DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber

ISO-CAN ve Yeni Gezi Planının Şifresi

2

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 2953. Derece
    Mart 2016 düzenlendi
    Gökkurt ben Erdoğan ın onbeş sene isteyerek Amerikancı olduğunu zannetmiyorum. O zamanki konjenktör onu gerektiriyodu mecbur katlandı. On beş sene önce gidip ABD den icazet almasaydı Fetöyle anlaşmasaydı nasıl başbakan olacaktı. Bence Erdoğan çok zeki ve kurnaz bi insan. Gücü eline alana kadar dost gözüktü kadrolara sızdı, biyerlere geldi şimdi de golü attı. Almanya yada bu açıdan bakmak gerek. Ülke çıkarları için dost gözüküyor.Devletin menfaati için yakınlaşacak. Sanayi için teknoloji transferi için destek alır, avrupanın pkk ve dhkpc desteği ve saldırılar biraz azalır, bizim için bi rahatlama ve kalkınma projelerimiz için iyi olur. Sonra da işi bitince kapıya koyar merak etme. Yani Almanya ya yakınlaşmanın almanya güdümüne girmeden ziyade, domuzdan ne tüy koparırsan kardır fikriyle yaklaştığını düşünüyorum devletin.
  • Bgrgrgn67Bgrgrgn67 Gönderiler: 1393. Derece
    Almanya'ya yakın olan RTE değil Akp. Ahmet Hocamız Akp'yi bekleyen tehlike adlı vidyoda söylemişti. Akp Alman ekolüne evrilmeye çalışılıyor Akpde  bu oyuna gelmiş gibi görünüyor ancak Cumhurbaşkanı kendi partisinin hali hazırda 4-5 yıldır Türk ekolünü sergileyen,Türk'e önem veren politikayla yoluna devam ediyordu bunun değişmesine izin vermez demişti. Bu sebeple Almanları sevmiyor İngiltere ve İsrailden darbe yiyen ve bir başına kalan Almanya eski dostum dediği ama sürekli kandırdığı Türkiye'ye sığındı. Almanyayla ilişkilerin iyi gitmesi tamamen bizim lehimize olabilir çünkü Almanlar bir başına kaldılar. En yakın dostları Fransızlar bile onları yalnız bıraktı. Bu sebeple Almanlar bizim Avrupaya diz çöktürebilmemiz için kilit olabilir. O kapıları hiç kapanmamak üzere bize açabilir. Bunun için uzak da durmuyor çok yakın da durmuyor. Tam durması gereken yerde alması gereken tavırları alıyor gibi.... 
    Amerikan ekolüne gelirsek de yine hocamızın dediği gibi Akp 21. yüzyıl formatıyla kurulduğu ve 10ar yıllık idarelerin sonunda yani yeni 10 yıllık idarenin başında kurulduğu ve sıranın Amerikan ekolünde olduğu için bu senaryoları sergilemek zorunda kaldı veya bilerek yaptı. Bildiğim tek şey var o da Akp ve özellikle RTE şu an tamamen milliyetçi bir tavır sergiliyor ve sadece Türkiye çıkarlarını gözeterek hareket ediyorlar. Bize de bu böyle devam ettiği sürece destek vermek düşüyor.
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 2173. Derece
    Bilmiyorum RTE  ve AKP dediğimiz gibi Almanyayla sadece çıkar ilişkisi nedeniyle yakınlaşma olsa Ahmet hocamız neden endişe etsin ? Şuan için çıkar ilişkisi gibi duruyor ama bu ilişki nedeniyle ABDyele aramızın açılması beni de endişelendiriyor . bu ilişki ve yakınlaşmadan mütevellit almanların içimize işlemesi elimizi verdik kolumuzu kaptırırız endişesi hakim bana . yine bu ittifaktan ötürü ortak planlar yürütülecek bunun sonucu daha fazla aramız açılacak ABDyle . Ülke çıkarıysa açılsın lakin yarın öbür gün rüzgar yön değiştirirse gemimiz almanlarla beraber batar bir kez daha . Fikirlerim her gün değişiyor bu konuda yaşanan yeni olaylar nedeniyle . bu olaylar ise almanlaşma sonucu ülkedeki ingiliz etkisi diyebilirim ... ilerleyen günlerde bu etki kendini daha fazla hissettirecek gibi duruyor .
    Selam ve Sevgiyle ..
    Zaten RTE eşittir AKP değilmi. Siz Akp yi Erdoğandan ayrımı sanıyonuz. AKP erdoğana asla yamuk yapamaz asla sözünden çıkamaz biliyolarki o partiden hiçkimse hiçbişey değil. Kendine güvenseydi Arınç çıkar aday olurdu. Oda biliyoki hiçbi karşılığı yok toplumda. Onun için Erdoğan izin vermez parti kendi güdümünden çıksın, öyle sağa sola kaysın. Geçen gazetede okumuştum İngiliz bakanmıydı milletvekili miydi neydi demiş ki, Erdoğan a hiç güven olmuyo milletin menfaati için hemen anında dönüp karar değiştiriyor, ona güven olmaz diye. Adam laf sokmuş aklınca ama farkında olmadan da erdoğanın ne kadar milletini düşünen vatanını seven biri olduğunu kendi ağzıyla itiraf etmiş.

http://tr.sputniknews.com/abd/20160325/1021758582/turk-erdogan-.html

ahada korktuğumuz sey geliyor. daha simdiden dillendiriyolarsa yaza nolur allah bilir.

allah hepsinin belasını versin bi kurtulamıycak su devlet cuntadan.

• TümenTümen Gönderiler: 1153. Derece
    Haberdekiler çok boş konuşmuş :) Ruslar aklınca Erdoğan devrilebilir propagandası yapmaya çalışıyor. Benim askerim hiç bir zaman darbe yapmadı. Darbeyi GenelKurmay başkanı yaptı. 28 Şubat'tan sonra girişilen darbe olmadı. İlker Başbuğ'da darbe hazırlığı falan yapmıyordu. Sarıkız darbesi falan da yoktu. Sadece orduyu sindirme politikası vardı. Ayrıca askeri darbe yapmak çok zor bir şey değil. Televizyona çıkıp ordu yönetime el koydu de. Askerleri şehre indir tamam. Daha fazlası var mı ? Genelkurmay istese şuan bile darbe yapar. İlker Başbuğ'da daha bu Ergenekon ve Balyoz ilk başladığında hızlıca yine darbe yapabilirdi. Bu olaylar sadece orduyu sindirmek içindi. Size kalsa asker ABD veya Almanya / Rusya kuklası. Şuan ordudan atılmış bir yüzbaşı bile darbe yapabilir ;) Sadece generalleri ikna etmesi yeterlidir. Adamlar neden hain olsun ? Adam 13 yaşından 70 yaşına kadar ülkesine hizmet ediyor. Ama yinede bizim salak halktan darbeci, dinsiz pislik damgası yiyebiliyor.
    28 şubatlarda gördük
    Eğer adam akıllı hükümet kuramazsan ordu muhtıra yapar :) Susurluk, Şeriat eylemleri vs.. 28 Şubat'ı tetiklemiştir. Eğer suç çetesi ile devletin işbirliğine fasa fiso dersen ordu indirir seni. Ayrıca 28 Şubat'ın öyle çok kötü bir uygulamasını görmedim başörtüsü dışında. Kuran'da örtünme ile ilgili süslerinizi kapatın diyor. Kadınların kafası süs mü ? Hadislerin çoğu uydurmadır çünkü peygamberimizin bunları söylediği kesin değildir ve peygamber öldükten sonra yazılmıştır. Hadisler ve sünnet daha fazla sevap kazanmak içindir. Bunlar da daha temiz abdest almak, daha uzun namaz kılmak gibi şeylerdir. Kafanıza kavuk taktığınızda daha fazla sevap kazanmıyorsunuz sadece Araplara daha çok benziyorsunuz. Yazık sizin din anlayışınıza.Ne gördün 28 Şubat'ta merak ettim anlat da bilelim :)
    Teşekkür edenler (1)KağanDemir
    Ahzab Sûresi'nin 59. âyeti : "EyPeygamberim! Eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadılarına söyle/emret.Cilbab'larını baştan aşağı sarkıtarak örtünsünler. Böylesi örtünmeleri (ahlâki çizgide yaşayan erdemlikadınlar olarak) tanınmalarına (bakışla, sözle ve elle)incitilmemelerine daha uygundur. Allah çokça bağışlayan ve pek çok merhametedendir."
    Nur Suresi'nin 31. Ayeti : Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını 
    korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini 
    göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. 
    Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, 
    yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut 
    erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut 
    müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış 
    hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek 
    çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye 
    ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki 
    kurtuluşa eresiniz!
    http://www.alirizademircan.net/ortunmeyi-emreden-ayetler-5-254h.html ;
    Daha geniş bilgi burada var abi. Süs dediğin zinet olarak belirtilmiş. Zinet ise el ve yüz gibi görünen yerlerinin dışı demek. 
    Konu bu değil ama orada ayetden bahsedince yazmak istedim. 

Teşekkür edenler (1)Tümen
  • nevresnevres Gönderiler: 2723. Derece
    Yunanistanda darbeyi albaylar yapmıştır.Kaddafi de aynı şekilde albaydı.60 darbesinde ise genelkurmay başkanı dahil bile değildir.Darbe yapmak için genelkurmay başkanı olmak yeterli değildir.

Teşekkür edenler (2)Tümen Orhan
    Türkiye içinde darbe tarzı girişimlerin nasıl olacağını,nasıl planlandığını öğrenmek aslında basit... Nasıl mı ? Şöyle : Türkiye'de Avrupa destekli darbelerin hepsi önceden organize edilmiştir. Gerçi bütün darbeler yıllarca planlanarak hazırlanıyor ama durum Türkiye olunca bu biraz farklı oluyor. Dış güçler sömürdükleri ya da sömürmeye çalıştıkları ülkelerde provasını canlı bir şekilde yapıp Türkiye'ye göre eksiklerini giderip öyle harekete geçiyorlar. Yani Türkiye'de darbe girişimi olup olmadığını,olup olmayacağını,ne zaman olacağını öğrenmek istiyorsak ilk önce İngiliz,Amerikan,Fransız sömürgesi altında olan ülkelerdeki gelişimlere bir göz atmalı.. Ne demek istediğimi anladınız sanırım :)
    Tümen bu dediklerine kendin inanıyomusun acaba. inanıyosan diycek bişey yok sana. şeriat hortlayacak diye hazırlanan komplolar, sahte hocalar şeyhler, aczimendi tarikatlarını gördük. sen görmediysen ne diyecem sana ben. ordu darbe yapmaz, orduya kim darbe yaptırdı sen ona bak dönen oyunu anla. Şuan darbe laflarının bile yapılıyo olması korkunç bişey bu ülke için.
    Eğer bir ülkenin başbakanı polis ile mafya arasındaki ilişkiye fasa fiso derse ordu muhtırayı yapıştırır. Dönen oyun elbette oldu. Ama tek nedeni Erbakan'ın Amerika'nın sözünü dinlememesi ve Susurluk'tu. Amerika darbe istiyordu ordu az bekle dedi ve fırsat bekledi, Erbakan'da vurdumduymazlık yapınca muhtıra geldi. Umarım kabul edersin dediklerimi :smiley: Darbe olsa bile bir 12 Eylül olmaz. Ancak ordu AKP'nin yularını eline alır daha fazlası olmaz.
    Ben şuan tarihinde ilk kez devletin anayasa mahkemesi hariç tüm kurumlarının tam uyumlu çalıştığını düşünüyorum. Ordu, hükümet, cumhurbaşkanı,meclis ne kadar uyumlu olursa işler de okadar iyi yapılıyo. Ne hizmetler yapıldı eğer herkes kendi işini yapsa hep böyle olacak orduda aynı ülkeyi korusun bıraksın darbeyi falan. halk karar versin bu işlere ki zaten veriyoda. Bak kendi ağzınla dedin Amerika darbe istiyodu diye. benim devletimin ordusu kimin malı ki gelip benim ülkeme darbe yapıyo. anladın sen demek istediğimi. herkes kendi vazifesi neyse onu yaparsa ülke karanlığa sürüklenmez. Bu ülkede hangi başbakan kafasını kaldırıp dışarı baksa pat bi darbe. oyuncak oldu devlet. istemiyorum ben darbe marbe. beğenmezsem hükümeti ben deviririm zaten seçimde.
    Teşekkür edenler (2)Bgrgrgn67 Tümen
    bu memlekette yaşayıp ta amerikanın almanyanın uşağı ne kadar adam varmış yaaav. ordu biyandan, yök biyandan, anayasacılar biyandan, işadamları biyandan. peah
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .