DerinDunya Haber Açıldı! Sizleri de bekliyoruz : DerinDunya Haber
DerinDunya Sözlük açıldı! Sizlerin de katılımını bekliyoruz...

Avrupa İslamı

BaronBaron Gönderiler: 14
Mart 2016 düzenlendi Kategori İslam Tarihi
Türkiye'deki 3 çocuk kampanyası ve "Avrupa İslamlaşıyor" tezi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
3 ÇOCUK
  1. 3 çocuk kampanyasını doğru ve yeterli buluyor musunuz ?6 oy
    1. Evet
      66.67%
    2. Hayır
        0.00%
    3. Kısmen
      33.33%

Yorumlar

• ISO-CANISO-CAN Gönderiler: 298
    Avrupa elindeki Müslümanları öldürme derdinde nere islamlaşıyo. Adamlar gelen mültecilerden yalnızca kalifiye eleman olanları alalım gerisi çöp havasında. İş gücüne katılsınlar bi işe yarayıp oraya katkı sağlasınlar işe yaramayanları türkiye alsın kullansın çabasında. İslamlaşması olası değil bence. Almanya da milyon türk var neresi Müslüman olduki hani. Tüm alt tabakalar da türkler çalışıyo kalifiye işlerde kendileri. Bi çeşit köle muamelesi görüyolar. Bide orda yabancılar buraya geliyolar yine yabancı, sen almancısın tabiriyle, muamele görüyolar. Onlarda arada kaldı zavallılar.
  • TümenTümen Gönderiler: 117
    Beyler eğer doğurganlık 3 üstü olmazsa nüfus yerinde sayıyor. Bir çocuk anne bir çocuk baba yerine geçiyor. 3. çocuk ise yeni nüfus oluyor. Bence eğer durumları da yetiyorsa 4'e kadar çıkarsınlar :) Çocuklar hem paylaşmayı öğrenirler hemde şımarıklık olmaz pek. Avrupa'da ise benim kuzenim Almanya'da okudu. Şuanda yönetici olarak kazanıyor ihale ile ev alıyor, satıyor vs.. Almanya'daki ilk Almancılar işçi olarak geldiği için alt tabakadan olabilir ama şuan için böyle bir durum yok. Avrupa'da İslamlaşma 4 şekilde oluyor. Türk unsur, sömürgeler aracılığı ile yerleşen Arap ve Müslüman unsur, Türkler ile evlilikte din değişikliği ile Müslümanlardan etkilenme şeklinde oluyor. Gelecekte değişebilir ama bizimkiler özellikle çocuk parası olduğu için seri üretim yapıyor adeta :D Avrupalı ve özellikle Alman unsur pek uğraşmıyor bu işlerle :)
  • KağanDemirKağanDemir Gönderiler: 217
    Avrupa İslamı göçmenlerin kaderine bağlı eğer istediğimiz olursa artan Müslüman nüfusu Avrupa için kontrol altına alınması gereken bir sorun olacaktır .Bu kontrolü nasıl yapacakları İslamı yozlaştırarak olabilir müslümanlar tamam da bizim müslümanımız bizim istediğimiz gibi olsunlar diye bilirler yada yeni bir asimile operasyonuyla karşı karşıya bırakıla biliriz . Yine bir dışlama kötüleme algısı yaratarak onların alıştıkları yaşama şeklini değiştirip kendilileştirme politikası izleyeceklerdir . Bu durumlar karşısında biz ne gibi önlemler alırız bilmiyorum ?
  • BaronBaron Gönderiler: 14
    Mart 2016 düzenlendi
    Beyler öncelikle şunu izah edelim. Bir kültürün devamlılığını sağlaması için doğurganlık oranın 2.11 olması gerekir. Bu oran Avrupa'da 1.38 yani kültür devamlılığını sağlanamaz. Bakın örneklerle derinleştireyim. Fransa'da doğurganlık oranı 1.8 kültür devamlılığını sağlanamaz, Fransa'da yaşayan müslümanların doğurganlık oranı ise 8.1.. Bu 2030 Fransa'da her 5 kişiden 1'inin müslüman olması demek. ( Diğer örnekler ve konunun daha da anlaşılması için YouTube'a "İslamic European" yazdığımızda çıkan ilk videoyu izlemenizi tavsiye ederim. ) Şimdi bunu siyasi arenaya indirgersek daha geçen hafta Almanya'da eyalet seçimleri yapıldı. Merkel'in CDU'su mülteci politikası yüzünden oy kaybetti. Peki bu oylar kime gitti ?... Aşırı sağcı ''Almanya İçin Alternatif'' partisine.. Fransa'daki "Le PEN"e girmiyorum bile. Avrupa önünü alamayacağı bir yola girdi. İsterlerse " milliyetçiliğe" bürünsünler ama bu yoldan geri dönüş yok. Hem nedir kıyamet alametlerinden birisi ; Güneş o vakit Batı'dan doğacak.. Siz bunu coğrafi olarak algılamıyorsunuz değil mi ? :D Bunu iyi düşünün, beni eminim daha iyi anlayacaksınız ;)
    Her şeyin doğrusunu "Alim" olan Allah bilir.. :)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .