DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

Demirkan'la Uydurulan Dine Karşı Cihat

13

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Arkadaşlar bu konuya noktayı koyuyorum. Bu inanç meselesidir. Ben hadislere inanıyorum, peygamberime inanıyorum, kuran a inanıyorum, allah a inanıyorum. İnanmayı seçiyorum nokta. Sizin dediğiniz şey şuna benziyor, Ateis allah a inanmayan birine neyi ispatlayacaksın, boşuna konuşur durursun.bu da öyle kısır döngü. Akşama kadar ben sana sen bana ispatlayamazsın bişey. Din inanç meselesi ister inan ister inanma anlıyomusunuz. Boşa konuşuyoruz yani. Hadi eyvallah. İşiniz ras gelsin. Banada cevap yazmayın daha birbirimizi kırmayalım nolur.
    Mart 2016 düzenlendi
    Demirkan ve Fsmt arkadaşlar bugün çok değerli bi abimle konuştum bu konuyu. Öncelikle sizden çok ama çok özür diliyorum. Neden derseniz öğrendim ki ilim olmadan bu konuları konuşmamız boşaymış. En başta tartışmaya başlarken birbirimizi alt etmeye çalışmışız. Dediki abim yanlış yapmışsın ilmin olmadan onlarla konuşup ikna etmen imkansız. Sizin kazanılmanız için uğraşmam gerekiyoken ben sizle dalaştım bunun için özür diliyorum. Eğer İstanbul da ikamet edeniniz varsa buyrun bi gün misafirim olun oturup bi çay içelim abimle buluşturuyum sizi o size öyle güzel öyle tatlı bi dille anlatsın ki aklınızda ne varsa kuşku yada inanmadığınız bişey gidersin aklınızdakileri. Yani bu konular ilim olmadan konuşulacak şeyler değilmiş anladım. mesela o hadislerin peygamberimizden iki yüz yıl sonra yazılma konusunu peygamberimiz kendi yasaklamış ki hadisleri kuran la karıştırmayalım, kurana falan eklemeye kalkmayalım  diyeymiş.
    Teşekkür edenler (1)nevres
  • DemirkanDemirkan Gönderiler: 33
    Teşekkürler, özür dilemeye gerek yok. Birbirimizi anlamaya çalışsak yeter!

İstanbul'da yaşamıyorum maalesef. Abiniz ilim ve akıl ehli birisiyse eğer o beni değil ama ben onu kazanabilirdim belki ;)

Bu vesileyle sidik-i şerif'ten sonra piyasaya düşen sümük-ü şerif videosunu da paylaşalım:

https://www.youtube.com/watch?v=0K5ZGxO8DIE

Sırada kusmuk-u şerif var herhalde!

Böyle din uydurucularına karşı ömrümün son nefesine kadar savaşacağım!
  • nevresnevres Gönderiler: 2723. Derece
    Demirkan kardeşim sen görüşlerini bir manifesto şeklinde madde madde yazarsan daha kolay anlarız.Ben nasıl bir düşüncen olduğunu tam anlayamadım.
    Tavsiyen için teşekkürler kardeşim. Hani bilir ama anlatamaz tipler vardır ya ben biraz öyleyim maalesef. Bu biraz yol-yordam bilmeme, biraz da sabırsızlık nedeniyle sanırım! Ama yine de deneyeceğim.
    ISO-CAN dedi:
     mesela o hadislerin peygamberimizden iki yüz yıl sonra yazılma konusunu peygamberimiz kendi yasaklamış ki hadisleri kuran la karıştırmayalım, kurana falan eklemeye kalkmayalım  diyeymiş.
    Şu yazdığın cümle üzerine biraz tefekkür etsen, biraz akıl yürütsen anlatmak istediğimi anlayacaksın kardeşim!

Evet, peygamberimiz hadis yazılmasını yasaklamıştır. Hatta bir seferinde "sizden önceki ümmetlerin yaptığını mı yapmak istiyorsunuz, onlar Allah'ın indirdiği kitapla yetinmedikleri için sapıtmışlardır" mealinde bir söz de sarfetmiştir. Ayrıca peygamber sözlerinin neden Kuran'la karışmasından endişe etmiştir? Eğer onun sözleri dinde bir kaynak olacaktıysa bundan niye korkmuştur? Eğer kendisinin hüküm koyma yetkisi olsaydı, bunu Kur'an dışında bir kitap olarak yazdırması daha doğru olmaz mıydı? Sorular arttırılabilir...

Ayriyeten en çok hadis rivayet eden Ebu Hureyre'yi (Kedi babası) de Hz. Ömer hadis rivayet etmekten men etmiştir. Hz. Ömer'in vefatından sonra yine başlamış ve hatta yanındakilere "Ömer burada olsaydı beni eşşek sudan gelinceye kadar döverdi" diye de takılırmış!

Binlerce hadis rivayet eden Ebu Hureyre'nin 630 yılında müslüman olduğunu, yani peygamberle sadece 2 sene bir arada olduğunu biliyor muydunuz? Ebu Hureyre'nin müslüman olmadan önce yahudi olduğunu biliyor muydunuz? En başından beri peygamberle birlikte olan nice büyük sahabenin rivayet ettiği hadis sayısı 15-20'yi geçmezken, 2 yıllık bir müslümanın binlerce hadis rivayet etmesi hiç mi garip gelmez?

Yine vurgulayarak söylüyorum. Bunca şeye rağmen ben hadislere tümden karşı değilim. Kur'an süzgecinden geçirerek bu hadislerden yardımcı kaynak olarak yararlanabiliriz. Ama benden kimse bu kitaplardaki tüm hadislere Kuran'a iman eder gibi iman etmemi istemesin! Zira yukarıda paylaştığım nice sapık, iğrenç, akla-bilime ters söz de bu kitaplarda bulunmaktadır.
    Valla kardeşim daha öncede belirttiğim gibi bu olay çok ince bi olay. Fazla kurcalamak istemem ben zira yanlış bi şey söyleyip falan şirke düşmek istemem bu inanç meselesi anlatabiliyomuyum ister inanırsın ister inanmazsın. Senle alakası yok bu diyceğimin, şimdi allaha inanmayan bi ateiste akşama kadar desenki allah var boş konuşursun ne o seni olmadığına ne sen onu olduğuna inandırıbilirsin. buda ona benzedi biraz, ben hadislere inanıyorum hayattada muhalefet etmem çünkü sidik olayı beni ilgilendirmiyor bidaha bi peygamber gelip de sidik olayı olmayacak anlıyomusun olayı. o geçmiş bitmiş bi mevzu bidaha yaşanmayacak. aradan cımbızla bi kıl almaya benzedi bu olay. ben beni ilgilendiren hadislere bakarım, nasıl daha iyi bi Müslüman olunur, nasıl takvada yukarılara çıkarım falan. Ha senin dediğin şurda devreye giriyor ben gider bi dergaha bağlanırım ve dergahın şeyhi abdest aldığı suyu al iç derse o zaman sen haklısın. Akıl derki hooop sen kimsin peygambermisin ki, zira o bile yasaklamış böyle şeyleri.Bunları duyuyoruz ona tamam ama peygamberle alakalı işler biraz karışık arada çok ince bi çizgi var aman dikkat edelim. yanlış tarafa geçme riski var güzel kardeşlerim.
    Teşekkür edenler (1)burak
    Ya aslında şöyle bi durum çıkıyo ortaya sen peygamberimizin zamanında sahabenin yada o zamanki Müslümanların yaptığı bazı hataları hadislerde hata var gibi mi anlıyosun anlayamadım. insanlar hatalıdır günahkardır. Günahsız olan yalnızca peygamberlerdir. Ama bu hatalar yanlışlar dinin yada hadislerin değil insanların yaptığı hatalardır. telli babaya gidip tel bağlamalar, müritlerine abdest suyu içiren şeyhler bunlar hep kulların hataları. yani ceza kanununda hırsızlık yasak, hırsızlık yapılıyo diye ceza kanununu suçlamak ne kadar doğrudur. onun gibi bişey. Ama şu abimi bi dinleyecektin aga ne kadar güzel anlatıyo bi bilsen. ver numaranı bi arattırayım seni konuşun bi aklındaki kılçıklar bi gitsin.
    Mart 2016 düzenlendi
    Tamam işte ben de aynı şeyleri diyorum, insanlar hatalıdır, günahkardır, unutkandır. İsteyerek ve istemeden yanlış işler yaparlar. Bu nedenle de kul yapımı olan rivayet kültürü ve bunun devamında gelen hadis kitaplarına hatasız, adeta bir Kuran'mış gibi iman etmeyelim. İster Buhari olsun, ister Müslim olsun, bu kitapların içinde de bir sürü yalan-yanlış hadis var. Kur'an ışığında bunları eleyelim. Sadece sağlam ve güvenilir olanlar bize kalsın.

Olmuş-bitmiş, yaşanmış-geçmiş diyerek geçiştirilebilecek şeyler değil bunlar. Bir uyduruk hadisle peygamberimizin Hz. Aişe'yle 9 yaşındayken evlendiği yalanı insanlara yutturulursa bu tahmin bile edemeyeceğiniz sorunlara yol açar! Müslümanlar, dünyanın geri kalanının çoğunluğu tarafından vahşi, ilkel, seks manyağı, kadın düşmanı insanlar olarak biliniyorsa bu kitaplardaki saçma-sapan hadislerin (örnek: namaz kılanın önünden köpek, eşşek ya da kadın geçerse namazı bozulur) bunda rolü çok büyüktür. Sonradan müslüman olan batılılara bakın istisnasız hepsi Kuran'ı okuyarak müslüman olmuşlardır. Bir tane bile Sahih-i Buhari okuyup müslüman olan bir insan biliyor musunuz? Aksine bu kitapları okuyanlar İslam düşmanı olup çıkıyorlar.

Müsait bir zamanımda hadis niye uydurulur, madde madde yazmaya çalışacağım. İnşallah daha iyi açıklar bu düşüncelerimi.
  • Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 1393. Derece
    Ben kısa ve net bir şey söylemek istiyorum kimseye muhalefet olmadan. Eğer uydurulan bir din varsa ve hatalı aranıyorsa Kur'an-ı açıp bakmadan söylenene kanan,sahih hadisleri aramaktan gocunup yine insanların söylediğine kanan insanların hatasıdır. Uydurulan din, gerçekten dinine bağlı ve yaşamaya çalışan insanlardan çıkmaz, İslamın son din olduğuna inanmayan yada hiçbir dine tabi olmayan insanların suçudur. İnanmayan adam Kur'an-ı tabiiki de topluma yanlış tanıtma ve uydurma sözlerle kandırma çabası içine girip o topluma yön vermeye çalışır. Burda asıl sorun ben Müslümanım deyip kitabı açıp okumamakta. 
    Daha bir sürü şey yazılabilir ancak bu işin çözümü Kur'an-ı Kerimi açıp okumak ve ne dediğini anlamaya çalışmakla sağlanabilir.  
    Teşekkür edenler (2)ISO-CAN Ferhat Kayman
  • Ferhat KaymanFerhat Kayman Gönderiler: 892. Derece
    Mayıs 2016 düzenlendi
        Selamun Aleykum Ahali Kaleme Aldığım Bir Yazı ile Aklıma Düşen Bir Kelimeyi Aratmam Sonucu Bu Videoya ve Tartışma Konusuna Ulaştım  SABİT DEĞİŞKEN NEDİR ?  
             Din Tartışılabilir mi? Bence Kesinlikle TARTIŞILMALI ve GÜNCELLENMELİDİR. Söz gelimi biz burada Hristiyanlığı tartışıyoruz.İncili Okumamış Olmak ile Birlikte TARAFSIZ OLARAK DÜŞÜNMEDEN bir sonuca ulaşamayız. Benimde bazen DÜŞÜNDÜĞÜM SORUNSALLAR ve Kendimce Cevaplamaya Çalıştığım Tıkanıklıklar var.ÜLKEMİZİN ,ÜMMETİN GELDİĞİ NOKTA  ve OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILAN TÜRK EKOLÜ KONUSU PARALEL İLERLEMEKTEDİR.
             DİN aynı bir ANAYASA GİBİDİR ve Anayasalar ZAMAN VE MEKANA  Göre Ayrı Renkler Taşımaktadır. Hoşgörü ve Karşılıklı Anlayış Olmadan Biz Şu küçük DÜNYADA beraber YAŞAYAMAYIZ.Bütün Savaşların Amacı ve Gayesi TOPRAK veya PARA Değildir. AHMET BEY'in dediği gibi bir Dünya Krallığı Kurulmak ve Dünyayı TEK BİR İNANÇ ve REJİM İle Yönetilmek İsteniyor.Şimdiye Kadar Kurulamamış ve Kurulmaması Gereken Bu DÜZEN İNSANLIK TARİHİNİ GERİ DÖNÜLEMEYECEK NOKTAYA SÜRÜKLER ve BİZİ UÇURUMUN KENARINDAN ATAR.                               "KIYAMET'in BAŞLANGICI"  (ALLAH Hepimizin Aynı Şeyleri Yapmasını ve DÜŞÜNMESİNİ İSTESE İDİ HEPİMİZİN PARMAK İZİNİ ve GÖZÜMÜZÜ İNCELEYİN HEPSİ FARKLI ve KENDİNE GÖRE Ayrı MUCİZELERİ İçinde Barındıran Özellikler Taşımaktadır.BELKİDE KAR KRİSTALLERİ) Neden Derseniz! Azınlıklar Ve Sesi Az çıkan Toplumlar ZAMAN İLE ASİMİLASYON ve DEJENERE OLMAYA MAHKUMDURLAR. Biz MELEK DEĞİLİZ AYNI ANDA İBLİS'ide İÇİMİZDE TAŞIMAKTAYIZ.ALLAH Bize ÖZGÜR İRADEYİ BAHŞETTİ Çünkü Doğru YOLU KENDİMİZİN BULMAMIZI İSTEMİŞTİR.Bir Şeyin %100 Neyin Doğru Neyin Yanlış Olabileceğini Biz İNSANCIKLAR  BİLEMEYİZ.ŞER GİBİ GÖRÜNEN HAYIR ,HAYIR GİBİ GÖRÜNEN ŞER OLABİLİR.Tek Bildiğim ALLAH BİRDİR! Kısaca Eğer Deccal ile Mesih Dünyamıza ZUHUR edecek İseler birisinin BÜTÜNLEŞTİRİCİ Diğerinin AYRIŞTIRICI OLACAĞIDIR.Daha Öncede Söylediğim Gibi KARANLIK ve AYDINLIK BİRBİRİNİ TEŞVİK İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR KILAR.BİRİ OLMADAN DİĞERİ AMACINI UNUTUR ve YOLUNDAN SAPARAK Kendini BİLİNMEYEN TOPRAKLAR OLAN ARAF'ta Bulur.Yaşamın Daimi ve Sürekliliği İçin Kültürel ,Etnik ,Dini Çeşitlilik Olmazsa Olmazımızdır. Sonuç: Eğer ki İSLAM BİRLİĞİ Bütün Yönleriyle Kurulmak Ve Birleştirilmek isteniyorsa Bugün Dünya üzerinde Çoğunluğu Oluşturan Hristiyan Aleminin Bir Bölümü Parçalanmalı (Örn..RUSYA) ve YENİ MEZHEPLER belkide   YENİ BİR DİN ANLAYIŞI MEYDANA GETİRİLMELİDİR. Elbette ALLAH SEVGİSİ İLE YOĞRULMUŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.GÜNAHLARI ve HATALARI BAĞIŞLAYICI ve AFFEDİCİ UNSUR SADECE ALLAH(c.c)tır. PAPAZ Dediğimiz Sadece Her İnsan Evladı Gibi Hata ve Günahları olan Canlılardır Bizden Farksızdırlar.                                                                                                                                                                                               "DENGE"                                                                    HAYAT BOŞLUKLARI SEVMEZ!!!            SELAMETLE    
      Her Şeyin Doğrusunu ALİYM OLAN ALLAH(c.c) BİLİR!
  • Ferhat KaymanFerhat Kayman Gönderiler: 892. Derece
    Mayıs 2016 düzenlendi
        Arkadaşlar Yorumlarınızı yeni okudum ki ben düşünce veya fikirlerimin sade ve manipülasyona maruz kalmadan aktarmanın daha doğru olacağını düşünürüm. Öncelikle ufak bir aydınlatma ve düzeltme yapayım sizi.Dinler evt ANAYASA Gibidir dedim doğru ve bugünün TÜRKİYE'sinde yeni anayasa yazılacağı zaman muhalefet (MHP)ne dedi? TIPKI MASANIN AYAKLARI GİBİ bir çerçeveyi o ayakların üzerine yerleştirmeli ve ondan sonra içini doldurmalıyız. CEHAPEYİ İkna edin tekrar otursunlar dedi değil mi? Din Konusu da biraz buna benziyor hepsi birbirine bağlı YANİ BENİM BURADA önceki yorumlarımdan dolayı YAHUDİ SEVİCİ OLDUĞUMU iddia eden YOBAZLAR çıkmıştır çıkabilir.(ELEŞTİRİ ELEŞTİRİDİR SAYGI ÇERÇEVESİNİ AŞMADIĞI SÜRECE) Ben Siyonist ve bebek katillerine her zaman düşmanım. Ama bizim ülkemizde ve dünyadaki Bütün bu Dine mensup insanları aynı kefeye koymak VİJDANSIZLIKTIR! Ateistin biri çıkıp diyor ki sizin dininizin uydurulmuş olmadığını nasıl kanıtlayabilirsin bizde Müslümanlar olarak diyoruz ki Tevratın, İncilin falanca ayetlerinde Peygamber Efendimizin Bu dünyaya İntikal edeceğine dair kanıtlar mevcuttur. Yani demem o ki eğer dünyada 15 milyon nüfusa sahip bu Dinin temsilcilerine sahip çıkmaz ve HİTLER Sempatizanı  Ari Irk Düşüncesi ile Kendi beyinlerini yıkamış insanlara yem eder isek! Masanın bir ayağı boş kalır ve SALLANMAYA BAŞLAR biz insancıklar yeni bir Din(rejim, Cemaat) oluşturmak zorunda kalırız. Deyip söylediğim lafa bir açıklık getireyim önce.
           İNSAN ZİHNİNİ UYUŞTURAN Ve DÜŞÜNMESİNİ YAVAŞLATAN ZARARLI şeyler HARAMDIR.(doktorun verdiği narkozu es geçebiliriz tabi :smirk:  ) İSTEM DIŞI OLARAK İRADEMİZİ ZAYIFLATIR. BİZİ NEFSİMİZE YENİK DÜŞMÜŞ ve ALLAH(c.c)a İTAATSİZLİK ETMİŞ OLURUZ. HER SANİYE'NİN ÖNEMİ ÇOK FAZLADIR.
           Bizim Karşı Çıktığımız Genel Olarak HURAFELER, SAFSATALAR ve DİN TACİRLERİDİR.Bu Konularda daha Bilgili ve Saygın HAFIZ BÜYÜKLERİMİZİN ÇALIŞMALAR YAPMASINI BEKLİYOR ve UMUYORUZ.Ben şahsen LAİKLİK'EDE KARŞIYIM, ŞERİAT'ADA ama "ILIMLI İSLAMİYET"  Terimini Düzgün SARSILMAZ Bir KALIP İçinde görmek İsterim. DİĞER YANDAN DA DEĞİŞİMİN KARŞISINDA DURABİLECEK TEK ŞEY BAŞKA BİR DEĞİŞİMDİR.
          Son Sözüm Hristiyanlar şu yukarıdaki kitabı(bu mudur bilemem muhtemelen buna benziyordur) değiştirmeseydi bununla nasıl bu devirde insanları kontrol edebilir ve hayatlarına ışık tutabilirlerdi? Diyede sormuş olayım. Bazen masanın bir ayağının çürük olması hiç olmamasından daha iyidir...İnsanları eleştirmeden ve Yargılamadan önce Kendimize bir boy aynasında bakmamız gerekmektedir. Yukarıdaki Videoda 68.bölüme gelmişler sanırım boş bir vaktimde dinleyeceğim. Ben en iyisi tehlikeli sularda yüzmeyi bırakayım yoksa oradan biri çıkıp şimdi "BOY VER BOYY" Diyebilir :smile:                                                                    SELAMETLE

Her Şeyin Doğrusunu ALİYM OLAN ALLAH(c.c) BİLİR!
  • burakburak Gönderiler: 7
    SelamunAleyküm kardeşim ben seni iyi anlıyorum. Ben de sürekli araştırma içindeyim ve elimden gelediğince tevekkül etmeye çalışıyorum. Ben şöyle bir kanıya vardım,İnşallah dogrudur. Biz Müslümanların hatası mezheplerdeki yorumları dinin değişmez kanunları olarak görmemiz. Yani mezheplerin yorumlarını din edinmişiz. İnşallah Allah hepmize hidayet verir.
    Teşekkür edenler (1)ISO-CAN
  • MichaelSikkofieldMichaelSikkofield Gönderiler: 262. Derece

Bu ülkenin birçoğu Müslüman olduğunu zanneden pagandır.

Grntnn olas ierii bir veya daha fazla kii oturan insanlar ve kalabalk

• seckinceseckince Gönderiler: 3593. Derece
    Nisan 14 düzenlendi
    Bizler İslami konulardaki  her bildiğimizi Hazreti Peygamberimiz 'den(AS)'dan öğrendik. Kur'an'ı da hadisi de, haramı da helali de Tevhid'i de vs vs hepsini. Tüm kategorizasyonu yapan O'dur(SAV).   antiMuhammedî  çevrelerin gizli iç yapılarından kaynaklı "peygambersiz din" din hedefi İslamiyeti  yıkma projesinden başka bi şey değil.

Aldatıcı spotları ise  "Kur'an müslümanlığı" ya da "Sadece Kur'an" sloganı. Bir birikimi ifade eden  DİN sistematiğini red ile yola çıkmış bir yürüyüş. Haşa Hz. Peygamber'i(AS) bir terörist gören katolik zihniyyetin içimizden türemiş uzantısı bunlar. Amel-i salih ulemanın izahatlarını "yeni bir din üretmek" diye lanse eden; sıkı bi çalışma sonucu oluşmuş hadis kulliyatını  ise "uydurulmuş din" diye tanımlayan bir yapı.

antiMuhammedî yapı..Sapıklıklarına gerekçemiz antiMuhammedî oluşlarıdır.

Sevgiler.
    seckince
    Teşekkür edenler (4)nevres ISO-CAN hakimbeyaz fatihdyr

"seckince-Speare-sevmekesas" Hattı

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .