DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Demirkan'la Uydurulan Dine Karşı Cihat

124»

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 297
    Hay yaşa, bak sonunda uğraşırken uğraşırken sende bişeyi doğru tutturdun. Tebrik ediyorum seni aynen katılıyorum sözlerine. :D
  • nevresnevres Gönderiler: 318
    Bence de çok güzel bir yazi olmus,teşekkürler.
  • seckinceseckince Gönderiler: 359
    Nisan 15 düzenlendi
    ISO-CAN dedi:
    Hay yaşa, bak sonunda uğraşırken uğraşırken sende bişeyi doğru tutturdun. Tebrik ediyorum seni aynen katılıyorum sözlerine. :D
    Merhaba;
    Bakınız bu tutumunuz çok çirkin. Terbiyesizliğin alemi yok. Kendinize gelin. Aynı tutumla devam ederseniz sizi şikayet edeceğim arkadaşım.  B)

"seckince-Speare-sevmekesas" Hattı

• fatihdyrfatihdyr Gönderiler: 105
    Arkadaşlar birden beğenmeyin arkadaşı...Midesi kabul etmiyor galiba..
    Anlamadıysan anlatayım gerçekten beğendiler lan... o:)
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Teşekküre bile muhalefet kimi kime şikayet ediyorsun arkadaşım :) ajan mısın sen sana git herşeye itiraz mı et dediler .
    Teşekkür edenler (1)hakimbeyaz
    Nisan 15 düzenlendi
    Demirkan dedi:
    Soru: Dinin kaynağı nedir?

Bu soru geleneksel islam taraftarlarınca şu şekilde cevaplanır: Kuran, Sünnet/Hadis, İcma ve Kıyas.

Bu cevaba baktığımızda sayılan kaynakların birisi ilahi, diğer üçü ise kul işidir. Kul işi kaynaklar nasıl Allah'ın dininin bir kaynağı olabilir? Allah bize "Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim." buyururken biz nasıl böyle bir kaynak tanımı yapabiliriz?

Bize göre bunun cevabı şöyle olmalıdır:

Dinin kaynağı Kuran'ı Kerim'dir. Ama bununla birlikte kaynağın daha iyi anlaşılabilmesi için yararlandığımız yardımcı kaynaklar da vardır ki bunlar Sünnet/hadis, icma ve kıyas'tır. Ama bu yardımcı kaynaklar hiçbir şekilde Kuran'la ters düşemez, Kuran'a aykırı olamaz. Eğer Kuran'a ters düşen noktalar varsa şeksiz şüphesiz o kısımları çöpe atarız!

İşte sayılan bu 4 kaynağa yaklaşım bu şekilde olmalıdır. Allah'ın vahyini kul işi mamüllerle bir görmek sapkınlıktır!

Merhaba;
     Aslında biraz düşünürsek "Dinin kaynağı" Hazreti Peygamberimiz'dir(SAV)  denilse çok da yanlış olmaz. Şöyle izah edelim: Bir güzel insan, güvenilen ve hiç bir olumsuzluğu görülmemiş bir insan  günün birinde kalkıp  "Bana vahy geliyor/geldi" diye ilan ediyor.  Yani ortada kitap falan yok.  Daha sonra ise O'nun(AS)  bildirimleriyle(tebliğ)  din tekemmül ediyor ve en sonunda da tamamlanıyor. Tamamlandığını söyleyen de kendisi yani. Başıyla sonu arasındaki tüm bilinenleri kategorize eden, mekruh, haram, helal, müstehab vs durumları bildiren de kendisi. Yani din hususatında bildiğimiz her şeyi kendisine borçluyuz.

Kur'an'ın da ne olduğunu ne olmadığını(yani kaynak mı veya vasıflarını)  da hep o bildiriyor. Bildirdiği şeylerin kontrolünü de kendisi yapıyor. Ortaya koyduğu sistematiğe karşı nasıl bir  tutum takınılacağını da bildiriyor(Muaz Hadisi).

O'nu(as)  "işte sadece bir insan idi"  şeklinde değerlendirmek sakat ve O'nu refuze edici bir yaklaşımdır.  Bir çok hususta -Allah u Teala'nın izniyle- şer'i ölçüleri koymuş; ibadetleri bizzat gösterek ta'lim ettirmiş, izah etmiş; hikmet dediğimiz işleri de tebliğ etmiştir. 

Bizzat Tevhidî uygulamayı gerçekleştirerek kıyamete kadar insanlığa örneklik ve önderlik etmiştir.

AntiMuhammedî akımın  "peygambersiz islam" hedefi  islam'ı berhava edici bir sinsi anlayıştır. En baştaki yazıda şeytanın ne yapacağını anlattığı ayetteki "Onların yolu üzerine oturacağım" demesinin bi başka fiili tezahürüdür.

Şeytan-ı Aleyhillâne'nin  bu kabil oyunlarına düşmekten Allah u Teala cc cümlemizi muhafaza buyursun.

seckince
    :)

Merhabalar;
    Ashabındaki sadakat ve bağlılık nerdeeeee zamane müslümanları olan bizlerdeki Peygamber sevgisi nerde? Bizdeki sadakat ve bağlılıktan bahsetmek bile abestir. Yok gibi bi şey yani. Öyle sahabe vardı ki bırakın normal alakayı; onun saçının teli için bile varını yoğunu, canını bile verecek düzeyde bir bağlılık. Bu kadar yani. Zamane müslümanlarındaki temikinli, pozitif ve akılcı insanların sadakati nerdeeee;_ anılmaz bile onların yanında. 

İşte Peygamber sevgisi böylesine deruni idi.

antiMuhammedî kişilik kalkmış "Sadece Kur'an Allah'ın sözüdür" diyor.. "Başkasını(sünnet) tanımam" diyor. "Diğerleri insan sözüdür" diyor.

Yani dediği "Allah u Teala hulül etmiş ve bize bir kitap bırakmıştır" demeye getiriyor. Size akıllı sözü geliyor mu  bu laflar???

antiMuhammedîlerin en büyük özelliği ayrıca münafık olmalarıdır. Yani antiMuhammedîler aynı zamanda münafıktırlar. Çünkü dürüst değillerdir. Etrafa karşı inanç kisvesi ile görüntü veriyorlar. Poz yani. Poz veriyorlar. Bu görüntüden sonra ince ince şırıngadan zehri zerketmeye başlıyorlar.

AntiMuhammedî münafıklarla olan mücadelemiz sürecektir. Bizim işimiz münkir(ateist) kafirlerden fazla münafık kâfirlerle olmuştur. Bu oryantalist münafıklar aslında İslam'ı toptan reddediyorlar.

Sözlerini sunarken Kur'an'ı kabul ederiz ama hadisleri, sunnetleri kabul etmeyiz, diyorlar. Burdaki kurnazlığa dikkat çekiyorum. Çünkü sünnetleri de ayetleri de bize aktaran, bildiren aynı ağızdır. Aynı kaynaktır.

Yani Allah u Teala cc bir taşın üstüne çıkıp da(haşa) bize ayet va'z etmiş değildir. "Efendim ben onun sözlerine bakmam sadece Kur'an'a ve ayetlere bakarım" diyen yalancı münafıklar maskeleri düşünce anında kıvranmaya ve laf canbazlığına kalkışıyorlar.

Arkadaşım!! Siz peygamberi reddedip de onun getirdiği Kur'an'ı mı kabul ettiğinizi iddia ediyorsunuz? Üçkâatçılar!!! Dürüst olun dürüst.. Doğru olun.. Yalancılar!!! Hepsi, ama hepsi ne var ne yok hepisi de peygamberden iletildi bizi...

Bu münafıklar  Kur'an'ı , müslümanlardan, Muhammed(AS)'den çalma, koparma derdinde. Hırsızlar!! Buna yol bulmalılar!! Asla!!!

Gidin şeytanınız size başka kitap bulsun.. Ya da kendinize yeni bir Museyleme bulun!! Defolun çevremizden!!! İnanç hırsızı münafıklar!!!

İslam'ın egemenliğine karşıdırlar.
    Şeriat'e; yani egemenliğine karşıdırlar.
    Bu minvaldeki tüm yazışmalarımızda tavırları bellidir.
    Her mesajlarında İslam'ın etkin duruşuna karşı olduklarını belli ederler/ima ederler.
    Öyle ki neredeyse Resul-i Ekrem'in(Saa) İslam'ın hakimiyetini filen/kılıçla ve hukukla ikaame edişini bile yadsırlar.
    Kin kokan satırlarından bellidir bu havaları.
    Açıkça yazamazlar.. Açıkça söyleyemezler ama..
    Fakat takip ettikleri farklı literatürde asla Resul-i Ekrem'i(Saa) bulamassınız. Asla.
    İşte bunlar antiMuhammedî kişiliklerdir.
    antiMuhammedî akım ve zihniyyet sahipleridir.
    Hiç utanmazlar ve o yüzle, sıkılmadan; Resul'ün(Saa) getirdiği Kur'an'ı sözkonusu edip, onu da ele alıp tahrif etmeye çalışırlar.
    Verdikleri ayet mealleri hep farklı ve evanjelik egemenliğin kuyusuna su taşır mahiyettedir. Hatta zaman zaman da bu kin ve sapıkça bozuk fikirlerini ağızlarından kaçırıverdikleri de olur.
    O kadar azıtmışlardır ki "İsa(as)'nın babası Yahya'dır(Neuzubillah)" küfrünü bile telaffuz edebilmişlerdir. Tertemiz Meryem Anamıza bu iftirayı ve bu kara lekeyi de sürmekten çekinmemişlerdir. Bu densizler.
    Her tavırları, her sözleri elfaz-ı küfür kabilindendir.
    Tecdid-i iman eylemeleri gerekir.
    Ama nerde onlarda o iman; nerde o yürek!!
    Katılaşmış kalblerde ne arasın ki hakikatın ışığı!!
    Muhammed Mustafa(Saa) ile aşık atacaklarmış.. Bunların dedesi olan müseyleme de öyle diyordu, onun bağlıları da. Ne oldu peki?

Her Fırsatta antiMuhammedîlik

antiMuhammedÎ dediğimde afakî konuşmuyorum.
    Her yazılarında, her ifadelerinde bu durum belli.
    Bunlar çığırından çıkmışlar artık.
    Lügatlerinde, anladıkları dinî anlayışta peygamber diye bir makam yok.
    Muhammed(Saa) diye bir zat yok.
    Ellerine yeni bir terminoloji almışlar.
    Baya ciddi bi çalışma.
    Terminolojiyi ortaya koyduğunuzda "Bunlar sizin uydurduğunuz masallar" diyerek içini boşaltmaya çalıştıkları terimin içine kendi uydurdukları yeni anlamı enjekte etmeye çalışıyorlar. Kelimelerin içini oyup oraya sapıkça, uydurmaca bir başka mana koymaya çabalıyorlar.
    Önlerindeki en büyük engel ise Muhammed Mustafa(saa)'dır. Çünkü O'nun yaptığı açıklamalar ve tefsir suratlarında şamar oluyor. Bu nedenle de işe ondan başlayarak onu refuze etme gayretindeler.
    O olmadığı zaman Kur'an'ı dolayısıyle de Allah'ı(cc) haşa esir almış olacaklar.
    Çünkü nasıl olsa Allah'ın sopası yok ki kafalarına vursun.. Böyle inanıyorlar..
    Halbuki her şey O'nun(cc) kudret elinde.. Kün, der ve künfeyekün, olur yani.. Ama inanç da sakat olduğu için olamaz zannediyorlar.
    antiMuhammedî yapının işi bu.. Her fırsatta dejenerasyon için çalışmak. Her fırsatı ama en küçük fırsatı bile bu yönde değerlendirmek.
    Önce peygamber refuze edilecek, devre dışı bırakılacak. SOnrası ise çorap söküğü gibi gelir nasıl olsa..
    İşte İslam Alemi üzerinde oynanan 100 yıllık proje budur.
    Muhammedin işlevsizleştirilmesi, unutturulması, refuze edilmesi..
    İkinci adım ise Allah'ın(Kur'an'ın) esir alınması..

İşte siyonist evangelist proje bu..
    seckince
    Teşekkür edenler (1)gurkanmertguven

Merhaba;
    Nurettin ITIR Hoca'nın aşağıdaki  paragrafını paylaşıyorum:

Allah, Peygamberinin sıfatlarını Ahzâb suresinin 45 ve 46. ayetlerinde şöyle belirtmiş: “Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik.” 

Ve O’na gönderdiği Kur’ân-ı Kerîm hakkında Nahl suresinin 89. ayetinde: “(Ey Muhammed!) Her ümmetin kendi içinden üzerlerine bir şahit göndereceğimiz, seni de onların üzerine bir şahit olarak getireceğimiz günü düşün. Sana bu kitabı; her şey için bir açıklama, doğru yolu gösteren bir rehber, bir rahmet ve Müslümanlar için bir müjde olarak indirdik” buyurmuş. 

Allah’ın kitabı, din ve dünya bilgilerini içerdiği gibi kulların dünyevi ve uhrevi işlerini de düzenlemiştir.

Ancak Kur’ân-ı Kerîm bir anayasa gibidir ve tefsir edilmesi gerekir; bu sebeple Allahu Teâlâ, bu anayasayı, yani Kur'ân'ı, Peygamber Efendimiz’in hadis-i şerifleriyle açıklamıştır. 

Yine Allah, Nahl suresinin 44. ayetinde “İnsanlara, kendilerine indirileni açıklaman ve onların da (üzerinde) düşünmeleri için sana bu Kur’ân’ı indirdik” buyurmaktadır.

Bu açık delillerdenhadis-i şeriflerin Kurân-ı Kerîm’e tefsir ve şerh konumunda olduğu anlaşılıyor. 

Kur’ân-ı Kerîm’in tefsir ve şerh edilmesi gereği dolayısıyla her erkek ve kadın, her Müslüman, İslam hakkında bilgi edinmek isteyen herkes -Kur’ân’ın da vurguladığı gibi- hadislerdeki önemli şeyleri öğrenmelidir.

seckince
    Teşekkür edenler (1)nevres

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .