DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Demirkan'la Uydurulan Dine Karşı Cihat

24

Yorumlar

• DemirkanDemirkan Gönderiler: 33
    Öyle demiyor, öyle dediğini düşünsem zaten iyi niyetli şekilde konuşmam kendisiyle!
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Ben burda kimseye kötü hakaret içeren bişey söylemiyorum, üslup olayı değil olay. hadisi yoksay, fıkıhı yoksay, yarın biri içki içiyo diye kuran da geçen içki haram ayetini beğenmiyo tartışalım değiştirelim dedi diye napacaz yokmu sayacaz. Bu tartışmanın gelecek  on yirmi yıl sonraki hali buna gidecek. siz yoktur, yanlıştır derseniz ben de vardır doğrudur dersem bu forumu aşağılamış mı olurum. Sizinki doğru gerisi yanlışmı bu formun kriteri arkadaşım. Ben hadis vardır, doğrudur ve dereceleri, kimden alındığı bellidir, söyleyen kişi zaten belirtiyor şundan alınmıştır sahih midir değilmidir diye. benimde tezim bu, böyle düşünüyorum hadi bakalım
    Mart 2016 düzenlendi
    Yahu kaynak Kuran'ken ve Kuran içkiyi şeytan işi pislik olarak tanımlarken nasıl birisi çıkıp gelin bunu değiştirelim diyebilir? Dese bile hevasından ve kendi kafasından der, bunun bizim savunduğumuz şeyle alakası ne?

Tarihte dini bozmaya yönelik benzer yaklaşımlar olmuştur ve hepsi de sizin körü körüne savunduğunuz araçlarla yapılmıştır. Açın bakın bakalım, Kuran yenmesi haram olan şeyler olarak neleri sayar? Ve mezheplere (ve herbirinin ayrı fıkhına) göre nelerin yenmesi haram! O kadar komik bir sistemi savunuyorsunuz ki, Hanefilere göre yenmesi haram olan Istakozu ve diğer kabuklu deniz ürünlerini, bir diğer mezhep ve mensupları "denizden babam çıksa yerim" şeklinde löp löp götürüyor! Nasıl bir din ki, birisinin haram dediğine, diğeri helal diyor ve sonuçta ikisi de haklı kabul ediliyor!

Size mantıklı gelen böyle bir din mi? Din yalnızca Allah'ındır ayetinden anladığınız bu mudur? Sahiden, hiç aklınızı kullanmayacak mısınız?

İyi bilin ki, halis din yalnız Allah’ındır. O’nu bırakıp da başka dostlar edinenler, “Biz onlara sadece, bizi Allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz” diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez.
    Mart 2016 düzenlendi

demirkan ben onu diyeni kendi gözümle gördüm ağa tartışma programında reankarnasyonu tartıştılar kadınlar biz gözümüzle gördük ölüp geleni falan böyle anlattılar, en son konuşmayan biri kalmıştı çıktı dedi ki ben inanıyorum reankarnasyona ayrıca hangi yüzyılda yaşıyoruz bence artık kuran da güncellenmeli diyen insanı canlı yayında kendi gözümle gördüm. Bu zihniyete mi anlatacam ben hadisi fıkıhı kelamı tefsiri.

Tamam içki kuranda yazıyo eyvallah, peki günümüzde olan ama kuranda geçmeyen bi olayla karşılaştın napacan, aklınlamı çıkacan işin içinden. O inanmadığınız hadislerden, o konuya benzer olaylardan, peygamberimizn sözlerinden,sahabe napmış o tarz şeylerden onlara bakılarak söyleniyo gereği.

Madem öyle akılla bulunuyo herşey şunu açıkla zeki, düşünen arkadaşım, Hasta oluyon niye doktora gidiyon ilaç için aklınla bul ilacını, araban bozuluyo niye ustaya götürüyon aklın var yaparsın kendin. Ahmet hocam mı herşeyi bilen adam burda açıp vidyolarını, makalelerini izliyon kendi aklın var sen herşeyi biliyon zaten. Yok öyle bi dünya arkadaş geç onu. Herşeyin bi ustası var, üstadı var uzmanı var. Herşey akılla çözülmez. Üstünde uzmanlaşmak gerek. Benim demeye çalıştığım bu. Bu demek değil ki aklını kullanmayacan hepten aptal olacan. Böyle dini konuları herkesin tartışmasına açınca,  Çıkıp zinayla oruç açılır diyen sizin kafadan hocalar çıkıp türüyo biz ona karşıyız. Sen kaç yıl din eğitimi aldın ki dini tartışıyoz biz burda, ben almadım öyle çok ancak kendime yetecek kadar biliyorum bazı şeyleri. Ben İngilizce bilmiyorum ne kadar mantıklı benim İngiliz edebiyatı hakkında ordan burdan duyduklarım la bişeyler söylemem. Anlatabildimmi aynı mesele önce uzmanı ol bu işin on yirmi yılını ver araştır öğren herşeyini islamın sonra burda istediğini yaz. Ama bilerek söyle, öyle aklıma esti bu böyleyse böyle olur olmaz.  Biz aklımızı kullanmıyomuyuuuuz,,,evet kullanıyoz arkadaş, böyle dine fitne fesat sokmaya çalışanlara bozamayacaksınız bu güzel tertemiz dini diyoruz. Yanlış yapan dangalaklar yüzünden karalamaya kimsenin hakkı yok. Koca peygamber kırk sene boşuna mı konuşmuş peki.o zaman kuran ı verip gideymiş, insanların aklı var çözer yapardı o zaman.

Bana saydığın şeyleri yüzlerce defa duydum, yüzlerce defa da cevapladım. Bu argümanları bilmiyor muyum sanıyorsun?

Her şeyin bir ustası var diyorsun, o ustalar doğuştan mı usta oldular? Onlar da akıllarını kullanarak o seviyeye gelmediler mi? Aynısını senin yapman önünde ne gibi bir engel var? Sen biz bilemeyiz, bilenler var, onlara uyarız derken, sadece başkalarının aklına köle olmuş olursun. Yani başkalarına kul olmuş olursun, müşrik olmuş olursun! Allah'ın yapma dediği şeyi yapmış olursun! Unutma, Allah'ın affetmeyeceği tek günah "şirk"tir!

Seninle daha fazla yazışmayacağım, boşu boşuna yazma artık! Tüm iyiniyetli uyarılarıma rağmen, çirkin üslubunu bırakmıyorsun! Allah seni ıslah etsin!
    Mart 2016 düzenlendi
    Kardeş sen akılla eğitimi birbirine karıştırmışın. Kendini eğit öyle gel. Benim dediklerimi çarpıtmaya kalkma. sen anladın ne demek istediğimi işine gelmiyor. Kimse doğuştan usta değil hiçbi konuda. eğitim şaaaaart. namazın nasıl  kılınacağı neresinde yazıyo kuran ın. Kimden öğrendi insanlar. Peygamberden. yani ustasından. Sen zekanla aradaki bağlantıyı çözersin zaten. Daha fazla anlatmaya gerek yok. Senin doğruların sana benimkiler bana doğru. Hakem de olamayacağı için hiç kimse bu konu kısır döngü anlıyomusun. Bizi kim doğruluycak ta bitirecek bu tartışmayı ancak yüce allah. Onun için konuşmak gereksiz bu konuları. Gündemi daha gerekli şeylere yöneltin.
    Cevap yazmayacağım dedim ama son olsun! Gereksiz dediğin konular aslında tamamen insanlığın ve dinlerin tarihini şekillendiren konudur: Tevhid ve şirk arasındaki mücadele! Şirk dolu uydurulmuş dini, indirilmiş din sanıp yaşamaya devam ettikçe sitede tartıştığımız diğer konuların hiçbirinde başarı sağlayamayacağız zaten, merak buyurma!

Selametle!!!
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Mart 2016 düzenlendi
    Kimsenin art niyet taşıdığına inanmıyorum ben  . bana sadece mesih hazretleri gelecek 7 senede dünya huzura kavuşacak inancı mantıklı gelmiyor . Peygamber efendimizden sonrası nesil kardeşini öldürdü Efendimiz bile bu kanı durduramadı sadece şeytanın yenileceğine hele ki 7 senede olacağına inanmakta zorluk çekiyorum . gelirsek mehdi mesih konusuna söylenecek pek bir şey yok nasıl yok Mevlana Hacı Bektaşı Veli Yunus Emre imam Buhari iman Tırmizi Gazali Muhyiddin Arabi ve daha çoğu alim imam evliya değinmemiş söylememiş  yazmamış bu konuda benim ne hadime konuşmak gelirlerse Allah rızası için gelmezlerse de Allah rızası için .kim istemez akan kan dursun .
  • FSMTFSMT Gönderiler: 9
    ISO-CAN, ben sizin değerlerinize ya da şahsınıza hakaret etmiyorum. Siz bana "şarlatan" derken, en azından önce söylediğinize binaen okuduğunuzu bir doğru anlayın. Ama bu konuda Allah'ın dinini savunacağım diye küfre sarılan o kadar insan tanıdım ki. Önemsemiyorum, kişi üslubuyla ya küçülür ya da saygı görür.

Ben şunu diyorum. Gelenekselci islamda anlatılan peygamberin öyle kabul edilemez yönleri var ki. Bu peygamber Kur-an'da anlatılan peygamber olamaz. Buradan benim peygamberi inkar ettiğimin düşüncesine varmak, benim kanaatimce düşünce fukaralığıdır.

Kişiler her ne düşünürse düşünsün düşündüğünü söyleyebilmeli. Müslüman odur ki her şeyi suhuletle dinler güzel olanı alır. Söylediklerim kimseyi rencide edecek sözler değil. Bana yanlışsın demeniz yeterken hakarete lüzum yok. Sinirlerimi bile bozmaz bu tür yaklaşımlar. Dediğim gibi önemsemiyorum ancak burada nezih bir ortam oluşması adına lütfen benden hoşlanmasanız da hakaret etmeyin, kendim için demiyorum. Ortam kirlenmesin ki her türlü düşünce ifade edilebilsin burada. Ama diyorsanız ki hayır ben ortamı sabote edeceğim. İnternette milyon kopyası olan seviyesiz sitelere benzeteceğim. O zaman yönetici arkadaşlar değerlendirecektir zaten bunu.
    Nerede kalmıştık?
    Mart 2016 düzenlendi
    Ya arkadaşlar ne hadis koydunuz, ne peygamber koydunuz. Mübareğin kırk yıl anlattıklarını boş konuşuyoya bağladınız. Ben hadis konusunda yazdım, mesih falan konusunda değil ayrıca. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Tehlikeli sular bunlar ya sizi  ya beni şirke götürecek sonu hepimize yazık olacak siz devam edin bunu tartışmaya. Eyvallah
    Samimi bir şekilde Allah'a ulaşmayı isteyerek soru sorarsan, dinden filan çıkmazsın, korkma. "Bu konuları çok düşünmeyin dinden çıkarsınız", "Kuran'ı mealden okuyup anlamaya çalışmayın, kafanız karışır, dinden çıkarsınız" vs. tarzı sözler kullananlar bilgisiz halk tabakasını kendi menfaatleri için Allah'tan uzaklaştırıp kendi yazdıkları kitaplara yönlendirmeye çalışan asıl şarlatanlardır.

"Elleriyle (bir) Kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için «Bu Allah katındandır» diyenlere yazıklar olsun! Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların! Ve kazandıklarından ötürü vay haline onların!" Bakara/79

Teşekkür edenler (1)KağanDemir
    Neden en son yazdığım yazı yayınlanmadı?
    Biraz hristiyanlığı, ruhban sınıfını ve papazlarının dindaşlarına ettiği sözlere kulak kabartın. Acaba onlar mı bizim "din alimlerimize" benzemişler bizimkiler mi onlara. Hristiyanlığın tarih içerisinde giderek nasıl raydan çıkarıldığına biraz vakit ayırırsanız, kendi dinimize de nasıl aynı şeylerin uygulandığını görmemeniz mümkün değil. Hristiyanlıktan İslam'a geçenlerin hikayeleri de herkese ibret olacak türdendir. İnternette bolca var.

Ben peygamberin konuştuğunu Kur-an bilirim. Ötesinde konuştuğunu kimse gerçekte o konuştu diye ispat edemez. Peygamberimize ait yüzlerce insanın da şahitlik ettiği veda hutbesi en sağlam hadistir, bunun aksini kimse yalanlayamaz. Madem öyle bir bakın bakalım veda hutbesinin kaç tane varyasyonu var. Bu kadar kişinin şahitlik ettiği bir hadis kelime olarak değil mana olarak da çok farklı varyasyonlarda günümüze gelmekte. Şunu iyi bilmeli herkes, birisi hak adına bir çok şeyi doğru söyleye bilir, bu peygamberimiz de olabilir. ama unutmayın ki onu duyan işiten bize iletenler kalplerine göre o sözleri anlamışlardır!

Konu hadis olunca bilinmesi gereken çok önemli bir husus daha var. Peygamberimize Kur-an'da bazı yerlerde "resul" bazı yerlerde "nebi" denilerek hitap edilir. Müslümanların uyması ve kulağına küpe etmesi gereken insan "resul" olandır. Birilerinin çıkıp peygamber mikrofonla hutbe okumazdı, ben de bu yüzden (binlerce insana) mikrofonsuz sesleneceğim demesi gibi saçmalıklara sürükleniyorlar, hadis sünnet süsüyle.

Nerede kalmıştık?
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    KURAN ve sünnet nettir değişmez yorumlanmaz en önemlisi ne bugüne ne de yarına uyarlanamaz aksini de söyleyen bizden değildir .
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
    Kur-an net olmaması gibi bir şey söylenmedi. Elbetteki Allah'ın kelamı eksiksizdir. Bu gün o kelamı eksik gibi idrak edip sağdan soldan ona bir şeyleri hadis sünnet adıyla yamatanlar "bizden değildir" dediğiniz ifadenin neresindedir?

Bana ait bir kartvizit var, üzerinde adım, adresim ve iletişim bilgilerim yazar. Allah'ın insanlara verdiği tek bir kartvizit var, o da kurandır. O Kur-an bize peygamberi tanıtır. Aklı uçkuruna kaçmış yıllardır yıllardır yıllardır birike gelen kendilerini "alim" diyen ve de sayıca çok kalabalık olanlar değil. Bunun dışında din arayanlar evet biz onlardan onlar da bizden değiller. Müslüman kelle sayısıyla hakikate karar veren olamaz. Öyle olsaydı ilk inana peygamberimiz cahil bir toplum içinde yalnız kalırdı.

Eğer dünya üzerinde ehli sünnet kesim bu kadar çoğunluktayken ve bunların ifade ettikleri her şey bu kadar doğruysa. Neden müslümanlar dünyada bu kadar zulüm eziyet görür. Bir türlü huzur bulamazlar. 
    Nerede kalmıştık?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .