DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

2025'te TÜRKİYE-Rusya-Çin-Abd-İngiltere-Almanya-İsrail..?

124»

Yorumlar

• KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Saatteki kumlar azalıyor bununla birlikte ülkelerin üzerindeki baskı artıyor ekonomik siyasi ve toplum dengeleri değişiyor bu bütün ülkeler için geçerli bir durum İngiltere hariç . Hareket ettikçe herkes daha fazla batıyor bataklığa battıkça ülkeler tepki vermeye çalışıyor bu onları daha da dibe çekiyor . Bu biriken stres bir şekilde açığa çıkacak ve bu atılan ilk kurşun olacak savaşı başlatan . Şuan sorunlar masada lobilerle çözülmeye çalışıyor ama bir yere kadar oda tükenince harp başlayacaktır . Bu durum savaş tarihini erteliyor ben Rusyanın çekilmesini de buna bağlıyorum(maksat tarih ertelemek ve güç toplamaktan başka bir şey değil ) .Rusyanın bu yazı orada geçirmesi ağustos savaşları demekti . Ekonomisi kan kaybeden Rusya çekilmek zorunda kaldı toparladığı gibi kaldığı yerden devam edecektir . Bu durumda savaş tarihlerini petrol ve doğal gaz fiyatlarına bağlıya biliriz . İran ve Suudlar fiyatları düşürmeye devam ettiği sürece Ruslar piyasada olmayacak geriye eli bıçak tutan bölgede bir tek ABD kaldı onlarda seçimi beklemekte . Biraz zaman kazandı dünya bu şekilde . Belkide planlanan tarih bu sıralar değil (2031-2033 bence) Her ne olursa olsun Orta Doğuda bir süreliğine kan azalacak bu kesin .
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Öğlen üstekini yazarken benimde aklımda 2030 lar vardı ama salladın yav falan diye yazmamıştım. Savaş koparacak kadar gerilmedi dünya daha. Ezilen şuan sadece Müslümanlar. Onlarda da savaş çıkaracak güç yok. ne zaman on büyük ülkenin canı yandı o zaman ortalık karışır. onada daha var bence. Dediğin gibi şuan siyasetle çözmeye çalışacaklardır. Asıl önemli olan bu süreyi bizim çok iyi değerlendirip teknolojik silah ve hatta nükleer güce erişmek diye düşünüyorum.
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Teknolojik ve silah olarak gerideyiz dış siyaset belirsiz içteki sıkıntılar saymakla bitmez birde PKK derdimiz var .Verdiğim tarih her şey yolunda giderse bizim için en iyi şartların oluşabileceği bir tarih silah ve savunma projeleri bitmiş ekonomik ve siyasi olarak güçlü 2023ü en iyi şekilde atlatmış terörden belki arınmış gelişen eğitim sisteminin getirdiği yeni genç nesilin elinde olan bir Türkiye . İşte o zaman her türlü savaşa girebiliriz diye düşünüyorum .
  • TümenTümen Gönderiler: 1153. Derece
    Türkiye'nin geleceği için bir öngörüde daha bulunalım. Eğer Türk tipi başkanlık liberalizmi seçerse savunma sanayi şirketlerinin özelleşmesinde sıkıntı olabilir. Ayrıca yine tüm devlet şirketleri özelleşeceği için devletin tek gelir kaynağı vergiler olacak. Bu yüzden vergiler yükselecek. Sonra millet ağlamasın çok vergi var diye :smiley: 
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Mart 2016 düzenlendi
    Dün bi programda dinledim adam diyokine şuan bütçe denk gidiyo. Aslında bütçemiz fazla bile veriyo ama yıllık 40 milyar dolar teröre gidiyo. Boşa akıtılan para yani. Terör bi dursa memleket 5 yılda uçacak bütün projeler bitecek de bunu bildikleri için bitirmiyolar pkk yı. Bütün enerjimizi yiyip bitiriyor lanet örgüt. Bu beladan kurtulmadan çok zor olacak büyük türkiye davamız. Allah yardımcımız  olsun. İşimiz çok zor. Bence bu memleketin tek sorunu yada en büyük sorunumuz terör gerisi fasa fiso çözülmeyecek şeyler değil.
    Teşekkür edenler (1)Tümen
  • SerdarTopuz_SerdarTopuz_ Gönderiler: 450Level 4
    Terör şimdi alt birimlerde oluşturuyor. Bizim Avrupa ilişkilerimiz bugünkü taksim patlamasıylada karşılığını bulmuş oldu.
    Bu son gelişmeler zaten Başkanlığı zorunlu kılıyor milleti oraya yönlendirme olabilir mi? Bence şimdiden kapı kapı sistem anlatılmalı o vakit millet zaten gelecektir. 2025 içinde millet bakımından sıkıntısız yola devam edilir.
    Şimdi de Rusya- İran - Çin yerli para anlaşması... 2025 için Türkiye darbe vurulmak istendikçe daha da büyük adımlarla ilerliyor.
    Teşekkür edenler (1)AhmetYozgat
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .