DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Demirkan'la Uydurulan Dine Karşı Cihat

DemirkanDemirkan Gönderiler: 33
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle söyleyeyim, hocamızı ve sizleri seviyorum. Bu sevgi; Allah için, vatan için, ümmet için samimi gayretler göstermeniz nedeniyledir. Bildiğiniz gibi bizler bu imtihan hayatına doğruyu haykırmak ve ne pahasına olursa olsun doğruyu tutup kaldırmak için gönderildik.

Bu kısa girizgahtan sonra bu başlığın amacını açıklamaya başlayalım. Bildiğiniz gibi İblis Allah'ın huzurundan kovulduğunda rabbimize şöyle seslenmişti:

“Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kulların hariç, onların hepsini azdıracağım”

Bir başka ayette ise:

“(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”

Burada en kilit yer "dosdoğru yolun üzerinde oturmak". Kısacası şeytan meyhaneye giden yolun değil camiye giden yolun ortasına oturacaktır. Ve bizleri kendi saptırılmış dinine (yoluna) uydururak helak etmeye çalışacaktır. Bu ayetler üzerinde tefekkür edelim arkadaşlar. Şeytanın bize sokulması hep günaha yöneltme, namazdan alıkoyma, kötülük yaptırma gibi eylemlerle anlatılagelir, halbuki şeytanın bize asıl sokulması dosdoğru yolun üzerine oturup , onu saptırmaktır. Bu da en iyi olarak, dini bozmakla olur. Unutmayın "şeytana pabucunu ters giydirir" şeklinde bir atasözümüz var. Şeytan ahmak bir varlık değil! Onun tuzaklarına düşmemek ancak ondan daha akıllı olmakla olur. İşte bu nedenledir ki Kuran-ı Kerim'de Allah 80 yerde akla ve akletmeye vurgu yapar!

İşte indirilen ve uydurulan din çekişmesi budur! Allah'ın indirdiği din ile, İblis'in tahrif ettiği din! Zaten insanlık ve dinler tarihi tamamen bu savaşın bir hikayesidir. Hz. Adem'den bu yana İblis Allah'ın indirdiği dinleri tahrif ederek bu çabasına devam etmiştir. Allah da karşılık olarak peygamberler göndermiştir. Bu savaş böylece sürüp gitmiş ve gidecektir. Son peygamberden sonra artık peygamber gelmeyeceği için Allah kullarına bir lütuf olarak indirdiği vahyini koruma sözü vermiştir. İşte bize düşen bu ipe sıkı sıkı sarılıp şeytanın hilelerinden korunmak olmalıdır.

Bu başlıkta indirilen dine karşı şeytanın insanlara sokularak uydurttuğu uydurulan dinin örneklerinden sergileyeceğim. Katılım yaparsanız sevinirim. Allah hepimizi doğru yola iletsin.

Teşekkür edenler (3)nevres MichaelSikkofield hakimbeyaz
«134

Yorumlar

• DemirkanDemirkan Gönderiler: 33
    Soru: Dinin kaynağı nedir?

Bu soru geleneksel islam taraftarlarınca şu şekilde cevaplanır: Kuran, Sünnet/Hadis, İcma ve Kıyas.

Bu cevaba baktığımızda sayılan kaynakların birisi ilahi, diğer üçü ise kul işidir. Kul işi kaynaklar nasıl Allah'ın dininin bir kaynağı olabilir? Allah bize "Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim." buyururken biz nasıl böyle bir kaynak tanımı yapabiliriz?

Bize göre bunun cevabı şöyle olmalıdır:

Dinin kaynağı Kuran'ı Kerim'dir. Ama bununla birlikte kaynağın daha iyi anlaşılabilmesi için yararlandığımız yardımcı kaynaklar da vardır ki bunlar Sünnet/hadis, icma ve kıyas'tır. Ama bu yardımcı kaynaklar hiçbir şekilde Kuran'la ters düşemez, Kuran'a aykırı olamaz. Eğer Kuran'a ters düşen noktalar varsa şeksiz şüphesiz o kısımları çöpe atarız!

İşte sayılan bu 4 kaynağa yaklaşım bu şekilde olmalıdır. Allah'ın vahyini kul işi mamüllerle bir görmek sapkınlıktır!

Teşekkür edenler (1)nevres
  • nevresnevres Gönderiler: 429
    Senle farklı düşünmüyorum.Aynı düşünüyoruz.Kur'ana aykırılık varsa tabiki kabul etmeyiz.Ama ben sana Hz. İsa'nın inmesine dair ayetlerden de işaretler gösterdim.Yardımcı kaynaklarla da destekledim.Hz.İsa'nın inmemesi için hiç bir engel ya da kurana aykırılık yoktur.Aksine Kur'andan ve sünnet'ten alimlerden bir çok destek vardır.
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
    Söylediklerine ek olarak Kurandan sonra en büyük kaynak ve kuran ın öğreticisi Peygamberimizdir.  Ona uyan kuran a uymuş demektir. Peygamberede en iyi söylediği sözlerle  (hadisler)  uyarız. Zira gerisi hurafedir- safsatadır.
    Teşekkür edenler (1)nevres
    Katılım yaptığınız için teşekkürler. Ben sizleri çok iyi anlıyorum, çünkü ben de zamanında aynı sizin gibi inanan geleneksel bir müslümandım. Allah bu tarz inanışı "Atalar dini" olarak tanımlıyor. Hz. İbrahim kavmine sorunca (ki babası da bunların içindedir) onların cevabı şu oluyor: "Biz atalarımızı bu yol üzre bulduk" Allah burada araya giriyor ve soruyor "Ya onların ataları hiçbir şeye akıl erdiremeyen ahmak kişilerdiyseler?"

Yani, müslümanın atamızdan böyle gördük, alimlerimiz böyle hükmetmiş gibi tezler sunma hakkı yok. Allah böyle bir yöntemi kabul etmiyor.

Çok karıştırılan bir konu da şu: Biz burada hadisleri eleştirirken peygamberi eleştirmiyoruz. O hadislerin peygambere ait olmadığını söylüyoruz. Elbette bizler peygamber zamanında yaşasaydık peygambere uyacak ve itaat edecektik. Ama onun zamanında yaşamıyoruz ve bize onun sözü diye aktarılan sözlerin gerçekten ona ait olup olmadığını Allah'tan başka hiç kimse bilemez. Biz de diyoruz ki, Kuran'ı ölçü alıp, Kuran'a uyanları alalım, uymayanları, Buhari'ymiş, Müslim'miş demeden eleyelim.

Bu başlık altında size örnekler göstererek atalar dininin nasıl bir şey olduğunu göstermeye çalışacağım. Sizden tek ricam körü körüne yaklaşmayın!
    Size bir soru! Yetişkin biri olmuş, yani çocukluktan çıkmış bir erkek, yetişkin ve evli bir bayanın göğsünü emebilir mi?
    çocukluk değil 2 yaşında sonra emzirilme bırakılır
    ayrıca diğer başlıktaki yazışmaya burdan devam ediyorum.Bu kitapların içinde hadislerin hepsi sahih değildir. hadislerin açıklamalarında zayıf olup olmadıkları vs. yazar.İçindeki birkaç rivayetten ötürü içindeki hepsi de yok sayılamaz.İçindeki 1000 hadis varsa 5-6 tanesi saçmaysa tevilde edilemiyorsa bunlara tabiki de itibar edilmez.Namazın nasıl kılınacağı,oruç vs bu hadislerden ve sahabelerin öğretmesiyle bize kadar ulaşmıştır.
    Şubat 2016 düzenlendi
    söylediğin hicbişeye katılmıyorum demirhan. Yorum yapmıycam.sadece sunu soyleyim koskoca islam fıkıhını, hadisi, tefsiri oyuncak mış gibi yerlere vurdun,basitleştirdin ama kusıra bakma öyle değil. tartışmaya bile gerek yok
  • FSMTFSMT Gönderiler: 9
    Ben duymak istiyorum, Hz İsa'nın geleceğini söyleyen ayetleri. Benimle paylaşır mısınız?

Bir de merak ediyorum, acaba peygambere uymak Kur-an'a uymaktır derken bunun garantisini nasıl verebilirsiniz. Elbette peygambere uymak Kur-an'a uymaktır ancak uyduğumuzu sandığımız peygamberin gerçekte bizim peygamberimiz olduğunu bize Allah'tan başka kim garanti edebilir? Var mı ben garanti ederim diyebilen... Elbette olamaz. Öyleyse Allah kullarını bir başına mı terk etti?

Entrikayı mı çok seviyoruz bilemiyorum. Bir insan niye başına iş açar ki? Allah'ın işte koruduğu Kur-an oradayken insan niye döneklik yapar bu da Kur-an'a uymaktır deyip hataya düşme ihtimaline zemin hazırlar? Burada kimseyi tanımıyorum. Kimsenin şahsına söz etmiyorum ama lütfen Allah'ın kullanalım diye verdiği şu aklı kullanalım.

Bir yanda Cennet bir Yanda Cehennem varken aklı başında kimse mutlak kesin olan ve mutlak şaşmaz olan bir yoldan bir başka alternatifi tercih edemez. Eden varsa düştüğü kuyudan, onu oraya düşüren Şeytan da gelse çıkaramaz.

Konunun ilk mesajında Demirkan Beyin değindiği çok önemli noktalar var. Şunu da bu hususta eklemek isterim. Şeytan, Allah'a ben de senin dosdoğru yolunun üzerinde oturacağım derken, Allah o na hayır başarısız olacaksın demiyor. Allah, eşyayı yaratırken onu bir kader üzere yarattı. O eşyanın kaderinde emeğin karşısında eğilmek var. Eğer kötülük üzere emek verecek olan Şeytan dahi olsa, Allah çalışana vermektedir.

Mehdiyet meselesi de islama kurulmuş en büyük tuzaklardandır. Çünkü mehdi bekleyen müslüman emek vermez, Ben vereni görmedim. Yarınını garantiye almış kimse emek vermez! Elinden gelenin en iyisini yapmaz.

O yüzdendir ki bu gün ilim ateist çoğunluğun elinde. Çünkü yarınları garanti altında değil, her gün sabah uyanıp tabiatın yaşamını gözlemlemek ve yaşamın yolunda gittiğinden emin olmak gibi bir zorunlulukları var (boş kafalı ateistlerden söz etmiyorum).

Siz siz olun Kur-an dahi vaat etse İsa'nın döneceğini, o na güvenmeyin! Herkesin kıyameti kendi ölümü olacağı gibi, herkesin kurtuluşu da kendi elinde olacaktır. Zaten ötesi Allah'ın yüce adaletine sığmaz.
    Nerede kalmıştık?
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Din konusunda KURAN ve peygamberimiz dışında denen söylenen her şey benim için şüphelidir kim ne derse desin .zaten geri kalanla Allah beni mesul  tutmuyor .
    Fsmt işte peygamberimiz senin gibi ne olduğu belli olmayan şarlatanların her zaman var olduğunu ve olacağını, peygamberi geçtim kuran ı bile inkar edeceğini, kuranın bir ilim dalı olduğunu sırf akılla değil, üzerinde ilim yaparak anlaşılabileceğini, peygambere uymanın kurana uymak olduğunu anlatıyor. Zaten bunu destekleyen bisuru ayet var ama siz onada inanmadığınız için konuşmak boş. Yada şöyle söyleyim kardeşim madem bu kadar zorunuza gidiyo bu islam işleri çıkın hiç uğraşmayın yaaa. Ne bilim hıristiyan falan olun rahat rahat için içkinizi yapın zinanızı kimse sizi yargılamaz ama bu islamın yolu belli oraya buraya çekiştirmeye kalkmayın zira koruyucusu Yüce Allah tır. Sizin haddinize değil.
    ISO-CAN Allah aşkına bu üslubunu bırak! Ben bu başlığı tartışalım, doğruyu bulalım diye açtım. Kimbilir belki suçladığın arkadaş ve ben yanlışız, belki düzelmesi gereken biziz! Ama ben en azından kendimden eminim ki, bu düşüncelerim tamamen artniyetsiz ve samimi bir gayeyle doğruyu bulma çabalarım sonucunda hasıl olmuştur. Tekrar ediyorum, belki hatalıyım ama ne hainim, ne münafığım! Anlatabiliyor muyum?

Onun için boş suçlamaları bırak da tartışalım insan gibi! Bu üslubun bu siteye ve bu sitenin manevi kurucusunun ulaşmaya çalıştığı amaca hiçbir şekilde hizmet etmiyor! Lütfen biraz saygı!
    Teşekkür edenler (2)AhmetYozgat Ferhat Kayman
    Peygambere uymak, elbette ki Allah'a uymaktır! Aksini iddia edenin Allah belasını versin!

Ama bizim anlatmaya çalıştığımız şu: En yakını peygamberden 2 asır sonra yazılan Hadis kitaplarına Kuran'a iman eder gibi iman etmek, Peygambere uymak mıdır?

Şu kadarcık basit sorumuzu da anlayamıyor musunuz?
    FSMT dedi:
    Konunun ilk mesajında Demirkan Beyin değindiği çok önemli noktalar var. Şunu da bu hususta eklemek isterim. Şeytan, Allah'a ben de senin dosdoğru yolunun üzerinde oturacağım derken, Allah o na hayır başarısız olacaksın demiyor. Allah, eşyayı yaratırken onu bir kader üzere yarattı. O eşyanın kaderinde emeğin karşısında eğilmek var. Eğer kötülük üzere emek verecek olan Şeytan dahi olsa, Allah çalışana vermektedir.

Siz siz olun Kur-an dahi vaat etse İsa'nın döneceğini, o na güvenmeyin! Herkesin kıyameti kendi ölümü olacağı gibi, herkesin kurtuluşu da kendi elinde olacaktır. Zaten ötesi Allah'ın yüce adaletine sığmaz.
    Alıntıladığım kısımdaki ilk paragraf müthiş bir bakış açısı içeriyor! Ben bu konuya hiç bu açıdan bakmamıştım! Halbuki epey zorlandığım bir konuydu! Asr suresinde bildirilen hakikat (İnsanoğlunun ziyanda olması ) canımı sıkardı hep. Nedeni anlasam da dinamiğini anlamazdım. Ama bu bakış açısı iyi bir ufuk açıyor! Çalışıp, didinen şeytan bile olsa Allah emeğini zayii etmiyor! Çalışmayan, Yaratanını dinlemeyen, şeytanın kurbanı olan kulunu ise iyi niyetli bile olsa zelil ediyor. Dediğin gibi Allah ona başarısız olacaksın demiyor, "Cehennemi sen ve sana uyanlarla dolduracağım" diyor. Asr suresinden bildiğimiz üzere de maalesef insanoğlunun çoğunluğu ziyanda olacak.

Bununla birlikte alıntıladığım ikinci paragraftaki görüşünü paylaşsam da (Mehdi, İsa gibi kurtarıcıların gelmeyeceği görüşü) ifade ediş şeklini yanlış bulduğumu söylemeliyim. Yazılarında sürekli Sünnetullah'ın değişmeyeceğinden bahsediyorsun. Hal böyleyken Allah'ın kendi kitabında olmayacak bir şeyin beyan edilmesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Dediğim gibi niyetini anlıyorum ama niyetle birlikte önemli olan bir diğer faktör de "usul"dür! Yanlış usulden doğru sonuç hasıl olmaz. O kadar yazdığın hakikat güme gider, herkes tek bir kelimeye odaklanır! O bakımdan usul, usul, usul!

Ne demişler: Vusulsüzlük usulsüzlüktendir!

Bir de merak ediyorum, acaba peygambere uymak Kur-an'a uymaktır derken bunun garantisini nasıl verebilirsiniz. Elbette peygambere uymak Kur-an'a uymaktır ancak uyduğumuzu sandığımız peygamberin gerçekte bizim peygamberimiz olduğunu bize Allah'tan başka kim garanti edebilir? Var mı ben garanti ederim diyebilen... Elbette olamaz. Öyleyse Allah kullarını bir başına mı terk etti?

Demirkan adamın bi peygamberi inkar etmediği kalmış sen neyin pesindesin. Sonrada üsluptan bahsediyon. Git siyaset tartış, ekonomi tartış falan filan. O konularda yorum yapılabilir devlet değiştirebilir, doğrudur yanlıştır ama din farklı bi olay. Adam çıkıp peygamber de şaibeli diyo sen çıkıp ne diyon. bunlar tehlikeli sular benden söylemesi.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .