya-Çin-Abd-İngiltere-Almanya-İsrail..?

13

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Güzel insan sakın umutsuzluğa kapılma. Amerika bir günde kurulmadı. Olacak yavaş yavaş. Şuan çok acayip yatırım var askeriyeye bak neler yapıldı. O aklımızdaki sistemler de bi yapılsın güç dengeleri değişecek. Zaman tanıyalım biraz devletimize yeter.
    Teşekkür edenler (1)Tümen
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 451
    Bu konuda üzerinde durulması gereken en önemli iki ülke İngiltere ve israil. Bu ülkelerin 2025 vizyonları tartışılmalı.
    Ayrıca İngiltere ve İsrail'in vizyonları tartışılırken kendimizi onların yerine koyabilirsek hem daha net görüş açıları oluşacaktır hemde bizim vizyonumuza katkısı bir hayli farklı olacaktır
    Dikkat çekmek istediğim en önemli nokta İngiltere bildiğimiz gibi sessiz ve sinsice işini yürüten bir ülke ama İsrail'inde uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyor. İsviçre'den ABD'ye lordların bir para akımı var. Çin darbesi yakın mıdır? 
    ben bayadır söylüyorum ama pek ciddiye almadılar. ben bu olanlardan sonra sıranın çinde olduğunu düşünüyorum. Çinle abd arasında yakında ekonomik savaş patlar gibime geliyor. Abd olası savaşa hazırlanıyo şuan. bence yakın. Çin napabilir bilemiyorum ama bi ara duymuştum acayip altın biriktiriyomuş falan diye oda abd ye bi atak için hazırlık yapıyo sanırsam. önümüzdeki yıllarda acayip bi ekonomik savaş olacak o kesin ikisi arasında. İnşallah bizi derin etkilemez. Zira 2025 projeleri için malum çok para lazım.
    Bu ülkelerin altın miktarlarıda önem arz ediyor. Çin'in gözde altın miktarı olduğunu bende dinlemiştim. Türkiye'nin bu yönde avantajının yastık altı altınların katkısıylada olduğu belirtiliyordu.
    İsrail'in siyonizm ilkesi ülke içindeki karşıt görüşler. İngiltere'de anglikanizm ve İngiltere'nin bu yönüyle Avrupadan ayrılması. Ahmet hocamında belirttiği üzere bu iki taraf şu anda Ortadoğu'da gözükmeyen iki güç. Şu anki son faaliyetleri merak konusu.
    Bekleyip görecez bakalım. Elbet yılanlar bi delikten kafasını gösterecektir.
  • TümenTümen Gönderiler: 117
    İnceldiği yerden kopacak :) Her an kara harekatı başlayabilir benden söylemesi. Yalnız ABD'deki seçimin sonuçlanması, savaş için gereken para ve Araplara Rusya için verilecek cesaret ve gazdan sonra savaş başlayacak. Çok az kaldı.
    Arap'lara bir cesaret veriliyor ama ABD'ye karşı. Çeşit çeşit açıklamalar geliyor, hayırlısı.
    Rusların Suriyeden çekilmesi Arapların cesaretinin artmasına sebebiyet olmaz mı? Ruslara karşı değil ama bize IŞID diyerekten verdikleri desteğin artması bizede yol olsun düşüncesindeyim. Bence Arapların rol faktörü biraz daha öne çıkacaktır şimdi.
    Rusların geri çekilmesinde pek çok soruya cevap bulabiliriz. Birincisi Tötonlar bir dünya savaşının yada savaşın terör grupları aracılığı ile çıkamayacağını anlamıştır yani gireceğimiz yüzyılda teröre yer vermeyebilirler. İkincisi yine bunu anlayan Tötonlar savaşı devletler üzerinden çıkaracak ve bunların başını Rusya çekecek. Bu anlamda savaş Ortadoğu'yu terk edip Kafkasya ve Doğu Avrupa'ya çekilecek. Elbette savaş elinde sonunda yine Orta Doğu'da yapılacak ama çıkış yeri Doğu Avrupa olabilir. 2016 sonbaharında umarım bütün Suriye ve Irak Türkiye topraklarına katılır. Araplar Rusya bölgeden çekildiği için aşırı cesaretlendi. Ruslar eğer Hmeymim ve Tartus'tan da çekilirse Araplar bekletmeden girer Suriye'ye. Ancak cesaretlenmeleri için illaki Rusların bölgeyi terk etmelerine gerek yok. Ve tahminimi tekrarlıyorum 3. savaş 2017 ilkbaharı veya sonbaharında çıkacaktır. Şuan ki olacak her harekat veya işgal 2. savaşta Almanya'nın Çekoslovakya'yı işgali etkisi gösterir.
    Mart 2016 düzenlendi
    Ben savaş çıkacağını sanmıyorum. Hiçbi ülke savaş meraklısı değil bundan olduğunca kaçınacaklardır. Ekonomik yönden herkes topun ağzında zaten. Savaş kaldıracak bi ekonomi abd hariç kimsede yok.Avrupa batakta rusya ona keza.  Avrupa tek başına Rusyayla boy ölçüşemez. Ancak Abd desteğiyle olur oda Rusyayla düşman gibi gözüksede aslında soğuk savaştan beri danışıklı dövüş yapıyolar.Son gelişmeler ikisinin aslında ne kadar iyi geçindiğini gösteriyo. En azından Obama yönetimiyle. Bence bekleyip Abd seçimlerinden sonra yeni yönetimin ne tavır alacağını görmek lazım. Acaba bi taraf değişikliğine gidecek mi yada aynı politikalarına devam mı edecekler. Şuan Abd de her kafadan bi ses çıkıyo. Çoğu yönetimi pasif kalmakla suçluyo. Bence bu yıl Rusya ukraynayı işgal eder kimsede bişey yapamaz, seneye neler olur oda abd seçimlerinden sonra muhtemelen Hillary teyzenin alacağı tutum gösterecek. Bide sürekli Suriye ye harekat olacak falan diyoruz da onunda olacağını sanmıyorum. Şuan abd okey vermez bu harekete. Türkiyede onu yanına almadan tek başına böyle bi harekata kalkışmaz gibime geliyor.
    Rusya'nın Ukrayna'yı Türkiye'nin Suriye'yi alması 2. savaştaki Almanya'nın Çekoslovakya'yı işgali ve Avusturya'yı ilhakı etkisi yaratır dünyada. Ülkelerin ekonomilerinin iyi olması gerekmiyor. Neticede dünyanın her yerinde Yahudi baronlar ve tefeciler var. Hem adamlar tek başına girmeyecek savaşa bloklar halinde gireceği için sıkıntı çekmezler. Ki zaten ekonomilerinin böyle olması gerekiyor ki savaştan sonra İngiltere ve Yahudilere gıklarını bile çıkartmasınlar. En geç 2017 sonbaharında çıkacak savaş. Ben sadece blokları merak ediyorum artık. Zira kalan hiç bir şey değişmeyecek gibi gözüküyor. Ayrıca bizimkiler de artık seçimini yapsa da öngörülerimizi daha da ilerletsek !
    ben hala savaş çıkacağına inanmıyorum.hele 2017 gibi kısa bi sürede hiç. Bikere türkiye suriyeye kesin müdahale edecekmi o bile belli değil. Sadece söylenti var. Sanmıyorum gireceğini. Rusya ukraynaya girecek o belli oldu gibi ama bizden emin değilim. Siyasetle çözmeye çalışacaktır hükümet olayları.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .